Som v 7. týždni a zvracanie a nevoľnosti mi prestali

nikita32111
30. mar 2017

Ahojte dievčatá chcela by som sa opýtať či sa to stalo aj niektorej z vás. Som v 7 týždni zvracala som 3 dni za sebou ráno a cely deň som mala nevoľnosti no od včera všetko prestalo a cítim sa dobre :/ teraz sa veľmi bojim či je všetko v poriadku 😔 A bojim sa ešte viac kvôli tomu že som už mala jeden spontánny potrat. Ďakujem za každú odpoved

ksebejka
30. mar 2017

Ahoj, keď si už jeden MA zažila, tak asi sama cítiš, či je všetko OK alebo je niečo inak, čudne... Netreba panikáriť, nemusí Ti byť zle každý deň... Mne bolo ešte aj po kyrete... 3x do dňa som zvracala a spoľahlivý ukazovateľ bezproblémového tehotenstva to aj tak nebol :( Ale je pravda, že ma po pár týždňoch prestali bolieť prsia z ničoho nič... a to tu písali viaceré...

lorela
30. mar 2017

@nikita32111 Keď ti ustúpili nevoľnosti, to je dobre nie?
Netreba panikáriť keď sú - a rovnako ani keď nie sú, lebo takto bude tehotenstvo len jeden veľký stres. Nemysli preto na nič zlé, odháňaj od seba všetky negatívne myšlienky! 🙂

nikita32111
autor
30. mar 2017

dakujem vam dievcata 🙂 trosku ste ma upokojili musim mysliet pozitivne 🙂

wolfin
30. mar 2017

no u mna to bol potrat. prestalo mi byvat zle zo dna na den... a ja som si myslela, ze ako fajn, uz ustupilo a prd :/ byt tebou, nepanikarim, ale za par dni by som sla na kontorlu aj tak...

sisa203
31. mar 2017

Dobrý den, chcem sa spýtat, som v 7. tyzdni (realne podla MS by to mal byt 9tt) a dnes som bola na ultrazvuku, srdiecko bije, babatko má 0,75 ale ze dutinka by mala byt vacsia, ze je nejaka malá je to normalne? nemate nejake skusenosti?... a dotoho špinimn trochu... beriem duphaston aj ascorutin. som z toho vsetkeho mimo. dakujem pekne

bienennest
31. mar 2017

@nikita32111 Ahoj, ja som trpela nevolnostami pri vsetkych troch tehotenstvach a nie vzdy je to rovnake, na to ma upozornil uz moj gynekolog. Pri prvych 2 som vracala a mala nevolnosti prvych 6. mesiacov a to kazdy den a skoro pocas celeho dna. Pri terajsom tehotenstve mi nevolnosti zacali podstatne skor ale za to nemusim tolko vracat ako predtym a tiez mam horsie a lepsie dni. Lekar hovoril, ze je to normalne a ze u niektorych zien je dokonca aj par dni pauza a potom im je zas zle. Takze asi je to individualne. Nezabudni, ze aj mamicky co nemaju absolutne ziadne problemy porodia vacsinou zdrave deti.
Ak sa bojis opakovaneho potratu uzivaj preventivne 400mg magnezia denne, to pomaha ako prevencia. Drzim palce, nech vsetko dobre prebehne.

janush
31. mar 2017

@sisa203 do 10 tyzdna je to este 50:50, ak chce babatko prist na svet tak tam zotrva a vydrzi, ak mu nie je sudene tak mozes potratit, preto sa robi tehotenska knizka az neskor... netreba sa znepokojovat, hlavne sa setrit, nenamahat, nestresovat a vsetko bude v poriadku 😉

bienennest
31. mar 2017

@sisa203 Ak si si neista rozhodne chod este dnes za lekarom a necakaj. Radsej otravovat lekara ako sa doma zhryzat, hlavne ak spinis. Vacsinou za tym nieje nic zle ale aspon budes mat pred vikendom jasno a nebudes sa trapit.

sisa203
31. mar 2017

@janush joj zlata si...ja som uz raz potratila, preto sa tak sledujem..vtedy som bola bezstarostna a dopadlo to zle... ale ta dutina nevadi ze je mala? ze by mala byt vacsia? :/

janush
31. mar 2017

@bienennest lekar vsak s tym nic neurobi, mne bolo povedane ze treba pockat do 10tt a potom sa moze nasadit liecba na udrzanie... ja som tiez potratila asi v 7tt jedno no nezufala som, prislo potom dalsie, zdrave, krasne😉

janush
31. mar 2017

@sisa203 to neviem co znamena, ja som teraz mala dlho nizko placentu a babo sa narodilo bez problemov

sisa203
31. mar 2017

@bienennest ja som rano bola hned u lekara, a toto mi vravel vsetko. spinila som rano slabo. teraz zatial nic, a vcera iba raz a potom zas nic..ja uz nicomu nechapem... ale riadne sa bojim... preco nemozem mat bezproblemove... :/

bienennest
31. mar 2017

@sisa203 Ahoj, skus sa trosku odputat myslou na nieco ine.. stres nieje pre dietatko nic dobreho. Ak ta lekar vysetril a poslal domov, tak to urcite nebola nejaka zavazna pricina. Sucitim s tebou, lebo prve tyzdne su pre vacsinu mamiciek vzdy velmi neiste a clovek moze tak malo podniknut na to, aby zabranil potratu, ale zial ine ako cakat ti neostava a tak skus sa koncentrovat na nieco ine, tvoje babatko potrebuje hlavne kludnu maminku. Zober si tiez preventivne kazdy den magnezium, horcik dokazatelne zabranuje potratom. Ak ti zajtra nebude lepsie tak skus zabehnut na pohotovost ale pevne verim, ze by ta tvoj lekar nebol poslal domov keby tebe alebo babanku hrozilo nebezpecenstvo.

sisa203
31. mar 2017

@bienennest si velmi zlata a dakujem Ti...je to hrozny pocit.. a tabletky beriem duphaston, ascorutin, kys.listovu, vitaminy na prvý trimester,, vitamin E..vsetko budem brať...len nech je všetko ok...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre