Strie v tehotenstve. Ako im predísť a čo používať?

vychytavka
15. okt 2009

Ahoj. Chcela by som poradit kto ma nejake skusenosti so vznikom strii. Cakame babatenko a nerada by som ich dostala, je to velmi nepekne. Chcem predist ich vzniku ale neviem sa rozhodnut ktory pripravok mam zacat pouzivat. V lekarni mi povedali, ze oleje nie su velmi dobre, lepsie je krem alebo tel. mlieko. No nasla som pripravok eucerin-olej proti striam,...
No jednoducho fakt neviem.
Prosim poradte.

22janka22
31. jan 2014

vygoogli si ucinky aganoveho oleja ktory ja pokozku ako stvoreny a hlavne strie zmizne
http://www.biokamo.sk/biopurus-zdrave-oleje/Arg...

ppetinka
1. feb 2014

Ja som počas celého teho používala obyčajný krém CIEN na suchú pokožku z LIDL .. a výsledok ? Ani jedna tehotenská stria 😉 ... pričom predpoklady na strie mám, keďže sa mi ešte v mladosti urobili na nohách ...

urmakart
1. feb 2014

Já používala elasi-Q a fakt kvanta, hodně peněz v čudu... mazala jsem poctivě každý den a dlouho vmasírovávala... a stejně se mi udělali strie na prsou, ale tomu bych se asi nevyhla tak nebo tak, jeslikož jsem měla skoro nulky, takže v těhu vyrostly a pak se ještě nalily po porodu a byly o dost větší a kůže to holt nevydržela, ale zase je nebyli nějak hluboký a už vybledly..... příště budu na 100% používat bio kokosový olej z Dm, tak jsem na to zvědavá.. 🙂

potworka33
11. feb 2014

ja som sa natierala pravidelne od začiatku tehotenstva najdrahšími krémami proti striám a neurobili sa mi až mesiac pred pôrodom tak neverím že niečo zabráni vzniku strií keď to máš geneticky dané

chris_n
11. feb 2014

pokud má něčí kůže k tomu dispozice, tak se prostě udělají a sebedražší krém nic nepomůže :-/

lubiken
11. feb 2014

ahojte kočky, chcem sa spýtat kedy je vhodny cas zacat sa natierat?

duracelko
14. feb 2014

Ponúkam krém proti striám nemeckej značky Sanosan. Je perfektný po 3 tehotenstvách nemám ani jednu striebornú čiarku na bruchu 🙂 viac info do IP

nanca5
10. mar 2014

Bi oil som začala používať až po pôrode a môžem povedať že fakt zaberá 😉

timka4
10. mar 2014

@potworka33 presne ako píšeš. natierala som sa pravidelne ráno a večer od začiatku tehotenstva a strie sa mi urobili takisto posledný mesiac pred pôrodom. mamička čo bola so mnou na izbe v pôrodnici sa nenatierala vôbec a nemá ani jednu. takže to nie je o krémoch..

mikinka3
15. mar 2014

ahojte, mne odporučila bývalá kolegyňa starý dobrý detský olej, ktorý kúpite v drogérii za približne jedno euro 🙂 dobre premastí pokožku a teda je pružnejšia a odolnejšia voči striám. A nezabúdajte si natierať aj prsia, aj tam sa tvoria tie malé potvorky 😉

mimi3706
19. mar 2014

@potworka33
@chris_n
@lubiken
@timka4
@mikinka3 no ja neviem, ja som pred par dnami citala v knihe matka a dieta ze vraj strie sposobuju hormony...ze je jedno cim sa natierate a ci sa vobec natierate...pri prvom som sa nenatierala a nemala som nic, ale mala som 24 rokov...teraz mam 32, zatial sa moc nenatieram ale po tejto info to je asi jedno, ci? ale osobne mam vsade velmi suchu pokozku, takze ako kazdu jar a leto nabehnem na klasicky detsky olej na cele telo...

edvelyn
19. mar 2014

Strie nie su geneticky dane...vsetko zalezi od toho kolko priberies a ako velmi sa koza natiahne..ja som pribrala 25kg do mesiaca boli vsetky kila prec a strie sa zmenili len na tenulinke ciarocky.ale je mi to uplne jedno lebo to krasne babo za to stalo.a mozes sa natierat s cim len chces vzdy sa spravia.ale samozrejme ze je lepsie sa natierat trocha to zmierni strie.a babatkam v brusku sa paci ked si ho masirujes 😉 ja som pouzivala z dm drogerie babylove krem pre tehotne..krasne vonal a neostavala po nom mastna pokozka...a strie sa mi vyhodili az v poslednom mesiaci

edvelyn
19. mar 2014

@lubiken hned od zaciatku 😉

chris_n
19. mar 2014

@edvelyn pružnost kůže je genetická záležitost. někomu praská už při trochu zvětšeném břichu 😉. Takže ano.... strie jsou závislé i na genetice. A mazání tomu nemusí pomoct. Může trochu zmenšit dopad.... ale neochrání úplně!

mirka_aa
19. mar 2014

podla mojich skusenosti,strie zavisia aj od genetiky,ale ak uz tie predispozicie su tak natierat kolko sa len da a co je este dolezitejsie,snazit sa pribrat co najmenej..ja som pribrala 26kg tak jasne ze sa mi strie urobili ale az v poslednom mesiaci...cize keby som bola menej pribrala trebars o polovicu menejstrie by nemuseli byt :/

ivanka.7
19. mar 2014

@edvelyn ja som pribrala sice 16 kil, ale vsetko do brucha a strie sa mi urobili na stehnach a bokoch :-P mne sa prve strie urobili uz puberte na stehnach a nikdy som naraz nepribrala viac ako kilo-dve a nikdy som v tych casoch nevazila viac ako 52 kil 😉 (na 175 cm).
Vsetky zeny v nasej rodine maju strie na tych istych miestach a ziadna nepribrala skokovo.
Pocas tehotenstva som sa natierala aj na bokoch, stehnach i bruchu, ale nepomohlo to 🙂

modrofuzik11
19. mar 2014

objavila som krem proti striam bepanthen. je velmi fajn. pekne vonia, obsahuje ucinnu latku... keby som to vedela hned pri prvom tehotenstve, nemusela som ich teraz mat na bokoch a stehnach. brusko som si natierala, ale na boky a stehna som nepmyslela, tie som nenenatierala. skoda... bepanthen proti striam vraj pomoze aj zmiernit priznaky stri. idem si ho davat a uvidime, snad to nebude tak vidiet.

lencika
30. mar 2014

ahojte aj ja som pouzivala a stale pouzivam krem proti striam od Bepanthenu, osvedcil sa mi v tehotenstve vsak treba prevenciu lebo uz ked sa raz urobia strie tazko ich odstranit, co sa ani neda a teraz tak viac cvicim a chudnem tak sa bojim ze sa mi urobia strie tak ho pouzivam a super vonia

maca283
31. mar 2014

@vychytavka Ahoj Mandlove mlieko od firmy Justh Nahrin 3 na cele tehotenstvo stacia natierala som sa rano večer a ziadna stria a to som pribrala 19,5kg AK ta to zaujalo napis napíšem viac

zuzkut
4. apr 2014

Ahojte,
ja som si kupila olej od Weledy. Celkom prijemne vonia, som zvedava, ci bude mat aj ucinok🙂

milota164
25. apr 2014

ja som pouzivala krem od Bepanthenu ,pekne vonia , nie je mastny , prechadza do hlbokych vrstiev koze kde podporuje tvorbu kolagenu. Najlepsie je pouzivat ho hned od zaciatku

angelinka13
26. apr 2014

Kamaratka pouziva tento cisto prirodny olejcek od Nobilis Tilia, krasne vonia a je vraj dobre ho pouzivat uz pocas tehu (od 3mesiaca) a aj po porode : http://www.nutrimas.sk/Telovy-a-masazny-olej-PR.... A vraj je dobry na zvysenie elasticity pokozky aj kokosovy olej.

zuzankaolej
30. apr 2014

Ahojte, ja mám tiež veľmi pozitívne skúsenosti s elastikom, počas tehotenstva som sa ním dvakrát denne natierala, za celý pôrod som pribrala len 15 kg a po pôrode ani jedna stria 🙂

lenkapast
17. jún 2014

ja som to tu už raz písala, ale napíšem aj sem 🙂 ja som bola veľmi spokojná s krémom od elasti-qu, používala som ho tiež počas celého tehotenstva a strie sa mi nepovyhadzovali, iné krémiky som ani nepoužívala od iných výrobcov, hneď som kupovala tento tak neviem porovnať 🙂

e_z
17. jún 2014

Pridávam sem aj článok vo Wiki Modrý koník: https://www.modrykonik.sk/strie/ Univerzálny recept asi neexistuje a sú na ne aj určité genetické predpoklady.

simimi
17. jún 2014

Podľa mňa nezáleží či si žena natiera bruško, niekto si nenatiera a nemá ako ja napríklad a mala som dosť veľké bruško a niektoré si natierajú a aj tak sa im vytvoria strie, a tie čo si natierali nevedia, či by mali strie keby si nenatierali 🙂

protektinka
30. jún 2014

Podľa mňa je najlepšia značka Téane z Francúzska.
Používala som ju ja aj moje kamarátky, ktoré tiež ako ja pribrali počas tehu medzi 20-30 kg a strie sa im nespravili.
Vyskúšaj.
Zoženieš to na www.naturvitamins.sk

maja234
15. dec 2014

Obycajna modra Indulona 😉 Uz som v 39tt, pribrala som 15kg a ziadna stria a to som pouzivala iba modru indulonu. Neobsahuje skodlive latky a ucinok je zaruceny a este aj peniaze usetrene.... 🙂

martina1305
11. mar 2015

od pondelka bude v akcii slezove telove maslo (plus v kombinacii s krasne vonavou slezovou sprchovou penou), to si velmi tehulky a cerstve mamicky v mojom okoli velmi chvalia.

kamilka2012
15. mar 2015

ja som pouzivala eucerin olej, poctivo kazdy vecer potierala brusko a nemam ani jednu striu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre