Prvé týždne tehotenstva. Ako ste ich prežívali?

pistek
10. aug 2007

Ahojte baby, chcem sa vas opytat, ako ste prezivali prve tyzdne tehotenstva, mali ste najeke problemy, tazkosti, nejake priznaky? A kedy vam ustupili? Ja som mala bolenie v podbrusku a zapchu, naduvanie, ale som zhruba v 5 tyzdni a od vcera ma prestalo pobolievat brucho, prestalo naduvat, ostala len zapcha. Mam z toho obavy, nyslite, ze to nevesti nic dobre? Prosim, poradte, co robit? Pisala som tuto temu do snaziliek a tam mi poradili, aby som sa opytala uz skusenych tehuliek. Naozaj mam velky strach. Prosim, poradte, co mam robit?

vavka33
10. aug 2007

Ahoj,preco mas strach,ved bud rada,ze ti tazkosti ustupili.je tazke priznaky zovseobecnit,lebo kazda zena to citi inak a ma ine priznaky,niektora ani nevie,ze je tehulka.Hlavne sa prestan bad,kym nekrvacas,alebo nemas silne bolesti,si urcite v poriadku.tie tvoje priznaky boli preto,ze sa ti to male stvorenie uhniezdovalo v maternici,vtedy byvaju tie bolesti v podbrusku a naduvanie,teraz uz je pekne zahniezdene,tak preto ti to ustupilo.neboj,ono zas pridu dalsie vselijake priznaky tehulkovania,do 40teho tyzdna si ich este uzijes,tak sa tes,ze si teraz v pohodke.
Prajem krasne tehulkovanie a hlavne mysli pozitivne-teda ze je vsetko v poriadku. 😀

nevesta
10. aug 2007

Ahoj Pistek. Neboj, ja som vzorny priklad bezpriznakoveho tehotenstva 😉 Prve priznaky ako vzduvajuce brusko sa mi objavili az v 4 mesiaci 😉 nestresuj a bud rada 😎

pistek
autor
10. aug 2007

Dik baby, ste zlate, mate vo vsetkom pravdu!!! Uz aj ja som na seba zlostna, ze miesto toho, aby som si to uzivala, tu vysilujem. Slubujem, ze odo dnes budem mysliet uz iba pozitivne. Dakujem za vase slova

nevesta
10. aug 2007

Pistek v pohodicke, mna to tiez desilo, tak som si pre svoj klud kazdy tyzden spravila tehu test a vidis teraz uz koncime 6. mesiac 😉 . Drz sa a uzivaj si toho, ze ti nic nieje 😉

vavka33
10. aug 2007

Pistek,spravny pristup.tesakuj sa,hladkej brusko,papaj,oddychuj a nemysli na zle veci,lebo to si clovek privola negat.myslienkami.Drzkaj sa a napis ako pokracuje tvoje tehulkovanie.Alebo ja si ta vystopujem 😀 😀 😀 mozes prist do januarovych babatiek 2007 mame tam jednu babulu,je tehulka v 5tt ako ty.radi ta tam uvidime a nebudes moct na zle veci ani pomysliet/podla toho,co poznam tam tie nase babenky/ 😀

pistek
autor
10. aug 2007

Dakujem vavka33, si zlata, urcite sa pozriem do januarovych babatiek 2007 a urcite napisem, az budem vediet viac. Buduci piatok (17.8.) mam kontrolny ultrazvuk, tak uvidime. Mala by som byt zhruba v 6. tyzdni, tak dufam, ze bude pocut srdcove ozvy.

vavka33
10. aug 2007

tesim sa na spravy 😀

certica
10. aug 2007

vavkaaaa!!! 😀
pistek, ja som pri prvom tehu nemala absolutne ziadne priznaky (a uprimne ti poviem, ze mi vobec nechybali 😀 )okrem citlivych prs na dotyk, aj to len zhruba v 8tt.
teda este sa mi zhruba od 3.mesiaca super zlepsila plet a vlasy, ale taketo priznaky prajem vsetkym tehulam 😎

vavka33
10. aug 2007

aha a tu je ta spominana tehulajda z nasich januarovcietok 😀

susik77
10. aug 2007

pistek: to nemusi nic znamenat 😉 mna zase od zac. boleli dost prsia a v 7.tyzdni to uuplne zmizlo-tak som hned nabehla lekarovi-okrem toho som mala este hematom a krvacala som...a vsetko bolo v poriadku 😉
kazdopadne, v tehotenstve je dobre davat na intuiciu, takze keby sa Ti cokolvek nezdalo a mala si pocit, ze sa nieco deje, tak si zavolaj lekarovi a povie Ti, ci sa mas prist ukazat, al. ze to nevypada vazne. Prijemne tehotenstvo 😉

vavka33
10. aug 2007

Susik a tebe co najskorsi porod.Vidim ze si pretahujes.No co to su baby,pohodlne,nechce sa im na svet.ja som obe prenasala 1dni. 😀

pistek
autor
10. aug 2007

Vdaka kocky, upokojili ste ma, nebudem sa na to sustredit a naozaj si to budem uzivat. Urcite napisem po kontrolnom ultrazvuku, co a ako. Drzte mi prstiky

tweetinka.co
10. jún 2012

ahojte.. nechce niekto obnoviť tému? 😅 ja som v 6tt a už mám dosť 😝 unavená, unavená a unavenáááá..

cat
10. jún 2012

@tweetinka.co únava je ešte pohoda..ovela horší je ten koniec keď si človek nevie zaviazať šnúrky na topánkach či ostrihať nechty na nohách 😀 Unavená som bola pri oboch deťoch hádam celých 38tt..a kolegovia sa mi smiali za flašu uhoriek skoro každý deň pri PC.. 😎 no čo, na únavu máš hádam nárok 😉

tweetinka.co
10. jún 2012

@cat 😀 😀 😀 no ten koniec si viem predstaviť, keďže som v minulosti bola obrovskááá a s týmito "detailami" som sa často stretávala 🙄 .. ale nie som zvyknutá toľko spať.. nič nerobiť a byť unavená ako kôň.. ale tak.. snáď si zvyknem 😀 😀 😀

katarina121
11. jún 2012

@tweetinka.co keď len unavená to je v pohode bud rada 😉 ja som unavená, ale dá sa to zvládnuť, ale to že sa nemôžem poriadne najesť a nič sa vo mne neudrží je oveľa horšie ☹ ja už som s nervami na konci 😒

tweetinka.co
11. jún 2012

@katarina121 už aj nevoľnosti.. ale tie som nespomínala 😎 tiež celý deň rozmýšľam, že čo si môžem dať... nech to nemám v krku 🙄 a dokedy to takto ešte potrvá? U Teba je niečo, čo môžeš bezpečne zjesť? Aj v sučasnosti pracuješ? Príjemný deń 😀

katarina121
11. jún 2012

@tweetinka.co 😀 heh no dokedy? mne môj doki povedal, že do 12tt je to normálne, že keď mi bude aj potom zle tak uvidíme ako ďalej... no ja verím, že to prestane a budeme si môcť užívať naplno tehu 😉
bezpečne zjesť? 😀 som sa dobre zasmiala na tej otázke fuuu veru nič neni bezpečné teraz tu momentálne bojujem z jablkom 😀
a hej pracujem, snažím sa 😉

tweetinka.co
11. jún 2012

@katarina121 u Teba už "len" tri týždne 😀 😀 😀 Od kedy Ti je tak horšie?

timuss
11. jún 2012

a ja mám zase strašné výkyvy nálady...manžel si toho užije 😀

katarina121
11. jún 2012

@tweetinka.co no veru už len 😀 tak najhoršie asi 2 týždne dozadu to začalo... ty si v ktorom tt? či ešte si nebola u dokiho?

katarina121
11. jún 2012

@timuss
nuž musí aj mm vydržať 🙂 potom mu to vynahradíš 😉 ja zatiaľ tie nálady sa dajú snáď sa to nezmení 😀

tweetinka.co
11. jún 2012

@katarina121 ja som v 6 tt. u dokiho som zatiaľ nebola - chcela som aby bolo aj malinké vidieť a zatiaľ je vlastne všetko OK, tak sa mi moc nechce ísť 😎

tweetinka.co
11. jún 2012

@timuss aspoň vie, že Ťa má 😀 😀 😀

katarina121
11. jún 2012

@tweetinka.co tak hej ešte čas ja som teraz bola v piatok a sme 8+2 a srdiečko nám bilo a už aj knižku sme dostali 😉 a kedy plánuješ ísť?

tweetinka.co
11. jún 2012

@katarina121 tiež tak nejak som chcela ísť, v tom ôsmom týždni od oplodnenia, čiže 8+2 🙂 keď bude všetko v poriadku.. Aj keď manžel ma "vyháňa" nech idem skorej.. keď ma vidí,ako mi občas je.. tak sa strašne bojí.
Jeeej, čo som počula, tak knižky baby dostávali až po 12-tom týždni. Super. A ako je veľké malinké?

timuss
11. jún 2012

@katarina121 v tehotenstve sa dá čakať čokoľvek...moja mama s bratom kašlala 9 mesiacov len tak...ja som prvé prežívala v poho, toto druhé je oveľa horšie zatiaľ, stále som chorá, ale už aspoň mi nie je stále na vracanie...posledné dni sa to pozvoľne zlepšuje...som okolo 9-10 týždňa, neviem presne, pretože podľa kalendára to nesedí a podľa ultrazvuku sa to zatiaľ nedalo presne povedať... 😅

katarina121
11. jún 2012

@tweetinka.co no ja som bola už raz asi tak v 6tt a to mi doktor povedal, že mám prísť neskôr že to je ešte skoro tak som mohla kľudne ísť až teraz prvý krát, ale tak nedočkavá som bola 😉
no a teraz mi to potvrdil, že áno je to živá tehotnosť toto mi povedal a potom všetko okolo....
a máme 18 mm 🙂

monyccka
11. jún 2012

@tweetinka.co za seba mozem odporucit ako bezpecnu potravinu rozok s maslom. Obycajny biely s kravskym (nie rastlinnym) maslom a neskor som mohla pridat aj platok sunky, alebo lyzicku dzemu ;) A piskoty. A postupne rozok s jogurtom (ale len sabi malinovy alebo visnovy, ine mi smrdeli ;) ).
A cca v 11-12tt to postupne preslo. Nie naraz ale uz sommohla trosku vyvaaru, alebo zemiakov alebo cestovin a postupne sa pridavali dalsie veci az som v 14tt jedla vsetko a podla moznosti casto a vela :D
Ale pri prvej dcere to bolo dlhsie aj ked menej vyrazne s tymi nevolnostami. asi do 15tt.. Ale hlavne rano, cez den to uz potom islo ok, tam som ani velmi neschudla. Pri druhom som najskor 4kg schudla a az potom zacala naberat spat.
Heeej a este mi pomahal veeelmi zazvorovy caj - normalne nastruhany koren zaliaty vriacou vodou, do toho citron a med a bolo mi celkom ok. Ale tie sackovane stali za prd ;)

katarina121
11. jún 2012

@timuss ak sa to pozvoľne zlepšuje tak to si asi na dobrej ceste už 😉
skús dáke homeopatiká na chorobu alebo sa poraď s dokim radšej 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre