Tlak v podbrušku v 6. týždni. Je to normálne?

golemocka
11. okt 2006

ahojte, som v 6.tyzdni, v piatok zacinam 7.tyzden a mam taky divny tlak v podbrusku. je to normalne, alebo mam ist k doktorke radsej? prosim poradte

magic08
16. feb 2010

ano moze sa to objavovat, aj ja som mavala take bolesti, lekar vravel, ze take bolesti mozu byt aj neskor, maternica stale rastie

brisilda
16. feb 2010

pepppe pokial sa ti to neopakuje i urcitych intervalov je to dobre aj mna to obcas tak zaboli ako keby mala prist mrcha no nemavam to casto .Inak ak to mas casto tak sa na to opytaj dokiho 😉 je to stale lepsie ako nieco zanedbat lebo kazde telo je ine a inak reaguje na tehotenstvo

pepppe
16. feb 2010

noo ja to mam len tieto dva dni,,a to nie stale,len ma obcas tak zaboli ako pred mrchou,ako keby mala prist..predtym som to mala asi v 10tt a odvtedy az teraz,,som sa zlakla,ale zajtra idem na poradnu spytam sa,ked ma to bude tak stale boliet.....ale tak hadm je to ok

laskonka
16. feb 2010

peppe malo by to byt v pohode, ja mavam taketo bolesti posledny tyzden a navyse mam posledne 3 tyzdne neskutocny tlak na panvovu kost, najprv som sa bala, ze sa otvaram lebo sa ta bolest sustredovala v strede, nemohla som poriadne chodit a bola to taka krcovita bolest, aj v noci som sa na tu bolest budila, ale teraz viem, ze je to tym, ze maly je otoceny pekne hlavickou dole a tlaci sa von, len ho drzi krcok, takze musim co najviac lezat aby som nezacala rodit, tie pocity mame kazda ine a aj mna vzdy vyplasi ked sa deje nieco co nepoznam 🙂
drzim palce nech si v klude uzivas tehotenstvo a potom nech mas ozaj matersku dovolenku s krasnym poslusnym babatkom 😉

pepppe
16. feb 2010

laskonka dakujem q a tebe prajem nech mas rychli porod a aby si si pekne babatko uzivala, 😉 uz to mas za chvilku,,za niekolko tyzdniov mas malinke pri sebe 😉 drzte sa

lji
21. feb 2010

mám dotaz.mám mierne "tlaky". ale nie bolesti. nie ako pri MS. nič bolave. nic neprijemne. len zvlastne.... ja som dost stresovy typ cloveka 😅 proste mám pocit že mi tam dole niečo rastie, ale som len v 12tt. či tvrdne bruško alebo nie asi ťažko zistím keďže mám peknú pneumatiku 🙄 myslíte že je to normálne? doktorovi idem vo štvrtok...

bronia13
21. feb 2010

tlak nad panvovou kostou je normalny, ked mate krce v bruchu sem tam ako mensturaciu teiz je to normalne sem tam nejaky krc ale ak bolesty su stle a tlkay ako keby s vam tlacilo dietatko von a hlavne tvrdne brucho treba zaraz ist a necakat na druhy den ci dalsi k doktorvi - treba ist na pohotovost mozu to byt kontrakice a hlavne ak ste 20 tt plus a tie sa daju zastavit.

lji
21. feb 2010

no ja mám skôr pocit že bábo sa mi snaží ísť von ale cez brušnú stenu 😅 ale ešte mi ani nezačalo rásť bruško tak to nemožno pripísať práve tomu rastu?? tlaky nemám stále a bolesti žiadne. a tú tvrdosť neviem zistiť keďže je to ešte len 3.mesiac... hmm.... no zajtra idem pre nejaké veci za sestričkou tak sa jej rovno spýtam....

hrúza. predpokladám že sa nič nedeje, ale ja sa bojím všetkého. dokonca mám pocit že pri prvom pohybe bábatka sa zlaknem a budem utekať na pohotovosť 😅

miskachrumka
8. jan 2012

Ahojte baby ja mám ten istý problém tiež mám tlak v podbrušku ako keby šlo zomna niečo "vypadnút ":( hnustný pocit som v 7tt a bola som pred tyždnom na sono prvý krát že je všetko v poriadku

lelacrima
8. jan 2012

ja som bola od 6.tt na PN, prave kvoli tlaku a neskor aj krvacaniu... takze odporucam vela oddychovat, nohy vylozene a pre istotu ist gynekologicke necha ta do 12.tt hodi na PN. Citala som co radia baby, ale uprimne, ani lekar Ti nevie zarucene povedat, ci to je ok. Samzrejme nechcem strasit, ale toto je moja skusenost. Dnes mame 10mesacneho krasneho chlapceka, hoci som brala lieky na stimulovanie zlteho telieska a na zacelovanie cievok. A este nieco, pozor na caje - bylinne, aj tie mozu vyvyolavat tlak v brusku. Na nete najdes, ktore su vhodne - najlepsie specialne z lekarne pre tehotne.

miskachrumka
8. jan 2012

Ďakujem ja som to pri prvom tehu nemala som po tazkej sekcii a preto sa viac bojím všetkého ☹ kedže máme odstup skoro 3 roky povedal dr, že sa nemusím bát !ale je to zvláštny tlak 😔 ja idem zas o 10dní na sono ! a vieš oddychovat s vyloženými nohami pri 3 ročnom dietati nieje reálne !

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre