• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Utrogestan a vaše skúsenosti s ním

4. novembra 2016 
zuzzan,utrogestan neovplyvňuje tehotenský test.Ale ak si dostala injekciu pregnyl po prenose,tak može Ti vyjsť falošne pozitívny test,ak ho budeš robiť skoro.Skús na nejaký osmy deň od ET.Veľa šťastia :slight_smile:
12. dec 2008 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, chcem sa spýtať, koľko dní po vysadení utrogestanu by mala prísť ms?
4. mar 2009 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kto uziva utrogestan vaginalne??
9. apr 2009 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
timinka ,
ja ho uzivam vaginalne. som po ivf a v utorok idem na prvy utz ci tam mam mimi alebo nie. :wink: krv som mala 2x pozitivnu.
9. apr 2009 o 19:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
caute baby, pisem za svoju kamosku, pyta sa, ze ci sa utrogestan moze jest aj zavadzat do posvy. skratka ci su to tie iste tabletky a ci si moze vybrat, kam si ich da... :sweat_smile:
dik za odpoved :slight_smile:
22. aug 2009 o 17:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte.Ja som tiez brala Utrogestan a vdacim mu za malu.Ja som bola hrozne ospala a trpela som nechutenstvom ked som ho brala

shaarka ma si ho dat tam kam jej povedal lekar
22. aug 2009 o 19:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bianca, ten utros nema od lekara, zohnala si ho sama. ja som utros nikdy nevidela, tak jej poradit neviem, preto sa pytam. utrogestan je len jeden druh, alebo su to tabletky na oralne pouzitie a cipky na vaginalne? tak nejako si to predstavujem.
alebo je to len jeden utrogestan a dava sa dole alebo hore. tak?
22. aug 2009 o 19:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shaarka je len jeden na oba podania ale nech nesranduje.Koli comu to chce?
22. aug 2009 o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hm, tak asi na podporu lutealnej fazy... :sweat_smile:
22. aug 2009 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shaarka nech neblbne.Pokial ho nema indikovany tak nech sa radsej dohodne s lekarom a nie nasadit si ho sama.
22. aug 2009 o 20:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hm, budem to interpretovat.
i ked (aspon co sa tyka duphastonu), tak 10 dni v LF neuskodi.
dik :dizzy_face:
22. aug 2009 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
caute ja uzivam utrogestan vaginalne, 3x denne po 2ks a budem az do 14tt. Minuly rok som mala missed abortion tak preto. Zle mi je, ale to kvoli tehu a nie liekom. :wink:

a existuju vaginalne aj oralne, tie na oralne pouzitie maju inu farbu krabicky.
pa :slight_smile:
1. sep 2009 o 11:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte vsetky zeny co ste tu som tu nova,a velmi by som vas chcela poprosit ak niekto viete a mate aj skusenosti s umelym oplodnenim po sterilizacii.nepoznam nic konkretne a neviem ani kde sa mam obratit som zo zilinskeho okresu mam 29 rokov ani znacky nepoznam ,ale vas este raz velmi pekne prosim pomozte mi oboznamit ma pripadne aj so sumou dakujem a drzim palce vsetkym mamickam aj tehulkam
9. sep 2009 o 22:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zdravim všechny pisatelky.kazdy doktor preferuje uzivani utrogestanu jinak.jeden rekne lepši polykat druhy řekne lepší zavadět vaginalne.ja dnes vím že musim zavadět vaginalne a vím na 100procent ze nemam zadne vedlejsí učinky.pri prvnim těhotenstvi jsem utrogenstan polykala.porad jsem jen spala nonstop snad vkuse.tocila se mi hlava spatne mi bylo.rikam si no jo holka musis to pretrpet.nakonec 100tt ups mimodelozni.podruhe utrogestan zase jsem papkala opet ty stejne nezadouci učinky a 16tt jsem o mimi prisla,dnes jsem cez 3tydny po umelem oplodneni KEt a utrogestan si celou dobu zavadim 3krat denne a je mi uplne vyborne bez vedlejsim učinku,tak si osobne myslim ze je lepsi si ho zavadet i to stejne mi doporucil doktor.dnes jsem byla konečne na UZ gestačni vaček se nam krasne ukazal ale zatim prazdny,prej je jeste brzo tak cekame na dalsi tyden,mam trochu obavy asi jako kazda ze plod nesel videt,tak doufam ze to je opravdu jeste brzo.přeji všem krasny víkend :slight_smile:
11. sep 2009 o 18:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
no rychle se tady musim opravit,přečetla jsem si po sobě svůj přispěvek a zjistila jsem ze misto 10tt jsem napsala 100tt.no jsem az nechapala jak jsem se mohla takhle přepsat,hihihii,ale myslim si ze jste to pochopily že jooo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ,
11. sep 2009 o 18:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
caute aj ja beriem utrogestan 3x denne 2 tob. a ak som spravne pochopila, dava sa aj na to aby babo rychlejsie alebo viac narastlo?

beriem ho vaginalne, nevadi, ze nejaka cast vyjde prec? ci to je normalne?

tiez mavam obcas take bolesti ako by som mala dostat MS a vzdy mi napadne ze sa deje nieco zle...
9. okt 2009 o 14:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte. mne doktor kazal brat utrogestan 3 mesiace predtym, ako zacneme skusat o babo. Presla som k inej doktorke {z inych dovodov} ta mi zas odporucila brat utrogestan 1 mesiac pred planovanim. Presne hodnoty neviem, ze ak mi chyba ten hormon, tak v akom mnozstve. Z hormonalnehu profilu sa da vycitat len to, ze nevie mi presne identifikovat kolko mam toho hormonu. Tak moze byt, ze chyba. Vidim, ze tu niektore snazilky beru utrogestan. Vy ste kvoli comu brali utrogestan a kedy ste zacali s uzivanim? Alebo pre istotu mala by som zacat uzivat cim skor, to nemoze uskodit? diky
17. nov 2009 o 17:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte ja beriem utrogestan, ptz spinim tak snad pomoze :slight_smile: nam sa odlepuje vraj gest.vacok od maternice tak vraj to trosku krvaca, ale pred tehu som nic okrem alchemilky nebrala.
17. nov 2009 o 18:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol upravený adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Nevkladaj žiadosť o hlasovanie do iných diskusií".
17. nov 2009 o 21:33 • bzzmajka
Ahojte,
mate niektora skusenost s podrazdenim pokozky pri vkladani utrogestanu do posvy? Som po ET a uz par dni po vkladani lieku mam scervenalu pokozku a zacina to aj svrbiet, ako utrogestan vyteka. Moze to byt z toho?
Uz som volala lekarovi, kazal mi to tentokrat "jest". Som zvedava, co to spravi....
Dakujem.
24. nov 2009 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, chcem sa opytat, ci nevadi, ze urcita cast lieciva(utrogestanu) ostane na intimke, ked sa berie vaginalne. Alebo len ja mam vytok s primesou utrogestanu?
12. dec 2009 o 09:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kvapka, no aj mne utrogestan vysiel von, tak som sa snazila si ho vkladat a potom 30 min. polezat a vecer vzdy tesne pred spanim. ja som brala 3 x 2tab.
ono sa stalo, ze aj jedna cela vysla von, ale to som neriesila.
12. dec 2009 o 11:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby, chcem sa opytat, ci niektora z vas uzivala Utrogestan aj po skonceni prveho trimestra,lebo ja ho beriem, pomaly koncim 3.mesiac a dr povedal, ze ho predpiseme aj dalej, ze to tak bezne robia,ale v letaku je pisane, ze sa nema brat po prvom trimestri..mate s tym skusenosti?
5. jan 2010 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ivanka,
kukni si hore komentar Civavy a skus sa jej cez IP opytat. Mne lekar povedal, ze to mam bratdo konca 12tt.
7. jan 2010 o 12:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,
tiez som po IVF a mala som uz 2-krat pozitivnu krvicku. Teraz cakam na prvy ultrazvuk.
Utrogestan beriem vaginalne. Neviete mi poradit, ci sa v den ultrazvuku ma rano utrogestan zapit, alebo ho mam uzit normalne vaginalne? Pripada mi to take divne, ved ako mi lekar urobi ultrazvuk?
7. jan 2010 o 13:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Evuliatko,
ja som si vkladala utros az po utz. Doktor povedal, ze sa to nemusi presne na hodinu a tiez mi to prislo nie velmi prijemne ist na kontrolu dole zababrana. Mozes ho aj zjest, ale vtedy ma silnejsie vedlajsie ucinky - ja som bola z neho nenormalne otapena.
7. jan 2010 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Uff, no uvidim, rozmyslam, ze ho zhltnem, lebo ho rano beriem o 6.00 a na ultrazvuk mam prist tak na 7.30 a potom bezim do roboty, tak nemam ani kde si ho potom dat.
7. jan 2010 o 14:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,mne lekar dnes tiez predpisal ULTROGESTAN,na nete som citala ze sa ma uzivat len prve 3mesiace a vaginalne,mne predpisal 2X2 rano a naobed prehltnut a vecer vaginalne.Ake mate skusenosti,ako ho uzivate vy?Dakujem
14. apr 2010 o 12:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte dievcata! Som tu uplne nova. Pocula som o tomto stranke dost vela a tiez som si tu par krat co to precitala. Patrim medzi snazilky uz skoro 4 roky. Prvy rok snazenia sme to s manzelom nechavali na prirodu, lebo nam bolo povedane, ze najskor sa musime snazit bez pomoci lekarov a az ked bude problem, tak treba ist k lekarovi. Som po dlhom procese vysetreni, o ktorom teraz nebudem ani pisat. Navstevujem Iscare v BA. Som uz po druhej inseminacii. Prva nam nevysla. Druhu som absolvovala 03.05.. Od tohto datumu uzivam Utrogestan 3x2 tablety denne. Lekar mi ho predpisal do 28. dna cyklu, kedy mam prist aj na krv. Ak by z krvi zistil, ze sa inseminacia podarila, tak by som utrogestan uzivala prve tri mesiace tehotenstva. Ale potrebovala by som od niektorej z Vas poradit. Utrogestan uzivam vaginalne, mavam bolesti v podbrusku a dost velke bolesti prs, ako pred menzes. Je to obvykle, alebo mam mat strach, ze sa nieco zle vo mne deje? Tiez sa Vas chcem spytat, ci je normalne, ked mi urcita cast utrogestanu vytecie pocas dna, stale nosim intimku. Bojim sa, ze potom tento liek straca ucinok, ked cast z neho vytecie. A este mam jednu otazocku: ak si niektora z Vas meria bazalnu teplotu tam dole, tak mi mozno poradi. Pocas tejto liecby mam posledne 4 dni zvysenu teplotu na 37,3 stupna celzia. Je to OK? Prosim, ozvite sa mi niektora, budem ovela kludnejsia, ked sa budem moct s niekym podelit o svoje pocity a trochu aj strach. Vdaka a caute baby!
11. máj 2010 o 09:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby ja som momentalne v 21.tyždni a do 15.tyždna som uživala Utrogestan vaginalne 2 rano a 2 večer.Doktor mi ho nasadil lebo o prve babo som prišla.Tiež som mala cely prvy trimester bolesti v podbrušku a preto som od začiatku na PN. Bruskok je pravda že celý čas som musela nosiť intimky vyplavuje sa niekedy aj cely den neskor som prišla že najlepšie je si ho dať rano ale potom aspon 2 hod.položeť kym sa to aspon čiastočne vstrebe preto je to lepšie na noc.
12. máj 2010 o 12:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok