Tupá bolesť v maternici v 1. trimestri. Rozťahuje sa mi maternica?

jasom
10. okt 2008

Ahojte,
chcem sa spytat, mate niekto skusenosti s bolestou maternice v prvom trimestri. Mna dnes v noci ako keby pichali do maternice, velmi som sa zlakla, moze to byt stale uhniezdovanie, som 11tt.
Predtym som to pocitovala ako take 2-3 pichy ale tuto noc to bolo akesi dlhe. Hovori sa ze ked v podbrusku pobolieva moze sa maternica roztahovat ale co su tieto pichania?
Budem vdacna za kazdu odpoved. 🙂

luciaakubko
10. okt 2008

jasom, aj ja som 😀 mavala v prvom trimestri podobne bolesti. dokonca ma tak vylakali, ze som hned startovala na pohotovost. samozrejme si ma tam nechali, a kedze bol vikend, pustili ma az v pondelok. tiez sa jednalo len o roztahovanie maternice. v 10 tyzdni som bola. neboj nic 😉 ak by sa pridruzili aj ine priznaky, chod k lekarovi. pre pokoj na dusi 🙂 nech ste zdravucki 🙂 😲 😉

jasom
autor
10. okt 2008

Jeej dakujem, ja si nemyslim tiez ze by to malo byt vazne lebo inak ma neboli nic a bola som pred par dnami u lekara a vsetko bolo ok, len su to take bolesti cudne. 😒 Ale asi tiez zbehnem na pohotovost ak to neprejde.

luciaakubko
10. okt 2008

viem presne ake-nedaju sa opisat a nikdy predtym si podobne nezazila...neboj, vsetko je ok 🙂 ak mozes, nahod kludovy rezim a oddychuj 🙂

jasom
autor
10. okt 2008

😅 no mas pravdu akokeby ma niekto pichal do maternice zospodu, asi v robotky pojdem rovno do postele pre istotu. 😒
A keby ti tieto pocity skoncili?

luciaakubko
10. okt 2008

to by bolo najlepsie 🙂 oddych ti len prospeje 🙂 kedy skoncili? v podstate ma sprevadzali celym prvym trimestrom, no nastastie boli len obcasne 🙂

lyongirl
10. okt 2008

jasom, ja som to mala tiež, pri prvom som letela tiež na pohotovosť, lebo mama a sestra ma vyplašili, bolo to v 9tt a dr. povedala, že to sa rozťahuje maternica a teraz pri druhom to mávam tiež, teda už moc nie, ale mala som, len už som vedela o čo ide. Tak držím palce, mňa to niekedy dosť bolelo a bola som vyplašená a plaším sa za každú maličkosť aj teraz. Neboj, všetko je ok.

jasom
autor
10. okt 2008

Jej dakujem tak uz som uplne kludna ze je to asi normalne 😵 😵 ja som letela na pohotovost ked som mala slabo ruzovy vytok na toaletaku v noci a potom uz nikdy ani naznak ale i tak som sa straaasne bala a vsetko bolo uplne v poriadku o par dni som isla na 1 poradnu a vsetko bolo v poriadku a to som bola u lekara pred 2 dnami 😎 tak sa nechcem za vsetko plasit a behat ked to prestane chvilkami, ale i tak som tiez vyplasena zo vsetkeho, babo sa nam skoro 3 roky nedarilo tak sa trochu bojim 😕 mna sem tam boli brucho ako ked mam dostat ale to som tiez citala ze je to normalne. A Dr. nic nezistil, vsetko je OK. Tak dufam ze dobojujeme do uspesneho konca. Drzim palce 😵 😵

lyongirl
10. okt 2008

to je normálne ,že sa bojíš, nám sa bábence podarili super a aj tak sa bojím každého pichnutia.
Predvčerom ma boleli kríže tak ako nikdy a celú noc som poriadne nespala, myslela som na to najhoršie, pretože pri prvom mi tak začal pôrod v 33tt a odvtedy mám pocit, akoby som ani tehotná nebola, až na vykúkajúce brušeno. A tiež som myslela, že poletím k dr., lebo som mala stále čudný pocit a ten pocit aj mám, ale všetko je už ok a snáď je aj bábenko v poriadku. Dr. idem ale až koncom meisaca, ale zas keby sa niečo dialo, tak sa to ukáže asi aj iným spôsobom, teda dúfam....

dijka123
14. aug 2021

Ahojto co to moze byt bolest podbruska na pravo ale tak to boli ako keby som tam mala nejaky kamen

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre