Príznaky blížiaceho sa potratu

ela75
22. máj 2009

Ahojte, chcem sa Vas spytat... Som v 8 tt a počas celeho tehotenstva ma dosť boli prsia. Včera sa však bolesť z ničho nič stratila, resp. je veľmi slabá. Bojím sa, že je to predzvesť niečoho zlého. Iné bolesťi, ako v podbrušku a pod. zatiaľ nemám. Pred asi 2 týždňami som bola aj na sono, tam bolo všetko v poriadku. Prosím poradte mi, či ste nemali niečo podobné a ako sa to u Vás skončilo. Veľmi sa bojím. Vďaka.

mucilienka
22. máj 2009

ela,

hlavne sa prestan sledovat, lebo sa do konca tehotenstva zblaznis - musis mysliet pozitivne a verit, ze vsetko dobre dopadne. To, ze ta prestali boliet prsia je iba znak toho, ze si tvoje telo zacina zvykat na tehotenske hormony... Neboj, ta bolest sa zasa objavi v pokrocilejsom stadiu tehotenstva, ked sa ti zacnu nalievat prsia mleckom...
A este priznaky bliziaceho sa potratu - vacsinou to zacina vsetko hnedym alebo krvavym vytokom, plus bolestou brucha a krizov...
Drzim palce, urcite to bude dobre 😉

wacinka
22. máj 2009

ahoj Elo mě bolela prsa do 8 týdne, pak to ustalo začalo znovu ve 12 tt skončilo v 16tt a začalo ted v 25tt 😉 takže je to střídavé a asi každá ženská to má jinak. Neboj mysli pozitivně. 😉 Třeba moje sestra neměla totálně žádné těhotenské příznaky. prsa ji nebolely, prostě nic, jen že nedostala MS. Jinak jí nic nebylo 😉 Takže hlavu vzhůru 😉

andreahrbacova
22. máj 2009

elo mě bolelo prsa jen na začátku těhotenství,pár týdnů,a pak to najednou zmizelo a od té doby mě nebolí vůbec.Takže jak píšou holky,nesleduj se,a užívej si těhulkování 😉

bublina1
22. máj 2009

Ahoj Ela,
zbytocne sa nestresuj. Nic sa nedeje. To ze ta prestali boliet prsia, je v poriadku, nie je to priznak potratu. Potrat hrozi vtedy, keby si zacala krvacat. To by bolo horsie.
Ked nemas ziadne bolesti, je to ok a uzivaj si to 😉 Tehotenstvo nie je choroba.

ela75
autor
22. máj 2009

Ďakujem Vám za povzbudivé slova, snáď to bude všetko v poriadku. Inak som zabudla napisať, že som 1. x teho, takže som nemala s čím porovnávať,ale to ste asi z mojej reakcie zistili.

happyteddy
22. máj 2009

Zdravím, ráda bych se připojila do vaší diskuze! Já jsem se včera 21.5.2009 vrátila z porodnice po samovolném potratu v 11+1tt. Živoj jde ale dál, nedá se nic dělat, asi si to osud takto přál a někdy neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Proto nevěště hlavu z drobných problémů a hlavy vzhůru!!! Happyteddy

tinika
22. máj 2009

happy to mi je veeelmi luto, držim ti palceky

happyteddy
22. máj 2009

No jo, i tak se to někdy seběhne. Bohužel, jsem v rizik. skupině, letos mi bude 33. let, do toho hypothyreóza, hned na začátku těhotenství se objevila těhtu cukrovka, pak se to dalo do normy, ale furt bylo něco a tak to tak asi mělo být. 3 měsícw spočneme a jedeme dál, snad to společnými silami s mým gynekologem dáme dohromady. Happyteddy

tinika
22. máj 2009

happy mne sa zda ze sme si nedavno písali v ktorej si teme, tvoj nick mi je známy ☹ skoda, uz si asi tretia čo potratila, si čakala v decembri? ako ja?

happyteddy
22. máj 2009

tinika, hm, tak to nevím, jestli jsme si psali, protože já jsem na modrém koníkovi tak asi půl roku nebyla, teď po dlouhé době jsem tady. Termín jsme měli 30.11. Ale, bude to jidy, život jde dál!

inka04
22. máj 2009

mna neboleli prsia vobec 😉 mna pocas tehu niekedy z nicoho nic chytila bolest v podbrusku ako pred menzesom... ako prisla, tak i odisla... ale chapem eli75 stres... aj ja som sa prilis sledovala.... ale nie to dobre a hlavne zbytocne... treba mysliet pozitivne 🙂

emee
22. máj 2009

ahojte, ja som v 6 tt, prykrat a tiez bolesti v podbrusku ako pred menzesom... ☹ bojim sa...ale inka ty si mala bolesti od zaciatku?

jahodka11
22. máj 2009

ahojte,tak ja som mala tiez bolesti.....a aj som mala dostat menzes, brala som kopec panadolu, lebo som bola v robote a musela som tam byt.....tak nech to nejako vydrzim...a ono to nakoniec boli vsetko prizanky tehotenstva a nie menzesu......takze sa nebojte, na zaciatku je to normalne..... 🙂

tinika
22. máj 2009

happy tak potom ma niekto podobny nick ako ty som si ta s niekym pomýlila ale aj tak drž sa
emee nebojkaj sa ja mam bezne bolesti ako pred mrchou, je to normalne

emee
22. máj 2009

ja tiez som si musela zobrat tabletky, mala som take bolesti, myslela som ze iba meska...az potom som sa dozvedela ze som tehotna...

emee
22. máj 2009

diky tinika aspon viem ze nie som sama... 😉

emee
22. máj 2009

jahodka a tie tabletky este nemohli ublizit vsak? mame podobny pripad ako citam...

jahodka11
22. máj 2009

no maly je v poriadku....takze neublizili 🙂 ani pocas tehu som nemala nejake problemy....takze to maly zvladol, aj tie davky panadolu 😉

renys
22. máj 2009

Ahojky, tak u mě byly bohužel změklá a nebolestivá prsa vždy (3 x zamlký, 1 x samovolný) prvnim znamenim, že je vše špatně 😔 .

ela75
autor
22. máj 2009

No tak to si ma velmi nepotesila renys. Mrzi ma, ze mas taketo zle skusenosti. A ako dlho to trvalo, kym si zistila, ze mas nebolestive prsia az po potrat, dni, tyzdne? Ja ich nemam uplne nebolestive, ale ta bolest je ovela slabsia ako predtym. Inak velmi Ti drzim palce.

andreahrbacova
22. máj 2009

já si myslím,že příznak že prsa přestanou bolet není důvod k potratům

renys
22. máj 2009

Eli, děkuju a taky Ti držim pěsti, ať je vše o.k. Jinak moje prsa jsou skvělym ukazatelem 😀 ...hned mi ukázaly, že jsem těhu a pak teda bohužel pokaždé vzorově i konec těhu...takže i když jsem neměla bolesti břicha ani špinění či krvácení (při těch 3 MA), tak při následném UTZ u dr. jsem se dozvěděla tu krutou pravdu. Ale fakt už jsem tady za ty léta snažení vyčetla hodně zkušeností, některým ty prsa nebolí vůbec až do 3. trimestru, no ale každá jsme jiná..takže tohle není můj případ, bohužel..

cucuska
22. máj 2009

😖 ja vás možno trošku pomýlim :
mam za sebou 2 MA a každé bolo úplne ine to rátam aj moje tretie vydarené tehu
Prvé : strašna bolesť pŕs a inak nič
druhé ´plne nič
a tretie žiadna bolesť pŕs a len nevolnosti ale až od nejakého 8,9tt až po 16tt
takže to bolo vždy uplne iné

happyteddy
22. máj 2009

Holky, my fakt musíme vytrpět nemožné!!! Ale jsme statečné, musíme, takový úděl nám dala příroda do vínku. happyteddy 😉

cucuska
22. máj 2009

psychyka robí naozaj svoje - snaž sa nesledovať ela

renys
22. máj 2009

Cucusko, přesně, když si vzpomenu, jak jsem se poslední těhu pořád sledovala, ta úzkost...už teď mám strach, jak budu kočírovat nervíky příští těhu...potřebuju vymyslet nějaký zabavení hlavy i rukou případně 😀 😒 ...

Jinak to je fakt zajímavý, že jsi měla každé těhu ty prsa jinak...mně se pokaždé 14 dní od otěhotnění prsa nejen nafoukly, ale vylezly dvorce, a to před menzesem nikdy nemívam a ztěžkly.

prdecek
23. máj 2009

ahojky,

já měla MA v 8tt a to mi absolutně nic nebylo, jen sem začala krvácet.

Teď jsem těhu podruhé a na začátku mě nebolely prsa vůbec, a teď se to střídá, občas jo a občas ne. Taky mi začíná být zle od žaludku, což minule nebylo. Myslím si, že každé těhu je úplně jiné 😉
Nejlepší je se nesledovat. Ono to co má přijít příjde! v lepším případě je to zdravé narozené miminko 🙂

Držte se! bude to ok!

barca3979
23. máj 2009

ahoj, teď jsem četla článek o prsech těhotenství a psali tam,že zpočátku bolí, s rosotucím těhotenstvím bolest ustává a po porodu při kojení opět bolí,protože se plní mlékem. Také tam bylo ale dodáno,že nic z toho není pravidlem,každý člověk je jiný a někoho prsa nebolí vůbec a někoho stále,takže se hlavně nestresujte a mějte pozitivní myšlenky.
Taky mě děsí všechno možné,hlavně proto,že mám docela velké problémy,ale snažím se myslet pozitivně,na samé dobré věci a všřím,že to s miminkem ustaneme a bude vše OK.
Takže elo, vůbec se přehnaně nesleduj,to tě zbytečně stresuje a to není dobré ani pro miminko. Buď v klidu,těš se na mimi a uvidíš,že vše bude v pořádku.

happyteddy
27. máj 2009

Ahojky Tinika, tak jsem dnes byla na kontrole po týdnu, po té revizi, u gyndaře. Máme si dát 6 měsíců pauzu, dostala jsem antikoncepci, min. na 3 měsíce, pak už bych snad mohla vysadit, začít brát kys. listovou a pak snad už pojedeme na ostro. Jsem z toho vcelku zklamaná, myslela jsem si, že 3 měsíce pauza a pojedeme dále. No, nic, co nadělám. Happyteddy

ee.liska
27. máj 2009

ahojík holky, taky se zapojím 🙂 myslím, že je to staršně individuální, mě nebylo vůbec nic a nakonec MA ve 24tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre