Som druhýkrát tehotná a neteším sa na bábätko

dedusko
25. jún 2019
Asi to znie kruto a tieto diskusie tu už určite boli no musím sa vyžalovať... je to už nejaký čas čo viem že som tehotná. S priateľom sme ďalšie dieťa chceli, no keď som sa dozvedela že som tehotná nebola som vôbec stastna a doteraz ten pocit neprišiel... netesim sa, neuvedomujem si to, nepriznávajú si to, nechcem sa o tom s nikým baviť a občas si aj poplacem z toho že sa netesim že sa nespravam šťastne ako väčšina žien ktoré to plánovali a podarilo sa im otehotnieť. Nechcem znieť nevdacne, uvedomujem si aké je to požehnanie v dnešnej dobe otehotnieť bez problémov ale jednoducho s tým niesom vyrovnaná. Navyše môj priateľ by chcel veľmi chlapca a ja už nechcem zažívať to neskutočne sklamanie ako keď sa dozvedel že cakame dievcatko... 😢😢😢😢
vikus17489
25. jún 2019
@dedusko no podla mna je na chybe momentalne tvoj priatel, rodicia dnes moc riesia veci ako su pohlavie ako to ci dieta bude zdrave, ako moze byt jeden otec sklamany lebo sa nenarodil syn? akoze chapem, muzi chcu synov, ale ak u neho nemas taku podporu ani sa nedivim, ze to takto citis
bert22
25. jún 2019
@dedusko mala by si zmenit svoje myslenie a fakt dakovat bohu, ze sa vam to podarilo. ci to je dievcatko alebo chlapcek, je to ludsky zivot a nie je dobre ked smutis, lebo ono to citi aj v brusku.
adelakom12
25. jún 2019
@bert22 ano, to je fakticky pravda, babatka citia uz v brusku, ze ich mamicky nechcu 😞 😞 😞 skus nejako preorganizovat svoju mysel, nemusis sa vyslvoene z dna na den zacat tesit na babatko, ale sa aspon skus k tomu postavit menej negativne kazdym dnom a ono to nadsenie pride. (je dost mozne, ze to su hormony!)
adelakom12
25. jún 2019
a dievčatká sú super, chlapi si potom zvyknú urobiť väčší v zťah k dccéram ako ku chlapom.(Btw, nezáleží na tebe, aké má dieťa pohlavie, v tomto rozhodujú spermie, ktoré nesú chromozómy, čiže to,že je to dievčatko je zásluha tvojho piateľa )
lea202
25. jún 2019
Podľa mňa to nie je chyba len toho chlapa alebo teda, že by sa to vyvinulo takto len kvôli tomu, že on chcel chlapca. Ty ten pocit máš odkedy si sa dozvedela, že si tehotná. Osobne si myslím, že si teda na to nebola ešte moc pripravená, aspoň nie myseľ. Podľa mňa by vôbec nebolo na škodu keby si zašla aj za nejakou psychologičkou aby ti pomohla prísť na to prečo sa vlastne z toho nevieš tešiť a nejako ti pomôcť sa toho zbaviť. Nenechávaj to len tak aby sa to potom náhodou po pôrode nezmenilo na popôrodnú depresiu
asia83
25. jún 2019
@dedusko To čo máte za exota? Koľkí chlapi chcú dcérku a nemajú. Ľuďom nevyhovieš. Aj to o ňom dosť hovorí, že ste iba priatelia. No k veci. Už s tým nič nenarobíte. Modlite sa, aby bolo zdravé, radosť príde skôr či neskôr.
milenke
25. jún 2019
Nechceš zážit sklamanie??... Ze tvoj chlap bude sklamaní že to není syn?.. Kks toto ma normálne vytočilo!! Vydno že ste v živote nezažili nič zlé ani vám to neprajem... Ale za tieto reči by ste si facku od života teda zaslúžili a to oboja!!
lubi40
25. jún 2019
@dedusko mozu to byt hormony. kamoska to mala tiez, aj ked ona tehu neplanovala. Lekar jej vravel, ze ak to neprejde, tak jej da nejake lieky. Urcite to konzultuj na poradni.
ali0706
25. jún 2019
Podľa mna sa nechajte prekvapiť až po pôrode pohlavím a počas tehotenstva sa skúste s mužom zamýšľať nad tým, že aké máte šťastie ze sa babo dobre vyvíja, že kope a pod..je to úplne jedno akého pohlavia dieťa je, keď ho uvidíte a bude zdravé tak je neskutočný pocit stastia
happy9911
25. jún 2019
Netesite? To ako mozete povedat... Ak sa Netesite dajte ho na adopciu, urcite su na sk stovky zien ktore by sa nieze tesili, ale vyskocili z koze keby mali tento dar ako momentalne mate vy...
lucka12399
25. jún 2019
Moja kamoska mala to iste .. nemohla za to .. su to akesik depresie pocas tehotenstva .. poradte sa so svojim lekarom popripade sa porozpravajte s manzelom a rodinou o tom aky mate problem.. ak nepomoze tak mozno aj psycholog .. viem ze kamoska mala aj lieky na to 🙂 zmenilo sa to ked sa malicke narodilo.. zrazu bola stastnaa a ked si pomyslela na to ze sa netesila tak by sa najradsej prefackala 😀 ale vazne ci chcela ci nechcela, tie jej nalady prisli same a nie a nie odist..
no kazdopadne manzel vam v tom vobec nepomaha .. povedala by som hlavne jemu co citim a co ma trapi .. nech zmeni postoj ku tomu celemu
dedusko
autor
25. jún 2019
@milenke
@happy9911 baby keď to nechápete a nedokážete sa vcítiť tak mi tu nekomentujte, citim sa dosť zle kvôli tomu aj bez vašich komentárov. Ja si uvedomujem že sme pozehnani veľkým darom, bohuzial neviem sa odosobniť od toho ako bol môj priateľ sklamaní, ja som dievcatko naopak veľmi chcela a je mi úprimne jedno čo to bude teraz len nech je to zdravé. Budem ho milovať najviac ako len viem.
simca06022011
25. jún 2019
@dedusko ak ta to ukludni, ja som dva dni prerevala, ze budem mat dceru 😃DDDD strasne som chcela chlapca, gynekolog mi uz v 14tt povedal, ze to bude chalan.. potom sa uz nikdy babo neukazalo a na sone inde som bola v cca 24-26tt nepamatam presne a tam povedal lekar ze na 90% to bude dievca aj ked sa nechce ukazat, lebo ak by bol chalan to by holo hned viditelne... 😉 no a tomto sklamani som bola bez nalady dost 😃DD este aj svokrusa mala velku radost, tak to ma vytocilo este viac. Su ludia co budu lamentovat, ake je to stastie, ake sme nevdacne, nenormalne, neviem co... a nech... ved nas to prejde (mna to preslo teda 😃 a to som si odtrpela cele tehu). A keby mal moj chlap riesit ze ja som sklamana no neveim... vies aj ten tvoj ide zmenami, aj na neho vplyva ze bude otec 😃D a tesil sa na nieco, nieco si vyfantaziroval... jeho to tiez prejde 😃
dedusko
autor
25. jún 2019
Ostatnim ďakujem za povzbudivé komentáre... 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
viellik
25. jún 2019
Myslím, že nie si sama, čo má takéto pocity, podľa mňa na vine môžu byť aj hormóny, je toho veľa na človeka mnohokrát. Treba tomu nechať čas 🙂
consuelle
25. jún 2019
Myslim ze to chce cas..prijatie niekedy veci -aj tych pozitívnych nie je vždy samozrejmosť.opakuj si sama v sebe ako si chcela babatko a vies ze bude dobre 🌷neobvinuj sa za svoje myslienky uvidis upravi sa to a ked ho budes drzat v naruci a mozno casom prežívať kus lasky s nim uvedomis si,ze aj to zvláštne smutne obdobie ak ho prijmes,sa ti stane požehnaním a posunie ta v laske k sebe i k dietatku blizsie.vela šťastia ti prajem💗
lucka12399
25. jún 2019
@dedusko ja ked som nebola tehotna tak som vzdy zavidela vsetkym tehulkam okolo mna .. strasne som chcela byt tehotna tiez ked sa konecne zadarilo cakala som ze budem skakat od radosti ale nebolo tak .. rozmyslala som stale nad tym ci to zvladnem vlastne a takto .. no popravde netesila som sa moc .. no uz ma to preslo teraz som za polovicou tehu a tesim sa .. a s pohlavim som na tom bola rovnako. Straaasne som chcela dievcatko a ked mi povedali ze to je chlapec tak nebudem ti klamat slzicka mi ukapla 😀 moj priatel chcel tiez velmi dievca, videla som ze je tiez zaskoceny ale snazil sa to uhravat .. ale preslo ma to vsetko, sice nikdy som nemala az take stavy ze by som plakala kvoli tomu, alebo maleho fakt ze nechcela ,. No happy som z toho uplne nebola .. uz som .. aj z toho ze to je chlapcek 😀
milenke
25. jún 2019
@dedusko ja som bola skoro cele tehotenstvo v nemocnici takže ja som videla také veci.... Co nezelam žiadnej tehotenej zažiť.... Preto ma vie vytočiť že niekdo ma pod srdcom zdravé dieťa a rieši úplnú blbosť ako pohlavie a to len koli partnerovi...byt na tvojom mieste jedine co si vyčítam je to ze s kým som si vlastne tie deti spravila.... S neho máš tie depky akurát....
eriksonka1234
25. jún 2019
@dedusko hmmm, prepáč, ale toto nedokážem pochopiť. Je mi ľúto, že to prežívaš takto. Urob si chvíľku času každý deň pre seba a tvoje nenarodené dieťatko. Rozprávaj sa s ním, predstavu si aké bude a koľko šťastia vám prinesie. A snaž sa neriešit pohlavie, lebo to je ta najnepodstatnejsia vec v živote matky. Prajem ti, aby sa to v tebe zlomilo co najskôr, lebo každé dieťa si zaslúži byť milované.
sintra
25. jún 2019
To prejde. Moze to byt i hormonmi. Plus teda postoj tvojho chlapa tiez tomu nepridava...mohol by si vstupit do svedomia chlapec.
ktochytavzite
25. jún 2019
@dedusko ja som to mala tiez,chcela som do roboty,neolanovali sme ani o druhom som len tak naoko rozoravala a ked som bola spava a bolo mi to divne a vysiel pozvtest som bola normalne zarazena a nestastna az ma brucho rozbolelo,tak to tiez som tak zle reagivala.Nakoniec su deticky dve,o 2mes skor naridene,tuez baby ako aj prva,je to nesmierne naricne ale zasa som rada ze ich mam,len este vydrzat 2roky kym uz budu vsetky baby ako tak samostatne.Neboj sa ked sa narodi to mimco bude spokojna a tvoj chlap traper.
bluka2
25. jún 2019
Priateľ sklamaný, že dievčatko? Mohol vedieť, že je celkom vysoká pravdepodobnosť, že vznikne dievča. Inak on dal x chromozóm... Sorry, to bude asi nejaký debko, inak si to neviem vysvetliť. Možno niekto, kto nemá mužov a ženy za rovnocennych alebo čo. Ak je to tak, už by bol môj ex, tehotná netehotna, prvý či druhý krát...
miakurka
25. jún 2019
@dedusko Zmen svoje myslenie a daj tomu cas. Ja som prezivala toto iste prve tyzdne, plac ze ho nechcem, ako to vsetko bude, ako to zvladnem a nie som pripravena a bla bla..miestami som chcela, aby som sla na potrat ( co teraz by som sa zato fackovala ).... mna zas priatel "nakopol" si uvedomit co vlastne robim a ako sa spravam..
Moje zmyslanie bolo zas za zlych skusenosti s prvou dcerou s byvalym. Nechala som tomu cas a ver mi ze to preslo, tesim sa ako mala. Tesime sa s priatelom spolu, rozpravame sa co mu kupime, uz aj kocik mam vybraty a tesim sa velmi ked si ho na Vianoce donesieme domov ❤❤❤
A k tomu chlapcekovi, prve som chcela dievca, tak aj bolo, potom dr zmenil ze to bude chlapec ja sklamana uplakana a vies co sa stalo? Priala som si dievcatko aj napriek tomu a doma mi beha 2r slecna 😁
andreal1
25. jún 2019
@dedusko Viem presne ako sa citis. Vzdy som akosi vedela a chcela mat babatko. Zrazu som tehotna a netesila som sa.. chcela som dievcatko na 3D povedali chlapec plakala som a potom este viac ze to male citi ze som smutna kvoli nemu.. lubim ho uz teraz a ked idem na poradnu vzdy sa bojim aby bolo vsetko v poriadku no napriek tomu niesom nadsena z nicoho ako ostatne mamy tehotne .. snad to pride 😬
ludkka0407
25. jún 2019
Ahoj,ja som bola na tom presne tak isto,ako ty☺muz velmi chcel chlapca,ked prvykrat pocul,ze je to dievca,tak sklamanie skryt nevedel a mna to zranilo viac,ako by som kedy bola priznala.a ked sa nam podarilo na prvy sup aj druhe babo,mala som rovnaku obavu a osobne som velmi "zle" prezivala,ze je to chlapec.muz dobre od radosti neprerazil strop na ultrazvuku a mna to iritovalo este viac,kedze dievcatku sa nepotesil.tiez som riesila,preco sa netesim a ze by som mala byt vdacna a podobne a dodnes ma to "dobieha".takze zeny ti radia ozaj dobre,treba to konzultovat s lekarom a aj so psychologom,aby si nakoniec nebojovala este aj po porode
PS: treba aj s chlapom vydiskutovat,ze aj druhe moze byt dievca,ze ty to neovplyvnis,z hladiska genentiky je za pohlavie zodpovedny on a ze by sa mal tesit bez ohladu na pohlavie,hlavne,aby zdrave bolo.drzim palce a chladnu hlavu
oli18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dominikamachynova
25. jún 2019
Ja som mala to isté pri druhom tehotenstve..
Otehotnela som keď mal syn 9 mesiacov a nevedela som si predstaviť deliť sa o lásku s niekým ďalším ... Dlho som plakala ale prešlo to dcérku milujem najviac na svete a ako sa hovorí láska u detí sa nedeli ale násobí.. teraz už máme tretie dieťatko... :,-)
jumama
25. jún 2019
@dedusko neviem, ako velke mate prve dietatko, no ci chlapcek, ci dievca, tak do 2 rokov, kym dieta nerozorava, nebeha, tak je dietatko vacsinou zavesene na maminke. A ona sa celodenne stara a rozumie mu aj len z pohladu vsetko... malo ockov ma bozsku trpezlivost ist von s malym dietatom, hrat sa s takym malinkym dlhsie... nevedia ako. No a potom to pride a male babiky si ockov omotaju okolo prsta, potom ten vztah otec-dcera byva este tuhsi ako otec-syn. Este ti aj luto bude ako si mala s ockom rouzmiet, ako jemu prvemu vsetko vydzavota, k nemu prvemu pribehne po vikende u babky... 🙂 Ja som si vzdy priala dievcatko. Aby bolo jemne, malo kucerave vlasy a chude nohy po muzovi, ale aby bolo aj take zvedave a divosske, lozilo po stromoch, malo odvahu. Aj ked som bola tehotko, mne bolo tehotenstvo trochu neprijemne z takeho cudneho dovodu, ze mi vadila ina vona/pach mocu a viac som sa potila, aj ten pot som citila, aj ked iny nie... proste som to nemala rada, necitila som sa ako ja. Este som to nikdy nikomu nepovedala, kazdy moze mat nejaky cudny pocit, pre uplnu banalitu, len sa s tym nerad A vedela som, ze budem mat dievcatko a moj muz mi neveril, vraj to bude Adamko.... a nasa uz. Skoro 9 rocna zbojnicka ho ma veru okolo prsta omotaneho a aj on je nakoniec dievcatku velmi rad.
selest
25. jún 2019
Urcite sa porad na poradni, moze to byt hormonmi. Mala by si sa aj s manzelom porozpravat aby ti bol oporou alebo s maminou s kymkolvek proste. Ak to bude pretrvavat alebo sa zhorsovat urcite sa porad s odbornikom. Drzim palce. Vsetko bude v poriadku😘
petra2019
26. jún 2019
@dedusko my sme sa s priateľom veľmi snažili aby sme mali bábätko a nakoniec, keď som ostala tehotná všetko akoby zmizlo.. Vôbec som po tom netuzila, ani som našla pocit ze by som bola tehotná, dovtedy každé bábätko v mojom okolí bolo samé tutu nunu a potom zrazu nič ani ťuk... Nakoniec to ani nebolo o nejakej šialenej radosti skôr o tom ze som sa s tým vyrovnala a prijala to ako fakt.. Veľmi ma to mrzelo lebo je to naše prvé bábätko a cítila som sa ako taká nevdacna mrcha... Ale.. Už som v piatom mesiaci a cca niekde v polke toho štvrtého sa to všetko otočilo a začala som sa nenormálne tešiť zase pozerám vecičky ako predtým, najradšej by som nosila a bozkavala všetky deti sveta a všetko je ružové... Priateľ mi veľmi pomohol pretože zo začiatku bol tiež apaticky ale ako mi vykuklo bruško tak sa s ním stále rozpráva, stále ma hladká, pýta sa na maličké... Takže zatiaľ sa neboj.. Hneď ako ti povedia ze bude bábätko zdravé a budeš vidieť ako tancuje na obrazovke tak sa to prelomi...❤️ Drž sa.. ☺️

Tu začni písať odpoveď...

Odošli