Som v 12tt a mám trochu otvorený krčok maternice

baaabika
9. sep 2009

Ahojte tehulky. Som v 12+3 tt a vcera som si nahmatala, ze mam krcok otvoreny tak na spicku prsta. Stalo sa Vam nieco podobne? Je to normalne?
Mam vsak dost obavy o malinke, kedze je to vytuzene dietatko. Dakujem za informacie

grelu
9. sep 2009

utekaj k lekarovi...preco si nesla na pohotovost?...ako vies, ze je to krcok?

grelu
9. sep 2009

bojis sa o male a nic nerobis?

bobacik_29
9. sep 2009

baaabika a to sa aj da nahmatat??

adikab
9. sep 2009

Ako viem, ze je to krcok??? Ved som neni madar, aby som nevedela taku "zakladnu vec" ...dlhorocne snazenie o dieta ta nauci. Inak poprosim rady (od tehotnych), ci ste mali volaco podobne v takom stadiu tehotenstva. Dakujem este raz

afrika
9. sep 2009

adikab čo za to dáš ak nepôjdeš k dokimu? nič v zlom, ale nechápem kočky, ktoré tu radšej píšu než konajú....je to smutné. doktor je na to, aby ti poradil a ukľudnil. držkaj sa

afrika
9. sep 2009

ja som mala MA, bohužiaľ u mňa zlihali najmä lekári, ale jedna kamarátka mala slabé špinenie, počúvala rady, že to má veľa báb-čo je pravda, ale u nej sa schyľovalo k potratu. každý prípad je individuálny a je blbé myslieť si, že keď to mali iné a nepotratili, tak ani ja

bobacik_29
9. sep 2009

ale nie si ani doktor asi tak nato mame pohotovost

dejna3
9. sep 2009

tak ja som to teda nezažila, ale kámoška áno - cca na zač. 5 mesiaca... viem, že ju museli zašívať, a mala celé tehu režim na lôžku, ja by som fakt letela k dr. pre potvrdenie, resp vyvrátenie diagnózy, zajtra môže byť už neskoro ☹

afrika
9. sep 2009

a nehnevaj sa na mňa, ale aj netehotné, ktoré už boli ti môžu veľa poradiť

grelu
9. sep 2009

mas pocit, ze otvoreny krcok je v pohode?...a este v pripade, ked ste sa o babo dlho snazili si spokojne sedis doma?

prepac, nie som tehotna (este minuly tyzden som bola ☹ ), ale tvoje spravanie sa mi zda maximalne nezodpovedne, teda ak o to male naozaj stojis

cucuska
9. sep 2009

baaabika, hlavne nechápem prečo sa kontroluješ sama, to by si nemala. auž si rodila alebo si bola na kyrete????? alebo si potratila???? inak je to normálne ja som mala dva potraty a bola som na dvoch kyretoch a môj krčok bol otvorený od 8 tt na 1 cm a malá sa v pohode narodila v 38tt len som musela viac ležať.

lucka.adis
9. sep 2009

Holky, to se dá nahmatat? 😕

baaabika, také tě nechápu, proč sedíš doma u počítače a nešla jsi k doktorovi, já na to přijít, tak jsem tam hned a nebo bych ještě večer valila na pohotovost. Píšeš, že je to vytoužené dítě a chováš se takhle???? To fakt nechápu 😖

geegee
9. sep 2009

mala som, od 12tt, od 15tt som len lezala. A zasadne by som sa tam dole "nevrtala". Ale to je moj nazor - nepotrebovala by som nejaku infekciu si tam zaniest. Mala som k otvarajucemu a skracujucemu sa krcku aj streptokoka a este jedno dieta na krku, takze to bolo vesele. Ale babo sa narodilo v poriadku, 3 dni po termine 😉

adelka89
9. sep 2009

holky neblaznete a nenadavejte ji, chtela se poradit, to je vse...
Baaabika neboj se, pokud je cipek otevreny jen na spicku prstu tak by to mohlo byt jeste normalni.
Prumer otvoru cipku se neustale meni a neni z betonu, aby se uzavrel tak, ze kdyz ho nahmatas neucitis malinky otvor.
jestli chces podivej se sem na fotku http://www.rodina.cz/g/autori/marge/delozni_cip...

a jinak holky k tomu, proc se kontroluje sama...
v ramci STM si zena kontroluje cipek, aby vedela, zda probiha ovulace nebo ne. Pokud je to za hygienickych podminek, tak nevim, proc by si cipek nemohla zkontrolovat sama. Kazdopadne v tehotenstvi je telo nachylne na infekce,takze opatrne.

Baaabika je lepsi kdyz to kontroluje lekar, kdyby ti neco bylo, tak to doktor na prohlidce zjisti, nemusis se sama stresovat. Klidek, miminko nema rado stres.
Pokud dobre pocitam ted nekdy te ceka poradna u doktorky,tak ji to rekni, nebo si zavolej, ale hlavne klidek.

lucka.adis
9. sep 2009

adelko, já si myslím, že ji tady nikdo nenadává i já sama jsem to nemyslela ve zlém, ale být na jejím místě tak buď volám doktorovi a nebo tam zajedu, abych věděla na čem jsem. Přece jenom, když máš v sobě vytouženého drobka, tak máš o něj strach...aspoň teda já mám.

Jinak díky za info 😉

grelu
9. sep 2009

ja som tiez mala pocit, ze len chce ukludnit, ze je to v poriadku...zda sa mi to velmi nezodpovedne

nikollette
9. sep 2009

Hneď by som išla k lekárovi...
tiež som nevedla že som si to mohla nahmatať, myslela som že to dokáže určiť lekár 😅
a podla mna to nie je moc normálne aby bol krčok tak skoro otvorený 😕

adelka89
9. sep 2009

holky ona ten ten cipek mozna ani otevreny nema, jak rikam, je to cast tela ktera porad pracuje 🙂
Luci, taky mam o drobka strach, ale vim, ze cipek doktor kontroluje, tak se tim nebudu znepokojovat 🙂

melonik
9. sep 2009

grelu...mozem sa ta nieco opytat.Poznam ta z temy NT hodnot.Preco nie si uz tehotne?Co sa stalo.ved si mala dobre morfologiu?nie?nemusis odpovedat urcite to mas tazke,je mi to luto

lucka.adis
9. sep 2009

Adelko, těžko říct, jestli to má otevřené nebo ne, ale je pravda, že by to měla jako první konzultovat z doktorem a potom s námi. Jinak mě to taky dr.kontroluje a potom to zapisuje do těhu průkajdy, takže jsem v klidu. Každopádně kdyby něco, tak bych hned volala a né to tady nejdřív psala a dělala, že jsem zkušenější než doktor 🙂

mabe
9. sep 2009

holky, omlouvam se, ale jak zjistite, ze je krcek otevreny? ja si tam dolu nijak nesaha. 😕

adelka89
9. sep 2009

mabe, nezjistuj si to 🙂
abysis nezavlekla nejakou infekci, krcek je v tehotenstvi uzavreny tvrdy a nizko. Doktorka ho vzdycky kontroluje, nebo by mela, takze klid holky, pokud nekrvacite, nebo nemate jine problemy,tak se nenechte znepokojovaat.

mabe
9. sep 2009

adelko, videla bych to taky tak 😉 jenom me to zajimalo, proc to nekdo dela? a jak se to vlastne da zjistit

lucka.adis
9. sep 2009

Holky, pokud vám kontroluje dr.a nic vám k tomu nepovídá, tak buďte fakt v klidu a jak píše Adelka... nesahat tam, aby jste si tam nezavlekli nějakou infekci. Fakt to za to nestojí 😉

adelka89
10. sep 2009

mabe, jak rikam, u STM je to normalni, ze si kontrolujes cipek, a holky, ktere si meri BT vi taky jaky by mel cipek byt,tak je to k "tomu" nuti.
Ale fakt to k nicemu neni, takze bude vsechny v klidku a zeptejte se treba doktora na dalsi poradne, jak vypada vas cipek, nebo kuknete do prukajdy 🙂

brisilda
10. sep 2009

kocky krcok sa vam moze zdat byt otvoreny navonok no v nutri je uzavrety ja som sa toho obala tiez a sestricka mi povedala ze to ja sama zistit nemozem ci je otvoreny ccize chce to klud pokial nemate ine tazkosti niektotre kocky ani nevedia co to je a su v klude lebo to nekontroluju 😉
infekcie sa bat nemusite to je ako ked mate pohlavny stik taktiez mozte nieco chytit ale aj nemusite 😉 ja osobne uz krcok nesledijem po tom ako som sa zbytocne raz vystrasila a utekala k dokimu to uz nechavam na odbornika 😉

martina46
10. sep 2009

Ja som si to tiež takto nahmatala, my si to neurčíme, či je to naozaj otvorené, alebo ako to nazvať. U lekára všetko ok, takže jedine lekár môže posúdiť, či je všetko ok.
A vlastne, ako píše brisilda 😉

petapi
10. sep 2009

Baaabika, proč jednou píšeš jako baaabika a podruhé reaguješ jako adikab? 😕

brisilda
10. sep 2009

peta no asi je to tym ze kedy ako je prihlasena 😀 ja by som si to ani nevsimla 😀 😀 😀 ale inak vazne nemusite sa bat ked tak mozete doktora poprosit aby sa vam na krcok mrkol resp. ak vas este vysetruje odspodu tak sa na krcok opytajte ci je ok 😉 za opytanie nic nedate 🙂 prajem prijemne tehulkovanie bez starosti 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre