Príšerná nervozita počas noci v 10tt. Poraďte čo s tým

papula
26. okt 2006

Ahojte babulky neviete mi poradit?Som v 10tt a noci su pre mna priserne ☹ Ako nahle padne 22.00 nastane vo mne tak priserna nervozita ze by som vrazdila.Neviem co sa so mnou deje pred tehotenstvom som to nikdy nemala a teraz je to nieco priserne niekedz sa od nervov az rozplacem a potom neviem prestat.Lutujem mojho priatela,lebo on je stale v mojej blizkosti tak si to zlizne on a potom mi ho je hrozne luto.Nemate niektore taketo tazkosti ak ano poradte co a ako.Dakujem

miss
26. okt 2006

paula- pravdepodobne tvoje telo nezvlada zmenu hormonalnej situacie, su lieky ktore s amožu uživat aj v teho napr. Diazepan, ale samozrejme až po porade s Dr. o chvilu mas rizikový prvý trimester za sebou tak ti može predpisat nieco na ukludnenie, zatial skus prirodne ukludnovadla medovku, alebo mlieko s medom na noc 😉

catherine214
26. okt 2006

papula nemam sajnu o co ide, skus to povedat svojmu lekarovi 😉

zuz11
26. okt 2006

papula, su to normalne pocity v tehu, zmeny nalady a depka..... treba klud a pohodu 🤐 inak sa zblaznis, predychavaj to, a hlavne si to moc nepripustaj... ak si to uvedomujes skus sa neako krotit a ak potrebuej vyplac sa to ta ukludni 🤐 liecit ani nic podobne sa to neda je to zmena hormonov a tie ked sa ustalia bude to ok neboj 😉

fafa
26. okt 2006

Ja mavam tiez podobne stavy, ale nie som tehotna. Vzdy ma v noci napadaju kraviny, typu: rakovina, chore deti a pod.Ja to riesim tak, ze vecer citam, dokial mi nepadnu oci. Skusila som Persen, je to na baze byliniek, takze by si to snad mohla aj ty. Treba sa poradit v lekarni.

papula
autor
26. okt 2006

No radsej to skusim nejako prediskutovat s lekarom lebo med nelubi dkujem ya radu velmi pekne 😉

dorotka
26. okt 2006

ja zaspavam pri telke nadstavim si casovac aby sa po case vypla 😉

papula
autor
26. okt 2006

Lenze Dorotka mna znervoznuje aj telka musim mat uplne ticho ja to skusim nejako poriesit s lekarom dakujem 😉

miss
26. okt 2006

papula- možes skusit este nejaku motivacnu literaturu, alebo meditacie, nááádych, výýýdych 😀

papula
autor
26. okt 2006

uz som to skusala a nepomohlo ☹ Moze ta nervozita nejako zle vplyvat na miminko?

miss
26. okt 2006

papula - myslim, že nie aj ked sa vravi že ano, ono je samostatna bytost.

papula
autor
26. okt 2006

aj ja si to myslim no ved uz to nejako poriesim 😵

dorotka
26. okt 2006

papula a hladkad brusko by nepomohlo ukludni to teba aj jeho a stres mu urcite nepomaha mnohokrat vo vyssich stadiach prave zo stresu tvrdne brusko a to nie je dobre znamenie teda ak tvrdne niekolko hodin vkuse

papula
autor
26. okt 2006

Dorotka vyskusam mozno to zabere,ale brusko mi netvrdne.Ste velmi zlate. 🙂

sirka
27. okt 2006

ahoj papula...měla jsem to stejné na začátku těhu a vlastně občas i teď jen už to nejsou jen noci a večery, ale kdykoli přes den..o to méně často.

Nic moc nepomahalo je to prostě "ZMĚNA STAVU" hormony + něco nového co je tady, ještě přijde a navždy to tu bude jenže my nevíme co přesně to je..

A uplně chápu, že to odnáší ten tvůj i já to tak řeším a pak mám depku aby mi neutek a vydržel to se mnou.

Zkus se s nim tomu někdy smát, že je to děsný jak s Tebou ty hormony mávaj a vůbec se nestyď střídat pláč a smích prostě se v tom koupej, já to tak dělám a i když to moc nepomáhá musíme to nějak přežít...asi jsme labilnější 😅

mihalicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mima3114
17. nov 2006

caute baby.ja mam tiez casto depky.a niekedy take,ze sa fakt citim hrozne,len placem a placem,je mi hrozne tazko na dusi a vecer mam problem zaspat,tak zasa len premyslam a je mi hrozne.a mam aj problem,ze odkedy som tehotna sa mi sprotivil moj priatel a ja si nemozem s tym pomoct.vobec s nim nemam chut byt,de mi na nervy a tak.mate s tym niektora skusenosti?

lienka79
18. nov 2006

papula...ja som mala nieco podpbne..od prirody som dobry spac..ale ked som otehotnela..po tom 9 tt om sa v noci budievala niekolkokrat, nemohla som spat, nevedela som,co so sebou..ale po tom 12 tt sa to zlepsilo a zase spavam dobre..aj ked nie,ako predtym,lebo vstavam niekedy o 7 rani, co predtym enexistovalo..BUde to hormonalnymi zmenami..eboj,to sa spravi...

loss
18. nov 2006

ahojte aj ja som zacala zle spinkavat asi 3 noc,dufam ze pre mna je to dobre znamenie 😅

husenka
20. nov 2006

No poznáme... 😀 😀 😀 to som drahému vysvetlovala, že je to z teho a potrebujem vtedy TULI TULI a že to pomáha, lebo mal v tom tiež hokej, že čo sa mi stalo a je úplne hotový, ked plačem...tak mi ho bolo ľúto, že som mu povedala...su to moje tehotenské huuule...skrátene tehule a potrebujem tuli tuli...už je to ovela lepšie a som veselšia a tuli tuli stále poteší 😀

bubonic
20. nov 2006

mima ja osobne nemám až taký veľký tento problém ale moja švagriná aj moja svokra deložovali prvé mesiace svojich mužov zo spální,lebo im jednoducho strašne smrdeli. pokiaľ máš možnosť, vysvetli drahému, že jednoducho musí chvíľu vydržať, že ono sa to upraví. aj ja mám dodnes také stavy že len pohľad na môjho muža ma rozčúli, ale to riešim odchodom z izby, alebo idem von so psom. jemu som vysvetlila, že mi má dať pokoj, že sa to upraví, hádam časom. zatiaľ to funguje. u mňa môže byť aj ďalší problém, ja som bývalý fajčiar a dosť silný a pomaly mi prestáva vadiť dym a začínajú ma napadať také veci, akože zapálila by som si a tak. ale zatiaľ to bez problémov zaženiem.

lasipka
20. nov 2006

Tak holky, dobre jsem se na tomto prispevku pobavila. Ja se taky vubec jiz asi 3tydny nespoznavam.Jsem hrozna histerka a kazda blbost mne dokaze dovest k placi,hlavne kdyz jsem sama doma, to nemuzu vubec nic delat, protoze se na nic neumim soustredit a pritom se tak desne nudim (to kdyz jsem byla nemocna a zustala jsem radeji par dnu doma to odlezet).A manzel mi naopak hrozne chybi, kdyz ho nevidim,nejradeji bych se k nemu tulila od rana do vecera.Je z tech mych nalad trochu mimo, ale vysvetlila jsem mu ,ze je tojenom prechodny..tedy alespon doufam🙂

husenka
20. nov 2006

Hm...ja som chytávala nervy z pavukov a všeho hmyzu,všetko sa mi príšerne hnusilo a každá vec sa ma ohromne dokázala dotknúť.Telku som nemohla pozerať vôbec,lebo všetko ma dojalo a rozhádzalo,ešte,k že to bolo pochopené...po čase
😒 lebo ked som pri 1 väčšom komárovi skoro vyskočila z auta...šeteže stálo, tak si myslel, že som asi blbá...a aj v izbe som nezniesla ani muchu...ale teraz už pohoda...asi preto, že už nelietajú 😉 alebo žeby som sa aj ja ukludnila 😉 😝

mpslunickocz
24. sep 2007

ahoj, mam podobny problem, priserne nervozni nohy, az svedeni a jde to az do hyzdi, desne se vztekam a i dyz jsem unavena, nemuzu spat...tedy az do nedavna, ted piji mleko s medem a vecer po praci jete s pritelem na prochazku, a taky mi dost pomaha studena sprcha, ...ale pozor na nachlazeni, nesmi se to prehanet...takze je to mnoooohem lepsi, spis ted nevim, kam s prsama, jakkoliv si lehnu, desne me to tlaci 😅 , tak Ti preji hezke spani, pa 🙂

zuzkaex
29. sep 2007

ahoj, mám taky tento problém. Takovu tu tíseň na prsou, nemůžu v noci spát. Jsem protivná a náladová. Včera jsem menželovi vyčetla pomalu i to že chodí do práce.... Jsem ve 27tt tak nevim co mi pomůže...zkusim to mléko s medem 😉 A hlavně se musim pořád něčim zaměstnávat. Jinak bych asi zblbla. Plánů je sice hodně, ale nálada a chuť občas schází... Prostě jsme těhotné 🙂

daluri
30. sep 2007

Tak protivná a hlavně hádává jsem teď taky skoro pořád. 😀 Vypěním kvůli každé kravině. V noci spím dobře, ale párkrát se mi už stalo, že jsem se třeba ve dvě probudila a ne a ne usnout, ale u mě to bude starostmi anebo jak furt o něčem přemýšlím a řeším. Takže to chce vypnout, ale to jde někdy dost těžko.. Teď mě zrovna čeká trhání nebo osmičky, no trhání spíš vyřezávání-budou mi to dělat na chirurg.stomatologii, tak už mám bobky a dost velké, takže dnes ani zítra asi taky nebudu moc spát. A na to nepomůže nic, jen ať už to mám za sebou ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre