• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Utrogestan a vaše skúsenosti s ním

4. novembra 2016 
Milá safiah a ika00!! Ďakujem veľmi pekne za odpovede,ale mne sa stalo to najhoršie, takže som prišla o babatko. Som uplne na dne a teraz neviem či mam skúsiť znova insemináciu, alebo mám už ísť na väčšie umelé oplodnenie. Ja by som asi ešte skúsila insemináciu, ale neviem či to ma zmysel. Neviem kde sa stala chyba, ale asi musím veriť , že to už dopadne dobre. Ďakujem.
23. máj 2007 o 08:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,
Emily77 velmi ma mrzi, ze opat musis zazivat tu bolest. Aj ked som to ja chvala Bohu nezazila, mam dost znamych, ktore ano a viem, ze sa to tazko preziva. My sme boli tiez na umelom, robili nam ICSI, lebo ina sanca nebola. Myslim si, ze ked to tebe vyslo inseminaciou, zbytocne by si platila velke prachy za ine. Jedine, ze by ti zistili, ze babatko ta opustilo, lebo bolo urciteho pohlavia a preto by ste chceli vybrat. A mas pravdu, musis verit. Drz sa a netrap sa.

Co sa tyka toho Ultrogestanu, ja som ho brala vaginalne cca do 10 tt, potom mi doktor povedal, ze mam zacal brat Duphaston oralne, ze je dobry a setrnejsie (zrejme kvoli mnozstvu tej latky). Prechod bol taky, ze som 2 dni brala aj jedno aj druhe a potom som Ultrogestan vysadila. V 12 tt som mala prestat brat aj duphaston, ale zacala som krvacat, tak mi ho este nechali.

Danka, prepac, ze sa pytam, viem, ze to boli, ale co sa stalo, ked si o babo prisla v 23 tt??
23. máj 2007 o 09:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj emylly, je mi to moc luto ze sa babatko neudrzalo sice neviem co to je ale viem co je sa bat o babatka to prezivam od zaciatku no mala som aj velky boj s tym aby som na to nemyslela a jednoducho prijala cokolvek co pride.a mne neostava ine ako ta podporit v dalsich krokoch a nevzdavat sa.ak ti pomohla inseminacia a otehotnela si tak skusaj dalej ako ti tiez radi kukulkaja.a este by som sa chcela opytat pred inseminaciou sa nejako maternica pripravuje liekmi pred zakrokom?
emilly budem na teba mysliet.
23. máj 2007 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj kukulkaja!!! Ďakujem za podporu. Musím veriť a skúšať ďalej. Môžem sa spýtať koľko asi tak cca stojí umelé oplodnenie, aby som približne vedela. Ďakujem .Prajem aj tebe veľa šťastia, nech si v poriadku.
23. máj 2007 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Milá Safiah!! Ďakujem aj tebe. Predtým som brala také malé pilulky asi nejakých 9 dní , ale teraz si neviem spomenúť ako sa volajú a potom som bola na ins. a hned som začala brať utrogestan. Budem silná a tebe tiež veľa šťastia. V koľkatom si tt?
23. máj 2007 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Lia! Utros. som užívala 26 dní, ale už mi ho včera vysadili.
23. máj 2007 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Emilly77.
Nam museli robit ICSI - to je v podstate myslim, ze najdrahsi zakrok, ked neratam nejake specialne geneticke vysetrenia. Po schvaleni poistovnou - co bolo cca do 1 mesiaca sme sa pustili do toho. Poistovna preplatila priblizne 25 000 a my + k tomu ešte 25 000 + lieky a cesta do BA. My sme chodili do Iscare, ale mam taky pocit, ze niektore centra tych dalsich 25 000 nechcu. Ale kedze u teba uz raz vysla inseminacia, zrejme ti bude stacit klasicke IVF bez ICSI, takze to je lacnejsie, ale o tom veru info nemam.
Drz sa, raz to predsa musi vyjst.
23. máj 2007 o 14:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
emilly je mi to ľúto :frowning2: môžem sa ťa ale spýtať kam si chodila do centra, koľko utrogestanu si brala a či si bola na utz, bo ja som tiež 6 tt, tiež som po iui mala som ju 26.4.2007 v Iscare už druhú a táto sa vydarila, včera sme boli na prvom utz a doky povedal, že mimi má 1 mm a že ide všetko ako má, len sa stále bojkám. ďakujem veľmi pekne
23. máj 2007 o 14:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
emilly ak si sa pytala na moj tt tak to mam aj v pase 24tt sedi mi to presne s PM aj s genetickym vysetrenim babatiek.
23. máj 2007 o 18:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babulky ktoré beriete utroš chcem sa spýtať....beriem utroš dve ráno dve naobed a dve tabl. večer, takže nosím stále intimku aj na noc a hrozne mám tým pádom spodok ako keby zapálený, zaparený alebo ako to mám nazvať je to také citlivé a po milovaní ma to riadne štípe, čo to je mali ste to niektorá?? Musím sa na to v pondelok opýtať dokyho, ale chcem počuť aj váš názor...dakujem... :wink:
23. máj 2007 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja nemam taky pocit lenus,beriem tiez 2 tabl.kazdych 8 hodin,ale nic take nemam,mozes mat aj mykozu,niektore zeny to mavaju na zaciatku tehu :confounded: .skoc radsej co najskor k doktorovi,aby sa ti to nezhorsilo.
si nachylna na mykozu??
23. máj 2007 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lia asi som bo som mala aj pred tym s tym problemy, brala som clotrimazol...ma picne z toho v pondelok to musim povedat dokymu, keby ma to napadlo vcera u dokyho uz som mohla mat pokoj :frowning2: dakujem za radu...
23. máj 2007 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lenusa je neviem ale sla by som na gynekologiu s mykozou hned. ja som to mala pred tehotenstvom pravidelne jedna sa zahojila a o 2 tyzdne som mala opat.dost neprijemne. inak ja ked som brala utrog vaginalne tak som pocitovala palenie.tak som ho potom uzivala oralne do 12tt rano a vecer.mykoza ti mohla vzniknut aj tym ze si utrog davas 3x denne a nosis stale intimku co je to najlepsie pre vznik mykozy t.z. vlhke prostredie.
23. máj 2007 o 23:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mykoza je pluha veru, ja prave teraz beriem na nu cipky, tak dufam, ze budem mat aspon chvilu pokoj. Ultrogestan som si davala tiez 3x2, ale nejaku zvysenu citlivost som nepocitila. Ale ako vravi Ika00 ta vlhkost nie je dobra. Skus zmenit intimky a castejsie si ich menit. A pokial mas svrbenie len vonku, tak natierat par dni Canestenom.
24. máj 2007 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kukulkaja canesten doma má a myslíš, že tehule ho môžu používať, včera som tak na neho pozerala keď ma to pálilo, ale nevedela som či môžem....
24. máj 2007 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Lenusa, ja mam dost problemy pocas tehu s mykozou, alebo co to je, bola som aj v nemocnici, som sa na to pytala a doktor povedal, ze Canesten mozem. Dokonca som si vkladala take cipky, co mali v navode, ze tehotne by ich nemali, ale doktor povedal, ze je to len lokalne antibiotikum, a ze sa nemusim nicoho bat.
24. máj 2007 o 10:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ďakujem veľmi pekne dnes si ho pekne dám :wink:
24. máj 2007 o 10:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj lenusa!! Ja chodím do GYNFIV v BA Ružinov k MUDr. Harbulákovi, Utrogestan som brala asi 26 dní a na ultraz. som nebol, nestihla som. Ja som bola na insem . 27.4. a všetko vyzeralo dobre ale potom to nevyšlo. Môžem sa spýtať kde je ten Iscar???
24. máj 2007 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Iscare je na Šulekovej. Ja som bola na iui deň pred tebou.... inak mne doky tiež hovoril, že je lepšie ak bábulo odíde skôr ako neskôr....ideme teraz v podnelok na ďalší ultrazvuk, ale už k môjmu dokymu na Kramáre tak som zvedavá, či je všetko ok...
24. máj 2007 o 14:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte babenky , chcela som sa opytat vas co mate skusenosti s utrogestanom. Chcela som vediet, ze ked ho beriem pred otehotnenim ci nemoze ovlyvnit pohlavie dietata. A ci sa po nom velmi pribera. Je to predsa cistý hormon. Dakujem za odpovede, viem ze su to take hlupe otazky ale velmi ma to zaujima.
29. nov 2007 o 09:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte dievčatá!
Náhodou som zašla do tejto témy a predpokladám, že sem píšu tie, čo sa snažia otehotnieť a asi to nejde spontánne..
Tak mi dovoľte podeliť sa o moju skúsenosť :slight_smile:
Ja som po IVF, chodila som do ISCARE. Utrogestan som začala brať jeden deň pred transférom oplodnených vajíčok. Nemala som s ním žiadne problémy, ani som po ňom nijak zvlášť nepribrala, akurát, že to bolo nepríjemné vzhľadom k tomu, že som ho užívala vaginálne... Inak, po ET sa má užívať 3mesiace, pokiaľ ženy otehotni, ale po mesiaci som začala krvácať, tak mi ho vysadili a nasadili mi duphaston (rovnaký hormón, len iný výrobca - oveľa menšia tbl a užíva sa orálne).
Inak, nám sa uchytili obidve embryká a teraz sme šťastní čakatelia dvojičiek :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Mali sme veľké šťastie, lebo sa to podarilo na prvý krát!!!!! Tak držím Vám palce, tým ktoré sa snažia, aby sa to podarilo, a tým, ktorým sa podarilo, aby sme to dobojovali do šťastného konca!!!!
29. nov 2007 o 09:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahoj, dakujem, my sme prisli o babetko a stale vaham ci si mam do seba pchat hormony. Ale babetko strasne chceme a doki povedal ze to nie je skodlive ani pre mna ani pre babetko. Len som chcela vediet ci to nema vplyv na pohlavie babetka a ci sa nepribera. Tak sa pytam na vase skusenosti. ja mam sklon k priberaniu a nechcem byt ako zemegula. a chceli by sme chlapceka . Ale zase na druhej strane ked nam to ma pomoct. Tak este neviem. poradte mi prosim.
29. nov 2007 o 10:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nikto mi nevie odpovedat na moje otazky???
29. nov 2007 o 16:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahoj Diusa!
Čo sa týka utrogestanu, je to liek, ktorý obsahuje pohlavný hormón progesterón. Je to hormón, ktorý sa tvorí v tele tehotnej ženy. Ženám ho predpisujú pri niektorých poruchách (skús www.nobel.sk). Ja nie som odborník, ale z môjho laického pohľadu som presvedčená o tom, že tento liek neovplyvňuje pohlavie dieťaťa. Pohlavie je genetická záležitosť niekde na báze chromozómov a progesterón je hormón na udržanie tehotenstva. Napríklad: ja som po IVF. Najskôr mi odobrali vajíčka, manželovi spermie. Tieto potom mimo tela matky oplodnili, čím vznikli embryá - už vtedy je, podľa mňa, dané pohlavie. A tieto embryá mi transférovali do maternice. V čase, keď mi vajíčka odoberali, som utrogestan neužívala, začala som ho užívať až po odbere vajíčok, tesne pred tým ET, aby v mojom tele bol ten hormón progesterón, kt. keďže som vtedy ešte nebola tehotná, som sama neprodukovala. Preto si myslím, že tento liek nemôže ovplyvniť pohlavie dieťaťa. A ešte jeden taký príklad - keď som chodila do centra, čítala som tam v nejakej brožúre o prípade, kedy lekári ovplyvnili pohlavie dieťaťa - išlo o matku, kt. mala nejakú chorobu krvi.Táto choroba je dedičná, no keď ju zdedí osoba ženského pohlavia, nič sa nedeje, nemá žiadne problémy. Keď ju však zdedí osoba mužského pohlavia, je to dieťa potom ťažko postihnuté. Tá pani nevedela, že má takú chorobu, spontánne otehotnela a narodil sa jej postihnutý chlapček. Po čase chcela druhé dieťa, ale to už bola pod dohľadom lekárov, urobili jej umelé oplodnenie, kde ešte pred transférom upravili pohlavie z medicínskeho dôvodu. Tiež to bolo na báze chromozómov, xx a xy, tak proste dosiahli, že sa jej narodilo zdravé dievčatko. Bol to unikátny zákrok na Slovensku v tom čase, ale potvrdzuje to, čo som už napísala, utrogestan nemôže ovplyvniť pohlavie dieťaťa. I keď opakujem, je to názor laika!!!! Snáď som Ti odpovedala na Tvoju otázku uspokojivo, každopádne sa ešte skús popýtať odborníkov :slight_smile: Inak, čo sa týka toho priberania, ja som z neho nejak zvlášť nepribrala, ale hovorí sa, že ženy, užívajúce hormonálne lieky majú sklon k priberaniu, doslovne že sú až také nafúknuté. Ale vraj by to malo byť dočasné, po doužívaní hormónov by to malo prestať, tak neviem. Budem Ti moc držať place, aby sa Vám podarilo to bábätko a aby ste boli šťastní!!!!! :slight_smile:
30. nov 2007 o 07:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ nana- ty si zlaticko, dakujem ti za odpoved , velmi si mi pomohla pri rozhodovani. Chcela som si to najprv overit takto ,mne moj doktor nic nepovie, musim sa pytat a pytat. Ja som z neho niekedy na nervy, ale je to odbornik, len nehovori ked sa nepytam. A ked sa opytam taketo nieco tak na mna pozera ako zaba z prachu, co som sa to opytala. Ako keby som ja studovala medicinu a mala vsetko vediet. dakujem ti velmi pekne.
30. nov 2007 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte vsetky. Ja beriem tiez Utrogestan , 7.03,idem na kontrolu ci nam to vyslo alebo nie. Chcela by som vediet ci sa to pocas tych dvoch tyzdnov aj prejavi ci ste alebo nieste tehotna.To cakanie je strasne dlhe :pensive:
2. mar 2008 o 15:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte.Otvaram znova temu,snad mi niekto poradi.Dnes mi znova nasadil doktor utrogestan,ale docitala som sa ze sa moze iba v 1.trimestri a ja prave zacinam 2 a mam ho na cely mesiac...Je tu niekto kto ho bral aj v druhom trimestri?
7. apr 2008 o 19:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj bianka. ja som ho brala iba v prvom trimestry. Doktor mi to vysvetlil tak, ze utvori taky ochranny vacok okolo plodu a vlastne ho pomaha udrzat, ale ak je plod poskodeny alebo je tam nieco zle, tak priroda spravi svoje aj tak. A o prve som aj tak prisla. :unamused: Ale druhe sa udrzalo :grinning:
7. apr 2008 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
stankatt:no prave tak ma to zarazilo
7. apr 2008 o 19:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bianka myslim, ze doky vie co robi. Musis mu verit. Keby ti mal uskodit, tak ti ho neda. drzim vsetky palceky.
7. apr 2008 o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok