Som v 8 týždni a mám nafúknuté brucho

lenkaaa
17. jún 2008

Chcem sa Vas spytat, ci Vas tiez nafukuje v tehu? Ja som v 8tt a kazdy den mam velmi nafuknute brucho ☹ je uplne jedno, co zjem, je to stale rovnake, velmi ma to trapi pretoze uz teraz vyzeram ako v 4 mesiaci - teda iba odpoludia a vecer, rano mam brusko v pohode.
Nepoznate nieco, cim by sa to nafukovanie dalo zmiernit? dakujem

zinuska
17. jún 2008

ahoj,ja som s tym mala problem pri oboch tehu tak do 3mesiaca. davala som si espumisan take zlte gulicky,dve denne.bez toho si neviem predstavit,ako by som to prezila 😝 ja som mavala riadne krce.

lenkaaa
autor
17. jún 2008

zinuska - dakujem za radu, a ten espumisan normalne kupim v lekarni na volny predaj? trosku si ma potesila, ze to mozno bude trvat len prvy trimester, inak fakt neviem co by som robila. Krce mam hrozne a citim sa hrozne ☹

nikka_
17. jún 2008

lenka pokiaľ viem, tak espumisan sa veľmi v tehu neodporuča, aspon mne to povedali v lekarni..

lenkaaa
autor
17. jún 2008

☹ tak to asi budem musiet pretrpiet? ☹

adrioska
17. jún 2008

Lenkaaa, asi Ta nepotesim, ale mna to trapi doteraz.. ☹ , tak sa vyhybam, ked sa da (lebo nie vzdy sa da, ked dostanem na nieco chut 😉 ) jedlam, ktore nafukuju.
Trapia ma tiez velke krce, ale ked idem na WC, ze ma snad prezenie, tak to len malokedy.
Ja si davam feniklovy cajik, citala som, ze by sa moc nemal, ale nedavam si ho casto, vacsinou sa to snazim pretrpiet... 😒 Aj ked ani to nechapem, lebo som videla nejaku reklamu na vodu pre tehotne zeny a tiez obsahuje fenikel, takze neviem...

mywiel
17. jún 2008

Lycopodium 9Ch homeopatia 😉

tekvica
17. jún 2008

ja by som neodporucala ziadne lieky, snad homeopatikum. ale hlavne dostatok tekutin, vela vlakniny, pravidelna stolica.
ja som ten problem nemala.

katarinkad
17. jún 2008

mne dala lekarka tabletky NO-SPA. Pomohli mi. 😵
Som myslela, ze porodim, take krce som mala v bruchu aj tam dole. 😖

tekvica
17. jún 2008

nospu davaju na krce, to je pravda. lebo krce su nebezpecne, viac ako ta nospa

mywiel
17. jún 2008

lanove semienka su dobre na travenie...2 polievkove lyzice denne zapit vodou. 😉

moni1412
17. jún 2008

ja som zacal mat nafuknute brusko az v 28tt, ked som slado nemocnice a tam mi davali zelezo v tabletkach. Cize - nepravidelna stolica a podobne problemy..... ked som prisla domov, zbavila som sa toho tym, ze som pila acidko.... to pomohlo na stolicu, cize aj na to brusko 😉

lenkaaa
autor
17. jún 2008

mywiel, ja som kdesi citala ze lanove semienka sa maju jest pred porodom, uz si presne nepamatam ako to bolo napisane, ale ma to mat nejaky taky ucinok ako malinikovy caj.... tak neviem ci tie semienka mozem jest i na zaciatku tehu...

jasminka
17. jún 2008

baby espumisan sa moze uplne v najvacsej pohodke, nema vobec neziaduce ucinky funguje na fyzikalnej baze pohlcovania plynov a v uplne nezmenenej forme sa z organizmu vyluci..dokonca je aj espumisan pre babatka v kvapkach, a babatka ich mozu hned od prveho dna narodenia..vacsinou vsak problemy s bruskom u deti su v tretom az stvrtom tyzdni, ked hltavo papaju mliecko a spolu s nim aj vela vzduchu...

inak pomaha aj teply kupel alebo masaz bruska...

ja aplikujem vsetky tri postupy, tiez sa citim strasne plna uz od rana, a tiez nevyzeram na 7 tyzden 😠

mywiel
17. jún 2008

lenkaaa pochybujem ze lanove semienko spusti porod ked nie je na to cas, to sa je bezne pri traviacich tazkostiach, urcite to porod nespusti, to len pomaha ked sa rodi aby babo lahsie vyklzlo, ale ked sa je aj skor pochybujem ze sa zacne otvarat krcok alebo nieco podobne... 😉

majula009
17. jún 2008

Ahoj leenka, tak ja som týmto istým trpela na začiatku tehu, od 8 tt a mala som z toho pekné nervy, lebo ma hrozne bruško bolelo a hlavne som sa budila n apríšerné krče. Povedala som to svojmu lekárovi a ten mi predpísal ESPUMISAN, to môžu tehotné úžívať uplne bez problémov, na začiatku som to brala 3 krát denne po dve tabletky a potom asi po týždni len jednu tri krát denne, a potom už len ked som zjedla niečo čo ma eventuélne mohlo nafukovať, príklad šošovica, hrach, fazula, kapusta, chlieb kysnutý.... od nejakého 20 tt som to už vobec nemusela užívať, ale velmi mi to pomohlo...akože ja si ten prípravok neviem vynachváliť....a vobec som z toho nemala také stavy že to na mna prišlo hoc kedy a neovládatelne som si ulavovala ked som to najmenej potrebovala, prešlo to velmi plynule a nikoho som tým neohrozila z mojho okolia.... 😀 😀 😀 😀 😀 , tak vyskúšaj....pa

lenkaaa
autor
18. jún 2008

mywiel: tak ja som to s tymi lanovymi semienkami asi zle pochopila. Bolo mi to velmi luto, pretoze lanove semienka si kazde rano pridavam do mussli. Jem ich ale len tak pol lyzicky denne. skusim teda zvysit davku.

majula: tak ja sa skusim mojho lekara spytat ci by mi ten espumisan nepredpisal. Ja trpim hlavne v praci, cely den sedim u pocitaca, a nielenze stale chodim na wc curat ale v poslednej dobe i kvoli kazdemu krcu, velmi ma to brusko boli ☹ vacsinou pracovnej doby stravim na wc ☹

majula009
18. jún 2008

No jasné to nemá význam, spýtaj sa lekára či ho môžeš užívať, je to volno predajný liek a určite Ti pomože....Držím palce.... 😀

adulkababulka
18. jún 2008

dakujem 😉

zinuska
19. jún 2008

lenkaaa,nemusi ti ten espumisan predpisovat lekar! kupis ho aj bez receptu. a niektore lekarnicky by som.... 😠 hraju sa na doktorky a prd vedia!!! espumisan mozes uuuuplne v pohode papat v tehu a ako pise aj jasminka,su kvapky pre mimina,ja ich uz mam aj kupene pre babätka,ked sa narodia,lebo aj moj prvy syn mal velke problemy s vetrami a JEDINE espumisan L mu pomohli!!! nie su ani navykove a ani nijako skodlive!!!!!!! s kludom si ich kup!

lenkaaa
autor
19. jún 2008

zinuska - dnes vyrazam na nakupy, tak sa urcite v lekarni zastavim 🙂 dakujem moc za radu!

maso
19. jún 2008

Baby, mne sa velmi osvedcilo vylucit zo stravy chlieb a pecivo, rano jedavam len nejake corn flakesy s mliekom...
Byvalo mi velmi tazko chlebe, teraz to preslo, nie je to jednoduche vylucit chlieb a rozky, ale mne to naozaj pomohlo a to som bola uz zufala ... tak skuste. 🙂

uankab
25. dec 2008

babenky, obnovujem tuto temu.... som tehu len par dni a mam straasne krce v brusku, hlavne vecer pripadne v noci, ked som v klude... viete prosim poradit, co s tym? nafukuje ma aj po veciach, z ktorych by za normalnych okolnosti nafukovat nemalo, statistika je asi taka ze 5/6 dni lezim vecer v krcoch... 😖

zabka1611
20. jan 2009

a mozem mat nafuknute brusko len pri zacinajucom tehotenstve? a mam aj nehorazne chute na jedlo..to som nezvykla tak jedavat!! ☹ ☹

katka2808
20. jan 2009

zabka1611. ja som predtym jedavala malo, ale odkedy som tehotna, hned od zaciatku mam ovela vacsiu chut do jedla... takisto mozes mat nafuknute brusko, preco nie... ved tehotne mavaju take problemy...

zabka1611
20. jan 2009

jupiiiii....tak pockam kym mi (ak vobec) dojde "krvava" a ak nie budeme testovat!! 😉 🙂 🙂

nelluska
16. feb 2009

Ahojte baby,com v 5 tyzdni tehot.Vcera som myslela,ze zomriem,tak ma bolelo dole.Mam cysty,myslite,ze to je preto?Dnes je to lepsie,ale zasa ma pre zmenu nafukuje.Myslim,ze zacnem brat Espumisan.Pomohol mi vzdy.Skusim to aj teraz.Ked mate niektora skusenosti s cyctami v tehotenstve,dajte najake rady.Dik

tanaja
16. feb 2009

Ahojte, tak ja mam s nafukovanim problemy odjakziva 😒 na mierne priznaky pomoze aj matovy caj. co sa vsak mne osvedcilo, je uzivanie probiotik. ja uzivam lactobacily zn.Swiss. v podstate su to bakterie, ale tie zdrave, ktore potrebuje crevo na travenie. nie su skodlive v tehotenstve, pokial trpite ekzemov ako ja, tak su velmi prospesne.
samozrejme pravidelna stolica, nejake to acidko, ci probio jogurt su vyborne.

antonia4b
17. feb 2009

v prvom trimestri a na zaciatku tretieho trimestra som mala straaasna nafuknute brusko a vzdy vecer o siestej ma straaaasne zduvalo a vsetko "slo von". Bolo to veelmi neprijemne. Jedine co mi pomahalo bol Espumisan. Vzdy ked som si dala jednu tu gulicku,tak mi do 15 minut preslo. Zlozky sa nevstrebavaju do krvi, a je vhodny aj v tehu.

maminkamirka
5. mar 2009

ahojte neviem ci mi niekto z vas pomoze, ale mam problem som v 18 tyzdni tehotenstva a niekedy mam pocit ako keby mi islo roztrhnut brucho, dost my to vadi lebo ako keby mi nieco tlacilo az do rebier, male ma zatial este nekope, naduvanie mam zas vecer cez den skoro nic, dakujem 🙂

cula
5. mar 2009

Maminkamirka.....ja som 29tt a nafukovanie mam skoro od zaciatku teh.Asi v 3 mesiaci som bola nafuknuta skoro kazdy den,popritom som mala aj zapchu.Bolo to hrozne.Brusko som mala ako kamen.Teraz je to uz lepsie ale niekedy to zase pride.Citim aj take tlaky.Ak pojdes na poradnu tak to ale spomen dokymu. 😉 Nemalo by to bit nic vazne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre