Prázdny gestačný vak skoro v 7. týždni

dooomca
16. okt 2013

AHojte baby. Moja posledná menštruácia bola 30.8.2013 aj to vdaka vyvolávačke...Vôbec som nevedela teda kedy budem mať plodné dni v septembri a tak sme s priateľom keksíkovali kedy sa nám chcelo až nakoniec ani neviem ako som otehotnela :D..Dnes som bola u doktora a podľa menzesu by som mala byť v 6+5 tt..No lenže na sone videl iba vačok a nič iné..Povedal: áno vidno tehotenský vačok, ale treba prísť o dva týždne, zatiaľ užívajte nejaké vitamíny..Je možné, aby skoro v 7 týždni nebolo vidieť plod alebo som mohla mať neskôr ovulku kvôli tej vyvolávačke? Za odpovede dakujem...Musím sa nejako upokojiť lebo tieto dva týždne ma zabijú ☹

rybkaa
21. jan 2014

@viera84 no my zatiaľ tiež len tak, že guma...aj nám smiešne bolo, ak sme šli s mm kúpiť kondómy, sme sa smiali, že sme ako študenti hanbliví, len sme ich schytili a bežali k pokladni 😀 no aspoň z toho máme srandu. takže počkáme na dve mrchy a potom ideme tiež na ostro ako vy, bola som už na kontrole po kyrete minulý týždeň a dr. povedala, že je všetko ok, všetko uhojené, maternica skoro úplne stiahnutá na pôvodnú veľkosť a čípok tiež ok, takže sme sa aspoň z toho tešila 🙂 Pijem alchemilku, sledujem ovu testami, meriam teplotu, zatiaľ mám graf rozhádzaný, dosť možné že prvý cyklus po kyrete je anovulačný, no verím, že ovu na ďalší cyklus príde a všetko sa upraví do normálu a potom sa uvidí, ako rýchlo sa podarí 🙂

viera84
21. jan 2014

@rybkaa budem drzat prsty aby nam to vyslo cim skor, daj potom vediet ako ste na tom. 🙂 S tymi kondomami sme na tom rovnako, tiez mame z toho zabavu 😀

rybkaa
21. jan 2014

@viera84 tiež ti mocne držím prsty 🙂 chodím kecať do Októbroviek 2013, tak keď máš chuť, pridaj sa, sme si s babami stanovili, že tento rok je náš, že buď rodíme alebo aspoň otehotnieme 🙂

rybkaa
3. feb 2014

@lindush123 @viera84 @santamonica @sally2401 ahojte baby, ako sa máte? Čo nové? Už snažilkujete? 🙂 Ja som dnes 39 deň po kyrete, furt čakám na MS ako na spasenie a furt nič 🙂

viera84
3. feb 2014

@rybkaa ahoj, ja som v piatok dostala prvu MS po kyrete (bol 16.12.) a poviem ti ze ako keby som otvorila vodovodny kohutik. V sobotu som sla na ples ☹ neviem sa rozhodnut ci to skusit uz aj tento mesiac alebo pockat este na jednu MS. Zvazujem ze to nahodne vyskusam, ale nebudem merat BT ani kontrolovat ovulku a bud vyjde alebo nie. Dalsi mesiac by som uz zistovala ovu. Som stale na pochybach. A ty ako, budes cakat este na druhu MS?

dukokatka
3. feb 2014

@viera84 ak si dostalamenzes po kyrete 1 mesiac je potrebne mat pauzu aby sa telo znova dalo do formy myslim maternica a vajecniky a potom dalsi mozes skusat.

dukokatka
3. feb 2014

@rybkaa menzes po kyrete by mala prist od 4 do 6 tyzdnov.

dada1252
3. feb 2014

ahojte,,náhodou som sa dostala na túto tému a chcem Vám len napísať, že tiež som si s tým prešla. Moje prvé tehotenstvo skončilo skôr ako som zistila, že som tehotná. Dieťa sa mi nevyvíjalo, tak mi museli spraviť kyretáž, ktorú som postúpila v októbri. Keď som sa informovala, kedy by sme mohli znovu začať, tak mi povedali, že hneď ak nastúpi prvý menzes, ale mi sme si radšej počkali do silvestra. Po Silvestri sme sa začali snažiť tak, že príde príde, nepríde nepríde,,, nič sa nedeje, ale hneď na nám to podarilo a teraz máme už 3,5 ročné dievčatko. Podobný prípad ako ja mala aj kamoška a tiež sa jej podarilo hneď otehotnieť ( mali sme rozdiel v termíne 23 týždne)..Tak baby nezúfajte a nestresujte, keď náhodou neotehotniete. verte, že raz budete tehotné 🙂 🙂 🙂 🙂

rybkaa
3. feb 2014

@viera84 no super, mám sa na čo tešiť teda? minulý pondelok som mala jeden deň špinenie, ale len trošku, tak som myslela, že MS sa blíži, ale nič....prestalo aj špinenie, takže teraz čakám na MS, potom počkám radšej ešte jednu, mesiac hore dole, len nech sa radšej cyklus ustáli, aj dr. mi tak odporúčala 🙂
@dukokatka ano, dr. mi na kontrole po kyrete povedala, že MS príde 4-6 týždňov po kyrete, o 3 dni to bude presne 6 týždňov, tak som zvedavá, koľko sa omešká. Zatiaľ meriam teplotu a robím ovu testy, tak graf mám kadejaký (zrejme anovulák, hoci ja som si čiaru podľa pocitu vyznačila) a teraz sa teplota drží dole, tak dúfam, že to znamená blížiacu sa MS 🙂 http://www.fertilityfriend.com/home/Rybkaa

sally2401
3. feb 2014

@rybkaa ahoj, ja som mala kyret 19.12. a 16.1. som už mala normálny MS to som bola zrovna na konzultácií v Brne a dohodli sme sa že ideme na darcovstvo, tento mesiac keď dostanem menzes skúšobne nasadiť lieky, a meranie výšky sliznice potom to mám oznámiť do Brna a marci sa objednať na konzultáciu, kde už vyberieme darkyňu, a ak všetko dobre pôjde tak v apríli by som mala ísť na vklad. Takže mám teraz pauzu, aj tak je dobre lebo v práci strašne veľa roboty do konca marca kým sa podávajú DP. A v apríli ideme do toho...... 🙂

rybkaa
3. feb 2014

@sally2401 aspoň si dovtedy trochu oddýchneš a lepšie sa na to pripravíš 🙂 A prečo darcovstvo? Či ty sama otehotnieš nemôžeš? Predtým si otehotnela prirodzene či ste tiež boli v centre? Prepáč moju zvedavosť 🙂

satanka1
3. feb 2014

ahojte..ja mám za sebou to čo vy...MA v 9tt..,dnes presne po 5 týždňoch od čistenia (29.12) prišla 1.mrcha..bolestivá ako fras.....počkáme ešte jednu a ideme sa snažiť a bábo.
Všetkým vám želám...aby ste čoskoro mali na teste // 🙂

santamonica
3. feb 2014

@rybkaa ahojte, ja som bola na kyrete 19.12. a dnes mi prisla prva mrcha, cize po 55 dnoch, skoro 8 tyzdnov, posledny tyzden uz som popijala cervene vino a bola som uz aj vo vani, dufam, ze to nevadi, ale uz sa mi to ozaj zdalo byt dlho....brucho ma boli tak ako vzdy ale krvacam zatial menej, snad sa to rozbehne, pojdem na kontrolu, ja nechcem ist hned na KT, asi v aprili az, ale skusime s manzelom sexovat len tak pre radost / pre zmenu / 😝 , a mozno motyka vystreli 😅 a ak nie, tak zacala som behat a snazim sa schudnut aspon 5 kg do dalsieho zakroku.....

rybkaa
3. feb 2014

@satanka1 aj tebe čoskoro // prajem 🙂 ja som bola na čistenie 27.12. a furt nič, asi otvorím fľašu červeného, to vždy zabralo ako "vyvolávačka" :D

lindush123
4. feb 2014

@rybkaa ahoj, rybka... no ja uz mam tiez prvy menzes za sebou,a ko som pisala hore a aj kontrolu pri svojej gynekologicke a aj v CAR...sliznic maternice je velmi pekna, ale s dr. sme sa dohodli,ze na jeden mesiac dame antiku, takze cakam na druhy menzes a som zvedava, kedy dojde, uz by tu mal byt kazdu chvilu, lebo nejdem, ale zeriem 🙂 10.2. sme objednani na genetiku, pre istotu, no a potom ideme do toho...

lindush123
4. feb 2014

@rybkaa a moja, pockaj v pokoji este dva tyzdne, ak dovtedy nedojde mrcha, potom uz navstiv dr., mne nezavisle od seba povedali v ruzinovskej nemocnici, v car a moja dr., ze menzes 4-8 tyzdnov po kyrete.. je to normalne obdobie

rybkaa
4. feb 2014

@lindush123 vďaka 🙂 mne moja dr. povedala, že do 4-6 týždňov, v piatok to bude 6 týždňov, takže ako vravíš, ešte dva počkám a ak nič, volám dr. Zatiaľ som nasadila terapiu červeným vínom, tak som zvedavá 🙂
Inak, to je dobre ísť na mesiac na antiku? Nenarobí to šarapatu v cykle? Či prečo ti to dr. odporučil? Tak ti toho 10.2. držím palce, nech je všetko ok a môžete na to skočiť 🙂

lindush123
4. feb 2014

@rybkaa kvoli vajecnikom mi nasadil,nakolko ja som mala diagnostikovane PCO a je velka sanca,ze po vysadeni zena otehotnie,tak to skusime,ale inak uz mame podanu aj ziadost na druhe IVF,takze uvidime,co dalej. Inak mam len pestru stravu, beriem len kyselinu listovu a pijem bylinne caje a alchemilku. Chcem este trosku schudnut,lebo aj to dost ovplyvnuje a d
ost cvicim.

rybkaa
4. feb 2014

@lindush123 no to viem, že po vysadení je vyššia šanca otehu, šak aj mne sa asi preto pošťastilo 🙂 No - stačí brať antiku aj mesiac, aby to zabralo? No ak to vraví dr. zrejme hej, takže super, bodaj by to tak bolo 🙂

lindush123
4. feb 2014

@rybkaa neviem, ale asi ano, v CAR s tym maju dobre skusenosti, co mi vravel dr., mne to dal aj hlavne kvoli vajecnikov, potrebuje vidiet, ako budu reagovat...

bapsi123
9. feb 2014

ahojte ..aj ja som, bohuzial, presla tym istym trapenim. 24.12 sme zistili, ze cakame babo, no 7.1. som uz bola po cisteni..po citani vasich prispevkov si teraz kladiem otazku, ci sa u mna doktor neunahlil. ale teraz to je uz asi aj tak jedno...menstruaciu som dostala presne o mesiac, teda 8.2 (vcera) a je to naozaj ako z kohutika ..ale prijala som ju celkom s nadsenim a s pocitom, ze je to pre nas novy zaciatok ... vsetkym vam prajem, nech sa splni kazdej jednej sen v podobe babatka v naruci a mozno este aj v tento rok ;)

111fdw
9. feb 2014

no ak mozem tak ja som 6 a mam len cisti vak a nic ked som bola na poho a tam mi povedali mi ze je vsetko v poho ale niesom si ista lebo trosku hnednem ni silno slabucko no uz tak nevraciam ani take zavrati nemam neviem co sato somnou deje a mam stoho strach ani chute nemam a malo jem raz som potratila som a teraz sa bojim uz nechcem chcem to donositttak co mam robit na sono mam ist az 26,2,2014 a neska je len 8,2,2014 tak co poratr mi prosim

rybkaa
10. feb 2014

@bapsi123 fúha, tak to dosť skoro ťa poslali....v ktorom si bola tt?

bapsi123
10. feb 2014

@rybkaa bola som v 6.tyz.ja som vsak bola v nemocnici,,zacala som krvacat a podla hcg,ktoreho hodnota nestupla tak,ako mala, a utz ukazoval prazdny vacok,lekar nariadil cistenie :'(

rybkaa
11. feb 2014

@bapsi123 tak v tom prípade myslím, že to bolo asi správne, lebo ty si sa už zrejme začínala sama čistiť, keďže si aj krvácala a keď hcg nestúpalo, tak je zbytočné zadržiavať plod, lebo by to zrejme tak či tak nedopadlo dobre ☹ je mi to ľúto, ale neboj, ešte nie je všetko stratené, určite sa vám skoro znova pošťastí 🙂

bapsi123
11. feb 2014

@rybkaa dakujem ..skoro ako skoro :(..musime pockat aspon 4 mesiace, to odporucal doktor.. a mame najma cakat na vysledky z hematologie :(

rybkaa
11. feb 2014

@bapsi123 preco az styri mesiace? Mbe dr.kazala pockat na dve MS...ci si mala aj nejake ine zdravotne problemy? 😕

lindush123
12. feb 2014

caute bambulky... takze mne uz prisiel krasne aj druhy menzes, presne na 35 den, tak ako prvy... ale prvych 14 dni pijem stale vecer salku alchemilkoveho caju a inak len kyselinu listovu... tento mesiac aj s antikou, v pondelok sme boli na genetike a cakame vysledky... genetik nam povedal, ze po vysadeni sa mozeme pokusat aj o prirodzene tehu.. tak uvidime, ako sa to cele vyvinie... dufam,ze vysledky z genetiky budu ok... buduci tyzden kontrola u dr. kvoli vajecnikom, no a cakame vlastne aj na schvalenie ziadosti... je to cele teraz na hlavu... ale inak ok... dufam,ze sa mate ok...

bapsi123
12. feb 2014

@rybkaa nie, ziadne, ako na truc som bola predtym na preventivke, lebo sme chceli babatko a vsetko bolo ok.. tie 4 mesiace nam povedal lekar pri prepustani z nemocnice :(..a moja mi odporucala pockat na tu hemato..totizto dala mi spravit vsetky testy - endokrin, genetiku a aj tu hemato, tak cakame ,,,strasne :(

rybkaa
10. mar 2014

ahojte dievčence, no ako? už sa niektorej zadarilo? 🙂 my zatiaľ nič....držím vám palce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre