Som tehotná a už štvrtý deň sa mi točí hlava

mia018
2. máj 2019

Baby prosím poraďte. Dnes je to už štvrtý deň,čo sa mi neustále točí hlava. Tlak mám v poriadku,snažím sa stále piť,väčšinu času iba ležím čo nevládzem poriadne stáť. Išla by som k ženskému len štvrtky neordinuje tak sa tam chystám ísť zajtra ak sa mi nepolepší. Ďakujem

baska0404
2. máj 2019

V prvom trimestri som mala nízky tlak 90 na 60, niekedy viac. Všeobecne mávam nízky tlak. Lekár mi vravel, že je to v poriadku, radšej málo ako vysoký. Ale aj keď bol vyšší (vždy do normy 120 na 80), tak sa mi v prvom trimestri točila hlava, bola som večne unavená. Energie som mala tak hodinu a potom zas nič, len som posedávala, nič sa mi nechcelo. V nejakom 10-11. týždni sa to začalo zlepšovať a teraz mám energie na rozdávanie. Na začiatku mi aj nechutilo jesť ale lekár vravel, že nevadí, dieťatko si aj tak vzalo čo mu treba a že sa netreba nútiť, aby som si nepoškodila pankreas. Keď mi proste chutí zjesť len ovocie, tak ovocie. Potom sa to samo upravilo. A na to točenie mi vravel kávu. EFSA (európska potravinová asociácia), vo svojich výskumoch uvádza, že 2- 3 kávy denne , tj. max 200 mg kofeínu, nepredstavuje pre plod žiadne riziko. Poškodzujúce sú pravidelné denné dávky vyššie ako 600 mg kofeínu denne. Takže kľudne káva a oddych, prejde to samé 🙂 Ale k lekárovi na konzultačku určite 🙂 Držím palčeky

lea299
2. máj 2019

@mia018 Môže to byť zapríčinené tehu 🙂, niekomu býva dosť zle na začiatku, bohužial si asi jedna z nich, drž sa to prejde 🙂

zanita777
2. máj 2019

@mia018 Ahoj. Ja som mala to isté a mám to ešte teraz a to som už v 37tt. Mam nízky tlak celý život a od kedy som tehotná ,tak to cítim ešte viac lebo bábätko rastie a tocaky neprestávajú, ale nie je to nič hrozné len budeš viac unavená 😊 Možno ťa to prejde , mňa to drží stále a už len čakám na porod 😊 hlavne že je bábätko zdravé 🥰 treba veľa piť a aj prechádzky nie sú zle ,hýbať sa treba.

mia018
autor
2. máj 2019

Ďakujem,dala som si trochu tej kávy hoci ju vôbec nepijem a už som schopná trochu fungovať. Už aby bolo bábo na svete

jarinka33
2. máj 2019

@mia018 kava ti neuskodi, ja ju pijem tiez a asi aj dost, ale povedal gyn ze je tok ok 🙂 Tiez mi byvalo riadne zle :/

montemotherone
2. máj 2019

@mia018 nemáš problémy so stredným uchom? Skús si dať do uší vatu namočenú do propolisu, alebo alkoholu, alebo kvapky Burow.

ajsha123
2. máj 2019

No, ja bez kavy tiez nedokážem existovat, uz som skúšala. Kava a magnezium. Inak sa točím stále. Dokonca musim aj rano, aj poobede, slabsiu, ale musim. A, ked ma boli hlava, tak mi zaberajú len lieky s obsahom kofeinu... Všeobecne, nielen počas tehu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre