Som 11 týždňov tehotná a mám stále pocit na močenie

janka3.12
5. feb 2009

Ahojte, rada by som vas poprosila o radu, som v 11. tyzdni tehotenstva a uz 2 dni mam po vycikani, stale pocit na mocenie, ked idem na WC cvrknem zi par kvapiek (sorac ze pisem tak otvorene🙂 a stale dokola, ked si dam urologicky caj, je to lepsie, ale neprechadza to. Nemam teplotu, ani krv v moci, a predtym som nikdy taketo tazkosti nemala. Obliekam sa teplo, nechapem....Neviete mi prosim poradit co s tym, chystam sa aj k lekarke. DAKUJEM

angi1707
15. mar 2009

juuuuj,to je neprijemne u mna je ta infekcia stala zakaznicka.....

cetera
15. mar 2009

ved aj moj vseobecny lekar to cital a pre pripad mi zopakoval co mam vlastne nariadene robit...teda pit ten caj

cetera
19. mar 2009

ahojte tak dnes mi moj lekar povedal ze urologický caj v tehu vylucne nie......nie je vhodny pre babo a skor skodi ako pomoze.....

cetera
19. mar 2009

a ani taky z lekarne ako bolo uvedene vyssie...teda ziaden,,,pit ovocne alebo co ale nie urologicky....

ikke
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denisocka
8. feb 2010

Je,tema ako pre mna.som akurat v nemocnici,15tt a minule ma tu podivne cievkovali a odvtedy ma reze pri moceni.v sobotu ma cievkovali zas a mam uz hnis na + a leukocity alebo bielkovinu 20. Chcu mi dat Medoclav,len sa nevedia dohodnut.a vraj urolo.caj sa v tehu nesmie,ma zdrbali

brisilda
8. feb 2010

kocky existuje urologicky caj pe tehulky z brusnic taktiez aj cmulacie tabletky treba sa popytat v lekarni 😉
Mne zapal moc. mechura zistili v nemocnici ked sa mi spustil predcastny porod nikdy by som neprisla na to ze mam nejaky zapal kebyze mi nesleduju v nemocnici moc 😉 nic ma nebolelo cikala som normalne bolesti krizov ziadne u mna bol varovny signal najskor ten predcastny porod nakolko mi v 27 tt zacalo tvrdnut brusko cize hned ma dali na magnezko k tomu som mala vysoky tlak cize dalsi liek v poradi ☹ dopegyt 😠 a teraz antibiotika Zinnat 500 mg ☹ ziadna slava ale co uz ked mi to ma pomoct tak to uzivam dufam, ze to pomoze a podari sa nam tehotenstvo ukoncit az v 40 tt teraz som sledovana na rizikovom mam dovolenu minimalnu chodzu a ziadnu namahu cize len vycikat a hned do postele 😒
Kocky zapal vazne nepodcenujte rovnako ako ine tazkosti je 100 krat lepsie volat doktorovi a pytat sa na akekolvek male problemi ktore vas pocas tehotenstva prekvapia ako ist na pohotovost uz zo zacinajucim porodom ☹

denisocka
8. feb 2010

Bris,ja sa uz liecim atb

denisocka
8. feb 2010

Jaj a mam Axetine v infuskach pekne do zily,dopichana som jak reseto

zuzana76
8. feb 2010

tak ja idem lekarovi zajtra a ja tiez nemam nejake priznaky zapalu, ziadna krv v moci, ani palenie pri moceni, ale mam stale " plny " mechur, aj ked sa vycikam, proste stale ☹

denisocka
8. feb 2010

Id moja, mne to dosrali 20.januara ked ma cievkovali a predtym mi nevydezinfikovali tamponom pipinu.

zuzana76
8. feb 2010

denis 😠 , ach to su podmienky niekedy

denisocka
8. feb 2010

Nedodrzia hygienu pri cievkovani,zavedu do mocaka infekciu a o 2tyz.na mna kukaju,kde som ten zapal splasila.a pritom toho 20.jan bol moc Ok

zuzana76
8. feb 2010

denis, drz sa, ja sa bojim uz na zajtra, asi zavolam obvodnej rano, nech mi vystavi papierik na moc, muz mi to cestou z prace vyzdvihne, ak tam teda obvodna este bude a do 15.00 pracuje este aj labak, takze hadam stihnem aj cik cik a budem mat vysledky a o 15.30 mam poradnu a tam nech doki zhodnoti, ci musim ATB, alebo nie. No mam to pekne naplanovane, len uvidme ci pojde vsetko podla planu

zuzana76
8. feb 2010

inak mala som to aj pri syncekovi, tusim 2x, ale ziaden zapal v moci som nemala a vraj mi len babo tlacilo na mechur, presne tieto iste pocity som mala, ale to som uz bola v 23 tt

kiwi82
24. feb 2010

ahojte, dievcata, pridavam sa k vam. zatial neviem, ci mam zapal ale uz takmer od zaciatku tehu, teraz som v 17 tt ma obcas pobolieva mocovy mechur, nie pri cikani ale az ked sa vycikam. nie je to cely den ale hlavne po tych cikaniach. hovorila som to aj gynekologovi ale ten hovoril, ze ak tie papieriky na ktore cikam na poradni su ok, tak tam by nic nemalo byt, ze si mam dat urolgicky caj. odporucil mi caj, aj napriek tomu, ze tu citam ze sa v tehu nesmie..... tak ja uz neviem.
Dnes som ale bola odovzdat moc u obvodneho, on to posle na kultivaciu a v pondelok by mali byt vysledky.
Pytala som sa v lekarni aj na tie preparaty z brusnic, tak ze by sa teoreticky mohli aj ked az po 16tt, lebo mozu predtym vyvolat stahy maternice....
mate skusenost s brusnicovymi extraktami? ak ano, mozete mi nejaky dobry doporucit?
v lekarni mi jedna pani lekarnicka povedala, ze ak sa nemoze urologicky takze mam pit harmancek alebo repik, ze oni posobia protizapalovo.
viem, ze treba vela pit ale este stale mamvam tehu nevolnosti a to sa potom pije dost tazko.....
prajem pekny den.

vavenka
25. feb 2010

Ahoj kiwi, ja som sa trapila so zapalom niekolko mesiacov, uz aj pred otehotnenim, atb som odkladala a odkladala, az som ostala tehotna... NApriek tomu, ze som mala kultivaciou negativnu, hodne ma bolieval mechur (az cele podbrusko) nielen pri pri moceni a niekedy ma palilo este aj hodinu po tom co som sa vycikala..... Lekarka vravela ze je mozne, ze mam zapal aj napriek negativnej kultivacii, tie bakterie su hnusoby a vedia sa maskovat, niekedy ich nefrolog objavi az pri cievkovani...
V kazdom pripade - uz aj v prvom trimestri som pila urologicke caje a dopovala som sa urovalom/urinalom, trosicku to pomahalo.... Ale stale som citila ze to nieje v poriadku.. Okolo 18tt som to uz nevydrzala a vyziadala som si atb, takze som dostala Unasyn, ktory som brala tyzden a odvtedy mam pokoj - klop klop klop......

Pri zapale mocovych ciest je nebezpecne to, ze nelieceny zapal pokracuje vyssie a ma tendenciu usadit sa na oblickach, a potom to uz fakt nieje sranda.....

kiwi82
3. mar 2010

ahoj vavenka, dakujem za odpoved.
kulitivacia mocu bola aj u mna negativna a aj napriek tomu ma stale boli mocovy mechur.
dosatala som vymenny listok na urologiu ale bojim sa cievkovania, aby mi tam nezaniesli este nejaku infekciu a tiez sa bojim bolesti.
vavenka aj teba v tehu cievkovali alebo si sa tomu vyhla?
nasadili ti aj bez toho antibiotika? aj ked bola kultivacia negativna?
ja som z toho uz zufala, beriem aj brusnicove talbetky uroval manosa ale stale nic......
dnes sa chystam ku gynekologovi, tak sa ho skusim povypytovat. pekny den prajem.

cervena_ciapocka
15. mar 2011

@mufo V moči som mala baktérie a tak mi lekárka predpísala mi Monural. Večer som to vypila a dnes je mi z toho celý deň zle na žalúdku 😝 je tam síce napísané, že môže byť vedľajší účinok hnačka, zvracanie, pálenie záhy ... ale mne je len tak blbo 😝 píšu aj, že ten liek ostáva v tele 36-48 hodín. To ako po celý čas mi bude z toho zle?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre