Som 11 týždňov tehotná a mám stále pocit na močenie

janka3.12
5. feb 2009

Ahojte, rada by som vas poprosila o radu, som v 11. tyzdni tehotenstva a uz 2 dni mam po vycikani, stale pocit na mocenie, ked idem na WC cvrknem zi par kvapiek (sorac ze pisem tak otvorene🙂 a stale dokola, ked si dam urologicky caj, je to lepsie, ale neprechadza to. Nemam teplotu, ani krv v moci, a predtym som nikdy taketo tazkosti nemala. Obliekam sa teplo, nechapem....Neviete mi prosim poradit co s tym, chystam sa aj k lekarke. DAKUJEM

lucy81
5. feb 2009

ahoj janka3.12, ja som mala počas druhého tehu zápal močových ciest, ale v 34tt. doktor mi musel nasadiť atb, pretože hrozilo, že sa neliečená infekcia dostane cez pôrodné cesty na pôrodné obaly a môže vyvolať predčasný pôrod.. nie je to žiadna stranda, určite sa daj vyšetriť..a ako vieš, že nemáš krv v moči? ja som tiež nič v moči nevidela a jednoduché vyšetrenie moču v poradni krv ukázalo..
držím palce nech to máš rýchlo v poriadku!!!!!!!!!! 😉

janka3.12
autor
5. feb 2009

dakujem sak sa chystam k lekarke🙂

lucy81
5. feb 2009

janka možno to ešte nie je zápal a bude sa to dať liečiť aj bez ATB.. hlavne veľa pi..
mňa neskutočne boleli kríže, som si myslela, že to je veľkým bruškom, ale boli to v skutočnosti obličky čo ma boleli..

janka3.12
autor
5. feb 2009

🙂 ja robim v nemocnici a dnes mi kolega robil sono, oblicky aj mocovy mechur su v poho, takze je to este dole, nemam teploty, len neviem ako predist tomu, aby to slo vyssie, asi vela pit a byt v posteli🙂

mufo
6. feb 2009

Janka v tehotenstve je dolezite preliecit kazdu infekciu, moze to mat zly vplyv na babo.V prvom rade ak robis v nemocnici zober si moc na chemicky+ sediment a ak mas zapal hned sa to ukaze- bielkoviny, Leukocity a krv v moci.
Tiez robim v nemocnici, u nas toto vys trva tak 30 minut a mas vysledok.Ja som mala zatial zapal moc. ciest v tehotenstve 4 x a to som v 21 tt takze mozme o tom pokecat :o)
Ale existuju Atb kt. sa mozu aj v prvom trimestri Penicilin, Zinat, Monural (ten je vyborny) jednorazove ATB a drzi sa 2 dni v krvi a super zabera.V kazdom pripade en moc je prvorady...

zuzana17
6. feb 2009

Ahoj Janka, určite zájdi k Dr. Ja som mala počas tehu 2x zápal a to som ležala v nemocnici a pichali mi atb ☹
Treba veľmi veľa piť a hlavne urologický čaj 🙂

maryn
6. feb 2009

ahoj janka. ja som mala take iste problemy ako ty asi od 10 tt, ale vzdy som to liecila len urologickym cajom a mnozstvom tekutin, ale sa mi to stale vracalo a v 29tt som skoncila v nemocke so zapalom a bola som na atb a vselijakych infuzkach lebo mi hrozil predcasny porod, takze netreba to podcenovat, ja som si tiez myslela ze to nie je nic vazne a ze to prejde.
a v nemocke ma preliecili atb a po 6 dnoch som isla domov a do teraz bez problemov klop klop klop

janestastnica
7. feb 2009

Ahojte holky, niesom tehotná, mám len 17 rokov, ale trápi ma zápal močového mechúra .. dostala som ho prvý krát asi tak pred dvoma týždnami, cikala som s velkými bolesťami a sem tam sa mi na toalet. papieri objavila aj krv. Doktorka mi predpísala antibiotiká, pila som urolog. čaj, bola stále v teple, nechodila do školy. Tabletky som brala dva týždne t.j. predvčerom som zobrala poslednú .. a včera sa mi to opať vrátilo ☹ .. neviete prečo sa mi to zas vrátilo ? môže to byť kôli sexu ? .. prosím poradte, som bezradná 😔 😔

roasha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
roasha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fiona8
10. feb 2009

ahojte
ja som v 7tt a mam zápal moč. mechúra...velmi to boli hlavne ked idem cikat ma to páli a reže, bola som u gynekológa a dal mi ATB ZINNAT 500mg....tak to užívam ale bojímm sa aby to nepoškodilo bábatko:((

roasha
10. feb 2009

fiona,dr.vie co robi. 😉 horsie by bolo,keby si to neliecila,a vyvolalo by to potrat... 😔

marianeta
10. feb 2009

Ahojte.
Sice nie som tehula ale infekt moc.ciest som prekonala hadam aj 15 krat.Boli to ako slak a niekedy som to mala take ze som cikala krv aj hnis.
Urologiu som navstivila vela krat a na nic sa neprislo.Bolo to neskutocne, same cievkovanie a vraj som mala zuzenu moc.trubicu tak som chodila na sondaze kde mi to roztahovala cievkami.
V tehu ma to nastastie nepostihlo,ale pred 3 mesiacmi som to prekonala znovu 😔 .Celkom dobry je na to Urinal ten mi zabral(samozrejme popri ATB)A od bolesti som si davala Algifen,ale ten vy nemozte ked ste tehulky.
Prajem vam aby to bol vas prvy aj posledny zapal lebo zit s tym kedy to znovu necakane pride je hrozne 😢

zuzana17
10. feb 2009

Ahojte,
fiona, dr. určite vie čo robí, určite Ti dal atb, kt. bábätku neublížia, ale Tebe pomôžu 🙂 , nech Ti to rýchlo prejde a dávaj si pozor, lebo sa To veľmi ľahko a často vracia 😒 , ja som to počas tehu prekonala 2x a je to dosť nepríjemné ☹ hlavne kôli tým atb kt. treba užívať 😒

andreah70
10. feb 2009

Ahojte, ja som za poslené dva roky prekonala IMC asi 7 krát. Vždy veľké bolesti a v moči som mala všetko čo sa len dalo mať. Nepomáhali ATB vždy sa to dvoch mesiacov vrátilo.
Minulé leto som v TV sledovala jednu reláciu a tam vraveli že treba brať veľké davky vitamínu C, ktorý zabraňuje usadzovaniu baktérií v močovom mechúre. Tak som to vyskúšala. kúpila Celaskon Long effect 500 mg a začala užívať. Beriem ho od 8/2008 a zatiaľ som v poriadku /klop.,klop./ takže to céčko asi funguje. 🙂

fiona8
14. feb 2009

baby dakujem, trosku ste ma ukludnili, akurat dnes som dobrala poslednu tabletku... ale vzdy ked som zjedla tabletku som babtku poslala aj banan alebo pomaranc aby sa na mna nehnevalo 🙂 🙂

tinusa78
14. feb 2009

Ahojte, cely prvy trimester tehotenstva som mala nelieceny zapal mocoveho mechura, na zaciatku 2. trimestra som dostala antibiotika, ktore som dobrala. Po naslednej kontrole som mala vysledky z mocu negativne. Palenie ale stale neprestalo, dokonca mocovy mechur citim aj ked zmenim polohu (napriklad sa postavim zo sedu a pod.). Stretli ste sa s tym niekedy? Neviem, co s tym mam dalej robit. Dik moc.

zuzkaprofant
15. feb 2009

neviete poradit ja od vcera mam take palenie svbenie a ked idem na zachodik tak vycikam 3kvapky o 5min som zase na zachodiku a to iste , normalne ma to aj pri chodeni boli

dokto mi dal pred mesaicom cipky ale asi nezabrali lebo mesaic ani nepesiel a ja to ma zase 😠
co zabera na ta dakujem

jesienka
15. feb 2009

ja som dosrala IMC v siedmom mesiaci, aj ked je pravda, ze som to zachytila v zaciatocnom stadiu. uzivala som Uroval biotic, to mozu aj tehule a doporucila mi to aj moja gynekologicka. v navode je myslim aj uvedene davkovanie pre tehotne. zlepsenie bolo po dvoch dnoch ale uzivat treba aj dalej, presne podla navodu. je to len extrakt myslim z cucoriedok a trebahlavne vela pit, nech sa bakterie z mechura stale vyplavuju, dobry je urologicky caj.

zuzkaprofant
15. feb 2009

jesienka moze sa uologicky caj v tehu?

roasha
15. feb 2009

zuzkaprof neboj,mozes kludne urolog.caj,ja som ho pila na litreeeee...na dopor.urologa,aj prim.gyn. 😉

jesienka
15. feb 2009

aj mne to odobrila gynekologicka, ze urologicke caje sa mozu. a aj ja som si myslela, ze sa v tehu nemozu lebo odvodnia. velmi to zabralo a Uroval si neviem vynachvalit !!!

zuzkaprofant
15. feb 2009

dobe tak si uvarim urolog cajik lebo teraz ma prave nic neboli ale to zacne ked si lahnem spat 😀 😀

pocuvajte a este jedna otazocka to vam ako zistil doky ze mate zapal mocaku podla mocu alebo ako bo moj ze vsetko je oki a mna to tam pali svrbi 😖

gabii83
15. feb 2009

ahojte ja mam vzdy s moc. cestami probl. je to chron. ale davam si pozor, odporucam brusnicove pripravky aj pre tehotne, pytajte sa v lekarni, caj , na cmulanie. ci aj tbl. ...
neviem su vela vela 😉

jesienka
16. feb 2009

vraj v tehotenstve je zvysena nachylnost na IMC, je. to caste a vacsinou ani nic vazne, skor zena pocituje rezanie, palenie, stipanie a ma nutkenie casto mocit. pri poradni moja gynekologicka stale vysetrovala moc a ten bol v poriadku, aj ked ja som mala priznaky. vraj je to tym, ze babätko tlaci svojou vahou na mechur a ten sa preto nevyprazdnuje uplne a ten zbytok mocu tam stoji a stoji az kym "nevystoji" zapal... 😀 Preto treba preplachovat, t.j. vela pit, aby sa to tam precistovalo

dubai
13. mar 2009

Ahojte, tri mesiace som mala problémy s močením. Stále nutkanie, pri močení pálenie, štípanie a obrovské bolesti bez teploty.Brala som Ibalgin ako lentilky.
Gynelkológ vyšetril moč, povedal to nie je gynekologický prípad, urológ tiež nenašiel príčinu. Predpísal ATB, no
po uzívaní liekov sa mi to znovu vrátilo, asi 3-4 razy za sebou.Vždy som mala krv v moči a vysoký zápal. Potom z jedného dňa na druhého, to sú už 3 mesiace to prešlo. Stále sa bojím, že sa mi to vráti.

cetera
13. mar 2009

ahoj, aj ja som mala taketo problemy, najhorsie to bolo raz v praci tak som musela na pohotovost tam mi lekar povedal ze mam zapal moc. mechura, dali mi lieky ze na dalsi den nech idem k doktorke, musim sa vyjadrit hnusne ale bola to taka strasia pani a bola to hlupana ked mam tak povedat. Nic mi k tomu nepovedala len mi nasadila lieky, mala som pit urologicky caj a poslala domov. A ani pol slova o tom ze to treba vylezat. Asi tak o mesiac sa mi to vratilo....zacalo to pobolievanim, z dna na den to bolo horsie, tak na terti den som uz nemohla z wc ani odist lebo mi hned po minute trebalo zas, pocit na mocenie a pritom len par kvapiek alebo nic... proste je to hrozne a neprajem to nikomu...zase som sla k lekarke,ale ta nerobila a zastupoval ju iny lekar....a zostal ako obareny ked pocul ako so mnou jednala dotycna pani ze ma nedala PN a nepreliecila to...vraj dobre ze som dosla lebo ked dostanem chronicky zapal tak mam problem, chodim tam doteraz a som velmi spokojna a ked sa mi zda ze je nieco nie v poriadku tak tam radsej hned idem..aj pred asi 2 tt som tam bola ale okrem vysokej hladiny cukru v moci co sa pocas tehu vraj stava som v poriadku....stale pijem urologicky caj teda niekedy 2x na den niekedy vobec, nie je velmi chutny a obcas mi z neho byva zle...

no neviem......DUBAI...ale musis sa teplo obliekat ved ked nechces aby sa to vratilo tak preto musis nieco urobit...ja tiez radsej chodim s kratkymi vecami ale musim pre seba urobit vsetko aby som tu bolest nemusela prezivat z nova...a mam manzela ktory na mna dohliada aby som sa teplo obliekala...taky zapal musis vylezat cely dni v posteli, nejake lieky k tomu a hlavne vela vela urologickeho cajiku a tekutin....prajem ti vsetko dobre

spika
13. mar 2009

Dievčatá,
neviem, či to tu už niekto spomenul, ale urologický čaj by sa v tehotenstve nemal piť.....teda - klasický urologický čaj, ktorý je na predaj v potravinách, či lekárni....V lekárni vám na požiadanie namiešajú urologický čaj, ktorý môžu piť aj tehotné ženy. Ja som to tiež nevedela, pila som veľa urologického čaju a nenechalo to na malej žiadne následky, tak sa neplašte!!!....Ale istota je istota! Kúpte si v lekárni nejaký brusnicový extrakt a dajte si namiešať špeciálny urologický čaj!

cetera
13. mar 2009

vazne...ale ved mne to povedal urolog aby som ho pila a vedel ze som tehu v 3 mesiaci ved sme sa o tom rozpravali...opytam sa na dalsi ty zden gynek. idem na poradnu uvidime co mi povie a dokonca cital aj spravu co mi dal urolog lebo to som mu to mala zaniest a nepovedal mi nic o tom caji....

spika
15. mar 2009

cetera, možno urológ chce vyliečiť len močové cesty 🙂 .....mňa na to upozornila všeobecná lekárka, ale aj na internete o tom nájdeš mnoho informácií....v urologickom čaji bývajú bylinky, ktoré by sa nemali v tehotenstve užívať.....ale myslím, že je to len prehnaná opatrnosť....v tehotenstve som brala niekoľko liekov na predpis gynekológa, kde bolo napísané, že by sa nemali užívať v tehotenstve! veď aj na magnéziu je napísané, že by sa nemalo užívať v tehotenstve a niektoré tehulky ich berú tony počas celého tehotenstva! 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre