Som v 7. týždni a nevidno činnosť srdca

leria
10. mar 2012

Baby potrebujem povzbudiť.....viem,že si svojim zúfalstvom velmi nepomáham,no nemôžem ináč.Podla poslednej menštruácie by som mala byť cca 7t aj cca 5,6deň.V stredu som bola na usg a doktorka nevidela akciu srdiečka(hcg bolo 14 830),o dva dni(včera)som bola na dalšom usg u iného doktora a ten tiež nevidel akciu a napísal mi do spravy:GS oválny,13krat 8mm,CRL 4-5mm,SPM nedetekujem,evidentný hematom,abrupciu nepozorujem,cervix uzavretý,bez príznakov AB.Postup podla dynamiky HCG.Tento výsledok som odniesla svojej doktorke,no ona sa tvárila,že to velmi ružovo nevidí.Ja som jej hovorila,či to nemôže byť skoro,že nevidno činnosť srdca,no ona mi povedala,že ostatným ženám ktoré mali menštruáciu v tom termíne ako ja(15.1)už je vidno.Teraz mám ísť na dalšie usg aj odber 14.3.Snažím sa myslieť pozitívne no nedokážem sa naladiť.Mala byť radšej ticho.Nemám ináč vôbec žiadne nevolnosti ani bolesti,ani nešpiním.Prsia som mala dosť citlivé,no nejak to pominulo.Ja neviem či sa mám pripraviť psychicky na tu horšiu verziu.Je to moje prvé bábo.Prosím o trochu povzbudenia,poprípade vaše skúsenosti.

ejka91458
21. jan 2014

@zvolsiinylogin mne testy vysli dobre.hladina stupala...momentalne na dalsej kontrol uz bola aj reakcia vseetko a teraz zacinam 3 mesiac.
bavila sm sa ale z viac doktormi a vsetci sa zhodli na tom ze v 5 tyzdni este neni sanca vidiet reakciu srdiecka.
takze to len masiar doktor strasi ked toto povie zene v takom skorom stadiu tehotenstva.

rena888
18. mar 2016

Ahojte ja som podla poslednej menstruacii 7tyzdnu tehotna a dnes som bola na ultrazvuku a doktor mi povedal ze plod sa zvevuje ale ties nevydel akciu srdiecka😢😂😢😢som stoho smutna zatim ma len ukludnil ze este nemusi byt vidiet ale objednal ma o 10dni a ze uvidime tak sa ties obavam lebo mavam aj bolesti a aj sem tam spinim😢😂😢😂😢😢😢😢

04091996
1. júl 2016

Ahojte baby prosím potrebujem povzbudiť dnes som bola na USG a Dr. mi povedal, že bábätku nebije srdiečko :( plod mám v poriadku pekne rastie ako má .. som v 7t ..
Po dlhom čase sa nám s priateľom konečne podarilo a toto sa stalo vôbec som to nečakala tak sme sa tešili :( Nemám ani žiadne príznaky, toho že by niečo nebolo v poriadku ,PROSÍM PORADTE MI MOŽE SA TO EŠTE ZMENIŤ ???? .............

marienn55
11. sep 2016

Baby prosím vás, v piatok som bola prvýkrát u doktora, som podľa správy od doktora som 7+1, gestacny vak má 20,8mm, ukázal mi na ultrazvukuzatial bolo babo iba gulička, embryo, takze nezaznamenal ani činnosť srdiečka, Matej tým skúsenosti že je babo ešte embryo ? Ďakujem

yollanda
11. sep 2016

@marienn55 nechcem strasit ale v 8 tt by uz malo byt vidno

mata128
11. sep 2016

@04091996 zmenilo sa 🙂 ?

yollanda
11. sep 2016

@marienn55 kedy kazal dojst? Teraz to mas tak na prelome, no, este by som k dr skocila

hubinka17
11. sep 2016

A dr ti co povedal?

marienn55
11. sep 2016

@yollanda o dva týždne kázal , že nemám stresovať že srdiečko začína byt v 7-8 týždni takm keď prídem že by už malo biť . Nevravel že je to nezvyčajne vyložene som sa ho na to pýtala

04091996
11. sep 2016

@marienn55 Srdiečko by mu už malo byť ..

hubinka17
11. sep 2016

@marienn55 z mojej skusenosti Ti poviem ze pred 2 tyzdnami som bola na sone a to som mala len gestacny a zltkovy vak... to som mohla byt nejak v 7 t. Teraz v piatok som bola zas a to uz bilo srdiecko, podla PM 9+3 a podla sona 8+1.

tinuska848
18. jan 2017

Ahojte chcem sa podelit o vcerajsiu prihodu,ci to niekto mal takto.
Bola som na usg a podla PM mi vychadza ze som 8+4 no lenze podla usg som 7+3 a bolo vidno len hlavicku,neviem ci sa mam obavat alebo nie.Dalsi usg mam o 2tyzdne.

janula12345
30. mar 2017

ahojte, chcem sa spytat na nazor: podla ms som 8+1tt (realne vsak 7tt), hcg 29 tisic, a rozmery: dlzka gest vaku 2 cm, priemer zltkoveho vaku 0,65cm. Ziadny plod a teda ani akciu nevidno.
myslite, ze je este sanca, ze nieco z toho bude, alebo to bude zamlknuty potrat? moze byt, ze v 7 tt nevidno nic okem vakov?

dianastillova
30. mar 2017

@janula12345 ja som mala v 8 tt embryo 1,5 cm..

peppermint
31. mar 2017

@janula12345 Je rozhodujuce, kedy bola ovulacia. Ak si ju mala o viac ako 2 tyzdne posunutu, tak by to mohlo byt v poriadku. Aj ked taky velky gestacny vak by uz nemal byt prazdny. Co hovori lekar?!

sisa203
31. mar 2017

Dobrý den, chcem sa spýtat, som v 7. tyzdni (realne podla MS by to mal byt 9tt) a dnes som bola na ultrazvuku, srdiecko bije, babatko má 0,75 ale ze dutinka by mala byt vacsia, ze je nejaka malá je to normalne? nemate nejake skusenosti?... a dotoho špinimn trochu... beriem duphaston aj ascorutin. som z toho vsetkeho mimo. dakujem pekne

19martinka89
3. jún 2017

Ahojte aj ja som vraj v 7 týždni, ale po ivf. A tiez srdiecko este nebije o 5 dni idem na sono. Celkovo od vajíčka sa vyvíja pomalšie. Neviete ci ked nebude vidieť akciu pošle ma uz na kyretaz??? A este do toho mi zistili hematom nad plodovim vakom a špinim jasnou krvou je to zle? Mala som ist do nemocnice na odporúčanie Dr., ale akurát vtedy som bola čistá tak ma odmietli. Neviem ci sa tam mam natlačiť uz??? Berem progesteron a ascorutin,estrogén a vitamíny a lezkam . Dake tipy, napady, skusenosti nazory. Neviem co uz mam robit. Ď.

rena888
4. jún 2017

@19martinka89 Ahoj no to ti nik tady celkom nepovie no len ti drzim palce nech ti to dobre dopadne,ja som 2krat potratila a teras som 13tyzdni a ties som spinila a beriem lieky.

19martinka89
4. jún 2017

@rena888 a prosim ta ako dlho a akov intenzitov si spinila silno? Ja raz viac dáke kvapky cez len ako sa utrem az skoro vobec. Len ma strašia vraj by mala byt tmavá krv a ja mam svetlu. Citim ako sa mali uhniezduje (aspon si to myslim take pichanie ,mala som to aj pred hematomom). Verim a dufam ze to dobre dopadne je to moj prvý pokus po ivf.

rena888
8. jún 2017

@19martinka89 Ahoj no co este krvacas?ja som prvni len spinila a raz som krvacala moc a skoncila som v nemocmici v 9tyzdni.🙁

varbo
29. nov 2018

@bbtina viete ešte odpísať?

varbo
29. nov 2018

@varbo aké bolo CRL veľkosť v tom čase? ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre