Tmavý moč v 9. týždni tehotenstva. Čo to môže byť?

janarov
19. apr 2009

ahoj ahoj, som tu nová. Som v 9tt a každé ráno niekedy aj doobedu močím tmavý moč. 😨 predttým než tak či tak pôjdem k dotorke sa chcem opýtat Vás. Ďakujem.

dianka3
19. apr 2009

janarov
avoj, a akej presne farby je ten moc?

bianca
19. apr 2009

a pijes dost?

zuzana76
19. apr 2009

jana, problem moze byt,ze ako bianca pise, prijimas malo tekutin, alebo potom neberies nejake lieky? vitaminy? zapacha ten moc inak? neboli ta podbrusko? nemas nejaky zapal?

janarov
autor
19. apr 2009

tmavo zlty... nie je to az take strasne ale aj tak som dost mimo z toho, a pijem no myslim si viac nez dost.... aj ked teraz chodim na zachod aj ked nic nevypijem 😀 . ale pijem pijem

janarov
autor
19. apr 2009

pijem ako som pisala dost, lieky ani vitaminy neberiem, a neboli ma nic takze ani zapal to asi nebude.... skusim zajtra pit viac a uvidim ci je tam rozdiel ... mozno len ja mam pocit ze pijem dost a nie je to dost.

bianca
19. apr 2009

janov ak ta nic neboli tak by to nemal byt problem.Zajtra skus viac pit a daj si aspon kyselinu listovu

janarov
autor
19. apr 2009

uvidime....

scandya
19. apr 2009

Ja mam tmavy moc tiez od zaciatku skoro, cudovala som sa ze pijem minimalne 3l vody za den a je taky silny. Je to normalne

junovka
19. apr 2009

ja si tiez myslim, ze je to normal.Ono, zalezi aj co pijes?Ked nejake tmave malinovky, alebo nieco podobne, tak to moze byt aj od toho. 😉

junovka
19. apr 2009

minimalne 2 l tekutin by si mala vypit.

dianka3
19. apr 2009

janarov a ja mavyam obcas taky moc vraj je to normalne ze ked je trochu zltsi,moze to byt aj tym ak malo pijes alebo aj ked tvoje telo vylucuje nejake latky tak moze byt taky zlkasty to je normalne 😉

jaspina
20. apr 2009

Pokud ta tmavá barva je jen dopoledne a pak už ne, je to z největší pravděpodobností tím, že přes noc možná nechodíš na WC a taky večer nebo i přes noc nepiješ. Když se nějakou dobu moč. měchýř neproplachuje, tak ta moč tmavne a množí se v ní bakterie. Proto např, při zánětu močov. měch musíš pořád pít - aby se to neustále proplachovalo. A v těhotenství je k tomu sklon větší. Já když jsem měla zánět, vždycky ráno byla ta bolest větší a doktorka mi přikázala snažit se pít i přes noc a pomohlo to - i barva se okamžitě změnila. Tak to zkus..

janarov
autor
22. apr 2009

no tak som pred dvoma dnami pila este viacej, snazila som sa pit aj v noci ked som sla na zachod tak som sa uz aj napila, no len toho potom vela nepospim, no ale to podstatne je ze sa to uz ukludnilo..... uz ma moc normalnu farbu.... dakujem 😀

jaspina
22. apr 2009

Janarov, tak hlavně že je to v pořádku. Já to mám u sebe jak měřítko - jakmile je to tmavé, začnu moc pít, aby nepřišel zánět 🙂

yofresh
23. apr 2009

janarov - neboli te v zadech v oblasti ledvin? Nechci strasit, ale ja tenhle problem mam, i tmavou moc (hlavne rano). Bojim se, abych zase nemela krvinky v moci. Hodne na to trpim. Zacalo to pred tremi lety opakovanym zanetem moc. cest a mechyre. Taky jsem vypozorovala (i mimo tehustav), ze mi moc ztmavne treba kdyz zvracim...Doktori mi nic nezjistili, vse mam v norme....Pristi ctvrtek jdu na trippletesty,tak se na to gyndarky zeptam a pisnu to sem 😉 . Je taky fakt, ze driv jsem vypila treba tri litry tekutin denne. Ted se mi z piti zveda zaludek, tak toho vypiju min. Pomaha mi ale ruzovy Teekane pro tehotne zeny, obsahuje koprivu (mocopudna) a matu s medunkou (mirni nevolnosti) 😉

iinuska
23. apr 2009

yofresh, tmavy moc rano je normalny, lebo je koncentrovanejsi po noci.

yofresh
4. máj 2009

Takze krvninky v moci mam, ale dle dr - pokud ve vysetreni moci nezjisti nejakou infekci, baktrie ci zanet, je vse v poradku! Me krvinky v moci nejspis souvisi s piskem v ledvinach. Z gynekologickeho hlediska to ale nevadi.. 😉

erikjustinka
13. mar 2014

ahoj co znamena ked mam rano tmavy moc a poobede svetly?

satanka1
13. mar 2014

@erikjustinka ked v noci nepijes a nechodis na wc,tak je to normalne.pocas dna uz pijes,tak je moc svetly.farba mocu je vzdy znakom toho ci dost pijeme.

ludmilaw
20. apr 2016

Dobrý deň prajem, chcela by som sa opýtať som tehotná a som v polke 5 mesiaca z ničoho nič som začala cikat tmavo oranžový moč. Som ale trosku nachladená .. nieje niečo v poriadku z bábätkom alebo to je z toho nachladnutia. Mam s toho veľký strach ďakujem za odpoveď

slavkajaslova
15. mar 2022

Dobri den mozem byt tehotna tmavi zeliny moc mozem byt tehotna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre