Prázdny gestačný vak skoro v 7. týždni

dooomca
16. okt 2013

AHojte baby. Moja posledná menštruácia bola 30.8.2013 aj to vdaka vyvolávačke...Vôbec som nevedela teda kedy budem mať plodné dni v septembri a tak sme s priateľom keksíkovali kedy sa nám chcelo až nakoniec ani neviem ako som otehotnela :D..Dnes som bola u doktora a podľa menzesu by som mala byť v 6+5 tt..No lenže na sone videl iba vačok a nič iné..Povedal: áno vidno tehotenský vačok, ale treba prísť o dva týždne, zatiaľ užívajte nejaké vitamíny..Je možné, aby skoro v 7 týždni nebolo vidieť plod alebo som mohla mať neskôr ovulku kvôli tej vyvolávačke? Za odpovede dakujem...Musím sa nejako upokojiť lebo tieto dva týždne ma zabijú ☹

vyhuelka
16. apr 2018

ja by som išla na pohotovosť (po ordinačných hodinách), zaplatíš si síce 10e ale aj tak, povedz že špiníš, že by si mala byť tehu, urobia ti snáď sono

zaba22
16. apr 2018

@pipinulkaa ach jaj. Tiez by som si vybavila nejakeho ineho mudr.,nec ta skontroluju..

kikuskar5
16. apr 2018

@pipinulkaa uff, to je aky blb. Asi by som tiez riesila ineho lekara... Uz lem pouzity typ sona moze spravit rozdiel... Nejeden krat som ppcivla, ze lekar plslal na kyret a na dalsi den v nemocnici krasny nalez so srdieckom a podobne... Drz sa ✊✊

kucerawa
16. apr 2018

@pipinulkaa je to strašne smutné. Zrejme mu rukami prejde veľké množstvo žien v podobnej situácii ale to ho predsa neoprávňuje takto so ženami komunikovať. Doktori by mali povinne mať nejaký komunikačný kurz, niekedy je to otras :( nenechaj sa znechutiť. Naozaj skús tú pohotovosť, prípadne počkaj. Niekedy sa s neúspešným tehotenstvom vysporiada telo aj samé, síce je potom silnejšie a dlhšie krvácanie ale rozhodne nič nepokazíš tým, keď počkáš. Daj si na čas a ak sa naozaj bojíš, utekaj na tú pohotovosť. Budeš vedieť viac a nebude ťa ubíjať neistota...

pipinulkaa
19. apr 2018

Dievčatá takže v utorok som bola na sono a rovno si ma tam aj nechali na kyret. Diagnóza missed ☹ takže už som aj doma a už len psychicky sa a tým vyrovnať ☹ ale ďakujem vám za podporu :-*

kucerawa
22. apr 2018

@pipinulkaa dokelu!!! To ma tak neskutočne mrzí. Silno držím palce, nech sa rýchlo zahojí hlavne srdiečko. Nabudúce to vyjde ❤ prajem veľa sily

pipinulkaa
23. apr 2018

@kucerawa dakujeeem odporučili mi pol roka neotehotniet

kikuskar5
23. apr 2018

@pipinulkaa och, to mi je velmi luto 😢😢😢

kucerawa
24. apr 2018

@pipinulkaa mne doktor povedal, že môžeme skúšať hneď po prvom cykle ale tu sa názory rozchádzajú. Myslím, že pol roka je akurát, ustálila sa hormóny, ľútosť aj všetko okolo toho... hovorím z vlastnej skúsenosti. Telo bude najlepšie vedieť, kedy je správny čas. Potom hlavne žiadny stres.

nini1010
24. apr 2018

@kucerawa Nie úplne s tým súhlasím. Je pravda že telo vie najlepšie kedy je preňho správny čas a keď bude pripravené na tehotenstvo. Ale nesúhlasím s tým že treba vedome čakať 6 mesiacov. Úplne stačí počkať do 2-3 MS po potrate (prípadne zákroku) a potom sa začať snažiť. Pol roka po potrate je telo vďaka hormónom najnáchylnejšie rýchlo otehotnieť. Potom je to už presne na tom ako si písala aj ty a teda, že keď budú telo a žena pripravené až potom dôjde reálne k otehotneniu a to je individuálne. Pol roka sa odporúča čakať keď dôjde k potratu vo vyššom štádiu. V celku sa hovorí že ako dlho tehotenstvo trvalo toľko je dobré aj počkať.

pipinulkaa
25. apr 2018

@nini1010
@kucerawa
@kikuskar5 neviem baby možno počkáme aj dlhšie . Máme strach že zase sa to zopakuje ☹

nela6
25. apr 2018

@pipinulkaa ten strach asi uz nezmizne nikdy... Ale treba prekonať, mysliet iba pozitivne, kamoska mala missed a potom ani do pol roka zase otehotnela a hned myslela, ze len ten isty koniec bude... Dnes ma cez rok maly 🙂

pipinulkaa
13. jún 2018

@kucerawa
@kikuskar5
@zaba22
@vyhuelka ahojte dievcata, to som opäť ja. 🙂 na kyret som bola 17.4. a doteraz mns neprisla. Je to normálne? Neviete poradiť? :-/

zaba22
13. jún 2018

@pipinulkaa mrzi ma to,ja neporadim. Ale nasadila by som si gynex

kucerawa
14. jún 2018

@pipinulkaa tých 6-8 týždňov je asi v poriadku ale asi by som sa opýtala doktora, predsa len je to už dlho

pipinulkaa
20. jún 2018

@zaba22
@kucerawa radšej počkám 🙂 nechcem hneď utekať počkám ešte týždeň dva, potom spravím test, ak bude negatívny pôjdem k dr.

daniela2227
20. jún 2018

@pipinulkaa ahoj..no asi by si mala ist k dr...viem ze kazde telo je ine...ale ja uz som mala 2x menzes ..MA 22.4 v 12tt

pipinulkaa
20. jún 2018

@daniela2227 ahoj, ja týždeň pred tebou MA v 7.tt. ale celkovo ja som po zákroku krvácala 2dni aj to slabucko a dosť. Od vtedy nic. A čítam že ženy sa čistili aj týždeň dva

daniela2227
20. jún 2018

@pipinulkaa no ja som sa cistila 16dni 😕 potom ms na 30.den (6dňový) a teraz som mala po 25 dnoch len 3 dni...som zvedava ako.to bude dalej np 😕

pipinulkaa
5. aug 2018

@daniela2227
@zaba22
@kucerawa ahojte dievčatá tak nakoniec ms prišla 22.6 a odvtedy nie. Radosť veľká prišla pred 2 tt keď sa objavilo toto 🙂 podľa PM sme v 6tt. Budúci týždeň sa chystám k dr.. ale poviem vám strach z toho že to dopadne ako naposledy je strašne veľký :-/ stále len dr odkladám

daniela2227
6. aug 2018

@pipinulkaa jeej tak to je krasa 😊 viem ze sa bojis ale verim ze tentokrat to dopadne dobre..drzim ti palce a daj vediet ako si pochodila ❤👊👍

pipinulkaa
6. aug 2018

@daniela2227 dakujem ale mám strach ísť vôbec k dr. Zajtra sa chystám daam vedieť 🙂

daniela2227
6. aug 2018

@pipinulkaa neboj,urcite to dobre dopadne

kucerawa
6. aug 2018

@pipinulkaa držím palce, nech to dopadne tak ako u nás (momentálne 22tt) 😘❤

pipinulkaa
6. aug 2018

@kucerawa gratulka 🙂 ja dám vedieť zajtra ako sme pochodili

arcanne2
6. aug 2018

Dievcata bola som vcera na utz, bol tam iba gestacny vak a zltkovy vak, podľa ms by som mala byť 5tt+5 ale neviem kedy bola ovu.myslite že je to v poriadku že plod nevidel? Doktor bol divny,raz vravel že to nevadi,raz že hej tak neviem.gestacny vak narástol za tyzden z 5mm na 16,7mm

kikuskar5
6. aug 2018

@arcanne2 ja som mala v 8tt podla ms prazdny gestacny vak. Plod aj srdiecko az v 10tt, u oboch deti 😊

nini1010
6. aug 2018

@arcanne2 jasne ze je to normalne.uplne normalne takto skoro.v takomto tyzdni by som uz nikdy k dr ani nesla pretoze tam vacsinou nic nevidno este dnj.pomoze ti to jedine k 2 tyzdnom totalneho stresu.k nicomu inemu.

arcanne2
6. aug 2018

@nini1010 ja som musela,mala som problem

pipinulkaa
8. aug 2018

@kucerawa
@daniela2227 ahojte tak včera som s malou dušičkou liezla na to sono. Najskôr mi robil zvrchu a zahlásil že nič tam nevidieť. Tak že mi urobí z vnútra a ani nemusel nič povedať. Krásny pocit srdiečko bilo ako zvon. 🙂 GV mal 2.25cm len zltkovy sa mu nepozdával vraj na hranici 4.5 neviem čo to znamená. Neviete niektorá? Na najbližšie sono idem 22.8 to je taaak ďaleko este...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre