Svokra odišla, prichádza na rad babka

dominika89
11. dec 2013

Všetko bolo v poriadku až do času kedy som neprišla nato že čakáme bábatko...žili sme už dlhšie s priateľom a tuzili sme po babatku az sa nam nakoniec aj podarilo, jeho mamička to nevedela predýchať :/ začalo jej všetko vadiť aj to že mi je zle stale priatelovi huckala ze chodim zduta pritom mi bolo iba zle stale ale nedal si to vysvetlit,,, az do casu kedy neprisla moja mama a nezasiahla....aj proti priatelovi aj proti svokre....zijeme u jeho starkych cize babka dedko svokra priatel a ja....dohodli sme sa s priatelom ze pojdeme prec byvat ale na byt nie ze na chalupu ...jeho by byt zabil....tak sme si poziadali o uver, do dvoch tyzdnov sa svokra odstahovala na byt...tak som si myslela ze uz bude klud no nie dnes pridem domov z poradne a som zdrbana zato ze mam v kuchyni otvorenu ventilacku ale takym stylom ze dovidenia a za kopu inych veci pretoze jeho babka ma potrebu liezt nam do veci ked sme neni doma....dozvedeli sme sa rano ze cakame dievcatko bola som stastna a dotoho uz sa nam do zivota zacina pliest aj jeho babka....:( a ďalší kopanec v tom mi voalala baba z banky ze nam neschvalili uver..ze koli tej chalupe ze je stara...a zaloha 2000 € sa už dala :( to je odložené na svadbu kt. je za dva tyzdne....ako fakt som zufala...zaco bude svadba kam pojdeme maly sa ma narodit v maji nemame tu ani kupelku iba babka...:(.( dajte mi baby niaku radu...maminu nechcem moju zatazovat ma sama toho dost :(

luba28
11. dec 2013

@dominika89 este je moznost podnajmu,alebo dat ziadost na obecny byt,....

cmulinko
11. dec 2013

@dominika89 myslim si,ze v tvojom pripade by sa tvoja matka...ako kazda ina celkom rada zatazila ak sa jedna o problem vlastnej dcery.Ja by som bola nesmierna stastna,ze moja dcera v podobnej situacii sa obrati akurat na mna,znamena to,ze sa zo mna stala matka akou som vzdy chcela byt.Hladaj podporu v rodine....aj ked je to to neprijemne,ale vidim to ako dobru moznost pozbierat sa aspon docasne este pred prichodom babatka.

klincek
11. dec 2013

@dominika89 urcite odidte, toto nedopadne dobre. ked pride babo, bude este horsie-budete vela prat, svietit, bude neporiadok, atd..vies co myslim 😉
a neboj sa, aj na byt sa da zvyknut-ja v jednom zijem uz 6 rokov, a hoci velmi tuzim po domceku, zatial sa inak neda. dieta je na ceste, treba sa prisposobit jemu, nie hladiet na seba. akao prvu pomoc skuste hoci aj podnajom, vlastne byvanie budete riesit hned ako to pojde - "za pochodu"🙂

popelka5000
11. dec 2013

och ☹ pre toto sme nedavali zalohu ,aj ked nas dotoho tlacili realitaci aj majitel domu. Neviem co ti poradit ,ale neries nic z horucou hlavou . Nestresuj sa ,nakoniec sa vsetko vyriesi ,do maja casu dost. prajem,aby Vam to dobre vsetko dopadlo a hlavne mysli pozitivne 😉

ifkael
11. dec 2013

zalohu ste davali bez zmluvy?

a ostatne..radsej do podnajmu, ci ziadost o obecny byt..

lili_mia
11. dec 2013

@dominika89 Ahoj, tak svadbu spraviť asi skromnejšiu. Obrad na úrade, rodinný obed a potom posedenie u niekoho vo veľkej obývačke. Viem, že chceš tancovačku, hostinu, ale ked na to nie je :( Síce by tu bola možnosť povedať v rodine, nech vám v rámci svadobných darov prispejú na platby za svadbu, pre tých, čo ešte nič nekúpili, ale zároveň by ste sa takto obrali o nejaké dary do domácnosti.
A bývanie, babka vám lezie do vecí, aj ked je zamknuté? Niektorí ľudia to tak vnímajú, že kým bývaš pod ich strechou, tak môžu všetko!!! Čítala som príbehy o majiteľoch bytov, čo nájomcom chodili do bytu bez ohlásenia, dokonca aj v tom najlepšom im vošli do izby, šak čo, ved je to ich byt, oni tam len bývajú.
Chalupu ste dali ako zálohu k hypotéke, či prečo je spomínaná s úverom? V tomto by možno pomohla rodina, založilo by sa niečo iné. Radšej sa spýtaj doma, či by niekto mohol ako čušať a dúfať, že niekto sa ozve s pomocou.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hanuska148
11. dec 2013

Asi ma tu za moj prispevok zvozite ale...
Naco si niekto robi dieta za takychto podmienok?!
Prvorade by malo byt aby ste boli zabezpeceni vy dvaja-zit samostatne (aj v rodicovskom dome ale samostatna kuchyna, obyvacka vsetky vydavky platit) az potom rozmyslat nad rodinou ;)

Teraz si tehotna..toto ti robi velke stresy a trapenia co ti neprospieva...mohlo byt vsetko inak keby ste boli viac zodpovedni ;)
Bud to zvladnete tam kde ste. Alebo vezmete hypo-ak vam ju daju. Alebo prenajom ak vam to financne vychadza...s dietatom je to bohuzial narocnejsie aj financne ale pre pokoj vam postaci aj garzonka, hlavne ze budete sami. Drzim palec 😉

cawes
11. dec 2013

@dominika89 prave pre toto je dobre najprv vyriesit byvanie a financnie a az potom robit potomkov

wena
11. dec 2013

Nic v zlom, ale preco ste planovali dieta ked nemate vyriesene byvanie?

horana
11. dec 2013

"...jeho by byt zabil" - to je co akoze? na byt aby aj bolo ale nie je dost dobry? tak trpte, fakt mi zhyckanost niektorych jedincov prijde ujeta. Kedze mlady milostpan by trpel v byte, tak radsej zakladetelka bude trpiet tieto prieky starych? Nikdy toto nerobi dobrotu a bude to cim dalej tym horsie, az sa male narodi, to este len bude iny level. Fakt vam to stoji za tie nervy? 🙄

zuzanockamt
11. dec 2013

@dominika89 svadba ta nemusi stat nic - na urade pri dvoch svedkoch, akurat kupit obrucky, ale aj tie sa daju od niekoho pozicat ... cela ta draha ceremonia okolo ti je nanic

cecil36
11. dec 2013

@cmulinko nikdy v zivote by som sa nezadlzila kvoli byvaniu svojich deti a uz vobec by som z toho nebola nesmierne stastna..... Ano su situacie v rodine (zdravotne) kedy sa o tom ani nediskutuje a pomoze sa, napriklad aj zadlzenim, ale byvanie dospelych deti k tomu urcite nepatri. Ja som aj proti zakladaniu rodicovskeho bytu kvoli hypo deti.
@dominika89 nikdy ziadne spolocne byvanie nebude fungovat. Nebudem riesit preco ste si robili dieta, ked nemate kde byvat, to si musis zodpovedat sama. Mas vsak len dve riesenia, trpiet toto co mas alebo ist do podnajmu (kedze vam hypo neschvalili).

lili_mia
11. dec 2013

Baby, Dominika potrebuje upokojiť, nie kázanie, že načo si robili dieťa. Proste sú v kaši a treba nájsť riešenia a zmierenia sa situáciou.
A ešte mi napadla taká vec. Prečo bývala svokra u starkých? Koho je byt, v ktorom teraz je? Keby sa svokra vrátila a šup do toho bytu? A čo na to Tvoji rodičia?
A pohľadaj na nete bezplatnú právnu pomoc ohľadom vrátenia zálohy. Aby ste dosiahli vrátenie čo najvyššej sumy.
@dominika89

majka99999
11. dec 2013

@hanuska148 myslim si to iste. Jej to sice nepomoze. Nevravim, ze maju mat ludia poschodovy palac s 100 arovym pozemkom navyse, ale aspon nejaky 2izbak v podnajme...

maznacik007
11. dec 2013

so zalohou sa rozluc ... to vam realitka nevrati lebo problem je na vasej strane nedostali ste hypo ... Inak normalne sa to robi tak ze sa da dopredu vystavit hypotekarny certifikat ci vam vobec hypo schvalia ... specifikuje sa aj odhadna suma nehnutelnosti ... a potom sa dava zaloha ....

add svadba ak nemate peniaze tak si spravte len taku uplne malicku
add byvanie ... tak ja neviem si predstavit takto fungovat ... priatel to musi vyriesit chodte do podnajmu ... a budes mat klud ... len ja mam z toho napisaneho pocit ze on to riesit nechce ... a prepac aby este pred svadbou chodila tam robit poriadky s tvojim priatelom tvoja mama tak to nedopadne dobre... svadbu by som si dobre premyslela.... a rataj s tym ze po narodeni dietata sa to zhorsi . starsim ludom moze male dieta v jednej domacnosti aj vadit ... ked ma koliky a place minie sa vela vody, stale sa perie a tak ...

neviem aku radu cakas ... vsetko mas vo svojich rukach ..

teraz citam ze tvoj partner ma len dvadsat rokov.... no ja sa tvojej potencionalnej svokre ani necudujem ... tiez by som nebola nadsena ...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cmulinko
11. dec 2013

@tanapeta
@cecil36 ja som nemyslela na financnu zataz..myslela som na to zverit sa matke svojimi problemami a hladat vychodisko a podporu v rodine...velmi zle ste ma pochopili.

cecil36
11. dec 2013

@cmulinko ale oni maju problem s byvanim ziadny iny som tam nepostrehla.... takze zle si formulovala svoj prispevok podla mna....

cmulinko
11. dec 2013

@cecil36 v poriadku ospravedlňujem sa.

dejnas
11. dec 2013

@dominika89 kočky ti veľmi dobre radia... je fakt, že nie si vo svojej domácnosti, preto to nikdy nebude fungovať podľa tvojich predstáv
najviac súhlasím s príspevkom @maznacik007
k tej zálohe sa nevyjadrím - žiaľ - obrovská chyba z vašej strany ☹
v každom prípade sa musíte osamostatniť, a treba to vyriešiť hneď, ak to budete odkladať, neporiešite časom nič 😒
neboj sa, tvojho nastávajúceho prípadný podnájom v byte určite nezabije! je to len istá forma "rozmaznanosti"... a nakoľko si mladý pánko zaobstaral potomka, je načase prestať so sebectvom a prevziať plnú zodpovednosť za teba i za dieťa....
ak toho nie je schopný a uprednostní vlastné pohodlie na úkor spokojnej manželky a harmonickej rodiny (ktorá v tomto viacgeneračnom spolunažívaní nemá veľkú šancu na plnohodnotné a pokojné fungovanie), veľmi by som, na tvojom mieste, neponáhľala so svadbou

digysa
12. dec 2013

Neviem, ale toto su podla mna nezodpovedne dievcata, ktore ani potuchy nemaju, co ich caka prichodom "ludskeho zivota" na svet....

Mat syna, ktory si privedie priatelku do mojeho domu, este ju aj nabucha a ja mam sa mam tvarit vdacne a robit vsetko preto, aby sa "priatelka" mala dobre....

Ake vtipne.......A toto tu citam ako na beziacom pase......neviem, co sa to deje. Ja by som sa pod zem prepadla, keby som otehotnela len tak...
@lili_mia Sory, ale asi zle citas....v akej situacii sa nachadza? Zije s chalanom nadivoko u JEHO babky, dedka a jeho mamy (ktoru chce volat svokra) a napisala predsa jasne, citujem " žili sme už dlhšie s priateľom a tuzili sme po babatku az sa nam nakoniec aj podarilo,"

Ona tuzila po babatku, ale skoda ze netuzila si najskor zariadit zivot, zosobasit sa, osamostatnit sa s priatelom......ona najskor chce babatko a potom si pyta radu..... Tak jej ju daj.....

michaela2410
12. dec 2013

Malokedy sa zapajam do takychto diskusii, ale musim... Pozreli ste sa na vek zakladatelky temy a jej priatela? Ako vo veku 20 a 23 rokov dlho planovali dieta? Pripadne mi to scestne... A navyse ked nemaju vyriesene byvanie. Nuz ale stalo sa teraz treba riesit byvanie. Tvrdit, ze priatela by zabilo byvat v byte je riadna blbost. Dominika, si starsia a teda urcite rozumnejsia a mas v rukave dost argumentov, preco "odstrihnut" priatela od pupocnej snury s jeho mamou a babkou a treba sa osamostatnit za kazdu cenu.

kykka
12. dec 2013

@dominika89 Starym vadi, ze na stare kolena nemaju klud a maju na hlave vas. Preto su nervozni a preto znervoznuju aj vas. Ver, ci never, stari urcite takisto cakaju, kedy aj vy vypadnete z ich domu, aby mali klud, a aby si v pokoji dozili posledne dni zivota. Maju vas v zaludku. Preto by dve generacie nikdy nemali zit spolu pod jednou strechou a mladi uz vobec nie v dome starych rodicov, alebo rodicov vobec. Neviem, ako to mate u vas, a v ktorom meste zijes. Ale nebolo by vam lepsie prestahovat sa niekde za pracou? To znamena - najst si podnajom alebo ubytovnu v Bratislave alebo Cesku a zacat od nuly budovat svoj zivot. To, ze budete sediet na zadku u starych a znervoznovat jeden druheho, ze preco teraz svietis svetlo, je tak pateticke, ze ti to priamo dava vstupenku do sveta depresii. Jedno vychodisko z tejto situacie je: zavolat si na par inzeratov ohladom podnajmu do Blavi (ak teda nechces ist daleko). Zarezervovat si ten podnajom. V najblizsich dnoch si pobalit veci, kupit listky na vlak a ist do podnajmu. Neviem kolko penazi by ste boli schopni zobrat na zaciatok so sebou, ale ked uz tam budete mat podnajom, tak tvoj muz ma jeden alebo dva mesiace cas na to, aby nasiel robotu a to ja neverim, ze za mesiac nenajde. Sama som zila v Ba 2 roky a robota sa tam da najst lahko. Zariadit na uradoch prechodne bydlisko, aby si matersku preberala tam. Budes potrebovat jeden, alebo dva mesiace, kym sa spamatas zo soku a zo strachu, ze si v novom meste, ale potom to uz pride samo. Zvyknes si, zacne to byt tvoj novy domov, spoznas novych ludi, nove miesta, mas viacej moznosti v zivote a nakoniec budes chciet vyfliaskat samu seba za to, ako si mohla v minulosti sediet na riti v dome u starych a pocuvat ich utopicke mrmlanie a nervy a nemat ziaden ciel do zivota. Vsetko sa da, len treba chciet. Len sa treba pohnut teraz, kym male este nieje na svete, lebo ked sa narodi, tak uz nikde neodides. Zaciatky su vsade tazsie, ale o to je lepsia odmena neskor. Takze do toho, zabojuj o svoj zivot, o manzelstvo a o stastnu buducnost tvojho dietata. Lebo ja si neviem predstavit, co sa stane, ked sa ti v dome starych narodi male a ono im svojim placom neda po nociach spat. Az potom zacnu byt stari maximalne nervozni, lebo budu nevyspati. Vies, aki su stari ludia hnusni na okolie, ked nespia po nociach? Takto chces prezit najkrajsie chvile materskej dovolenky svojho zivota?... Je na tebe, ako sa k tomu postavis...

sue
12. dec 2013

@kykka správny názor ;)
@dominika89 začnite sa chovať ako dospelí a potom aj ostatných dospelých pochopíte 😉 držím palce...
- k zálohe : s tou sa rozlúčte, je to Vaša chyba, že ste si nedali urobiť odhad...
- k svadbe : je fajn, že vzťah chcete zoficiálniť, ale obmedzila by som to na rodičov + svedkov maximálne s malým obedom alebo večerou - viac ako 1000 € určite nemusíš počítať komplet aj so šatami, kvetmi a všetkým...
- bývanie : nepíšeš ako pracujete, aké máte platy, ale spoločné bývanie ešte nikdy nikoho neurobilo šťastným, takže šup šup byt alebo dom do prenájmu a makajte...
Nevešaj hlavu, zvládnete, len neviň iných, že sa netešia z toho, že si sa im nasáčkovala do domu 🙂

cawes
12. dec 2013

@sue predpokladam ze asi ani nepracuju ked ani len neodpise, toto mam najradsej, dnesna mladez, urobit si deti a potom nech sa rodica, stary rodicia postaraju a este sa to nastavajucej neveste nepaci. ach

quaxi
12. dec 2013

@dominika89 ak su problemy so starkymi uz teraz, tak po porode to bude omnoho horsie. Odidte skor nez sa to vyhroti, ako tehotna to nesies tazko, kratko po porode to budes niest este omnoho tazsie. Asi nemate penazi na rozdavanie, tak nechapem, co si milostpan vybera, ze do bytu nepojde. Ked vam neschvalili hypo, chod do banky a zisti, ci by vam neschvalili nizsiu. Po porode sa uz budete posudzovat aj s dietatom, ty nebudes mat prijem, to vam uz neschvalia vobec nic, treba to riesit teraz. Dajte si vystavit hypotekarny certifikat na maximalnu vysku, aku by vam schvalili, za tu sumu snad zozeniete nejaky bytik - chod do realitky vysvetlit situaciu a skus sa s nimi dohodnut, ak by ste cez tu realitku kupili nejaky mensi byt, mozno by boli ochotni vam tu zalohu presunut tam, a neprisli by ste o peniaze. Ak to nejde, tak jedine prenajom. Svadba nemusi byt honosna, my sme mali len slavnostnu veceru v restike, tiez sme peniaze potrebovali na byt, tak sme na svadbe usetrili.

missrussia
12. dec 2013

Hlavne nevesaj hlavu, vzchop sa a zober zivot do svojich ruk🙂 frajerovi daj zo tri facky nech sa prebere z toho sna riad sa radamy co ti baby napisali🙂

kykka
12. dec 2013

@cawes Uplne s tebou suhlasim. A uz podla toho ako jej muz ohrna nos nad tym, ze ON do bytu nepojde, aj ked ich situacia je katastrofalna a radsej bude zit s mamickou a babickou mi vychadza to, ze to musi byt nejaky rozmaznany mamickin chlapcek, ktory este nedozrel a nema na to, aby sa sam postaral o rodinu.... kdezto ist este niekde do sveta a hladat pracu a postarat sa sam o buducnost svojej rodiny. Do takeho stadia este nedospel, ale hlavne ze dieta urobil. A o tom to je - o tej nezodpovednosti dnesnej mladeze... V dnesnom svete preplnenom informacii, vzdelanim, internetom, co my sme za nasej ery nemali, neverim, ze ti dvaja nevedeli co robia pred tym, ako splodili dieta. Je to uplne ich vec, kto si ako ustelie, tak spi... Len konstantujem uvodny prispevok a pozastavujem sa nad sebeckym zmyslanim nasej mladej generacie, ked sa stahuju ku svojim rodicom pod heslom - dajte nam vsetko a my vam nic... A pise, ze si to dietatko velmi priali... A nad tym, aky domov mu do buducnosti daju, ci budu mat vobec na plienky, na doktorov ich uz nezaujima? Ved na ich nezodpovednost aj tak doplati len to dietatko... No hrozne..

kofoluska
12. dec 2013

@dominika89 ad svadba, ako ti niektore uz pisali, nerob velku veselicu. Proste chodte na urad, povedzte ano, podpiste papiere a dovi dopo. Ak nemate peniazky, neminaj ani na obrucky - nie su povinne. Zo zakona je povinne len pred svedkami slobodne prehlasit, ze si toho svojho xces zobrat. Nic viac. A ked raz peniazky budu, obrucky mozete dokupit. Nemusite mat ani hosti - my sme sa brali len so svedkami a bol s nami manzel mojej svedkyne, lebo mi bolo blbe nechat ho u nas doma cakat. Oddavajuci zacal sobas poznamkou, ze mame o jedneho hosta viac ako on. :D Takze to nie je dnes nic vynimocne. Peniaze budete potrebovat hlavne na male, takze naozaj treba premysliet, ci kvoli jednemu dnu potom budes ratat kazdy cent a lutovat, co vsetko malemu kupit nemozes.
Co sa tyka zalohy - so zmluvou s realitkou alebo bez nej, neuvidite z nej ani cent. Ak aj mate zmluvu, v nej si to realitka vzdy velmi dobre osetri, aby o peniazky neprisla (byt sme kupovali tento rok, takze zmluvu s realitkou mam v celkom zivej pamati). Skoda, ze ste nesli najskor do banky riesit ci vam vobec daju uver. Ale teraz je uz neskoro plakat nad rozliatym mliekom. Mozete este poskusat ine banky, viem, ze napriklad Uni Credit Bank da uver snad kazdemu. Len pozor na podmienky.

Mate len dve moznosti, ak nexces ostat tam, kde si. Co ak som spravne pochopila rozhodne nexces. Bud prenajom alebo ziadost o obecny byt. Nepotrebujete mezonet, staci vam do zaciatku povedzme jednoizbak alebo garzonka.
Mlady nech sa laskavo spamata a prisposobi, pretoze tento stav udrzatelny nie je. Niekto by mu mal vysvetlit, ze nech uz svoju mamicku miluje akokolvek, TY si jeho zivotna partnerka, s TEBOU caka dieta a TY si ta, za koho sa ma vzdy postavit. Tato situacia nerobi dobre ani tebe ani tvojmu babatku, mal by sa ju tiez snazit co najskor poriesit. Drzim palec, aby vsetko v ramci moznosti dobre dopadlo.