Som v 8 týždni a mám nafúknuté brucho

lenkaaa
17. jún 2008

Chcem sa Vas spytat, ci Vas tiez nafukuje v tehu? Ja som v 8tt a kazdy den mam velmi nafuknute brucho ☹ je uplne jedno, co zjem, je to stale rovnake, velmi ma to trapi pretoze uz teraz vyzeram ako v 4 mesiaci - teda iba odpoludia a vecer, rano mam brusko v pohode.
Nepoznate nieco, cim by sa to nafukovanie dalo zmiernit? dakujem

brisilda
28. okt 2009

ahojte prosim o radu asi tak od 2-3 mesiaca mam problem z naduvanim ☹ + krce ☹ je to velmi neprijemne je jedno co zjem mam to kazdy den ☹ velmi sa bojim lebo zapchov som trpela aj pred otehotnenim cize tym to urcite nebude skor sa obavam ci to nemoze byt aj prejav listerie ☹ Inak to naduvanie by mi nevadilo kebyze nemam krce 😢 .Dakujem za akukolvek radu

janula17
28. okt 2009

ahoj, no ja uz som skoro pri konci a ked mozem zhodnotit doterajsi priebeh tehotenstva, ze co bolo najhorsie tak pre mna urcite - naduvanie a celulitida. Beriem espumisan cele tehotenstvo, bez toho by ma asi uz davno roztrhlo (a chudak moj manzel 😅 ). Skusala som vsetko mozne ale trva to stale, cokolvek zjem, niektore dni su lepsie ine horsie. No a celulitida ani nehovorim, len dufam ze po porode sa to postupne da do poriadku... A co by sme si nevytrpeli pre zdrave mimino, ze ano 🙂

brisilda
28. okt 2009

janka dik mne celulitida akosi nevadi a ani to naduvanie mna trapia tie krce no ako pisete asi si kupim espumisan a uvidim co to spravi 😉 hadam to pomaha aj pri krcoch

janula17
28. okt 2009

este ti poradim matovy caj, ten mi dost pomaha a uvolni ti tie krce

brisilda
28. okt 2009

janula dakujem idem mrknut ci mi manzel nechal aspon jedno vrecusko toho caju 😉 to by ma ani nenapadlo 😉

chiana
30. okt 2009

ahojte,
ja som mala ten istý problém a hlavne veľmi nepravidelnú stolicu, čo nie je moc zdravé, zistila som, že mi dosť zle robí mlieko. Tak som zmenila raňajky na ovsené vločky zaliate horúcou vodou+trochu sójového mlieka v prášku, hrozienka,med. Ale treba si dať normálnu porciu, lebo tie zvyknú trochu nafúknuť ale počase upravia stolicu, takže som bola spokojná... a teraz znova začínam s klasickým mliekom, tak uvidím...

branuska
3. dec 2009

och po precitani vasich riadkov mi velmi odlahlo..uz pekne dlhu dobu sa trapim s nafukovanim..ja sa budim v noci na bolesti, rano ako sa zobudim mam bolesti, a vlastne 24hod denne..
ale teraz idem rychlo utekat do lekarne, snad najdem nieco co mi sprijemni nadchadzajuce dni..

bublinka11
13. apr 2010

Ahojte kocky, tak ja som tymto zacala trpiet vcera vecer. Strasne krce, nic som take nejedla, ani spat sa mi nedalo a rano ma prehnalo...idem teda vyskusat Espumisan, snad su to len nepokojne creva...

flamenga
13. apr 2010

chiana mlieko nafukuje 😉

a Espumisan vám pomôže 😉 ja tiež na ňom fičím 😀

bublinka11
13. apr 2010

Ahoj Flam 🙂 Odkedy mas tieto problemos? Ja dufam, ze su to "len" creva...

flamenga
13. apr 2010

bubli asi od začiatku druhého trimestra a trvajú doteraz 🙄 dosť si musím dávať pozor na to, čo zjem alebo vypijem (napr. na trávenie mi dobre robí fatra, aj na záhu, ale nemôžem ju piť stále... musím si od nej dávať občas na pár dní pauzu, lebo tie bublinky ma idú zabiť.... 😠 )

bublinka11
14. apr 2010

Flam tak mne to teda zacalo nejako skoro 😒 Ale Espumisan mi fakt pomohol, dnes je viditelne lepsie, vcera som sa sla zblaznit...mala som az take bolestive krce...

hamah
22. máj 2010

AHOJ MNA TIEZ CASTO NAFUKUJE A DOST MI TO ZNEPRIJEMNUJE ZIVOT AJ MAM TAKE BOLESTI MIERNE NEVIEM CO MAM ROBIT PORADTE

kiara3
29. okt 2010

Dobrý večer žienky ja som 22tt a nafukovanie je zatial len občasne zatial....ale chcela som sa vás opýtat či možem papat kapustu fazulku a take veci co naduvaj či to nejako neposobý na mimi....nechcela by som mu robit zle...može sa to papat?Mna to trocha nafukuje ale nemám až taký problém že by som mala krče možno ma to len čaká..maminky poradte mi dakujeeem papa

emilyz
30. okt 2010

@kiara3 podla mna mozes jest kludne takuto zeleninu, je zdrava, a nie kazdeho nafukuje. Mna hrozne nafukuje napr. a boli ma z toho brucho, potom si myslim, ze su to teh. javy, ale v skutocnosti su to tie plyny, z kt. mozes mat pocit tvrdeho brucha a roznych bolesti. Ale je to individualne.

arhanta
28. jan 2011

ahojte, ja mam podobny problem.. som v 18tt a od vcera mam pocit nafuknuteho-bolaveho bruska a pocit akoby babatko bolo niekde na spodu.. neviem co to znamena. Brusko je bolave a pocit akoby mala prist menzes.. Mate niektora skusenosti s tymto , treba hned navstivit lekara? Prosim o radu.. ☹

petra_k
18. feb 2011

ahojte dievcata, ja som v 6tt a v noci som sa zobudila na príšerné bolesti, ktoré mi krúžili po celom bruchu a zasahovali aj do pobruška, nemohla som ani pohnúť. Zažili ste to tiež tiež ? Neublíži to môjmu bábätku?

arhanta
21. feb 2011

@petra_k ahoj, ja som to mala minulu nedelu, ale len tak pol minutky, som si nevedela ani lahnut a ani sadnut tak som "klacala" na zemi a drzala sa postele.. potom to hned prestalo len co som sa ukludnila.. Myslim, ze by sme sa mali viac setrit a oddychovat.. Zbytocne sa nepresiluj a ako sa Ti len da, tak sa snaz vylozit nohy a oddychovat,,

mamka_tarabka
21. feb 2011

ahoj, aj mna nafukovalo jak balon 😀 ale tie probiotika odporucam aj ja..ale kazdopadne sa chod poradit s lekarom 🙂)

arhanta
28. feb 2011

@mamka_tarabka ahoj, mne lekar na to nepovedal nic, len sa ma spytal, ze co som si na to dala , tak som mu povedala ze vlakninu jem a taketo veci a len prikyvol a inak nic. Inak uzivam obcasne, ked mam bolesti bruska vitamin B6 ale to vazne len obcasne..

ema72
28. feb 2011

vyhybat sa nafukovadlam - kvasenym potravinam, strukovinam. Probiotika su super, ale az tak mi velmi nezaberaju v tehu, hlavne na tu zapchu. Lepsie su susene slivky alebo hrozno, to vyprazdnuje celkom dobre

arhanta
1. mar 2011

@ema72 tak mne susene slivky nepomahaju vobec a taktiez hrozno, z toho ma naduva.. myslim, ze na kazdeho plati asi nieco ineho.. ale urcite je to obmedzenie sladkeho v akejkolvek forme.. a pekne papkat jogurty s vlakninou..

kaara1980
1. mar 2011

mne jediné čo pomáha,sú špaldové musli.Kupujem ich v DM-drogérii.Ale sú dosť drahé,tak ich nejem každý deň 😅

anitab
1. mar 2011

ahojte, potraviny v tehu jednostranne nie je vhodne obmedzovat, kazdemu moze nafukovanie sposobovat ina potravina...vseobecne sa hovori, ze rasca je vhodna na nafukovanie, no poznam osobu, kt ma priserne krce po tom ako zje len maly kusok chleba s rascou 🙂

odporucam pouzit Espumisan kvapky, su vhodne uz pre malinke babatka, v pripade potreby pouzit 🙂 a pouzivat aj Phillum - prirodnu vlakninu - kupite v lekarni...a ked pridu krce, tak zhlboka dychat - do pluc, nezadrziavat dych ! to vas v kritickej chvili dokaze trochu uvolnit... 😉

enrikad
1. mar 2011

ahojte maminky... ja mám tiež problém s nafukovaním a mám riadne bolesti v podbrušku, a mne lekár predpísal magnézium... čakám druhé bábo, som len v 7tt, ale brucho mám ako keby som bola najmenej v 16 tt. Pri prvom bábetku som takéto stavy nemala ☹

arhanta
9. mar 2011

@enrikad ahojky, tak toto poznam, vyskusaj vlakninu papkat a ta magnezia je vazne super, len s tym ze ja somsi kupola mineralku magneziu v lekarni a denne ani nie poharik vypit. Tiez mam su fajn vitaminy B6, vyskusaj si ich zakupit v lekarni 😉

simi251
9. mar 2011

@lenkaa AHOJ. Uz som to tu na Koniku par krat pisala, takze sa budem opakovat. Ale mne zaberal FENYKLOVY CAJ od HIPPu. Od inej znacky sa mi nezdal taky fajny. On je granulovany a trosku osladeny. To je ten co sa dava uz roky detickam. Mne pomahal naozaj cele tehotenstvo a odvtedy vzdy ked mame niekto v rodine zastavene vetry, ja to naordinujem a je dobre. A posobi velmi rychlo. Ale ak sa chces vyhnut cukru, skus cisty suseny fenyklovy caj kupeny v lekarni. Skus najprv toto a lieky az potom. Drzim palce, nech pomoze.

simi251
9. mar 2011

@lenkaaa Jaaaj som to ja ale koza. Prepac Lenka som si nesimla ze tvoja otazka bola este z roku 2008. Tak to uz asi moju radu nepotrebujes. 😀

jenny78
12. sep 2011

@arhanta
ahoj, vidim , ze tvoj prispevok je starsi, ale mam prave tento isty problem teraz. Ako si si vtedy poradila s tou plynatostou? Co ti pomohlo? Celu noc som nespala. Dakujem ti velmi pekne.

arhanta
4. okt 2011

@jenny78 Ahojky,prepac, nebola som tu dlhsiu dobu. Akosi nemam cas pri malej 
Co mi pomohlo na plynatost? Ja som to mala skor z toho, ze som mala zapchu, tym padom bolo brusko nafuknute a mala som to z toho, ze som brala vitamin zelezo..na predpis od gynek. Jedla som vela ovocia, pomahali susene slivky, alebo ked som jedla banany.. pomahalo mi napriklad aj to , ked som hned rano ako som sa zobudila vypila pohar pomarancoveho dzusu..to ma hned prehnalo  ale tak kazdemu nieco ineho.. Jogurty mi napriklad vobec nepomahali... Kamoske, napriklad velmi pomahalo ked sedavala na fit lopte,, mne to nic nerobilo. Skus vyskusat.. Inak, videla som reklamu na espumisan kapsule, vraj sa moze aj v tehu a aj pocas dojcenia.. skus sa poradit v lekarni.. Daj vediet ako si dopadla, prijemny dnik prajem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre