Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Som v 5 týždni a máme psíka v byte. Môže to uškodiť?

orchidea79
28. feb 2012

ahojte. som v 5.týždni tehotenstva, a máme psíka. Yorskhirského Terriera, má 3 roky je sučka. Moja dcéra ( 13 rokov ) má rada svojho psíka, ale ja mám obavy. Ja sa starám o psa, dávam jesť, piť, kúpem, venčím, a keď sa náhodou vyciká v byte, tak to aj poumývam... Je mi z toho zle odkedy som tehotná. Hnusí sa mi pes, pritom ho mám veľmi rada. Dohodla som sa s priateľom, že psíka dáme niekomu, ale dcéra je neštastná z toho. Čo spraviť? ☹(((

lucka1987
28. feb 2012

psík plodu neskodi .. ja som sa v tehu stretavala s velkymi plemenami.. ako napr leonberger .. tu sucku mam velmi rada a v tehu mi vedela polozit pacu na brusko a mam taky pocit ze tusila ze som tehotna .. je zbytocne davat psika prec.. mozno teraz ak mas cuch citlivejsi, ale to prejde o par tyzdnov a nebude bude zas dobre 😉

anjelicek26
28. feb 2012

@orchidea79 - ak ho chces zjest, tak ho prosim poriadne prepec.

Prepac, ale nic ineho ma nenapadlo. Tehotenstvo nie je choroba, mas normalneho, cistokrvneho, cistotneho psa, coho sa vlastne bojis? Zi normalne svoj zivot a ak ti mozem poradit, ak dcera prijde o psa kvoli este nenarodenemu dietatu, co k surodencovi bude citit? Prvy pocit bude nenavist, zufalstvo, zloba, lebo to "nieco", co tu este nie je, ju pripravila o nieco co miluje. Pisem to, lebo tie pocity mat bude.

Nic nespravit, psa nechajte, kde je. Ziadne riziko s tym spojene nie je.

lucka1987
28. feb 2012

@anjelicek26 😀 😀 😀 😀

monika2712
28. feb 2012

@orchidea79 nechapem cim sa ti hnusi ten pes a nechapem preco vam cika doma.. to asi nie je velmi dobre vychovany, 3 rocny psik nema dovod doma cikat, ak je pravidelne venceny. Nijako ti neuskodi ani plodu, nic ti nehrozi a ten chudak pes za to nemoze.. v ziadnom pripade by som ho nikam nedavala. a dcera uz je dost stara na to aby sa o neho mohla starat aj ona, aj krmit, aj vencit aj cistit pripadne vykaly.. co tak ju zaukolovat?

terk
28. feb 2012

Skuste sa dohodnut, ze sa o psika bude starat dcera, myslim si, ze 13 rocna by sa uz mala vediet o svojho psika postarat sama. Ked som bola tehotna s prvym synom mali sme 3 psov, teraz mame 2, deti rastu s nimi, sice nie su stale s nami vnutri, ale kym je pes odcerveny a riadne ockovany malo byto byt v pohode.

orchidea79
autor
28. feb 2012

ďakujem za príspevky.... ale bojím sa, aby som nedostala toxoplazmózu....

barchee
28. feb 2012

psík v tehotenstve určite nevadí...aj my máme doma havka a je to malého najlepší kamoš a ochranca 😉 mňa by skôr zaujímalo, prečo sa 3 ročné fenka v byte pociká 😕 to ju dostatočne nevenčíte, alebo čo??? preboha veď 3 ročný pes by sa v žiadnom prípade nemal pocikať v byte...alebo ste aj vy z tých ľudí, čo si myslia, že malého psa netreba venčiť, lebo stačí ak sa vyciká na cikaciu podložku????? 🙄 rozmýšľaj skôr nad tým ako naučiť vašeho havka dodržiavať v byte hygienické návyky a nie rozmýšľať nad hovadinami!!! Jediné čo bude naozaj nebezpečné bude to, ak sa vaše bábo bude tmoliť po zemi a hrať sa v psích výkaloch 🤐 prepáč, ale naozaj ma vie vytočiť ak sa si niekto zaobstará psa a potom sa mu dostatočne nevenuje 😠 😠 😠 lebo to, že sa pociká v byte je len a len vaša chyba....

melinduska
28. feb 2012

@orchidea79 to už prečo by si ho dávala preč????? My máme 3 psíkov, z toho jedného v byte a je to úplne v pohode...preto ti nerozumiem...ten psík vás miluje a ani si nevieš predstaviť, že keď ho dáš preč ako mu bude. Ale zase na druhej strane možno bude mať lepší domov kde si ho budú vážiť 😠 😠

anjelicek26
28. feb 2012

@orchidea79 - toxoplazmozu psy neprenasaju, ak mas taky neprirodzeny strach, chod k veterinarovi, daj mu vziat krv, otestovat a do dvoch dni mas negativny toxo test v rukach. Ak potom nebude jest surove vtaky, hladavce, ci krvave steaky, tak sa ti bytovy pes ziadnou toxoplazmozou nema kde nakazit. Navyse pes nie je hostitel toxoplazmozy, prekona ju a tym to pre neho konci. Neopodstatneny tvoj strach. Tipujem, ze ste na mimi cakali dlho - ale ten pes za to vobec nemoze. Nie je to hracka, co odlozis, ked sa stane nepohodlnou.

monika2712
28. feb 2012

@orchidea79 toxo skor dostanes zo zle upraveneho masa ako od tvojho psa! predpokladam ze vonku nezere mysi ani inu haved, a ked ho naucis cikavat a kakavat vonku tak sa naozaj nemas coho bat! predpokladam ze o toxo nemas ani poriadne informacie a je to len vyhovorka.. prepac ale robi to na mna taky dojem.

ikke
28. feb 2012

@orchidea79 toxoplazmoza je ochorenie maciek... okrem toho, ak by ju malo tvoje domace zviera a robila by si to, co popisujes (utieranie vykalov), uz by si ju zrejme aj tak mala.

orchidea79
autor
28. feb 2012

@melinduska máš pravdu... ale máme malý byt, a pes vyskočí na posteľ kedy sa mu za chce, bojím sa aby neskočila na bábätko. A psíkovi bude dobre aj u starých rodičov.

anjelicek26
28. feb 2012

@orchidea79 - co ti poviem - mas 9 mesiacov aby si psa poriadne prevychovala.

magali
28. feb 2012

my mame basseta a je s nami v dome, ale aj vonku a maly ma uz 16m a nic mu nieje.. su spolu od malicka a moj syn ma v nom najlepsieho kamarata.. nemyslim si ze by mohol psik uskodit plodu ak budes dodrziavat hygienu.. ked dcera nechce dat psika prec, tak nech sa o neho aj nalezite stara

melinduska
28. feb 2012

@orchidea79 aj náš vyskakuje a je hyperaktívny...ale zakiaľ bude bábätko malinké bude len v postieľke a na rukách a potom pomaly určite budem zvykať aby ho nazastúpil....rozmysli si to veľmi dobre

tea333
28. feb 2012

pes neskodi, naopak, je dokazane, ze ludia so psom su zdravsi. Aj malemu babu pes pomaha.Deti, ktore vyastaju s domacimi zvieratami maju menej alergii, astmy, su celkovo zdravsie.
Pes je clenom rodiny, nie hriankovac.Nemozes ho len tak vyhodit, lebo si si urobila nejaku divnu psychozu. Pes plodu absolutne neskodi, ani tebe, ani babatkam.Ak ste si psa zaobstarali, je odkazany na vasu lasku a starostlivost, a je absolutne nezodpovedne len tak ho odkopnut. potom o 2 roky kupite noveho? aby sa malo dieta s kym hrat? To chces dcere vyhodit psa lebo sa tebe prave tri tyzdne hnusi? Deti a psy maju zvlastny vztah.velmi tym dceru zranis, jej doveru a city. predtym, nez ta napadne takato hlupost, by si si mala aspon overit, ako to so psami naozaj je, na internete je o tom dost informacii.
My mam dvoch psov.maju vyhradeny priestor v dome, nesmu na poschodie a su nauceni cistote

monika2712
28. feb 2012

Stale nechapem preco radsej nevychovas psa poriadne ... sama si hladas vsetky mozne dovody aby si ho mohla dat prec, tak nechapem na co sa tu vlastne pytas.. zrejme si sa uz aj tak rozhodla.. najskor sa bojis toxo, potom toho ze ublizi dietatku.. co este? viec co, daj ho vlastne radsej prec, lebo u vas bude asi skor nenavideny a zanedbany ako milovany a ten pes si to teda nezasluzi.

wieruss
28. feb 2012

najskor k tej toxoplazmoze : drviva vecsina ludi ju prekona v detskom veku ked sa hra vonku a kadeco chyta do ruk a pcha si ich do pusy - priznaky su velmi podobne beznej chripke takze vecsinou sa na to ani nepride, v tehotenstve potom robia testy ako prve z krvi ci bola alebo nebola toxo prekonana a ak nebola tak ta na to upozornia 😉 pretoze ak uz si ju raz mala, uz ju druhy krat nedostanes.
a teraz k teme hafan: kedze je tvojej dceri, ma dost vek na to, aby sa o neho starala kompletne, na tvojom mieste by som to pekne dcere vysvetlila a nie ze hned davala psika prec, on za to nemoze a urcite vas lubi celym svojim psim srdieckom.... 😔

wieruss
28. feb 2012

@orchidea79 teraz som docitala aj tvoj dalsi prispevok, a pes je citiaca bytost, nie je to hracka na baterky, ta veta, ze mu bude dobre u starych rodicov ma dorazila 🙄

nibiru
28. feb 2012

@orchidea79 ja mam doma mačku nezere surove maso nechodi von a toxplazmozu dostanes skor zo zahradky neuprsveneho masa vela tehotnych co ju mai macku ani nevideli tiez si nemyslim ze odlozit ho nieje riesenie nas kocur neda na malu dopustit nikdy ju neprilahol a ked zaplakala hned dobehol a kontroloval co sa deje uprimne vziat dcerke psa na ukor dietatka no aby sa to proti vam neotocilo a nemusela by si riesit to ze dcerka bude citi voci dietatu odpor lebo jej vzalo milacika.tiez by som jej navrhla ze ked ho chce bude sa starat,vencit,umyvat nech sa rozhodne ona sama ci to robit bude alebo nie.do porodu mas este cas.

monika2712
28. feb 2012

Mimochodom ja mam doma kocura, ktory aj chodi von, aj zere mysi a ani na sekundu ma nenapadlo ho dat prec! lebo je cistotny, dodrziavam zasady hygieny, umyvam si ruky antibakterialnym mydlom. kocur neleze do postele, ani nikam kde by nemal, nemazlim sa snim, je to moj milacik a nedala by som ho prec ani keby co bolo.

orchidea79
autor
28. feb 2012

@barchee ked dcéra dostala psa, tak sme sa dohodli, že bude sa o ňu starať. Dcéra nemá chuť so psíkom chodiť na dlhšie prechádzky, má ju na to, aby ho bozkávala a túlila k sebe. Chodíme s ňou von 3-4 krát za deň, vonku sa aj vykaká, aj vyciká. Ako náhle poumývam podlahu v byte, tak sa psík hneď vyciká na podlahu.... je mi z toho už na nervy. Vyskočí na stôl, na postel.... dnes sa vygrckala na podlahu, čo som nedokázala poumývať pokial priateľ neprišiel domov.

daliana
28. feb 2012

Ja som dala svojho psíka fenku nem. ovčiaka utratiť ako 8,5 ročnú, keď som bola v 8 mesiaci tehotenstva. Bolo to z dôvodu, že som čakala dvojičky a vedela som, že sa o ňu nebude mať kto postarať. Na chlapcov som totiž sama.Manžel pracuje aj na týždňovky a babku zo žiadnej strany už nemajú, dokonca ja aj manžel sme jedináčikovia, takže pomoc naozaj žiadna. Okrem toho umiestniť ju niekde bol naozaj problém pre jej povahu - sociálna fóbia priam ukážková. Do útulku som ju dávať nechcela, vedomie, že neviem ako skončí by som nezniesla. Predstava, že ju niekto týra, nedáva jej žrať a pod. Viem, že to zneje čudne, keďže som ju nakoniec dala utratiť, ale aspoň viem, že tam kde je, jej je už dobre a nič sa jej nemôže stať. Viem, že tento čin si raz "tam hore" zodpoviem. Už je odvtedy viac ako rok, ale vyčítať si to budem asi navždy. To vedomie, že sa zbavíš živého tvora z vlastného rozhodnutia je strašné! Ak by som mala rodinný dom zoberiem si aj troch psov okamžite. A určite aspoň jedného, ktorý by sa podobal na moju Daliu. Vy takýto problém nemáte, 13-ročná kočka sa dokáže o psíka už postarať sama a hlavne, keď uvidí že mamka nestíha lebo má iné povinnosti. Láska človeka k zvieratám je veľká, pozor aby si v nej zbavením sa psíka nevyvolala nenávisť. Pa a želám múdre rozhodnutie.

gumimaci
28. feb 2012

@orchidea79 psy nie su prenasaci toxoplazmozy 😕 radsej ako hladat dovody pre ake dat zviera prec, venujte energiu jeho vycviku. 3rocny zdravy pes sa v byte nepocikava... ale tiez mam z tych prispevkov pocit, ze si sa uz rozhodla a len hladas niekoho kto ti napise ten spravny vazny dovod 😖 🙄

annie07
28. feb 2012

Nevidim ziadny dovod preco by si mala davat prec toho psika, psi toxo nesiria. Ja mam 4 psikov- z toho 3 z utulku a ked budem tehotna urcite by som sa ich nevzdala. Moja kamaratka je gynekologicka a ma 3 dogy, dvojrocne dieta a je znovu tehotna- vsetci si spolu spokojne nazivaju, takze sa nemusis vobec bat!!!!

pondelnicka
28. feb 2012

My máme tiež psa, behá vonku, je aj v dome. Keď som bola tehotná, dokonca si ľahla ku mne (je to sučka) a zohrievala mi bruško. A to som ešte netušila, že som tehu... Tiež má vyhradené miesto, je cvičená, ale chvíľu trvalo, kým si zvykla na bábo. Zrazu jej totiž došlo, že nie je jediný miláčik.... 😨 Ale dcére v žiadnom prípade nemala tendenciu ublížiť. Teraz sa naháňajú okolo stola a sú z nich naj kamošky... A nemáš sa čoho báť, pokiaľ psa očkujete a pravidelne odčervujete, je to v pohode... Staršiu dcéru nauč, nech sa začne o psa starať sama, aj tak pri druhom malom nebudeš mať toľko času a uvidíš, bude to OK... 😉

orchidea79
autor
28. feb 2012

@magali máš pravdu, ale ona sa stará akurát len tak ukážkovo... ja nemienim v jednej minúte sa starať o psa, poumývať jeho výkali a potom rýchlo prebalovať alebo kojiť bábätko, ženy nebudte na mna nahnevané, ale nevládzem už takto.... a viem čo ma čaká, ak psíka tu nechám...

katulka74
28. feb 2012

@orchidea79 nechapem ako ta to vobec napadlo,podla mna k tomu psovi nemas ziadny vztach,ja mam dvoch yorksirov a ked som bola tehotna,tak som si umyvala ruky dezinfekcnym mydlom a tiez som mala odpor k vykalom a zvratkam,ale utrel to bud manzel alebo dcera,ak by si si vyhladala na internete temu babo a pes v byte,tak by si tuto temu ani neotvorila.

gumimaci
28. feb 2012

@orchidea79 tak naco si sa pytala, ked si bola dopredu rozhodnuta? Baby co maju psy a macky ti napisali. Drviva vacsina vie fungovat aj s babatkami.Si uplne typicky priklad zbavenia sa zodpovednosti za ziveho tvora...

ikke
28. feb 2012

a tvoja dcera co na to? radsej da psa prec, nez by sa onho trosku postarala??? tak to asi nebude jej milacik... 😖

Tu začni písať odpoveď...

Odošli