• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Utrogestan a vaše skúsenosti s ním

4. novembra 2016 
ahojte baby.. mal niekto pri uzivani utrogestanu problem s migrenami? davkujem 2/0/2 vaginalne a nedokazem fungovat. migreny som mavala aj pred tehu, dost silne, tato bolest hlavy je ale ina..hlavne v zatilku a priserne pulzujuca...dost mi zneprijemnuje zivot. ked vynechavam rannu alebo vecernu davku, stav sa troska zlepsi. dr. povedala len pretrpiet, alebo vysadit na vlastne riziko, co by som nerada... nemate nejake rady na migreny?? paralen, kt. jediny mozem samozrejme nepomaha... :unamused: dakujem
28. sep o 06:14  •  čaká bábätko, termín má v máji 2017 (19. tt)  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@maaja a ked ste mali dostat tak ste maly cuerny vytok
28. sep o 12:17  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v máji 2015  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte nezvýšil sa niekomu utrogestan? píšte do IP
5. okt o 12:16  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mam na predaj 35 tabliet zaruka 01/2018.
17. okt o 16:30  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Dievcence, prosim, nezvysil nahodou niekomu Utrogestan? Napiste prosim do IP, ak ano. Dakujem.
19. okt o 10:45  •  7 detí  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte,potrebovala by som poradit ak niekto vie.Dr.mi predpisala Utrogestan na upravu cyklu,kedze je nepravidelny a my by sme chceli uz babo.Ale dr.mi povedala len tolko,ze ho mam zacat brat od 12.dna cyklu,po 2 tablety denne a predpisala mi 3 balenia.Ja vsak neviem,ze ked ho zacnem brat od toho 12.dna,dokedy ho mam brat?Az kym nevyberiem vsetky tabletky?Alebo to mam v niektory den stopnut?Nerozumiem tomu velmi.Dik za odpovede.
21. okt o 21:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Na ten 12ty den cyklu ako prisla? To sa berie po ovulacii, lebo Ti ju zablokuje. Takze sleduj si ovulku a ked si budes ista, ze je po nej, tak si nasad Utrogestan. Uzivat budes do menzesu alebo minimalne 12 dni.
21. okt o 21:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@catherinah tak to netusim a hlavme ja vobec neviem kedy mam ovulku,telo mi nedava ziadne signaly :/ rozmyslam,ze sa na tie lieky vykaslem
21. okt o 21:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mailinka4 musis mat signaly, ak mas ovulku :slight_smile: Ak babo naozaj chces, tak si ovulku zistuj. Bud testami, meranim bazalnej teplity alebo sledovanim hlienu - idealne kombinacia viacerych sposobov.
22. okt o 12:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@catherinah jo,idem na to tento cklus, dnes som prvy den,tak az mi skonci MS som odhodlana merat si BT.Rozmyslam,ze vobec nepouzijem ten Utrogestan..co myslis?
22. okt o 13:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mailinka4 zatial nemusis, odsleduj si cyklzs bez neho. Hlavne dlzku od ovulacie po MS. Ja Ti poradim, kludne pis IP.
22. okt o 13:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@catherinah dakujem,urcite napisem :slight_smile:
22. okt o 16:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte, prosim ak viete poradte. Snazime sa o babo a kedze mam nepravidelny cyklus, Dr mi predpisala utrogestan. Mam ho brat od 12.dna cyklu az do 26 DC, dve tablety denne. Ale predpisala mi to bez toho,aby mi robila nejaky hormonalny profil, je to normalne? Mam teraz z toho trosku stres, ci je to ok, pchat do mna hormony ak v podstate netusia kde je problem. Snazime sa len 6 cyklov este len.
2. nov o 18:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mailinka4 aku dlhu mas LF? A vies priblizne kedy ovulujes?
2. nov o 18:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@kakatulik no praveze netusim kedy mam ovulaciu a teda ani neviem lutealnu fazu :/
2. nov o 18:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mailinka4 utrogestan sa dava az PO ovulacii. Kedze nevies, kedy ju mas, v ziadnom pripade si ho nedavaj na 12 ty den, lebo si ovu zablokujes. Utrogsestan je progesteron.
2. nov o 20:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@catherinah ked ja uz neviem comu verit, polovica ludi vratane gynekologov tvrdi,ze to nic neblokuje a druha polovica, ze ano. Uz som z toho fakt na nervy!
2. nov o 20:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mailinka4 skus si zacatmeraj BT a zistis kedy mas ovulku a ci vobec,lebo ak nemas,tak nemas co blokovat a potom mozes davat utros aj na 12 DC. Ak ale ovulujes neskor ako13-14DC ovulku si zablokovat mozes.
3. nov o 00:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@kakatulik no ja si meriam BT,ale nikdy z tych cisel neviem vyjst.Proste si robia co chcu a skacu hore dole,ale zaroven musim povedat,ze nikdy som nemerala asi dlhsie ako 2 tyzden leno bud som cestovala alebo som zabudla merat.Ale dala.som si teda vcera ten Utrogestan a mam ho brat 2 mesiace.Tak uvidime.Ja si myslim,ze dr mi to predpisala hlavne kvoli uprave cyklu.Ale je mozne upravit cyklus po 2 mesiacoch? A nevies nahodou,ked vezmem Utrog.posledny den 26DC,dokedy mam potom cakat na MS?Mala by prist hned alebo je tam nejaka norma dni na cakanie?diik
3. nov o 10:16  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mailinka4 Bt musíš merať pravidelne a podľa pravidiel, inak z toho nevyčítaš nič.

Kolko dňový cyklus si mala bez Utrogestanu?
3. nov o 11:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@catherinah no posledne 2 nesiace az 48 dnovy cyklis, dovtedy 28-36 max.Jj ja viem,ze treba pravidelne,ale.niekedy sa neda. Inak nevies mi poradit?Dr mi predpisala ten Utrogestan od 12.DC,ale bepovedala dokedy to mam brat,a vcera mi ina Dr.(am sa striedaju a kazdy den je ina a kedze vcera bol 12DC tak som si chcela overit ako to je) povedala, ze to mam brat 14 dni,cize do 26 DC.Potom pockat na MS a zase od 12DC brat.A to po dobu 2 mesiacov.Co mi nevychadza nejak na pocet tabletiek,predpisala mi 90 a takto vlastne vyberiem 60.Tak neviem uz co robit a co si mysliet o tom vsetkom.
3. nov o 11:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mailinka4 to oni predpisuju aj viacej, podľa počtu balení sa neriad :wink:
Ja beriem 12 dní, ale začínam až po ovu.

Vy sa aj snažíte o babatko, či len kvoli uprave cyklu ho berieš?
3. nov o 12:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@catherinah no ja som Dr.povedala,ze mam nepravidelny cyklus a chceme babo.Takze mi predpisala na to ten Utro.Mozno mi chce dat najprv dokopy cyklus a potom zvysok poriesime.Totiz povedala,ze ak o 2 mesiace neotehotniem,tak tam mam prist na 10.den cyklu,aby zmerala folikuly.Cim vlastne dala.najavo,ze asi by mohlo dojst aj k oplodneniu,No ale tak neviem...
3. nov o 12:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mailinka4 tak ak to budeš užívať od 12teho dňa, tak si blokneš ovulku a neotehotnieš.
Ja som už prešla viacerými lekármi a všetci mi tvrdili, že Utroš až PO ovulke, dokonca momentálne užívam až na tretí deň bez hlienu, kedy je jasne, že už ovulka určite prebehla. Skus si teda aspon sledovať hlien alebo robiť ovulačné testy, aby si si ju neblokla.
3. nov o 12:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@catherinah vies co,ja som mala pocas menstruacie pocity ako okolo ovulky,citila som vajecnik,co pocas MS.nezvyknem a hned po MS som mala aj hlieny pripominajuce.ovulku,dokomca aj BT bola v tieto dni okolo 36,60 a dalsi den vyskocila na 37,60.Drzala a tak dva.dni ,ale dnes som merala a uz bola zase 36,72.Myslis,ze mohla prebehnut ovu?Lebo to by znamenalom,ze som si nic neblokla,kedze by som ju mala skor.Ale tak uvidime. Som zvedava na dalsie BT teploty a tiez.na hlien,ci sa objavi este.
Inak dnes som mala sen,ze boli // :slight_smile:) kiezby
4. nov o 09:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mailinka4 Teplota by sa mala držať hore až do MS.
Neviem, či meriaš správne. Vieš ako treba merať?
Kedy si prestala mať hlien?
Lebo hlien môže byť aj 10 dní.

Taká skorá ovulka býva pri krátkych cykloch (21 -23 dňových). Ale Ty si písala, že mávaš dlhšie, takže tam býva ovulka neskor, pretože luteálna fáza (od ovulky po MS) býva v každom cykle rovnaká.
4. nov o 09:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@j_ank_a ked som ho brala, mala som takmer vsetky vedlajsie ucinky..nechcela som to, presne ako ty, nemohla som funngovat, vysadila som a par mesiacov na to sme otehotneli...ale kazdy to znasa asi individualne
4. nov o 09:30  •  2 deti - čaká bábätko, termín má v júni 2014  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@catherinah tak meriam pomocou bazalneho teplomeru.Kazde rano cca rovnaky caz,max polhodka rozdiel.Zavediem do posvy,zapnem a ked pipne,vyberiem.
No prave,mam dlhsie cykly...tak neviem,to len co som pozorovala na sebe tak pisem,ale samozrejme,mozno to este len pride.
4. nov o 09:46  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mailinka4 tak meriaš správne (pokiaľ v noci nevstávaš).
Je to také divné, že prečo potom klesla.
4. nov o 10:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@catherinah no pravee...a pritom podmienky boli rovnake,nebolo otvorene okno,ani som nemala.zmenenu prikryvku..neviem.A prosim ta,do kolko dni po dobrani Utro.by sa mi mala dostavit MS?Resp kedy uz ist za dr.,ked do kolko dni nepride!
4. nov o 10:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok