Tehotenstvo v 1.trimestri a spontánne orgazmy

tucniacik
20. jún 2007

ahojte,
chcela by som sa opytat zien,ake mate skusenosti s orgazmom v prvom trimestri? ja som v 8tt a sex mame zakazany z dovodu dvoch predchadzajucich potratov... takze abstinujeme...no v poslednom case sa mi stava, ze v noci mavam v spanku orgazmy - a nie som si ista ci je to iba v spanku,alebo ci aj naozaj, vzdy sa na to zobudim, citim tie stahy maternice a vzdy ma potom rozboli brucho... bojim sa toho a neviem tomu zabranit... stava sa to aj vam? je to nebezpecne? co s tym?
dakujem za vsetky reakcie...

cucuska
20. jún 2007

tucniacik, no mne sa to pri mojom terajšom treťom tehu teraz nestáva ale pri druhom som to mávala. a či je to nebezpečné tak to neviem 😖 ale viem o čom píšeš, mala som to pri druhom tehotenstve

svetluska.p
20. jún 2007

len na odlahcenie - tak babule, vy sa mate. mne sa v spanku vrchol do konca nikdy nepodaril. teda hadam iba raz. Ale vzdy sa tesne pred pred vyvrcholenim zobudim. a poviem vam, dost ma to rozladi 😉 😀 .

cucuska
20. jún 2007

svetlus 😀 😀 😀 hovorím mne sa to podarilo vzdylen pri druhom tehu. teraz som to ešte nemala 😅

tucniacik
autor
20. jún 2007

svetlus,tak toto ti teraz zavidim 🙂
cucuska,ja som to zase predosle tehotenstva nemala, ale to som sa dostala iba po 6-7tt... sakra,nikdy som neverila ze sa mi moze stat...zacinam verit ze sex v tehotenstve je daaaleko intenzivnejsi zazitok...

svetluska.p
20. jún 2007

xixi, no mozno ked otehotniem sa mi to podari 😀 😀 😀 . ale v tomto pripade sa ukazuju vyhody toho, ze sme vydate. ked sa po takom sne zobudim a muzik uz vidi, ze som nejaka namrzena, ani ma nepusti z postele a potom som uz vysmiata 😀 😀 😀 . teda potom, ked ma uz pusti, xixixi.

cucuska
20. jún 2007

svetlus xixixixi

tučniacik pišem Ti IP

lalupa
20. jún 2007

tucniacik, ja som chcela otvorit taku istu temu 😀
aj mne sa to stava, potom sa prebudim a citim palenie vo vajecnikoch a strach...
citala som vselico, vraj je to ta najuzasnejsia masaz pre babo, ale v prvom trimestri o tom nepisu nic, tak som bola tiez vylakana...
ovladat to neviem, ale snazim sa rychlo prebudit 😅
casovo som podobne ako ty

veva55
21. jún 2007

Tucniacik, aj mne sa to par x v noci stalo, ale to som este nebola tehotna, tak som to neriesila. Teraz ma skor trapi normalny sex, od umeleho oplodnenia je to uz vyse mesiaca a sexikovali sme len raz. Aj to s tazkostami, lebo som tam dole nejaka uzka (ako keby som tam ziaden otvor nemala 😀 ), ledva sa tam dostat a okrem toho aj ma to dost boli, skoro pri vsetkych polohach. Takze sexik asi tak skoro nebude. Ked tak, tak len oralny, mimochodom ten mam aj tak radsej 😀 , ale aj s tym mam teraz trosku problem, lebo po orgazme dostanem silne bolesti v podbrusku, takze tiez sa trosku bojim, ze by to mohlo ublizit babatku.

megie
21. jún 2007

No, ja som v prvom trimestri mala orgazmus skoro každý deň ale to som nebola na rizikovom. Teraz sa mi práveže moc nechce, chudák manžel.. 😅 No ja sa vždy k nemu pracne dopracujem a také že počas spánku, čo by som za to dala! 😀 ale chápem, že v tehu to môže byť aj nepríjemné, ked sa bojíme o babatka. Aj ja som sa raz báb pýtala, či to neva, že mám orgazmus skoro každý deň. Ale ako som písala, teraz nemám moc chuť.. 🙂

veva55
21. jún 2007

megie, normalne by som sa vobec nebala, ze by orgazmus mohol ublizit babatku, ved to je hovadina. Lenze ja vzdy po orgazme dostanem silne bolesti v podbrusku, preto sa trosku bojim. Pokial by som nemala bolesti, orgazmujem trebars 2x za den 😀

tucniacik
autor
21. jún 2007

no, ja si myslim ze samotny sex bez orgazmu, ak je jemny a setrny je asi mensie riziko ako orgazmus,nie?...mna tiez po nom bolieva brucho... je to velky tlak, ktory sa potom uvolni, a stahuje sa maternica, ktore je silno prekvrvana, bojim sa by to babatku praveze uskodilo...
vevy, to ze si teraz uzka je asi normalne, krcok je dlhy a nizko polozeny, takze dost vycnieva do posvy, ja ked si zavadzam utrogestan, tak sa cez krcok ani nedostanem...

megie
21. jún 2007

vevi, ved som napísala, že teraz je to také "blbé" lebo sa bojíme o babatká 😉 No tucniacik má rizikové, to je o inom. Ja ked som bola v prvom 3mestri tak som tiež mala orgazmus 1 až 2x za deň, len nie taký samovoľný... Tak ľahko mi to bohužial nejde 😀 😎

veva55
21. jún 2007

tucniacik, moj mangel by nepristupil na sex, pri ktorom by sa uspokojil len on, takze nemame velmi na vyber. Ale zas, sme trosku aj zvyknuti, ja skoro vstavam do prace, manzel zase chodi neskoro z prace + 3x do tyzdna chodi po praci este do dalsej roboty, takze ani predtym sme nesexovali velmi casto. Tak 1-2x do tyzdna. Preto ani nechapem napr. Megie, ked pisala, ze sex maju takmer kazdy den. To akoze nikdy nie su unaveni? 😕
No a co sa tyka toho utrogestanu, niekedy si ho ledva zavediem, akokeby som tie steny vaginy mala cele napuchnute 😀

megie
21. jún 2007

veva, mali sme mali 😀 už sa mi nechce... 😅

tucniacik
autor
21. jún 2007

megie, ani ja som s k orgazmu lakho predtym tak lahko nedopracovala, to je teraz pre mna novinka ze mi idu same v noci...neviem ci je to tymi hormonami alebo cim...
vevy, ja by som to teraz bralatak ze radsej aspon nieco nez nic... na sexe predsa nie je prijemny iba samotny orgazmus - to je uz iba ceresnicka na torte, ale cele to co mu predchadza...a ked sa teraz orgazmu bojim, tak rozmyslam aspon nad sexom bez orgazmus...len pochybujem ze by to islo kedze som trochu dost na nadrzana... 🙂

tucniacik
autor
21. jún 2007

megie, ani ja som s k orgazmu lakho predtym tak lahko nedopracovala, to je teraz pre mna novinka ze mi idu same v noci...neviem ci je to tymi hormonami alebo cim...
vevy, ja by som to teraz bralatak ze radsej aspon nieco nez nic... na sexe predsa nie je prijemny iba samotny orgazmus - to je uz iba ceresnicka na torte, ale cele to co mu predchadza...a ked sa teraz orgazmu bojim, tak rozmyslam aspon nad sexom bez orgazmus...len pochybujem ze by to islo kedze som trochu dost nadrzana... 🙂

megie
21. jún 2007

tucniacik, neboj, to ťa prejde 😀 nie že by som ti to priala... 😉

veva55
21. jún 2007

No, kedze u mna teraz sex nie je velmi prijemny, zbytocne to budem silit. A ako som uz pisala, manzel by na taky sex nikdy nepristupil, keby vedel, ze ja z toho mat nic nebudem.
Ale snad to casom prejde a opat budeme s chutou a najma bez bolesti sexikovat 🙂

emmaelzer
21. jún 2007

tucniacik, ja ked mam taky eroticky sen, tak sa radsej sama zobudim, a poviem si, sak nesnivaj, chlop je vedla teba...a poviem ti, babu to nevadi, a drahy je potom rano dost nadseny...
tucniacik, ved ked si aspon doprajete jemny sexik raz za cas nic sa nestane...ved orgazmus mas tak ci tak...

lalupa
22. jún 2007

u mna to nie je v suvislosti s erotickym snom... 😅

cucuska
23. jún 2007

sex je dobrý aj v spánku aj naživo 😅 😅 😅

tanja61
23. jún 2007

no myslim ze samotny orgazmus ti poskodit nemoze,uz keby nam orgazmy skodili tak... 🙂 a ze mas bolesti v podbrusku tak myslim ze su normalne ved sa ti roztahuje maternica a vsetko sa ti prisposobuje...hore hlavu a ked si nie ista zajdi za lekarom a spytaj sa ho na to 😉 🙂

bambulka026
4. júl 2007

Ahojte, ja som sa na orgazmus pytala lekara, a on povedal, ze pokial to lekar vyslovne nezakaze, alebo to nie je neprijemne, tak by babatku nemal uskodit.
Ja som tiez na rizikovom od zaciatku, a raz za cas si orgazmus doprajem.
Aj ked teraz mi uz zavadzia brusko, a tazko sa mi dycha... 🙂
Ja som vsak tiez nedavno zazila orgazmus v spanku, a bol to divny pocit... ine ako nazivo. 😀

lubkaaa
18. júl 2007

hovoríte o prvom trimestri.. ja som v druhom, a tiež ma trápi otázka či nemôže orgazmus bábu uškodiť (samotný org. asi nie, ale mne sa po orgazme akoby stiahne maternica, stvrdne a vyduje sa dopredu.. -akokeby mala kŕč) a preto mám obavy či to nemôže vyvolať predčasný pôrod alebo či to nejako nestlačí bábo? pýtala som sa aj v jednej internetovej poradni, ale doktor moju otazku odignoroval.. 😔

ellla
18. júl 2007

pri orgazme sa vylucuje oxytocin a ten sposobuje tvrdnutie brucha... nie je to pre dieta nebezpecne, tak som sa docitala vo viacerych zdrojoch... dokonca aj tvrdnutie maternice mimo orgazmu je vlastne trening, ktory sposobuje plod vylucovanim hormonov - to pisal v jednom fore gynekolog... pokial vam sex nezakaze vas doktor, tak si ho doprajte. jedna moja znama rodila trikrat a najlahsi bol vraj porod dietatka, pri ktorom si pocas tehotenstva dopriali castejsi sex. myslim, ze to sposobila dobre vytrenovana maternica 🙂

lubkaaa
19. júl 2007

ella, vďaka, to som potrebovala počuť..

erika9
4. okt 2010

no mozete poradit ja bi som si dopriala ten org ale bojim sa ze to moze uskodit babetku 😒

solnicka25
24. apr 2012

ahojte mám problém s partnerom, ktorý nechce sex lebo sa bojí o bábätko a ja mám takú chuť, že neviem čo od radosti ☹ máte niektorá takúto skúsenosť?

kika1111
24. apr 2012

@solnicka25 ja mám tiež takého chlapa doma.. 😒 kým som nemala bruško a nebolo čomu tak veľmi ublížiť, tak ok..ale odkedy nosím súdok, tak sa bojí.. no a zbytočne mu hovorím, že to zdravému tehotenstvu neškodí ale prospieva.. no už som si asi aj zvykla, že sex máme tak max. 2x do mesiaca.. hovorím, že keby som nechodila na poradňu každý mesiac tak mi tam hadam aj pavučiny narastú.. 😅

solnicka25
24. apr 2012

no len u mňa sa to nejako stupňuje chuť na sex....my sme mali sex dva krát počas celého tehotenstva a to som v piatom mesiaci v polovici 😒 aj ja som mu hovorila, že sa nemá čo stať ale nie a nie tak neviem čo s tým asi to ostáva len na mne 😀 ... ďakujem za odpoveď aspoň viem, že nie som jediná čo má taký problém 🙂 no a tie pavučiny hm nie som od toho tak ďaleko 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre