Som v 8. týždni a ešte nám nebije srdiečko

slavus1111
15. máj 2016

ahojte" babenky"poprosim vas o radu,poslednu menstruaciu som mala 25.3.2016,už po dvoch dnoch mi vysli vsetky testy a neskor mi doktor potvrdil tehotenstvo,asi pred tyzdnom som bola na ultrazvuk ale doktor nevidel cinnosť srdiečka,povedal že je to ešte male že mam prist o týžden,ked som tam prišla opať teraz v piatok tak zasa nič nebolo vidno,tak mi povedal že asi to bude zle tehotenstvo že sa mohlo stať všelico preco nebije babatku srdiečko, že mam prisť teraz v piatok ešte ale že tomu nedava velku nadej...poradte prosim asi mi aj povedal že som v 8tt ale už som ho ani nepočuvala a ani neviem ako som došla domov....mate nejake podobne skusenosti,bilo vasmu babaetku srdiecko az neskor..nespinim,mam take pobolievanie sem tam bruska..ale innak ok..dakujem za vase odpovede....

jaris84
15. máj 2016

@slavus1111 nechcem ťa strašiť, ale pokiaľ si v 8tt tak srdiečko už by bolo vidieť. Ja som to mala podobne, ale na rozdiel od teba som špinila a nedopadlo to dobre...Jedine, že by ovulka bola neskor, tým pádom, by tam ešte šanca bola. V každom prípade držím prsty, aby to bolo so šťastným koncom....A čo ti povedal v piatok, okrem toho, že nevidno akciu srdca - plod videl, zmenilo sa to za posledný týždeň - podrastlo atd?

slavus1111
autor
15. máj 2016

no tak povedal že tak nam to pekne podrastlo,že sa pozrieme na srdiecko ale ked dlhsie nic nepovedal už som sa bala..a potom povedal že srdiecko nevidno...ja som bola už v takom šoku že som sa nezmohla ani na slovo,a ani neviem v ktorom som tyždni presne,tu mi vyslo na kalkulačke že v 7 tyždni,ale sa mi zda že on spominal niečo že som už v 8 tyždni....povedal aj že to všetko ešte može byť posunute tak že sa nato ešte pozrieme v piatok ale že si mysli že to nebude dobre

stella1968
15. máj 2016

Viem ze máš strach,ale netreba ešte strácať nádej,ja som vlani 2krát potratila,1MA, druhý krát bolo aj srdiecko,len sa neudržalo,znovu som otehotnela,hneď na 1.kontrole mi doktorka povedala,že to vyzerá na mimoternicove a nemám brat duphaston aby sme nepodporili niečo zbytočne(začala som totiž ešte pred 1.kontrolou spinit)vzala mi krv na hcg mala som 6000,potom O 2dní znovu,zvýšilo sa na 10 tisíc,znovu po týždni kontrola,gestacny vak mal 20mm a prázdny,len lekár povedal ze sa mu niečo zdá že by tam mohlo byť ale podľa ms som bola už v 8tt,kontrola o 10DNI, medzitým špinenie ustúpili,bolesti som mávala hrozné, aj tie prestali,napriek tomu som šla na kontrolu s dobrým pocitom.Ked mi lekár robil sono ani som nedýchala a našiel mi 6mm plodík s bijúcim srdiečkom!povedal ze som v 6tt a podľa ms som už v 9tt,takze nestrácaj nádej,tá je vždy,držím palce nech všetko dobré dopadne!

kkarolkaaa
15. máj 2016

@slavus1111 citala som tu na mk jeden príbeh, kde mamičke tvrdili toto isté, poslali ju na kyret ale odmietla, že počká. Musela dokonca podpísať papiere pri ultrazvuku v nemocnici, že odmieta a chce ísť domov. Isla k nejakemu inému lekárovi, počkali a nakoniec už má malé bábo (myslím dievčatko). Neviem to nikde nájsť, teraz som to hladala. Ja by som určite počkala. Držím palce.

jaris84
15. máj 2016

@slavus1111 dobre znamenie je to, že to rastie...držím prsty, aby v piatok bolo už srdiečko vidieť...

marina3
15. máj 2016

Bohuzial neda sa nic len pockat, mozno si mala ovulaciu neskor a nie su v 8.tyzdni alebo sa stalo nieco zle - resp.tazko povedat ci zle, pretoze vacsinou potratou v takom rannom stadiu su preto lebo nieco nie je v poriadku s babatkom, plodom a priroda to sama zariadi, ze odide babatko ( plod)....bohuzial je to vacsinou tak .... tak velmi nezufaj, ked to ma byt zdrave, tak bude bit srdiecko, ak nie, tak nebude
drzim palce

slavus1111
autor
16. máj 2016

dakujem vam všetkym za vase rady,premaham sa kvoli detom mam dvoch chlapcoch,9 a 5...nikdy som nnemala ziadnne problémy,toto tehotennstvo bolo velmi vytuzenne a trvalo 2,5 roka kym sa nam to podarilo po liecbe clostybelgytom hned nna prvy krat....asi mi nneostava nnič len počkať.....ale do piatku nevydržím,pojdem už v stredu možno sa niečo zmeni,teraz mam len ten pocit beznadeje.......

zlatarybka29
16. máj 2016

@slavus1111 hlavne nestresuj 🙂 ked rastie bude hadam dobre 🙂 oddychuj papaj vsetko nech ma z coho rast 🙂 aj ja poznam kamosky ktore uz plakali ze nebije srdiecko a teraz im decka behaju po zahrade 🙂 ja idem buduci tyzden prvy krat k dr tiez mi lepi lebo poslednych par dni nic ako keby som ani tehu nebola ☹ som uz 9 tt a este som dr nevidela lebo v anglicku riesia tehu az po 12tt...zajtra idem na sr a v stredu k mojmu gynekologovi , dufam ze povie ze je vsetko ok 🙂
Drzim palce :-*

petik22
16. máj 2016

ahoj, ja som mala poslednú mn tiež 25.3., ale mne kázal prísť na srdiečko až tento týždeň - tak ku koncu. Možno si bola skoro a zbytočne sa stresuješ 🙂 držím palce

lindaqe
16. máj 2016

Hlavne buď v kľude viem, že sa to rozpráva ľahko ale tiež som si prežila svoje a teraz mám krásne zdravé dievčatká.Uvidíš len treba veriť a samozrejme nám napíš ako si dopadla.Držíme palčeky

adkakov
16. máj 2016

ahoj, ja som mala poslednu menstruaciu 18.3. a tiež čakáme na srdiečko, bola som minulý týžden v utorok a ešte nebolo a vôbec ma doktor nestresuje, že by to nemalo byť v poriadku a to som ešte o týždeň dlhšie ako ty...ale zas ma na začiatku stresoval, že je to určite mimomaternicové keďže plod nebolo vidno a mám velikánsku cystu, ale našťastie nie je...

slavus1111
autor
17. máj 2016

@zlatarybka29 dakujem a tiež ti držím palce,nech ti všetko dobre dopadnne 🙂

slavus1111
autor
17. máj 2016

dakujem žienky fakt,s okolim sa mi nechce moc komunnikovať a vysvetlovať moju situaciu,ale tu mi to padnne dobre že ste ma tak pozbudili a teraz sa mi zda svet trocha krajsi....dakujem za vase prispevky je to velke pozbudenie.........určite napišem ako to dopadlo.....

katinka4
17. máj 2016

@slavus1111 ahoj neboj sa , ja som teraz v 9tt a to som mala poslednu ms 25.2. takze podla kalkulacky by som mala byt uz v 12 tt. Ale ovu bola velmi posunuta a to mi doktorka hned pri prvom sone povedala ze plod je ovela mladsi vtedy 5 tt, na druhe sono mi kazala prist o 10 dni a to som bola v 6tt +4 dni bilo nam aj srdiecko . Tvoj dr . by sa nemal riadit poslednou ms ale skor brat v uvahu velkost plodu pripadne gestacneho vaku od prveho sona - postupne priratavat predpokladane tyzdne ako by sa mal plod vyvijat a drzat sa toho.

meusicka
17. máj 2016

@slavus1111 ahoj, nic ine ti nezostava len pockat. ja som cakala do 11tt kym sa to vsetko prevalilo a potvrdilo. ja som zial o babo prisla. teiz sme cakali na srdiecko. ale kym nemas potvrdeny opak, treba verit a dufat, ze to bude ok. 🙂 drzim palce

slavus1111
autor
18. máj 2016

Takže žienky,práve idem od lekára a ani neviem kde mám začať....som srááášne rada že máme v brušku malého bojovníka ktorý sa nnám dnes po prvykrát ukázal meria 11,3mm a krásne mu bije SRDIEčKO... 🙂 🙂 🙂 🙂 podla lekára som v 7 týždnni a 4 dnia nemohol tomu uveriť,že nnaposledy to vyzeralo velmi zle...a teraz ...no jednoducho predychavam a dakujem Bohu za ten malý zazrak......dakujem vám žienky za vašu podporu🙂))))))

marina3
18. máj 2016

SUPER !!!! 🙂 🙂 🙂

zlatarybka29
18. máj 2016

@slavus1111 jeeej viem aku mas radost nam doktor povedal to iste :-* tazke ziadne stresy mamina uz len dotiahnut vsetko do konca a mame prckov pri sebe :-*

lukaskam
18. máj 2016

@slavus1111 úžasná správa gratulujem a prajem už len krásne tehu 🍀

katuskalm
18. máj 2016

@slavus1111 velmi sa tesim, ze to dopadlo takto stastne a moc gratuujem!!!! samozrejme vela zdravicka az do zdarneho konca 😀 😀

jaris84
18. máj 2016

@slavus1111 teším sa s tebou 😃...Niektoré veci by si mohli lekári nechať pre seba a nie mamičky zbytočne stresovať...Prajem krásne tehulkovanie

slavus1111
autor
18. máj 2016

dakujeeem žienky ste supeeer 🙂 🙂 🙂 a ja lietam v oblakoch 😵 😵 😵

meusicka
19. máj 2016

@slavus1111 blahozelam, super 😀 😀 😀 tak a teraz sa len opatruj a davaj na vas pozor. 🙂

katinka4
19. máj 2016

tak vidis vsetko je v poriadku 😀 , aj lekari su len ludia a mylia sa - niekedy je to naozaj na nervy a kym vsetky dojdeme do uplneho konca este tých stresov bude habadej - ale musíme veriť a dúfať len v najkrajší koniec 😉

zuzulik236
20. máj 2016

@slavus1111 aj ja gratulujem a uzivaj ssi to davaj na vas oboch velky pozor 🙂

ajuska182
20. máj 2016

Kocky chcem sa opytat..vcera som bola prvykrat u lekara.. Potvrdil mi tehotenstvo 6 tt + 4.. Pred ultrazvukom mi robil preventivu - ster + vysetril ma rukou.. Vravel, ze vsetko je vporiadku, objednal ma o 4 tyzdne na odbery atd., predpisal duphaston a kys.listovu..ide o to, ze ked som prisla domov, objavilo sa tmavohnede spinenie..to postupne slablo, dnes rano aj pocas dna uz len take svetlo hnede az zlte spinenie..a teraz som sa toaletnom pri utreti mala znova hnede.. Doteraz som vobec problemy s tymto nemala..myslite, ze to moze byt tym vysetrenim, ci radsej ist na pohotovost? Bolesti vyraznejsie nemam, klasicke ako od zaciatku, ako pred menstruaciou, take som mala vzdy..

kkarolkaaa
21. máj 2016

@ajuska182 mne gynekolog hovoril, ze mozem spinit po vysetreni, ze to nevadi

ajuska182
21. máj 2016

@kkarolkaaa dakujem..😊 Uz to prestava, tak som sa trosku ukludnila 😊

kkarolkaaa
22. máj 2016

@ajuska182 som rada, ze som pomohla, všetko dobré prajem 🙂

katinka4
23. máj 2016

@ajuska182 Duphaston by ti mal pomocť aby spinenie prestalo uplne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre