• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Utrogestan a vaše skúsenosti s ním

23. júna 2017 
Ahojte baby,
priznavam sa, je to moj prvy prispevok, aj ked na tejto stranke som bola v poslednej dobe dost casto. takze v prvom rade vam vsetkym prajem ten najstastnejsi rok, aby sa nam vsetko zle vyhybalo a aby sme sa vsetky dockali tych vytuzenych babatiek!
chcela by som sa spytat, ci tu je nejaka tehulka, ktora brala v prvych tyzdnoch tehotenstva iba utrogestan (nie v kombinacii s inymi hormonalnymi tbl) a cca v 11-12. tyzdni ho vysadila. Pytam sa kvoli tomu, ci pocitovala nejake zmeny, resp. ci nahodou nezacala spinit a pod.
3. jan 2007 o 14:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
deny77, ja som brala na zaciatku utrogestan, kedze som po umelom oplodneni a vsetko ok :slight_smile: ... teraz som uz v siedmom mesiaci a stale ok .... tak dufam ze to tak este zostane ;)
3. jan 2007 o 15:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj deny :slight_smile: Ja som brala utrogestan od 12tt do 16tt,nasadili mi ho kvoli krvacaniu,neskor som uz len spinila ale aj to sa postupne uplne vytratilo,jediny vedlajsi ucinok som mala spavost a unavu,asi hodinku po uziti som bola malatna a spava,ale inak to bolo v pohode a mne zrejme pomohol :slight_smile:
3. jan 2007 o 16:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
dakujem maaja a luuu. aj ja som po umelom oplodneni ako maaja, takze ho beriem od zaciatku, len od dnes by som ho mala pomaly vysadzovat....asi pred 3 tyzdnami som jeden vecer spinila, ale bola som hned na pohotovosti a vsetko bolo nastastie ok.
len mam trosku obavy, ze ked si teraz to telo na ten prisun zvyklo a zrazu sa nieco zmeni ako na to telo zareaguje. ci zase nebudem v panike ak nahodou zacnem spinit....som trosku dost ustrachana, az si niekedy leziem na nervy (pred 3 rokmi som mala missed ab. v 12 tt, ale vtedy som ziadne lieky nebrala)
3. jan 2007 o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
deny77, takže budes mat dvojicky ? :slight_smile: to je zlate ... my sme tiez mysleli ze budu dve, lebo mi dali dve vajicka, ale chytilo sa len jedno ... ale chvalabohu, lebo ked sme boli na UO predtym tak sa nechytilo ani jedno :frowning2: ono je to dost na psychiku .... inak este by som ti povedala, ze napriek tomu, ze som UO, tehotenstvo znasam uuuplne dobre, vobec nikdy mi nebolo zle, dokonca som sa nevedela dockat kedy mi uz narastie brusko ... teraz ho uz mam ( 7 mesiac ) ale podla mna vobec nie je velke ... ale babetko vraj rastie aj rychlejsie ako by mohlo ... na UZV stale indikuju o tyzden viac :slight_smile: a mne to neva, lebo ja sa ho uz neviem dockat ;)
a s tymi liekmi sa neboj, rob tak ako vravia lekari a moc si to nepripustaj :slight_smile: nie je dovod aby nebolo vsetko v poriadku :slight_smile: ten utrogestan je len na udrzanie babetiek, pokial viem, a ty ho vysadzas az niekedy koncom tretieho mesiaca, ne ? tak to sa tie babetka u teba uz pekne usadili :slight_smile:)
4. jan 2007 o 08:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
deny77, ja som potratila v 23 tyzdni, o pol roka na tom som otehotnela a hned mi nasadili utogestan. Pritom som v prvom tehotenstve nemala problemy prve tyzdne. Teraz som v 10tt a neviem ako dlho ho budem brat. Unavena som tiez, ale skor to pripisujem normalnej unave v 1.trimestri. V prvom tehotenstve som bola este viac a nic som nebrala. Skor akosi rychlejsie priberam. A nebude to len Vianocami. Mala som take stavy strasneho hladu hlavne vecer a skoro rano. No to asi bude tiez tym tehotenstvom. Prvy krat som ale do 12tt skoro nepribrala, teraz uz mam take 1,5 kg navyse. Nemyslim, ze budem mat problem, az ho vysadim, ale urcite sa potom ozvem.
4. jan 2007 o 17:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte babenky, dakujem deny za tuto otazku :wink: . Ja som v lete mala missed /v 6.tt/ a teraz mi dr. od 5.tt nasadil utrogestan a povedal, ze ho budem brat az do 14tt. Tiez sa bojim ako moje telo zareaguje. No a beriem aj ascorutin a toho sa tiez bojim. Potom sem napisem, ako to dopadlo :sweat_smile:
4. jan 2007 o 18:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte baby,chcem sa spytat,ako beriete Utrogestan,normalne ustne alebo vaginalne.Zevraj sa to moze tak aj tak? :astonished:
7. apr 2007 o 07:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj friduca :wink:
aj ja beriem Utrogestan, orálne. Dá sa aj tak aj tak ako píšeš, neviem kedy sa má užívať ako. Doktor ti nepovedal? asi nie si tehulka, kvôli čomu ti ho vlastne predpísal ?
7. apr 2007 o 10:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte ja beriem tiez utrogestan a mam ho brat do 12 tt.priberate po nom?mne sa zda ze aj ano,lebo som pribrala 5 kg od zaciatku uzivania.vy ste ako na tom?
7. apr 2007 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj. Ja som pri prvom tehotenstve brala utrogestan, lebo mám insufiscienciu žltého telieska, teda nedostatok progesterónu. Brala som ho orálne práve ako prevenciu pred špinením, aby malo bábo dosť živín( keď je málo progesterónu, tak je nízka sliznica a bábo má málo výživy. Takto sme o to druhé v ôsmom týždni prišli, lebo som nevedela, že som tehotná a progesterón som začala brať, až keď bolo neskoro). Pri druhom som brala duphaston(to isté ako utrogestan), aj pred otehotnením(tentokrát som presne vedela, kedy som otehotnela) a potom ešte 12 týždňov(ďalej sa brať nemusí, lebo výživnú funkciu už preberá placenta). Utrogestan , teda progesterón môže spôsobiť, že sa potrava čiastočne vracia zo žalúdka do pažeráka(oslabený zvierač), máte pocit, akoby ste stále mali jedlo v hrdle. Po vysadení som už nič také necítila. Pred tehotenstvom mal na mňa uspávací účinok, bola som stále ospalá. Keď som ho brala pred otehotnením, tak som nepribrala, ani neschudla. Kamoška schudla. Asi je to indivinduálne. Keď som ho brala v tehotenstve, tak som priberala možno rýchlejšie (aj keď mi spočiatku bývalo zle) ako bolo žiadúce. Teraz mám už takmer normálnu hmotnosť. Duphaston sa berie iba perorálne, utrogestan aj vaginálne(keď zvraciate), ale inak sa rozhodne sama žena.
7. apr 2007 o 17:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
neviem ci moze pobolievat spodok po utrogestane,ale som stale plna a nieco zjem a tazko mi travi.ma utrogestan vplyv na vajecniky alebo sa uz maternica zväcsuje.
7. apr 2007 o 17:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte tehulky ja som tiez dvojickova a brala som utrogestan od zaciaku tehotenstva az do toho 12tt.a jedine co som pocitovala bola neskutocna unava.ale po vysadeni sa to zlepsilo.zelam vam bezproblemove tehotenstvo a zdrave deticky
7. apr 2007 o 17:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
misa1: určite je to rast maternice. Ja som mala bolesti ako pri menzese. A pocit plnosti žalúdka spôsobuje ten hormón. Ako som písala.
7. apr 2007 o 17:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som mala tiez bolesti ako pri mendzes prve tyzdne potom som mavala take pichave bolesti ale tiez som to pripisovala rastu maternice.
7. apr 2007 o 18:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Keikei,ja ho beriem preto,ze som tehotna a nemam progesteron.Dufaston bol pre mna asi slaby.Mam po troch potratoch.
8. apr 2007 o 09:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mne gynekológ povedal, že utrogestan a duphaston sú to isté. Len firma, čo ho vyrába je iná.
8. apr 2007 o 10:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ale ze Dufaston ma 10mg progesteronu v tablete a Utrogestan 100mg.Tak bude silnejsi asi len v tom je rozdiel. :slight_smile:
8. apr 2007 o 10:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Máš pravdu. Teraz som to pozerala. Utrogestan je progesterón a duphaston je derivát (dydrogesterón).
8. apr 2007 o 10:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moze sa duphaston a utrogestan uzivat sucasne? ma s tym niekto skusenosti?
8. apr 2007 o 10:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte ja som brala utrogestan od 8-9tt az do 11tt vaginalne a kedze mi presiel moj problem tak som ho vysadila..ja som nepribrala ani kilo az teraz tento tyzden.. :slight_smile: bud beres jedno alebo druhe..a bolesti ako pri menstruacii su normalne ja ix mam aj teraz obcas to preto lebo malicky si robi miesto :grinning:
8. apr 2007 o 11:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahoj babulky, ozývam sa tu ešte raz. spomínala som, že beriem Utrogestan perorálne, a v letáku som práve čítala, že v prvom trimestri by sa mal aplikovať len vaginálne. tak som teraz z toho akosi vedľa. dúfam, že to nie je nejaký problém, keď ho užívam takto.
užívali ste ho tu niektorá tiež perorálne v prvom trimestri? ďakujem :wink:
12. apr 2007 o 09:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kei - a nehlces ty nahodou cipky? :wink: :grinning: :grinning: :grinning: .
12. apr 2007 o 09:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
svetluš: dúfam, že nie :grinning: :grinning: :grinning:
myslím, že čípky sú to neni, sú to také malé guľaté tabletky. aj na krabičke je písané, že sú to kapsule určené na perorálne a intravaginálne použitie. :wink:
12. apr 2007 o 09:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kei no mne dokina povedala aby som ix brala vaginalne lebo ze tak je to lepsie tak sa zbytocne nezatazuje pecen a zaludok..ale je to to iste..skus sa spytat
12. apr 2007 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj keikei ja som uzivala utrogestan cely prvy semester lekarka mi povedala ze jednu rano peroralne a na noc vaginalne.a tiez mi povedala ze ak by som mala nejaku reakciu pri vaginalnom uzivani mam prejst na peroralne rano aj vecer.a tak som to brala az do konca a vsetko je vporiatku.
12. apr 2007 o 13:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vporiadku tak som to mala napisat :sunglasses:
12. apr 2007 o 13:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:frowning2: Ahojte dievčetá!! Mohli by ste mi poradiť, ale ak sa to dá trocha možno aj upokoojiť. Som po inseminácií a po druhej kontrole krvi mi povedali že som tehotná. Bola som veľmi šťastná, až do dnešného dňa keď som bola na ďaľšom odbere a tam mi sestra povedala, že mi nejako pomaly - neviečom stupňuje a potom som zistila , že dnes som začala aj trocha špiniť. Beriem utrogestan vaginálne od 27.4., od 15.5. mi zvýšili dávku. Mala by som byť v treťom týždni.Mám strach
22. máj 2007 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
emilly ja si myslim ze utrogestan je ucinny.ja som ho brala tiez ako som uz vyssie spominla a zatial mam bezbroblemove tehotenstvo s dvojickami.ale ked som ho mala vysadit pytala som sa lekarky ci sa potom nieco nemoze stat a ona mi povedala tolko ze nie vsetko je v moci liekov.cize ak sa ma babanko udrzat sa udrzi.a nebud smutna ja verim ze sa ten stav upravi a budete vporiadku.skoda ze neviem co ti to pomaly rastie.nie je to nahodou HCG hodnota?lebo spinenie nemusi znamenat nieco zle a myslim ze to moze byt aj z toho utrog skus pozriet ake ma reakcie.ja som nemala ziadne problemy len som bola trosku unavena.drziiim ti veeeelmiiiiiiiiiii palceky
22. máj 2007 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj emily,asi ratas tehotenstvo od zakroku IUI,ale lekar ho vzdy rata od posl.menzes,takze,co je pozitivne (asi)si uz v 5. alebo 6tt. Ja som prave PN,lebo som v 6tt zacala spinit.Tiez som sa velmi prelakla,ale kym spinis tmavu krv, nie je treba sa znepokojovat.Treba klud a utrogestan. Ja som ho pocas spinenia brala ustne a teda bola som poriadne ospala-co mi v tejto situacii vyhovovalo,lebo som vacsinu dna prespala,a nemyslela som negativne.Ked sa to po 6-tich dnoch upokojilo, zacala som ho uzivat vaginalne.Myslim, ze dievcata vyssie napisali pekne prispevky a k veci. tak hlavne klud, lebo co sa ma stat sa aj tak stane. :wink:
22. máj 2007 o 18:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
emily,kolko dni si davas utroš??ak spinis,zacni ho zapijat troskou vody
22. máj 2007 o 18:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok