Tehotenstvo s dvojičkami

verenna111
25. feb 2015

Ahojte maminky, buduce maminky aj tehulky.
Chcela by som sa vas opytat na nazory a hlavne skusenosti vas zienky ktore mate alebo cakate dvojcicky..Alebo ked tak aj skusenosti niekoho vam blizkeho kto dvojicky uz ma.Ake bolo tehu, ako ste to vsetko zvladli aky bol porod a halvne ako ste zvladli prvy rok starania o dvojicky. A ci ste mali len ich alebo uz aj ine dietatko a ako sa sprava ono k surodencom. ..Za vsetky rady pripomineky aj komenty dakujem 🙂

kimmm1
9. júl 2015

@verenna111 ahoj, ja čakám dvojičky, zatial som iba v 6 týždni, ale som strašne unavená a mam dost bolesti v oblasti vajecnikov a maternice. Ale zevraj to tak ma byt. Ty si na tom bola ako?

nina46
12. júl 2015

@kimmm1 Ahoj aj ja čakam dvojičky a mam podobné príznaky. A máš aj ranne nevolnosti, alebo niečo podobné?

kimmm1
12. júl 2015

@nina46 ahoj, no ja do cca 10tej nemôžem ani vodu vidiet nie to ešte jest... Potom maximálne možem nejake ovocie a vecer okolo 5-6tej to začína znovu...a spím v priemere 12 hodín denne :( stale som unavená a boli ma hlava. Kavu nepijem lebo iba pri myšlienke na nu mi je zle 🙂
A ty si na to ako?

mayrika
17. júl 2015

@kimmm1 ahoj, iba sa chcem opýtať, to sa už tak skoro dá zistiť že čakáš dvojičky? ja by som mala byť na začiatku asi 6 týždňa (posledná menštruácia bola 10.6.) a mne dr. zatiaľ ani sono nerobil, že na to je ešte skoro.

kimmm1
18. júl 2015

@mayrika u mna sa nakoniec včera potvrdilo iba jedno, druha dutinka je prázdna a som 6tt+2.

kamilka1986
18. júl 2015

Aj ja cakam dvojky,som v 16tt a strasne som unavena.je to dost narocne vynosit dve ale uz sa ich neviem dockat 😉

eni1990
5. máj 2016

Ahojte.. cakam dvojicky som v 12.tt .. a chcela by som vas poprosit o rady a nazory... nemam nikoho v okoli ani v rodine kto mal alebo ma dvijicky .. ja budem prva a neviem co ma caka ake budem mat tehotenstvo porod a pod.... za vsetky rady a komenty dakujem 🙂 🙂

erika1811
5. máj 2016

Ahojte moje baby budu mat v juny uz 2 roky..kludne sa pytajte co potrebujete rada pomozem😊

eni1990
5. máj 2016

Na vsetko som zvedava lebo fakt nemam nikoho kto ma dvojicky 🙂 aj som bola prekvapena ked mi lekar oznamil ze cakame dvojicky 🙂 ako si mame vybrat veci lebo sme uz pozerali kociky napr. a v obchodoch ziadny vyber a to co mali vsetko nad 1000eur a este vsetko treba dokupit.. :( ako si to zvladla na zaciatku a tak ... ?? 🙂 🙂

erika1811
5. máj 2016

@eni1990 tak v prvom rade aj ja som bola prekvapena ked mi to povedali...najprv strah a potom radost😂 po financnej stranke je to urcite zaberak ale da sa to...my sme si kupovali tiez vsetko nove kocik nas vysiel okolo 1300 eur so vsetkym..ked sme hladali kocik my boli na vyber 2...takze nic moc vyber ale som s nim spokojna.akurat ho predavam.znovu by som si uz novy nekupila zbytocne peniaze vyhodene.oblecienie vsetko nove kedze v rodine su sami chlapci a ja mam dve baby.prve 3-4 mesiace ti postaci jedna postielka potom su deti uz zive a budu sa ti kopat takze aspon to naraz nemusite kupovat..jedna vanicka na kupanie. prebalovaci pult je super na posteli by ma slaktrafilo.oblecenie je jasne..ja kupujem vsetko rovnake..taka uchylka😂niekedy je to tazke najst 2 kusy...ale moje kocky su rovnako velke takze nemusim zhladavat velkosti..

eni1990
5. máj 2016

Mozem sa opitat ze odkial si? A aky kocik mate?

erika1811
5. máj 2016

Golianovo to je 13 km od nitry.. a mam ho tu na bazari je to abc design zoom multicolor mozes pozriet 😊

vtacatko2
10. jún 2016

Ahoj aj ja som dnes dozvedela že mi v brušku bijú dve srdiečka som z toho v úplnom šoku. Som v 6 tt a stále len spím a mam silné bolesti vaječníkov a teraz už aj strach ako to zvládnem 🙂 takže hociaku informáciu vitam

erika1811
10. jún 2016

@vtacatko2 ahoj neviem ci si to pisala mne teraz??😊

iva123987
10. jún 2016

Ahojky tehu mamicky dvojiciek 🙂. Ja som mamina 8 r. dievcatka a uz takmer 3 r. Chlapcekov dvojiciek. V prvom rade vas chcem povzbudit, tehotenstvo s dvojickami je uplne v pohode, tak ako ked cakate len jedno.. Jediny problem co som mala, ze som bola stale unavena a ked som kusok presla fucala som ako slon. Ked mi zobrali krv zistili, ze mam brutalne malo zeleza (az tak ze zvazovali transfuziu)ale ked som ho uzivala uz to bolo ok. Tak ak ste maminky unavene skuste nech vam zistia zelezo lebo drobcekovia ho potrebuju dvojnasobne.. Rodila som v 38 tyzdni spontanne a chlapci mali 3750 g a 3790 g a vsetko prebehlo ok. Kazdej mamine by som dopriala take tehotenstvo i porod. Asi zabera pozitivny pristup ... 🙂 Drzim vam prsteky

vtacatko2
11. jún 2016

Iba ďakujem za pozitívnu reč 🙂 etika pisala som to tak všeobecne, ja som z toho úplne v šoku stále, vôbec si neviem predstaviť ako to budem zvladat keď sa narodia a ano tehotenstvo vyzerá že prespim lebo som stále unavena

eni1990
12. jún 2016

Gratulujem!!! To ja este stale som v soku.. 🙂 a uz som 17 tt . Ale tesim sa velmi... uz som strasne zvedava ci budu chlapci alebo dievcata lebo mi cakame jednovajecne dvojicky takze budu rovnake.. 🙂 no bude to zabava 🙂 ☺☺☺

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre