• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Utrogestan a vaše skúsenosti s ním

27. júla 2017 
ja si za to mozem aj trocha sama,lebo som bola tak vydesena ze som ho prosila aby mi dal nieco na udrzanie :confounded:
7. apr 2008 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bianka, ja som začala brať utrogestan v 14. týždni. Na sone mi okrem dvojičiek objavili aj hematóm, tak ma týždeň nechali v nemocnici na pozorovanie, ale ten utrogestan som brala dlhšie. Aj po návrate z nemocnice. A tiež som si prečítala príbalový leták a vydesila sa, že však ja by som ho už nemala brať :confused: . Tak som volala doktorovi a on ma upokojil, že aby som si nerobila starosti a mám ho ešte brať. No a potom mi v poradni povedal dosť a už som ho nebrala. Ale nepamätám si dokedy som ho brala :unamused:
7. apr 2008 o 19:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
margaretka11:posielam jedno veeelke dakujem.A brala si vaginalne ,alebo oralne?
7. apr 2008 o 19:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Orálne :wink:
7. apr 2008 o 19:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bianka,uz sa nepamatam,ale tiez som ho brala dlhsie,a je jedno ako ho uzivas,mozez aj tak,aj tak,ak ti este byva zle,a hrozi,ze ho vyzvracias,kludne mozes vaginal. :wink: :slight_smile: drzim vam vsetkym palce,nech vam to dobre dopadne,a rychlo ubehne. :slight_smile: :wink:
7. apr 2008 o 19:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne ho prave dal vaginalne,ale to je fakt asi jedno :wink: /i ked radsej by som oralne/
7. apr 2008 o 19:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jo a mala som s tým bohovský problém lebo ma z tých guličiek napínalo. Ale vymyslela som si vlastný zlepšovák, dala som tabletku do úst a poriadne sa napila, aby som mala plné ústa vody a potom prehltla. Tak som ani necítila, že som zhltla aj tabletku :wink: . Lebo inak sa mi to zvyklo vzpriečiť v hrdle :unamused:
7. apr 2008 o 19:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja tedfa radsej oralne,ale ked mi predpisal vaginalne tak neviem.
7. apr 2008 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pozri, podľa mňa bude najlepšie ak doktorovi zavoláš a popýtaš sa nato, či by sa to nedalo užívať orálne :wink: . To bude najlepšie :slight_smile:
7. apr 2008 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bianca ono je to rovnocenne. Ja som to brala oralne (radsej). Doky mi to vysvetlil: ak zena vracia, nebude to brat oralne a ak krvaca tak nebude to brat vaginalne. Nastasti som nevracavala, tak som to mohla papat :wink:
7. apr 2008 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte ja beriem Utrogestan už tretí mesiac a začnem ho o 5 dní vysadzovať. Beriem ho vaginálne, pretože sa mi stalo, že ked som ho užila orálne tak o hodinu som bola ako motovidlo, strašne sa mi točila hlava a nemohla som sa na nič sústrediť.
9. apr 2008 o 16:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte neviete kedy za začína užívať utrogestan aby nedošlo k dalšiemu potratu ?
9. apr 2008 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj misovicovap, mala by si ho začať užívať hned ako ostaneš tehotná. Ja som ho uživala od prvého dna vloženia embrya.
10. apr 2008 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte.Ja som zacala brat az ked som zacala krvacat :rolling_eyes:
10. apr 2008 o 12:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kočky....
Beriem už týždeň utrogestan - konskú dávku 3x2 ...a dr mi ho predpisoval s tým, že ho budem brať pre istotu až do 20 tt. Máte niektorá s týmto skúsenosti ?? Na letáku je písané, že sa má brať len do konca 1 trimestra :confused:
17. apr 2008 o 08:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ededik ja ho teiz este beriem ,ale iba 2x1.Je tu este jedna tema utrogestan v snazilkach myslim a tam je toho viac popisane
17. apr 2008 o 10:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahoje ja som ho brala len do 10 tt. 2x2 tabletky. Tak mi to predpísali ale stačilo stale som bola od nich ospala mala som krče a velmi ma boleli prsia . Aj doktor mi to potvrdil že to môže byť odtoho
17. apr 2008 o 13:45  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hmmm...ja len dúfam, že takúto konskú dávku nebudem brať do konca 20tt...To sa mi zdá dosť dlho a strašne veľa.
18. apr 2008 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
utrogestan je lepsie brat vaginalne... ma lepsie ucinky, pretoze ide priamo tam, kde je urceny :grinning: ... ked sa berie oralne, zatazuje okrem ineho zaludok a pecen...
20. apr 2008 o 16:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte...tak ja už som šťastná tehulka...som v 13 týždni...som po umelom oplodneni v Gyn-fiv...patríme k tým šťastlivcom ktorým to vyšlo na prvý krat...taktiež som užívala Utrogestan ale iba do desiateho týždňa...mne to bolo vysvetlene tak že po desiatom týždni sa už nesmie užívať lebo to má nepriaznivý vplyv na plod..
9. máj 2008 o 13:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte.
ja beriem utrogestan 2x2 - teda už začínam vysadzovať, vlastne znižovať dávku...
naozaj je lepšie ho brať vaginálne. môže sa užívať aj neskôr, v 1.trimestri by sa nemal orálne, ale keď som ho tak chvíľu musela, pýtala som sa na to doktora a ten povedal, že to preto, lebo väčšina žien vracia a tak tam neostane dávka aká má. vaginálne nezaťažuje tak žalúdok a pečeň...
9. máj 2008 o 20:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
AHojte babenky...chcem sa vas spytat...ja som dnes 27DC a od 15DC beriem utrogestan a mam ho brat az do 1.6. a 2.6. mam ist na sono...ale v nedelu som zacala trocha krvacat, vcera cely den nic a dneska mam zasa spinenie..volala som doktorke a ta povedala ze aj tak ho mam brat do nedele a v pondelok prist na sono...
Vam sa stalo ze ste spinili pocas brania utrogestanu?? A vcera mi povedala ze este stale mozem byt tehu, ale tomu enneverim, ked dneska spinim zas, mne to pripada skorej na mrchu..... :frowning2:
27. máj 2008 o 08:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte dievčatá, ja sa chcem spýtat, či má z vás niektorá podobný problém....lekár mi predpísal utrogestan...ten som mala brat vaginálne, ale ked by som pocitovala nejaku reakciu na neho, mám prejst na užívanie orálne...dnes ma to už tak štípalo, že som to nevydržala a začala som ich jest....teraz sa mi zdá, že ten výtok je žltozelený....bojím sa, či nevznikla mykoza, alebo tak, neviem, či to može same prejst, a či to može byt naozaj len z tých liekov?
29. jún 2008 o 21:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj ja beriem utrogestan už mesiac ale výtok mám stále priesvitný, takže z liekov by to nemalo byť...skús sa opýtať lekárky.
29. jún 2008 o 22:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dendika...ja beriem utrogestan, uz asi 2 mesiace, vytok mam taky biely, tak nosim pre istotu intimku, ked niekam idem :slight_smile:
30. jún 2008 o 10:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Dendika,
ja som tiez brala utrogestan vaginalne a ked som bola u dr., tak mi povedala, ze mi soustil nejaku mykozu a dala mi na nu nejake capiky. A utrogestan odvtedy uzivam oralne :slight_smile: Takze radsej ho uzivaj oralne a k doktorke pre istotu skoc, ci ti na to nieco netreba..
30. jún 2008 o 11:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
den zajdi co najskor k dr.Ja som brala utrogestan vag. dlho a mala som iba biely vytok ako tu uz baby pisali
30. jún 2008 o 15:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, babulky. Píšem vám, pretože mám problém s hormónom progesterónom, ktorý sa mi v tele žiaľ bohu netvorí a v živote som nedostala menštruáciu normálne, ale vždy umelo. S priateľom uvažujeme o bábetku, ale zatiaľ užívam len Lutenyl, aby som dostala meštruáciu. Doktor mi povedal, že ak budem na 100% rozhodnutá otehotnieť, nasadí mi ešte ďalšie lieky. Ja sa len bojím, či sa to s tými liekmi podarí aj normálnou cestou, alebo budem musieť ísť na umelé oplodnenie. Povedal mi aj takú vec, že aj s Lutenylom môžem otehotnieť, ale bojím sa, že keby sa mi to podarilo, tak rýchlo potratím ešte skôr ako to zistím. A mám ešte jeden taký malý problém, aj keď neviem, či je to problém. Menštruáciu mávam až na 31. deň, niekedy aj o 2 dni neskôr a veľmi bolestivú. Tak ma napadlo, či náhodou vajíčko nebýva oplodnené a potom kôli nedostatku hormónov dostanem menzes. Nemám s tým ešte také skúsenosti, tak vás prosím o radu. A ešte jedna vec, poslednú menštruáciu som mala neskutočne bolestivú, meškala mi, ale išla zo mňa len čierna krv, menštruácia skončila ale bolesti pokračujú, možno je to aj mechúr, keďže chodím stále cikať, lenže antibiotiká na zápal mechúra som už brala a nič. Tehotenský test bol negatívny, zajtra chceš skočiť opäť k doktorovy. Prajem vám a bábätkám len to naj a ďakujem.
30. sep 2008 o 07:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj volam sa viera a som vidata uz 3 roki :grinning: a este ani raz som nebola tehotna :rolling_eyes: tak budte taki dobri a poradte na moj mail patrik fenyes @ymail.com :grinning: a budem cakat na odpoved tak sa ma :sweat_smile: :wink: :slight_smile: jte
29. nov 2008 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte!
Som 5 dni po umelom oplodnení a lekárka mi tiež predpísala Utrogestan. Užívam ho vaginálne 2x2 tablety. Zaujavé je, že nie som po ňom ospalá. Takmer každý deň v práci šoférujem, tak som mala troška obavy, ale v pohode. Teraz som strašne zvadavá, či sa to podarilo, tak by som chcela vedieť, či náhodou niektorá neviete, či to nejako ovpyvní tehotenský test... :unamused:
12. dec 2008 o 18:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok