Tlak v podbrušku v 6. týždni. Je to normálne?

golemocka
11. okt 2006

ahojte, som v 6.tyzdni, v piatok zacinam 7.tyzden a mam taky divny tlak v podbrusku. je to normalne, alebo mam ist k doktorke radsej? prosim poradte

ladybird1l
11. okt 2006

golemocka, ak sa ten tlak podoba ako keby si mala dostat menzes, tak je to ok, v tvojom stadiu este mozes pocitovat obcas bolest, to sa ti roztahuje maternica, ale ak ta bolest trva dlho radsej navstiv gyna

golemocka
autor
11. okt 2006

no je to take ako by som mala dostat menzes, presne,, a ako dlho to ma trvat ten tlak?

mimec
11. okt 2006

milá golemocka nič sa neboj, ten tlak je spôsobený buď rastom maternice, ktorá víta bábo ako píše "ladybird1l" alebo to môže byť sposobené aj plným hrubým črevom, na ktoré tlačí maternica. 😉
Skús dbať na to, aby si nebola "zapchatá" a mala "dobrú"stolicu aspoň 1x za deň.
😝 S tým som mala problém aj ja, ale pijem feniklový čaj a už som v poho.
Ale keby sa ti neuľavilo - choď ku svojej gyn.papa a sladké užívanie. 😅

jj2202
11. okt 2006

golemocka aj ja som to mala,...tusim prave do 8tt dokonca aj krize ma pobolievali ako pred mz.
krize ma zacnu pobolievat aj teraz ked sa "blizi" velka potreba. asi tam je teraz menej miesta... 😅

golemocka
autor
11. okt 2006

Jej, dakujem, ste ma ukludnili. Lebo nechcem chodit ku gynekologicke s kazdym pichnutim v bruchu, takze som rada ze taketo forum existuje 🙂

jj2202
11. okt 2006

golemocka ale ak to bude trvat dlhsie prip. to bude boliet viac tak by si radsej mala behnut doktorke.. ja som to mala ako take kontrakcie...sem-tam sa to objavilo, ale nie stale 😉

ladybird1l
11. okt 2006

..a pi vela tekutin....

golemocka
autor
11. okt 2006

jo kazdy den vypijem celu 1,5 litrovu Lucku a este aj caje pijem. takze snad to staci

lenus
11. okt 2006

Golemocka, neboj, bude ta este boliet a tlacit vselico 😎 . Ja podobne ako mimec som mala problemy, pokial som nechodila na zachod, ono ta maternica za prvych par tyzdnov zdvojnasobi svoju velkost, takze sama sa natahuje aj tlaci vsade naokolo. Neboj, pokial mas "iba" tie bolesti ako pises a ziadne ine komplikacie, tak to bude v pohode...Inac, mne na tie "zachodove problemy" pomohol Duphalac (laktuloza). Drzim palce...

golemocka
autor
11. okt 2006

myslim ze "zachodove problemy" zatial nemam, kazde rano poctivo sedim a cakam 🙂)) snad sa to nepokazi 🙂

lenus
11. okt 2006

tak to ti naozaj prajem, nech to vydrzi 🙂

ladybird1l
11. okt 2006

len to neprehanaj golemocka s bylinkovymi cajikmi, lebo z nich moze mimi chytit alergiu....a aspon 2 litre denne tekutin....

sisi1
11. okt 2006

Na zachodove problemy odporucam susene slivky. Zabralo to (po par hodinach), hoci som bola dost skepticka.

golemocka
autor
12. okt 2006

no asi som to zakrikla, lebo dnes mam "zachodovy problem" snad zajtra to pojde :(

ladybird1l
12. okt 2006

golemocka, to sme dve 🙂 ale len pijem a pijem .....trosku mi polavilo

emjee
10. mar 2007

dada2907 • 10. mar 2007 o 09:28
Ahojte chcem sa opýtať či je normálne keď som v 5 týzdni tehotenstva a mám neuveritelne silne tlaky v podbrušku dosť sa bojím rýchlo mi niekto poradte či mám ísť už dnes na pohotovosť alebo čo ďakujem

adkag • 14tt • 10. mar 2007 o 09:45
dada, ak su naozaj silne, tak radsej chod k lekarovi. ja som na zaciatku mala take tlaky,ako keby som mala dostat MS,ale nikdy neboli nejako moc silne,len tak ze som to citila.a mas aj krce?

bybi • 12tt • 10. mar 2007 o 09:55
dada, ak su velmi silne urcite chod. Nidky nevies. Moze to byt maternica, ale moze to byt aj nieco uplne ine. A cez internet ti to nikto nepovie na 100%. Takze utekaj a radsej zbytocne, ako nieco zanedbat. Vela stastia 😉

dada2907 • 10. mar 2007 o 11:36
určite pôjdem a to už dnes ďakujem za radu

sulinko
14. mar 2007

Ahojte som v 32tt momentalne mi nechuti moc jest pretoze mi byva od zaciatku tehotenstva dost zle ale problem je v tom ze niekedy musim ist aj 5krat denne na wc na velku. Mozte mi poradit ak viete v com to moze byt? Dakujem

achk
16. mar 2007

ahojte, som 1x na tejto stranke, som asi v 7 tyzdni, este som nebola u lekara. Teraz sa tesim na babo, v septembri som potratila - pozastaveny vyvoj, sprievodne znaky krce v podbrusku - 2 x silne v noci, preto hned odporucam lekara, hoci v mojom pripade to nepomohlo, uz od zaciatku splynutia spermie aj vajicka bola chyba. Teraz sa citim inac, tiez bolesti v podbrusku, niekedy krize, caste mocenie, niekedy na velku v pohode, niekedy nie a o prsiach ani nehovorim.

tinax
16. mar 2007

achk, gratulujem k miminku a verim ze tentokrat to bude lepsie. Kedy sa chystas k Dr? Prid potom k nam do Novembroviek.

achk
19. mar 2007

Ahoj tinax,k doktorovi chcem ist po termine druheho menzesu, t.j. buduci tyzden. Dufam, ze dovtedy vydrzim v pohode. Chcem sa spytat, starsi lekari neodporucaju robit hned na zaciatku sono, kvoli vyzarujucim vlnam, ze je to tiez pricinou castych potratov. Neviete k tomu niekto nieco blizsie?

elisa1982
15. feb 2010

ahojte som na konci 5 mes.tehotenstva a mam pri chôdzi alebo ked sedim bolesti v podbrusku, akoby ma tam tlacil velky kamen, najlepsie je ked lezim. pred dvomi tyz.sa mi smyklo vonku na lade a spadla som, doktor hovoril ze babo je ok, ale od vtedy pozorujem zo dna na den silnejsie tlaky, viete mi poradit?

brulka
15. feb 2010

elisa, kamoska mala taketo velke tlaky skoro cele tehu. cim vyssie stadium tym vacsie bolesti. najlepsie jej bolo v lahu. jej sa rozchadzali panvove kosti. pri kazdom tehu sa trosku roztiahnu ale u nej to bolo sprevadzane velkymi bolestami. mozno mas nieco podobne. skus sa nabuduce spytat na to lekara. nech skontroluje sponovu kost.

ja by som sa tiez chcela spytat jednu vec. su bolesti v podbrusku - nie velke skor taky tlak normalne aj koncom prveho trimestra? ja som v 11tt a zacinam opat pocitovat ten podbrusok. na zaciatku tehu som mala podobne ako na MS a to som si nerobila hlavu z toho. trvalo to cca do 8tt. potom to uplne ustalo a teraz zase citim tlaky - ale je to uplne ine. moze to byt tym ze babo rastie a ze maternica si robi miesto v brusnej dutine? uz ani nohavice nezapnem no nejako skoro mi to brucho zacalo rast. na UTZ som bola minuly tyzden a vsetko bolo ok. ale aj tam si robim starosti. mal niekto podobny problem???

brisilda
15. feb 2010

elisa chod do nemocnice ja som mala priserne tlaky v brusku a tvrdlo mi bolo to ako keby mi chcelo brusko prasktnut a polezala som si v nemocnici tyzden ☹ teraz mam kludovy rezim boli ma cerla kostra cize sa obcas prejdem po byte no ked chodim tak tlak v brusku stale mam ako keby chcelo spadnut dole neviem ci to je tym, ze sme otoceny KP alebo tym, ze sa otvaram no jednoznacne zajtra na poradni budem mudrjsia .inak u niekoho je tlak v podbrusku normalny no lepsie je zajst k doktorovy ktory vas skontroluje lebo sa moze stat ze sa otvarate a ani o tom neviete 😒

brisilda
15. feb 2010

doktorovi 😀

matulik284
16. feb 2010

ahojte som v 5 mesiaci a dnes rano som dostala silne bolesti v podbrusku ako keby som mala dostat menstruaciu ☹ Mate s tym niekto skusenosti?

brulka
16. feb 2010

matulik nemam, ale ak su silne tak urcite chod k lekarovi. vcera som sa akurat bavila o bolesti v podbrusku s gynekologickou a ta vravela ze mierne bolesti ci tlak su ok. ale ak su bolesti silnejsie moze to byt cokolvek aj predcasne kontrakcie. radsej chod do poradne nech to zhodnoti lekar. aj ty budes kludnejsia. je lepsie raz mat plany poplach ako nieco zanedbat. drzim palce !!!!

matulik284
16. feb 2010

dakujem burlka...uz to ustupuje...este chvilu pockam ci tie bolesti nie su sposobene tym, ze pojdem na zachod.

brulka
16. feb 2010

no 😀 to mi vcera gynekologicka tie spominala ze casto su to plne creva co nemaju kvoli zvacsujucej sa maternici dost miesta. tak nech sa rychlo polepsi 😉

matulik284
16. feb 2010

dakujem 😀 dufam, ze su to creva 😉

pepppe
16. feb 2010

baby mam otazku som v 21tt a vcera aj dnes citim bolest v brusku ako na mrchu,keby som ju mala dostat,,toto som mavala niekedy zaciatkom tehu,moze sa to objavovat aj neskor???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre