Strie v tehotenstve. Ako im predísť a čo používať?

vychytavka
15. okt 2009

Ahoj. Chcela by som poradit kto ma nejake skusenosti so vznikom strii. Cakame babatenko a nerada by som ich dostala, je to velmi nepekne. Chcem predist ich vzniku ale neviem sa rozhodnut ktory pripravok mam zacat pouzivat. V lekarni mi povedali, ze oleje nie su velmi dobre, lepsie je krem alebo tel. mlieko. No nasla som pripravok eucerin-olej proti striam,...
No jednoducho fakt neviem.
Prosim poradte.

mimanr
16. mar 2015

Ahoj, strie su vysledkom pomeru kolagenu a elastinu v pokozke. ja som sa natierala naozaj poctivo od zaciatku tehu kvalitnymi kremami, aj mandlovym, naozaj som sa starala a na konci osmeho mesiaca mi zrazu vyrazili nie strie ale priam striiska. Vyzerali ako obrovske siroke fialove plamene. veru mi aj slzy vohnali do oci. 😒 nuz co, preslo 5 rokov, este som sa s tym celkom nezmierila, teraz cakam druhe, uvidim, co bude. drzim palce

femme1
15. apr 2015

Ahoj ja mam od sestry odporučený olej z DM drogérie - babylove- Mama Pflegeol. Ona ho používala, ma 2 deti a ani jednu striu. nie je drahý ma 250 ml. Malo by sa natierať 2x denne, ale asi to dosť záleží aj od typu pokožky.

modrofuzik11
18. apr 2015

mne po troch detoch zostalo strie na prsiach a stehnach. brusko mam v pohode🙂. vela som sa kremovala, najma bepanthenom proti striam a bambuckym maslom. nemam na tele nic zasadne, preto myslim, ze mi tie kremy velmi pomohli.

milota164
27. apr 2015

mne zostali na bokoch , ale pomohol mi Bepanthen krem proti striam, najlepsie je pouzivat ho od zaciatku ale pomoze zmiernit aj uz existujuce

maykaaa1122
19. mar 2016

Ahoj, ja keď som zistila, že som tehotná hneď som začala používať bepanthen proti striám. Celé tehotenstvo som ho používala a nemala som strie. Pokožka bola pekne hladná a hydratovaná, čo zabránilo pukaniu pokožky.

seki11
31. mar 2016

Ahoj,ja som v prvom tehotenstve používala úplne obyčajné telové mlieko a nemám ani jednu striu.Teraz dosť odporúčajú aj Bi oil,stojí cca 16 eur a dostať ho v lekárni tak skúšam 🙂

olivka84
31. mar 2016

Ja mozem odporucit od biodermy krem na strie. Ale treba zacat pouzivat co najskor a este ten pflegeol mandlovy od hipp je dobry a krasne vonia.

lilu74
30. máj 2016

ja mam aktualne z lekarne bepanthen krem proti striam - lahko sa rozotiera, vstrebava, hydratuje mi brusko, ktore mam pocit, ze je casto suche, po nakremovani sa mi akokeby ulavi, kremujem sa 2x do dna a strie sa mi zatial oblukom vyhybaju 😀

lili007
7. júl 2016

Každý krém proti striám má svoj význam a účinok. Určite by som volila kozmetiku z lekárne a neváhala by som aj investovať, keďže predísť striám je určite jednoduchšie až priam reálnejšie ako sa ich zbavovať. S krémom Bepanthen krém proti stiám som bola spokojná aj ja, lebo nebol tak mastný ako iné krémy a cítila som po ňom úľavu od svrbenia a pnutia kože v posledných mesiacoch. Nie je ani tak drahý a má dosť veľké balenie. Začínala som s obyčajným telovým mliekom ale postupne mi prestalo stačiť.
Bruško rastie čoraz viac a koža je namáhaná ako nikdy predtým. Spomínam na to ako mi za 4mesiace pribudlo 19kíl. (keďže v 5-tom mesiaci som ešte nemala žiadne brucho) Chúďa koža dostala zabrať🙂 našťastie som sa obišla bez vážnejšej kozmetickej ujmy. Myslím, že aj vďaka pravidelnému krémovaniu 😎

vanesanova
1. aug 2016

@aotrnavska ahoj ja by som sa chcela spytat ci sa mam natierat dva krat za den alebo staci aj raz?a este ci treba natierat vsetko od pasa dole alebo ci staci brucho a boky? Dakujem

nika14121
3. okt 2016

@seki11 ahoj ja dom estelen v prvom trimestri ale tiez som si kupila ten bi oil a chcela by som sa spytat ci ti pomohol a ci je teda ucinny 😀

3petka
3. okt 2016

@vychytavka ahoj ja mam kozu dost nachylnu na strie. Cez tehotenstvo som sa strasne bala, aby sa mi neurobili. Pouzivala som striedavo nivea detsky olejcek a nivea krem soft. A som straaasne spokojna nakolko nemam ani jednu striu. Len tie co uz som mala pred tym 😉

seki11
3. okt 2016

@nika14121 Ahoj, áno. Je perfektný, natierala som sa od 4 tt a som v 39 a ani jedna stria 🙂 odporúčam😉

seki11
3. okt 2016

@nika14121 Záleží podľa mňa ale aj od elasticity kože, váhy, koľko priberies.
Ja som do teraz pribrala 8,5 kg.

nika14121
3. okt 2016

@seki11 a natieras sa 2x denne?

kubkovamama
3. okt 2016

No ja vam zavidim... Pri prvom pred 8r som sa poctivo natierala a par strii na brusku ostalo,casom uplne prestali byt vidno..a to som pribrala az 24kg,otras.Teraz pri druhom mam 9kg naviac,natierala som 2-3x denne,minula som 2 flasky oleja,telové mlieka tiez 2 a posledne dni mi brusko popraskalo,vyzera to strasne a pali a svrbi..taka som nastvana,ze takto ku koncu a snazila som sa nepribrat a nic z toho 😢

seki11
3. okt 2016

@nika14121 Áno, teraz od 8 mesiaca aj tri krát, ked ma na bruchu svrbí koža, vraj to znamená že sa naťahuje, babo naberá poriadne na váhe, vtedy treba aj častejšie.

seki11
3. okt 2016

@kubkovamama Ja som pri prvej dcérke pribrala 25 kg a nemala som strie. A to som aj ako 20 ročná natieranie flakala. Asi je to aj na tej koži. 🙂 Neboj, veď oni sa zase stiahnu.

nika14121
3. okt 2016

@seki11 dakujem 😉

seki11
3. okt 2016

@nika14121 Nieje začo 🙂 kedykoľvek

vanesanova
4. okt 2016

@seki11 joj ale to treba brat do uvahy ze koza 20 rocnej a koza 30 rocnej zeny ma diametralne rozlisnu pevnost a pruznost...v 20tke by som nemala ani ja ani jednu striu...

seki11
4. okt 2016

@vanesanova Ja mam ale o 18 dni 34 v dvadsiatich som mala prvu dcérku

seki11
4. okt 2016

@vanesanova A strie nemám🙂

vanesanova
4. okt 2016

@seki11 vela zavisi od genetiky desat zien nemusi ani vela pribrat pocas tehu a mozu sa natierat 5 kray denne a strie maju a desat zien priberu 20 kil a nenatieraju sa vobec a strie mat nebudu ...treba pit vela cistej vody natierat sa hybat sa trochu vyhybat sa cigaret.dymu a slnku a jest vela zeleniny a ovocia a strie prist mozu ale v menej vyraznej forme.

evittam
4. okt 2016

@seki11 Všetko je o genetike a elasticite kože. Ja som sa síce natierala - ale nie nejakými reklamnými "kravinami" ale len a len konopnou masťou z kozmetickej vazelíny - a pekne som to flákala - a ani pri jednom tehu som nemala žiadne strie (prvé v 29+, druhé v 35). Sesternica v 25 - natierala sa všetkým možným a má strašné strie - brucho otrasné a to ani nejak extra nepribrala..... 😉

lili007
17. nov 2016

Genetika je jedna vec...ja som v puberte mala strie z rastu. V tehotenstve pri prirastku 20kg som sa rozhodla vyskusat kremy a nelutujem. Bepanthen stimuluje aj tvorbu kolagenu, obsahuje aj olivovy olej a dexpanthenolom hydratuje a vyzivuje. Ucinky mozem nafotit🙂

autumn11
19. nov 2016

ja mám síce elastickú kožu, ale aj tak sa mi spravili strie, keď som pribrala ešte pred tehotenstvom. Počas tehotenstva som sa chcela vyvarovať väčšiemu počtu strií,tak som vyskúšala bepanthen krém. Natierala som sa každý deň a strie sa mi nespravili žiadne. A to som pribrala skoro 20 kg.

lilu74
29. nov 2016

Tiez mam s bepanthenom len dobre skusenosti, kremovala som sa od zaciatku tehotenstva 2x do dna a aj par dni po porode a nemam ziadne strie😊

sovulka007
17. feb 2017

Strie sa tvoria vela zenam a bojuju s nimi. ja som mala velmi vela strii dokonca na prskach, bruchu a este aj na bokoch. pomohol mi krem bepanthen prosti striam a mazala som ho viac krat denne na problematicke partie,

vanesanova
27. feb 2017

Ja som nemala chvala bohu ani jednu striu pribrala som 10 kg za cele tehotenstvo a posledne 2 mesiace som musela len lezat rodila som predcasne v 8.mes.cisarskym rezom pouzivala som cele tehotenstvo bioil a neskor olej na strie od weledy treba kozu riadne premastovat kremy nestacia podla mna oleje su naj.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre