Stres a jeho vplyv na plod v 1. trimestri

zuzka279
19. mar 2009

Ahojte . Aký vplyv má stres na vývoj plodu?

ejusa
19. mar 2009

Ahoj,asi ziadny,ale je lepsie byt v klude..mas stres?Vies pricinu?

mami.sk
19. mar 2009

Zuzi, ja som bola do 5. mesiaca v hroznom strese. v práci som toho mala veľmi veľa a ešte som zastupovala 2 kolegyne, dochádzala som 40 km autom.Zvracala celé dni v kuse, v 5. mesiaci som musela kvôli vyčerpaniu a neustálemu chudnutiu na PN.
Zvracala som síce ďalej ale už oveľa menej, aj keď každý deň. Do konca tehu som už bola oddýchnutá a spokojná.
Terezka je zdravučká, ale občas riadne nervózna a myslím, že je to aj kvôli tomu vypätiu a stresu.
takže lepšie ore bábo je určite kľud a pohoda 😉 a žiadny stres 😉

ivana82
19. mar 2009

Myslim, ze dost velky, ja som prvych 5 mesiacov ucila v meste 33 km od mojho domu, takze kazdy den dochadzenie... nebolo to nic moc, ale este som ucila decká, ktoré mali rozne dys - funkcie, poruchy spravania a najma najvacsi stresor...nasich romskych spoluobcanov, nie som rasista, ale co je vela je vela...treba sa ovladat... mesiac pred porodom sme pochovali mojho stareho otca, co bol dalsi stres, aj ked sme cakali koniec, cakali sme na neho dost dlho...aj tak to bolelo a pohreb bol presne mesiac pred porodom a bol strasne stresujuci, ani k truhle ma nepustili a pod. treba si na to davat pozor, teraz ked nie je nieco podla maleho predtav je nervozny, mrnci, place a pod.

zuzka279
autor
19. mar 2009

Ja niekedy ani neviem, že prečo som nervózna, ale najhoršie je , že príčinu si vždy nájdem. Mám pocit, že viem, kde tá príčina vznikla. Cca pred 6 rokmi sme pochovali babku, ktorá sa posledné mesiace veľmi trápila a ja som sa o ňu tiež starala. Potom som začala byť veľký strachopud, doslova hypochonder, ktorý sa pomaly aj pupáka na tvári bál ☹ . Vtedy som sa doslova zožierala všemožnými chorobami. Ale počas prvého tehotenstva to ešte nebolo také. Bola som dosť kľudná. Začalo sa to viac menej prehlbovať potom. Niekedy nakričím na malú čo ma potom nesmierne mrzí. Tiež som na začiatku tehotenstva brala dosť liekov, lebo som mala 2x zápal priedušiek a ešte som nevedela , že som tehotná. Keď som to zistila, tak ma čakali ďalšie stresy. Aký to malo vplyv na plod... . Doktor si odo mňa vypýtal zoznam liekov, ktoré som brala, dal ich niekde na klinicko farmakologické konzílium kde som vyše mesiaca čakala na výsledky, potom som bola na genetike a vlastne celý prvý trimester som bola nachladnutá, priedušky, kašel.. . Preto zrejme ten stres. Každý deň si hovorím, že už nebudem nervózna, ale neako ma vždy niečo / pomaly do nepríčetna/ naštartuje a už som v tom zase ☹

raona
19. mar 2009

zuzka treba mysliet pozitivne, prestan sa stresovat.. urcite ide vela krat o zbytocnosti pre ktore sa stresujes.. ja som o prve babatko kvoli stresu prisla... ale ked som druhy krat otehotnela, lekar ma radsej hned dal na PNku a naucila som sa vela veci hodit za hlavu... drzim Ti v tom palce, aby si babenko v zdravi donosila a potom aby nebolo nervozne...

mami.sk
19. mar 2009

raona plne s Tebu súhlasím a mrzí ma čo sa stalo ☹
ja som hrozne nechcela ísť na PN - ku - veď tehotenstvo nie je choroba 😀 ale potom som bola veľmi rada a ten kľud by som nevymenila za nič 😉

raona
19. mar 2009

presne mami, ja som tiez nechcela ist na pnku, ale lekar na mna spatne pozrel a uz som sla.. ze ak chcem donosit dieta, tak musim.. tak som sla, a poctivo oddychovala, a teraz som rada, ze uz som v 25tt a som pekne domka...

mami.sk
20. mar 2009

no, ja som sa dosť bránila tej PNke,ale keď mi lekárka prehovorila do duše tak som si uvedomila, že netreba radšej riskovať 😉 držím palce nech všetko dobre dopadne 😉

zuzka279
autor
20. mar 2009

Ja som neni na Pn, ale v decembri mi skončila materská , tak som si už nehľadala robotu,/veď kto by aj tehotnú zamestnal/, ale som doma. Dcérka začala chodiť v januári do škôlky a stále je chorá. Takže s nohami vyloženými na stole ležať nemôžem.Včera zomrela mužovi babka, takže zase dávka stresov a aj môjho dedka to čaká zrejme každú chvíľu ☹ . Takže tak

mami.sk
20. mar 2009

zuzka, úprimnú sústrasť ☹
no teraz treba myslieť na miminko veď celý jeho život závisí od 9-tich mesiacov v brušku 😉

zuzka279
autor
20. mar 2009

Mami.sk ďakujem. Dúfam, že s jarným slniečkom príde aj optimizmus 🙂

mami.sk
21. mar 2009

zuzi, to si aj ja vravím, že keď príde jar tak hneď bude všetko krajšie a veselšie 😉

mayka
28. mar 2009

Ahojte, babulky tak ja prezivam nieco velmi podobne. Som v 6TT po umelom oplodneni. Po 6 rokoch snazenia sa nam to podarilo a zrovna v tomto obdobi mam otecka v nemocnici po tretej operacii tenkeho creva, ktore sa mu nehoji a cakam na najhorsie. ☹ Neviem ako to cele zvladnem lebo uz ani mamu nemam. 😢 A zaroven sa bojim ze pridem o babatko tym stresom.
Velmi velmi sa bojim co bude.

mami.sk
29. mar 2009

mayka - drzim palce aby vsetko dobre dopadlo 😉 po tom vsetkom cim si urcite presla teraz ta caka to najkrajsie obdobie 😉 ved ten drobcek stoji zato,ze?

ivetka32
18. júl 2013

pane boze kocky ja som v strese asik aj ked spim a som asik cely den lebo ja aj ked si myslim ze niesom tak mi vsetci naokolo ze co som v strese a ja kuknem na nich a to ma fest vystresuje lebo ja som nebola v strese ale ked mi to uz povedali tak uz som jak za dva dni .DDDDDD

minimirim
18. máj 2020

@mayka prosím ťa, mohla by si povedať ako to vtedy dopadlo? Som v podobnej situácii

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre