Prázdny gestačný vak skoro v 7. týždni

dooomca
16. okt 2013

AHojte baby. Moja posledná menštruácia bola 30.8.2013 aj to vdaka vyvolávačke...Vôbec som nevedela teda kedy budem mať plodné dni v septembri a tak sme s priateľom keksíkovali kedy sa nám chcelo až nakoniec ani neviem ako som otehotnela :D..Dnes som bola u doktora a podľa menzesu by som mala byť v 6+5 tt..No lenže na sone videl iba vačok a nič iné..Povedal: áno vidno tehotenský vačok, ale treba prísť o dva týždne, zatiaľ užívajte nejaké vitamíny..Je možné, aby skoro v 7 týždni nebolo vidieť plod alebo som mohla mať neskôr ovulku kvôli tej vyvolávačke? Za odpovede dakujem...Musím sa nejako upokojiť lebo tieto dva týždne ma zabijú ☹

viera84
4. dec 2013

@santamonica ja som tiez v 8 tt. Iked pravdepodobne este len zajtra zacne, lebo ovulka bola o 4 dni neskor. Ale podla ms uz som v 8. Vak mal dnes 18 mm zdvojnasobil sa od min. tyzdna len prazdny

viera84
4. dec 2013

@lindush123 preto mi asi dr. dal papier pre pripadnu hospitalizaciu kde je popisane ako som na tom.

lindush123
4. dec 2013

@viera84 mne dr. povedala, ze anembryolomola je kvoli tomu, ze niekde na zaciatku sa stala geneticka chyba.. a plod sa prestal hned v zaciatku vyvijat.. gestacny vak rastie, ale plod nie... a my sme si s mm povedali, ze asi to tak malo byt a je to asi lepsie, ako by sa narodilo chore babo

rybkaa
5. dec 2013

@viera84 juj, to ma veľmi mrzí ☹ ale tak je ešte šanca, že sa bábo do týždňa objaví? ja neviem ako to je s vakmi, či môžu rásť, asi hej....viem že existuje niečo také, že plod sa vyvíja niekde mimo vaku, ale na to by už boli prišli a to je aj tak zle..... krv na hcg ti nevzali, či neklesá?
@melisa17 môže sa stať, že hoci plodík už má bijúce srdiečko, že potom proste odumrie, lebo sa nevyvíja ☹ je to smutné, to aby sa človek bál počas celého tehu??? ešte ideš na kontrolu, že či sa akcia zosilní a plodík vyrastie? neboj, ešte sa to môže napraviť a plodík zosilnie, treba len myslieť pozitívne a veriť, že to tak bude! držím palce
@santamonica ach jaj ☹ zrejme to nebude dobre, len sama príroda vie, prečo sa všetky plodíky nevyvinú správne, v každom prípade je to veľmi ťažké znášať....držím veľmi palce, aby ďalší pokus bol úspešný, ak sa teraz plodíky nechcú objaviť...
@lindush123 tvoje telo vie, prečo to nevyšlo a vraví sa, že radšej sa vrátiť z kratšej cesty ako sa potom trápiť..takže len veľa síl prajem a nech ďalšie snaženie je úspešné a so šťastným koncom 🙂

brita
5. dec 2013

@viera84 Ahoj, ano, vak moze kludne rast a babo tam nebude. Ja to poznam z vlastnej skusenosti, zial. 😒 Plodik sa musi objavit tak do konca 7. tyzdna aj so srdieckom, inak je to anembryomola. 😖

viera84
5. dec 2013

@rybkaa nie krv mi nebrali, povedal, ze sa buduci tyzden rozhodne... Zvazujem este utz u ineho lekara aby som mala istotu ze tam nie je.

viera84
5. dec 2013

@brita dakujem za info uz sa s tym zmierujem, i ked nadej zomiera posledna.

lindush123
5. dec 2013

@viera84 ja som bola pri troch dr. - moja gynekologicka, v CAR a napokon v ruzinovskej nemocnici mi to potvrdili 3x ☹((

viera84
5. dec 2013

@lindush123 je mi to luto, zjavne aj mna caka tato realita. Kyret sa robi v narokoze? myslim ze som take nieco citala, nevies co v pripade ked som prechladnuta? Kolko dni je hospitalizacia.

lindush123
5. dec 2013

@viera84 ano, robi sa v celkovej narkoze... je to velmi rychly zakrok cca 5-10 minut... na operacku som prisla o 18.10 a 18.40 som sa uz prebrala na izbe. Budu Ti robit este predoperacne, no a podla toho sa rozhodnu, ked si prechladnuta... ale nemyslim si, ze je to nejaka velka prekazka... v nemocnici som bola len den a pol, v piatok ma prijali a v sobotu prepustili, nakolko som nemala bolesti a nekrvacala som, iba v ramci normy, este som mierne krvacala asi tri dni a od vcera je to ok, vlozka cista.... zalezi vsak od nemocnice, ja som bola v ruzinovskej, niekoho drzia aj dlhsie, ale to iba vtedy, ak krvacas... mas narok na PN, ja som si vsak zobrala v praci tyzden dovolenku, nakolko som sa chcela zregenerovat a hoci nemam fyzicky narocnu pracu, ucim na strednej, predsa chodenie hore - dole schodmi, stres, ziaci, urobia svoje, a preto lezim doma... je to tak lepsie.

viera84
5. dec 2013

@lindush123 dakujem za info, ja som este doma na rodicovskej s prvym syncekom. Takze on ma potom zregeneruje 🙂 Este raz dakujem a prajem aby si coskoro bola opat tehulka a s uspesnym dotiahnutim do konca.

lindush123
5. dec 2013

@viera84 napodobne 🙂)

rybkaa
6. dec 2013

@viera84 ťažko povedať, čo bude ak si prechladnutá, záleží na tom, ako silno, lebo narkóza sa dáva len ak si zdravá, to určí anesteziológ na predoperačných vyšetreniach.

melisa17
6. dec 2013

@lindush123 Ďakujem za povzbudenie, kontrolné sono mám až v pondelok, neviem ako ešte víkend vydržím, dnes mi moja doktorka povedala, že kým ešte ako tak srdiečko bije, že vždy je tu nádej...len ma desí tá veľkosť plodu...už by mal mať do 2 cm a stále má len pár mm...Držím ti palce, nech ti vyjde ďalšie tehu čí skôr 😉

santamonica
6. dec 2013

@rybkaa @lindush123 @viera84 @melisa17 a vsetky baby dakujem moc za povzbudenia 🙂 , tak som isla k dr. ako na popravu uprimne, doma zbalena taska do nemocnice, bez nadeje, vyplakana, no zle.....pozerame na sono, stale dva prazdne cierne vacky a v nich nic....tocil, krutil a zrazu ze AHA, nieco tu mame a ja pozriem a bola tam taka machulka dvojita a v strede jej bilo srdiecko....ja som skoro odpadla a dr. tiez.....ja som stale neverila, ze to je ono,ale on ze ano, je to plodik, malicky sice ale bije mu srdiecko, on sa tak tesil a ja na neho pozeram, ze co sa deje.....takze takehoto Mikulasa my mame 😀 , ja viem ze nemame vyhrate, za tie roky je zo mna pekny pesimista,ale nadej nam ostala, babo je stale v brusku......druhy vacok rastie,ale vyzera prazdny, mam prist o tyzden, takze dnes mam stastny den....len lutujem, ze som depkovala a plakala, mala som este verit a cakat, nie to hned vzdavat......snad sa uz poucim...........drzte sa vsetky, nech sa nam taketo "zazraky" deju stale 😅

santamonica
6. dec 2013

a dakujem krasne za srdiecka, pomohli 😅 🙂

lindush123
6. dec 2013

@santamonica to je super sprava... Kiez sa aj mne vtedy tak ukazalo. Drzim palceky nech krasne rastie. Papa

januschka10
6. dec 2013

Tiez som mala nieco podobne. Nikdy by som neverila,ze sa to stane. Tiez som citala diskusie, informacie na internete,ale dopadlo to aj tak zle. V 7tt len gestacny vacok a uz vtedy mi dr. povedala,ze to je potrat. Ale cakali sme, v 8.tyzdni tam bola fazulka a bilo jej srdiecko, v 12tt bolo babo mrtve a robili mi kyretaz. Po kyretazi sme chceli hned snazilkovat,ale bohuzial mam stale problemy. Najskor tam nieco zostalo a cakali sme kym sa to mrchou vyplavi, potom som mala cystu, na ktoru som brala antikoncepciu, cysta sa vstrebala tak som vysadila ant.,ale vobec mi nedosla mrcha. Buduci tyzden sa musim objednat dr.,lebo asi tam je dalsi problem. Nastastie sa to stalo pri druhom tehu. Baby drzim vam vsetkym palce, nevzdavajte sa.

viera84
6. dec 2013

@santamonica super velmi si ma potesila, ze nakoniec ti to dobre dopadlo, prajem aby srdiecko uz len stale bilo ako zvon a strasne vela zdravicka drobatku aj mamine 🙂 Neviem si ani predstavit aku velikansku radost si zazila v ten okamich u lekara. 🙂

sally2401
9. dec 2013

Tak babenky zázrak sa dnes na utz nekonal, srdce stále nie je vidieť a nezdá sa mu že by to za týždeň ani narástlo, ešte v piatok posledný utz, a rozhodne či pôjdem na kyret alebo ma nechá samovoľne odkrvácať...... ☹ ☹ ☹

lindush123
9. dec 2013

@sally2401 och, to mi je luto ☹((

santamonica
9. dec 2013

@sally2401 no a mozno sa ti stane to co mne? este nevesaj hlavu, ja som sa uplne opustila a hla....taraz sa sice zase bojim dalsieho vysetrenia ako dopadne, ale co uz narobime....strasne ti drzim palce, aby sa snad babo este ukazalo.....hrozne ti to prajem.....nam vsetkym.....a ak nie, musime bojovat dalej......co uz nam ostava 😖

sally2401
10. dec 2013

@santamonica ja som včera preplakala celú cestu z práce domov autom, a potom celý večer doma, neverím že by sa v piatok stal nejaký zázrak a vôbec sa ani necítim tehotno, nie je mi zle ani prsia ma nebolia, iba včera pred sonom ráno ma trocha nadrapovalo, ale to už bolo asi vsugerované že mi je zle a nahovárala som si že sono dopadne dobre, čítam tu že si v 9tt kedy si mala vklad? No čo musím sa s tým nejako zmieriť, tento rok toho už mám dosť, v máji MA v 8tt, teraz sa to prestalo vyvíjať ešte skôr už nevládzem... ☹

jessinocka
10. dec 2013

Moze sa stat, ze rastie gestacny vak, nachadza sa v nom aj zltkovy vak, ktory by mal vyzivovat plod a plod by sa napriek tomu vevyvinul? V piatok som bola na sono, bol tak gestacny s zltkovy ale plod nie. Potom kontrolne sono v pondelok, vacsi gestacny o 2mm, zltkovy tam bol tiez, ale plod stale nie. Podla pm som v 7tt, podl sona 5tt+3, ale ovulku mavam az okolo 23DC takze by to mohlo sediet.

rybkaa
10. dec 2013

@jessinocka to sa neboj, bude to ok, ja som v 5 tt tiež mala len prázdny vak a potom som bola na sono v 7+4 tt a mala som už aj plodík so srdiečkom, tiež som mala posunutú ovulku, podľa poslednej MS by som bola už 8+5tt, takže neboj, bude to ok, kedy ideš na ďalšie sono?

jessinocka
10. dec 2013

Dakujem za podporu 🙂 dufam ze to vyjde, dalsie mam uz zajtra a predpokladam, ze potom dalsie o tyzden...

lindush123
10. dec 2013

@jessinocka neboj, to plodik sa este ukaze... nestresuj 🙂)

lindush123
10. dec 2013

@sally2401 sally este ver, nevzdavaj to... ale chapem, ako sa citis, takto som sa citila presne aj ja... zrazu som mala pocit, ze nie som tehu... ale nic nemas stratene... mysli pozitivne... a daj vediet, ako si dopadla..

viera84
10. dec 2013

@sally2401 je mi luto ze si musime prave tymto prejst. Ja idem zajtra na poslednu rozhodujucu kontrolu, ked tam zajtra drobatko nebude, bude kyret. Tiez sa uz citim ze ani tehotna nie som, uz nepocitujem ziadne priznaky okrem stale bolestivych prs. Ja som uz pripravena na zlu spravu a dobra by ma len strasne moc potesila. Este pred mesiacom som si myslela ake budeme mat krasne vianoce, a ako rychlo sa dokaze vsetko zmenit. ☹ Prajem ti aby si nam tu v piatok napisala ako si bola u dr. prekvapena ze vidite srdiecko 🙂

sally2401
10. dec 2013

@viera84 moja prežívame to všetky rovnako, musel by sa stať zázrak v piatok 13, ale neverím, snáď sa dám do piatku do poriadku a keď mi povie definitívnu verziu tak už budem s tým vysporiadaná. Ja som sa tiež tešila na šťastné vianoce, hlavne po tom čo som v máji mala MA, a termín porodu som mala určený medzi sviatkami, tak som si myslela že to bude náplasť ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre