• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Utrogestan a vaše skúsenosti s ním

23. júna 2017 
krtica11: dakujem, ze si sa mi ozvala. Aj ja si myslim, ze je lepsie si utrogestan davaj vecer, lebo celu noc lezis, no ked si to davaj rano a na obed, tak mi to vyteka. A este sa Ta chcem spytat, na aky zakrok si bola: IUI alebo IVF? Lebo ja mam po IUI a beriem utrogestan. A kam chodis, do ktoreho centra? Okrem bolseti podbruska si este nieco pocitovala. Ja sa citim hrozne nafuknuta - ako balon.
12. máj 2010 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som mala missed ab april 2009 mala som doktora ktorý namiesto toho aby ma liečil a zistoval príčinu chcel do mna pchať antikoncepciu tak som sa rozhodla zmeniť doktora.Od januara chodim do sukromnej ambulancie dr.Hartela a nemôžem si pomôcť super pristup.Druhy a treti mesiac ma strašne boleli prsia a bruško som mala nafuknute.Prve tri mesiace som si poctivo odležala ale teraz si to začinam konečne vychutnavať.
12. máj 2010 o 16:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte dievčatá. Ja som po troch missed ab, naposledy v máji 2002. Teraz som otehotnela 28.4. a som v 4 tt. Robila som si testy a vyšlo mi, že som tehotná na všetkých troch. Šla som vo štvrtok l lekárovi, pretože som chcela nech mi niečo predpíše a rieši sa protipotratová liečba, ale on mi len povedal, že to ešte nemôže vedieť, že som tehotná a, že som tam skoro a mám prísť až 31.5. Nedal mi vôbec nijaké lieky. Neviem čo mám robiť, či si ich mám ísť predpísať, alebo mám počkať ešte tie dva týždne? Ale nechcem aby bolo neskoro...:frowning2:
15. máj 2010 o 15:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nikinka a tvoj gynekológ vie o tých predchádzajúcich potratoch? Lebo ak áno, tak je to veľmi čudný a ľahostajný prístup :angry:
15. máj 2010 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nikinka dam ti dobru radu - zmen co najskor gynekologa !!!
15. máj 2010 o 16:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hned by som zmenila gynekologa - hned v pondelok by si to mala zacat riesit niki :wink:
15. máj 2010 o 16:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak tak... zmeniť... ja som mala "len" jeden potrat a lekárka mi hneď od 5tt nasadila Duphaston a Utrogestan a poslala ma na hematológiu na vyšetrenia.... a po prvom potrate mi povedala, že akonáhle si znovu nájdem na teste // mám okamžite prísť.....
15. máj 2010 o 16:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ano vie, lebo k nemu som prešla po treťom potrate. Je to súkromný gynekológ a rizikový pôrodník. Urobil mi všetky vyšetrenia a tiež mi povedal, že hneď ako budem opäť tehotná, tak zahájime protipotratovu liečbu, tak preto som hneď k nemu šla. Viem si zohnať ten utrogestan inde, môžem si ho dať aj samovoľne, alebo mi ho musí predpísať práve on?
15. máj 2010 o 17:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nikto mi neporadí? :frowning2:
15. máj 2010 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nikinka1981:No nemam stym skustenosti an som este nezazila hmmm.Len som po prvy krat som bola IUI no a nepodarilo sa mi takze pojdem na umelom oplodenie IVF :unamused:
16. máj 2010 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nininka,
opytaj sa v lekarni na ten utrogestan, mozno sa da kupit aj bez receptu. Ja som po IVF a od vkladu embryjka som si po 12 tt vkladala utrogestan 2xdenne (rano, vecer) po 2 "gulicky". Mozno aj duphaston tak predavaju.

Inak, fakt divny pristup - keby ti vzal krv, vedel by. Mne brali v 4tt a uz som mala hcg vysoke.
16. máj 2010 o 10:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nechápem to ani ja ten jeho prístup, povedala som, že som si robila š testy... ale do 31.5. čakať nechcem, takže si ho zoženiem, lebo 4x prísť o bábätko to už nehcem...
16. máj 2010 o 11:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nikinka ja nerozumiem tvojho doktora :angry: keed si si zrobila test a bol positivny mal ti zobrat krv na potvrdenie ake mas hcg a ohladom na to co si si prezila tak hned ti mal dat ustros lebo to je prave na podporu zahniezdovania aj proti potratu.
16. máj 2010 o 11:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ďakujem, ja si ten utrogestan zoženiem ešte dnes, nech nie je neskoro...ano aj ja si myslím, že mi mal zobrať krv, ale on, len, že som prišla veľmi skoro a povedal to tak posmešne, že robím paniku a možno ani tehotná nie som... :frowning2:
16. máj 2010 o 11:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
niki ked ti meskali kramy a zrobila si si test a je positivny tak potom neviem kedy by si mala prist na krv ked nie hned.Ja na tvojom mieste by som si nasadila ustros on ti len pomoze.A kolko ti meskaju kramy?
16. máj 2010 o 12:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dnes je to šiesty deň čo mi meškajú.
16. máj 2010 o 12:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak potom neviem co je to za lekara :unamused: Ja na tvojom mieste by som mu zavolala zatra a vyziadala si odber krvi a ked by ta odbil tak hned zmen doktora uz len ohladom tvojej situacie co mas za sebou
16. máj 2010 o 12:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky bolia vas po utrogestane prsia? lebo mna teda strasne a nevkladam si ho, jem ho.
16. máj 2010 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nemko ja si ho vkladam a tiez ma bolia prsia ale to je normalne :slight_smile:
16. máj 2010 o 16:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale to je strasna bolest :slight_smile: v decembri som to vobec nemala tak preto sa divim :grinning:
16. máj 2010 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
čaute baby no dlhšie som tu nebola Nikinka 1981 suhlasim s babami mne meškali tyždeň a rano som si urobila test ktorý bol poz.tak som hned volala k lekarovi ten mi hned kazal na druhy den rano prisť na krv.Na druhy deň mi volali doobeda vysledky a už poobede ma hned bral lekar a nasadil mi liečbu.Byť tebou idem hned na krv a ak nebude suhlasiť tak men lekara ako som aj ja.Oplatilo sa :slight_smile:
17. máj 2010 o 09:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte dievcata! Takze ja som prave dobrala utrogestan - lekar mi potvrdil, ze moj tehotensky test je do druhej inseminacii negativny :frowning2: , takze uz ho nemam uzivat. Je to dost velke sklamanie, ale co uz, zivot je raz taky! :cry:
18. máj 2010 o 12:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to mi je luto bruskok ale neboj určite to vide navbuduce
18. máj 2010 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
krtica11: dakujem za mile slova, teraz pomozu len slova utechy a mozno trosku poplakat si pri milovanej osobe :frowning2:
19. máj 2010 o 08:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte ja by som sa chcela opytat ja som mala uz 2-potraty jeden som mala v 7tt a druhy som mala v 11tt teraz som mala pol-roka pauzu lebo som behala po vysetreniach teraz mi vsak moj gynekolog nasadil CLOSTILBEGYT.Lenze ja nemam problem otehotniet bez tabletkou voobec....Aj napriek tomu ze to vie mi tie tabletky predpisal ja mam problem udrzat plod proste prestane sa mi plod vyvijat..Vysledky s vysetreni som mala vsetky v poriadku...Co sa tyka toho CLOSTILBEGYTU mam ho zacat brat na 5-den cyklu cize ho uz zacnem brat o 3-dni.Doktor mi povedal ze ked doberiem tabletky si mam odtratat 15- a 16-den a tie dva dni sa mam pokusat otehotniet.Problem je vtom ze ja sa bojim pretoze mi nezarucil ze znovu nepotratim.Mate nejaka s niecim takym skusenosti ako ja a mala by som si podla vas kupit tento UTROGESTAN pomohol by mi?Dakujem velmi pekne za odpovede :frowning2:
17. jún 2010 o 22:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj dadga86 rada by som ti poradila ale o tych liekoch čo ty pišeš som vobec nepočula.Ja som uživala Utrogestan a vyšlo to skus sa poradiť s lekarom.Držim palce
18. jún 2010 o 09:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadqa86 ake vsetky vysetrenia si absolvovala?...pokial to v oboch pripadoch bol MA, tak by bolo dobre, aby si absolvovala aj hematologicke vysetrenie na trombofilne stavy...pravew zvysena zrazanlivost byva dovodom v pripade MA. Inak tie lieky asi neublizia, aj ked mozno v tvojom pripade ani nepomozu
18. jún 2010 o 11:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby...aky je rozdiel medzi utrogestanom a duphastonom?
18. jún 2010 o 11:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@grelu :Ja som bola na vysetreni na hematologii aj proti zrazanlisvosti krvi lenze ja mam vsetky vysledky v poriadku dokonca aj na stitnu zlazu som bola a mam ju v pohode....Neviem mnooo,ale mne duphaston nepomohol apsolutne :unamused: preto by som chcela vediet ci je lepsi ten UTROGESTAN ci by som donosila male keby som to brala..
@krtica11 :Ty si ho tiez brala?a ako dlho?? si aj donosila ked si ho brala?
18. jún 2010 o 11:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadqa86 na hematologii ti robili aj genetiku na mutacie?...inak MA moze byt sposobeny aj nejakymi infekciami...ja mam osobny pocit, ze utrogestan pri MA nepomoze, pretoze su to vlastne hormony podporujuce udrzanie tehotenstva, s cim si ty nemala problem...mozno to naozaj bola len blba zhoda okolnosti, ze to 2x za sebou tak zle dopadlo
18. jún 2010 o 12:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok