Strie v tehotenstve. Ako im predísť a čo používať?

vychytavka
15. okt 2009

Ahoj. Chcela by som poradit kto ma nejake skusenosti so vznikom strii. Cakame babatenko a nerada by som ich dostala, je to velmi nepekne. Chcem predist ich vzniku ale neviem sa rozhodnut ktory pripravok mam zacat pouzivat. V lekarni mi povedali, ze oleje nie su velmi dobre, lepsie je krem alebo tel. mlieko. No nasla som pripravok eucerin-olej proti striam,...
No jednoducho fakt neviem.
Prosim poradte.

jaruska74
18. okt 2009

odkedy navrhujete aktivne kremovanie bruska?

dudulla
22. okt 2009

ahojte, tak ja sa tiez pridam...mam jedno dieta a predispoziciu na strie som mala tiez. Natierala som sa Elastiq-om a aj telovym maslom co mi dosniesla kamoska zo zahranicia 2x denne, a do cca 30tt som nemala nic, ale potom mi brusko strasne rychlo narastlo a koza to asi nezvladala a tak sa mi na bokoch bruska a pod pupkom strie spravili. Moja mama nema, ale sama hovorila ze mala male brusko ked bola tehotna, tak je to asi aj tym, a rychlostou rastu babatka v brusku. Tiez ma to mrzi pri pohlade do zrkadla /pocas tt som pribrala 14kg/, ale ked sa pozriem na maleho, tak si na to ani nespomeniem. Zelam ale vela stastia aby vas to obislo 😉

tami_tami
22. okt 2009

ja som do teraz tiez nemala na brusku ani jednu az tento tyzden som si objavila dve malinke pri pupku a tiez pod pupkom sa mi robia ako pise dadulla - tiez som do teraz nemala skoro ziadne brusko takze rychlo vybehlo a zatial je to takto... nie je to nic brutalne ale predsa by som bola rada keby to dalej nepostupovalo... dalej sa preto natieram a dufam ze to uz ovela horsie nebude 😉

mami78
23. okt 2009

ahoj, je to hlavne o tom, ako veľmi bruško podrastie a aký bol jeho pôv. stav. Keďže som bola veľmi tenká a naše prvé vážilo 4,4 kg moja pokožka to nemala šancu zvládnuť. Mastila som sa asi od 4. mes. tel. mliekom a mám strie po celom bruchu. Najlepšie je mastiť weledou, alebo iným špeciálnym čo najskôr. Vraj aj pred otehotnením. Koža skôr zmäkne a všetko zvládne 😉

matula01
24. okt 2009

Ja som sa mastila pri oboch predchadzajucich tehotenstvach a strije som mala nenormalne 😒 Na bruchu, na zadku, na stehnach... Ak niekto pise, ze casom zmiznu, tak to nie je pravda. Ak uz raz su, tak su naveky. Pozitivum je, ze vzdy ked som schudla, tak sa scvrkli na taku velkost, ze ich nebolo vobec vidiet.

enny17
1. júl 2010

@matula01
ahoj ja čakam prvé mam 17 rokov a bola som velmi chuda teraz mam o chvilku koniec tehotenstva a mam take hnusne strie že som si až poplakala tak mi je zle mysliš že to aspon trochu zmizne ????to moja mama čo ma 60 rokov tak ma krajšie brucho .....take mi je zle z toho

helcah
1. júl 2010

Enny neboj, oni časem hodně vyblednou. A pokud je máš hluboký i na dotek, tak doporučuju zjistit, kdo používá uzv přístroj (kožní lékař) a zkusit to. Mě to hodně pomohlo. Jinak je dobrý mazat ještě po porodu - já neměla na břiše ani jednu, ale po porodu se mi udělaly, jak se břicho stahovalo.

vernero
1. júl 2010

@jaruska74 mně bylo řečeno sestřičkou v poradně abych natírala od začátku, poctivě od začátku těhu, i když jsem ještě žádné bříško neměla natírám, 2x denně, někdy i 3x, ale bohužel pár mršek už mám a ještě čekám, že přibudou další, je to hrozně individuální. Štve mě to, ale nic s tím neudělám. Moje kamarádka např. přibrala v těhu 23 kg a nemá ani 1 strii...

matula01
30. júl 2010

enny17, helcah ma pravdu...i ked nezmiznu, ale urcite casom vyblednu... Ja som ich mala po porode uplne tmavo fialove, potom scervenali, zruzoveli a teraz uz skoro vobec nie su vidiet. Tak sa tym teraz moc netrap, hlavne sa tes na mimino, vsetko ostatne je teraz vedlajsie 🙂

bobsove
31. júl 2010

@vernero joo strie... 😖 Já mazala u prvního těhu jak vzteklá, drahýma krémama a stejně mrchy se udělaly. ☹ Doktorka říkala (kožařka) že prostě jednou ta kůže řekne dost - a strie se udělají. 😒 Nespravedlivý, že někomu hned, někomu vůbec... No ale když jsem byla chvilku snažilka, dala bych za rozpraskaný břicho cokoliv. 🙂)

uzlyk
2. dec 2010

ahojte zienky som v 3 mesiaci a rada by som vam odporucila na strie taku mast teraz je to aj vyhodna kupa je to balicek a obsahuje 2krat tablety kyseliny listovej a 50ml teloveho kremu na strie a vola sa ELASTI-Q EXCLUSIVE...odporucila mi ho super lekaricka z lekarne..zatial snim nemam skusenost lebo brusko este nemam take velke...tak mozno vam to pomoze!!!!!

usiko
14. dec 2010

baby, pisala som aj do temy strie.....nekupujte si drahe kremy na strie...tie vam nepomozu, proste mozno len trochu zmiernia, ale nezabrabia vzniku...ja som si brucho nekremovala, ked, tak raz tyzdenne, a ku koncu tehu vobec a nemam ani jednu striu......proste tu ide o kvalitu pokozky a genetiku a stravu pred tehu, nie o kremy........

lidiab
14. dec 2010

@usiko Promin, ale nesouhlasim s tebou. V puberte se mi udelaly strie na bocich a na prsou. Byla jsem si jista ze se v tehotenstvi jeste zhorsi, ale nestalo se. Mazala jsem se porad dokola a nejen ze se neobjevila ani jedna nova strie, ale ty stare jsou vyrazne svetlejsi. Mazala jsem se vsim moznym, cim mastnejsi, tim lepsi.

zuzimila
14. dec 2010

V pubetrě se mi udělaly strie na prsou a bocích. Na prsou opravdu výrazně! Tak jsem čekala, že v těhotenství popraskám taky. Jenže na břiše nemám ani jizvičku, mažu sporadicky, co mi přijde pod ruku.
Jako zdravotník vím, že nepraská kůže, ale podkoží, kde se málokterý přípravek dostane. Takže mazání je spíše placebo. Jde o genetickou výbavu a rychlost růstu bříška, prsou, boků, čehokoliv.
Strie opravdu nejsou moc hezké, ale je to přirozená reakce. Přestala jsem to řešit, možná i tím, jakou mám práci.. 😉

dana_l
25. máj 2013
andreasiskova3
24. jún 2013

Myslím, že je to geneticky dané. Moja mama mala 4 deti, nenatierala sa ničím a strie nemá. Ja som sa natierala a strie nemám, ale tie by som možno nemala aj keby som sa nenatierala. Poznám aj také čo sa natierali a strie majú. Ale pre lepší pocit , že aspon pokožka je jemnejšia to nie je na škodu, keď už figura nebude tak celkom ono, aspon kožka nech je fajnová 😉

andy03
15. aug 2013

strije su cisto len o genetickej vybave ktoru mate....ja teraz v 9 mesiacinemam ani jedni, pokozku mam naaadhernu, pouzivam obycko olivovy masazny olej z lidl za 4e..kamaratky co mame taky isty termin maju, jedna ich ma dokonca aj na zadku aj na prsiach a natieraju sa rovnako ako ja... a sranda ze aj moja sestra je sama strija a ona pouzivala tie draheeeeee kremy a nepomohlo...takze kazda sme ina a co zabera na jednu nemusi na druhu a co mas vo vienku a je ti to dane tak to nezmenis..

mart1na26
15. aug 2013

ja som si pri prvom tehu mastila povinne od zaciatku 2x denne a aj tak sa mi urobili na bokoch, nic hrozne..... A teraz sa mi zacinaju robit tiez , na bokoch vidim male cervene zilky..... Drahe kremy su podla mna nic moc..... Ja som pouziavala aj tie a zeby zabranili striam sa neda povedat :(

mirka_aa
15. aug 2013

okrem genetiky podla mna velmi zavisi aj od toho kolko priberes,ja som pribrala dokopy 26kg hlavne naraz vela za posledne 2mesiace,tak sa necudujem ze mam strie na prsiach,bruchu,bokoch aj stehnach :( cize odporucam davat pozor co papame aj ked chute su velke,ale teraz taku skaredu kozu budem mat navzdy bo som zrala sladkosti jak prasiatko...

dejnas
15. aug 2013

myslím, že strie moc neovplyníme.... je to genetika... a vyhodené prachy za nehorázne predražené krémy 😝
ja som sa napr. počas tehu nenatierala vôbec ničím... bola som doslova lenivá (inak bežne som pred tým používala, aj teraz používam - telové mlieka).... pribrala som 19kg a strie sa mi neurobili... kámoška pribrala o polovicu menej, poctivo sa natierala, a bruško jej napriek tomu celé popraskalo 😒

barny
15. aug 2013

pribrala som 14 kg, nebolo to nejak naraz, natierala som sa od zaciatku drahe oleje z lekarne a brucho mi popraskalo za jeden mozno dva tyzdne a to teda dost, jeden den par strii a potom cele brucho, a nepribrala som naraz, ale co uz, mama ma to iste a aj sestra, kolegyna pribrala takmer 30 kg a stria ziadna a teraz postavicku ma ako predtym, podla mna je to individualne, ako vsetko na tomto svete 😉

artep87
15. aug 2013

Vsetko je to dane genetikou, ja som za cele tehu pribrapa 14kg a to postupne po 2kg a amazala som sa cele tehotenstvo 2krat denne kremom priamo urceny na strie elastikom. Minula som pomaly 2 za mesiac a aj tak som popraskala na bruchu aj stehnach 😠 . Takze zbytocne vyhodene peniaze ak mas popraskat tak popraskas a mo zes mazat hoci cim :'(. Takze ti bude stacit telove mliecko a hotovo,usetriš peniazky na vybavicku a na strie po porode mysliet nebudes, ked budes mat vedla seba to krasne stvorenie tak ti to bude jednooo 🙂 hlavne ze bude drobcek zdravy a manzel ta bude mat rad aj so striami 😀

elka123
15. aug 2013

Ja som v 1.tehu pribrala 23kg,mastila som sa od 6tt,poctivo,strie sa mi urobili na bruchu asi tyzden pred porodom,doslova zo dna na den,v 2.tehu som pribrala 12kg,ziadne nove strie,len tie stare sa zviditelnili trochu,po porode,ked som ako tak schudla zmizli,ostalo par ciarok na bruchu,teraz 3.tehu,pribrala som 16kg,mala som ooooohromne brucho,maly mal 4kg,brucho sa mi natiahlo,popraskalo a nepomohlo mi ani poctive natieranie 😖 Takze tiez si myslim,ze za to moze genetika.To mi vravela aj sestricka.Som svetly typ.len sa skrabnem a mam jazvu...

le4
8. okt 2013

Ak mozem poradit - sice je to uz stara otazka -
Podla mna kremy vobec nemusia pomoct natolko, co kvalitna strava, aj ked ulohu zohravaju asi (?) kvoli prekrveniu koze masazou (na miesto sa dostava viac zivin), vitaminom E obsiahnutom v oleji a zvlacnenim pokozky. Strie sa vsak netvoria vo vrchnej casti koze - pokozky, ale vo vnutornejsich vrstvach.
Pruznost koze nezavisi iba od genetiky, ale aj od stravy (vyvazeny podiel kvalitnych bielkovin, tukov, vitaminov -C, E, A...), zavisi od tvorby kolagenu a asi aj inych tkaniv (elastin?). Niektore zeny preto odporucaju masove vyvary, lebo obsahuju denaturovany kolagen - zelatinu. Pozerala som zlozenie kolagenu - su to aminokyseliny prolin a lysin, ktore nie su esencialne, t.j. telo si ich vie vytvarat same (ale na to tiez potrebuje iste vitaminy, dostatok inych aminokyselin-bielkovin, atd.). Cize neviem, ci ma zelatina taky vplyv a ci nestaci jest vyvazenu stravu, z ktorej si telo posklada, co potrebuje. No pocula som, ze recept Japoniek proti vraskam su prave vyvary - takze by to sedelo.
Na internete som pozerala vedecke clanky, ktore poukazuju na dolezite faktory ako vek, predoporodna vaha, rapidny prirastok na vahe, genetika. Rovnako som nasla ale clanok, ktory uvadza spojitost medzi tvorbou strii a nedostatkom vitaminu C:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22002217
Co je dost logicke, kedze C-cko je potrebne na tvorbu kolagenu, a ked ho nema, co telo narobi... urcite ho nevyuzije na nepodstatne esteticke udrzanie stavu koze, skor sa vyuzije na dolezitejsie funkcie organizmu (tak to funguje...) V nasledujucom linku je diagram syntezy kolagenu a vsimnite si kyselinu askorbovu (C-cko) - ascorbic acid (akutny nedostatok vedie skorbutu, co sa prejavuje krvacanim dasien, zlemu hojeniu koze, samozrejme zla imunita atd.)
http://cmapspublic2.ihmc.us/rid=1223645154040_1...
Genetika je pri tvorbe strii faktor, ano. Ale mozeme ich zmiernit a mozno im uplne zabranit troma sposobmi - nepribrat rapidne, mat dostatok pohybu, a dbat na dobru, pestru stravu.
Mam znamu, ktora vari velmi, velmi tradicnu stravu (nie je Slovenka), nechodi na ziaden sport (sice s tolkymi detmi ma co robit), mala 8 deti a brucho ma hladucke!!!
Takze tolko moja hypoteza :D co myslite? Inak uz tu niekto spominal, ze niekoho Dr. toto tiez tvrdila.

protektinka
16. okt 2013

Ja som používala na brucho bio krém spolu s bio olejom francúzkej značky Téane a neurobila sa mi ani jedna stria aj napriek tomu, že som pribrala 27 kg!!!
Len škoda, že som si nenatierala aj prsia- tam sa mi strie objavili. ☹
Túto kozmetiku mi doniesla kamoška z Francúzka ako darček, ale teraz som objavila stránku, kde ho predávajú aj na Slovensku: www.prettymama.sk , takže pri druhom bábätku ich budem používať tiež! 🙂

marbalulka
16. okt 2013

osobne si myslim, ze na strie nepomaha nic. jedna sa nenatiera nicim a nema ani jednu striu a druha sa maze 5x denne kadecim a ma. Zavisi to od genetiky (ale ani to nemusi byt pravda, moja mama ma, sestra nie a ja este viac ako mama.. ) ale hlavne od toho, v akom stave bola koza predtym, nepomoze podla mna strava v tehotenstve, ale pred. ja sama som totiz vyskusala hocico, pocas tehotenstva som nepribrala vobec vela, iba 5kg, vsetky "rady" dodrziavala a strii mam teda dost, kazdy doktor, ked videl moje brucho, videla som s akou lutostou krcil nosom a ani nekomentoval nic z lekarskeho hladiska, len, ze brucho je dost popukane.. na stehnach mam tiez a tam som uz vobec nic nepribrala, takze sa citim ukrivdena a myslim si, ze nic nepomaha. zena, co strie ma dostat, spravia sa jej a nijak sa tomu nevyhne, ani ich nezmierni..

osicenka
16. okt 2013

Asi tak, taky bych řekla že je to hodně osobitá záležitost, já třeba se mažu od 4 měsíce každý večer olejem k tomuto účelu a teď jsem si před pár dny všimla, že se mi udělaly 4 strie, takže já bych to řešila tak, že preventivně se klidně mazat, ale když se strie i přesto udělají, tak si z toho nedělat těžkou hlavu 🙂 Jsou horší věci 🙂

diniki
26. okt 2013

Ano, genetika v této problematice hraje velkou roli. Ale já jsem zastánce toho, že pokud se nemaže, tak to bývá o moc horší ☹
Jak na tom bylo šest mamin se můžete dočíst:
http://blogujicimaminy.blogspot.cz/2013/10/stri...

Na trhu je teď novinka - Bepanthen krém proti striím. Tak uvidíme, jaký bude.

Každopádně přeji všem nastávajícím maminkám, ať je strie nepostihnou!

yukaya
31. jan 2014

@protektinka prosim ta mohla by si mi napisat ako sa vola ten krem na strie a znacku? ten odkaz nefunguje co si tam dala.

zoe19
31. jan 2014

Ahoj,ja iba čakám bábätko ale strie už mám na bokoch a na stehnách z vnútra.Používala som veľa prostriedkou ešte pred tým ako som otehotnela..ale najlepší je BIOIL... mne už po 2 dňoch bolo vidno zlepšenie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre