• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Utrogestan a vaše skúsenosti s ním

4. novembra 2016 
@zuzanka7834
@mirm
Baby a kolko tab. utrogestanu beriete cez den? ja ho beriem 1x (6tab/den)a na 4den som dostala take strašne bolesti v podbrušku, že som musela isť na pohotovosť :unamused: ale nechcela som ho visadiť tak mi dr znižila davku na 3tab/den. Mam ho na podporu, aby som ostala tehu duphaston bol slaby :confounded:
25. júl 2011 o 16:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ninka.b1 ja som ho brala ked som krvacala v 14tt 2 krat denne,tieš mi duphaston nezaberal....
25. júl 2011 o 16:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzu805 no ved ja čitam, že väčšinou ho baby beru ked už su tehu ale ja nie som :frowning2: a zdala sa mi ta davka dosť silná, nuž ale ved hadam vie čo roby
25. júl 2011 o 16:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ninka.b1 určite ano držim palce nech to vide čim skor
TTTTTTTTTTT posielam :slight_smile:
25. júl 2011 o 16:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahoj taka hlupa otazka...mam problem zo sliznicou tak mi dal doky utrogestan...normalne ked ho beriem tak ms nepridepokial ho nevysadim ale teraz prisla ms aj tak :frowning2: cista krv bez vytekajucej sliznice(tj..take tie hrudky sliznice ked to mavate nie len cira krv-riekda ako voda)ale i napriek tomu beriem utros dalej dnes som 5dc a ms stale tu v rovnakej intenzite cira riedka krv...mavam 5dni ms a z toho posledne 2 dni iba spinenie a le teraz stale tecie :frowning2: ked vysadim utros ono mi dojde zase ms?ci ako?lebo predsa len ta sliznica sa drzi a este stale nevysla...neviete nemali ste niektora podobnu situaciu
18. aug 2011 o 19:15  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kto mi viete poradit ?som po IVF v 10tt dr v centre mi kazal vysadit utrogestan a zacala som slabo spinit isla som k sv.gynekologovi a ten povedal ze ho musim este brat cakam dvojicky a tiez sa bojim ze ked ho uplne vysad.tak co bude?
18. aug 2011 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sysula11 rozhodne sa nema vysadzat skor ako v 12tt. Odporuca sa postupne vysadzat, teda znizovat davku a vysadit medzi 12-14tt. Ber ho urcite dalej, ak ti ho teda ma kto predpisat
19. aug 2011 o 10:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nat28 diky moc za radu a prajem aj tebe aby vsetko vyslo drzim palceky,tiez si chodila na IVF?
19. aug 2011 o 10:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, mozno to tu uz aj padlo - nemate nahodou niekto skusenosti s mykozami pri podavani Utrogestanu? :frowning2:
20. aug 2011 o 11:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@amelia17 ahoj amelia, ako si to vyriesila s tym palenim a stipanim? ja mam to iste.. :frowning2:
20. aug 2011 o 11:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tariah ahoj tariah, nuz da sa to vyriesit tak, ze zacnes Utrogestan jest a do posvy si budes vkladat nejake probiotikum (velmi dobre maju v Rakusku, vola sa Doederlein Med - treba ho skladovat v chladnicke)... ale v podstate mne nepomohlo fakt nic, iba vydrzat do konca 12teho tyzdna.... teraz mam zasa trable s mykozou, takze sa to len tak sproste vystriedalo, ale tebe prajem, nech ti to coskoro prejde
3. sep 2011 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@amelia17
@tariah - ja som mala tiez problemy kvoli utrosu, tak som ho skusila jest, ale to som bola grogy a potrebovala som pracovat a nespat. Mne pomohol canesten hned od zaciatku. Som sa pytala lekara v CAR ci mozem a prikyvol. Potom som chvilami striedala na jedenie a vkladanie podla prace a dni volna, ked som si mohla dovolit polihovat.
3. sep 2011 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ja ´beriem utrogestan 3x2 denne, dicynone1x rano , ascorutin tiez 3x2 som krvacala a bola v nemocnoci teraz som doma a cakam na kontrolu u gyn, ze co sa bude diat dalej, mate niekto skusenost aj ked mi dok.povedala ked som odchadzala ze na utz ze vidi este hematom a ze aby som sa este nevratila...Prosim skusene o radu
4. sep 2011 o 08:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babenky...chcela som sa opytat, aj vam tak vyteka utrogestan?...sa mi zda, ze v poslednej dobe jedna vzdy vytecie a to lezim po nich aj dve hodinky a dnes som mala pod panvou dokonca aj vankus..
14. sep 2011 o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jerry23 ahoj ano stale vytecie aj ked si ho damm pred spanim ale ono to nieje utrogestan lebo ten sa dostava do tela uz po kratkej dobe to je len ten zvysok v podstate nepodstatny aj ked vytecie tak nevadi..treba si ho davat na noc a u mna rano a pocas dna vyteka o dusu
14. sep 2011 o 15:38  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jania023 dakujem...tak to si ma potesila...ja si davam 3x2...tak ale rano este dve hodinky lezim a cez den tiez...kedze PNkujem
14. sep 2011 o 15:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tariah ahoj :grinning: tak toho sa nezbavis a z do porodu aj ja som to mala take nieco ako mikozu a bolo to hrozne lebo cim viacej som sa umyvala tym to bolo podrazdenejsie...Ja zijem mimo sr a pytala som sa ako je to mozne ze bez styku a stale mam tot cudo...tak vraj v tehu niekdy telo reaguje na babo tak te vytvara tu mykozu a snazi sa ho vypudit ale nieje to nic vazne len je to neprijemne..ja ked som odrodila tak to zmyzlo ale cele tehu som tym trpela aj ked som mala lieky tak to len zmiernilo svrbenie ale vytoky stale boli takze ta choroba sa iba potlacila nie vyliecila kedze v tehu nemozeme antibiotika tak si to musis odtrpiet :angry:
14. sep 2011 o 15:41  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jerry23 no tak je to normalne ze vytecie ked lezis iba 2hod ja po 10hod a teciem jak fras :grinning: a to som mala iba 1x1 tak si teba ani neviem predsavit ze 3x2 to mas akoze 3xdenne po 2 ci ako ci 3tab 2x ci to je ale hodne alevraj je to dobre tak co by sme nevidrzali
14. sep 2011 o 15:43  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jania023 ja som po umelom...tak sa snazia...a ani 3x 2tabletky...ja tiez vlastne v noci tych 8 a viac hodin spim a aj tak asi nieco vytecie...stale chodim so slip.vlozkami.xixi
14. sep 2011 o 16:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jerry23 ja som mala tiez umele pred niekolkymi rokmi a ani utros mi nepomohlo ale u mna to bol problem od zaciatku ,emrijko s sice chitilo ale stale som spinila
14. sep 2011 o 17:01  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jerry23 a cakas na vysledok ci uz si tehu?
14. sep 2011 o 17:01  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jania023 ja na stastie nespinim...tak snad sa uchyti fajne...verim mu..ved mu bude dobre u mna..xixi..a tak tak...26.9. budem vediet vysledok..v nedelu som bola na ET
14. sep 2011 o 17:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jerry23 tak to je este cerstvetakze iba 3 den?no ale bud tyzden si kludne urob test a ten ti uz ukaze co a akomozes uz aj v stredu bud tyzden to uz musi ukazat.Drzim palce nech to vijde a daj potom vediet :wink: ja asi tiez o tom zacnem uvazovat ze pojdem ku dokimu ale tu je to take drahe 10tis eur to stoji a to kazdy krat takze ked sa nepodari tak sme na mizine :frowning2:
14. sep 2011 o 17:24  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jania023 tak docestovat na SR a tu to poriesit...ty si spinila az neskor? ked mne povedali,ze prve 4 dni su najhorsie
14. sep 2011 o 17:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jerry23 ano raz som zacala az taky tyzden-dna nato spinit a prvy krat vobec nie a prisla ms tam sa to asi nepodarilo :unamused: ale ten co som spinila tam bol potom potrat a dost som bola z toho sokovana lebo som to necakala a najhorisie bolo ze mi nemohol nikto pomoct pretoze sa to prihodilo na dovolenke na spetnej ceste na sr a stalo sa to v autobuse :frowning2: myslela som ze je somnou amen a ze umieram od bolesti :unamused: no a nakoniec mi to vyslo prirodzene a ani neviem akym zazrakom :sweat_smile:
14. sep 2011 o 17:40  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj ICSI si mala?....mojo..si si riadne prezila....tak to je velka skoda....drzim palce do buducna...
14. sep 2011 o 17:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jerry23 prykrat nie ale ten cyklus co som otehu ano mala som alevies to je uz davno a IVF este nehbolo take rozvinute pamatam sa ze este len vdety prichadzalo ako novinky nejake lepidlo na embrijka :grinning: existuje to este??ty mas tiez ICSI?koly spermiogramu?
14. sep 2011 o 18:00  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jania023 tak tak...kvoli spermigramu, ale my mame obaja problemy...ja mam PCO a HPV
14. sep 2011 o 18:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jerry23 :frowning2: no my tiez tak nejak ale ja nema PCO a ani HPV nastastie ale mam poblem z nizkou sliznicou co je tiez velky problem :unamused:
14. sep 2011 o 18:57  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jania023 tak to ano, ale kedze ja mam konizaciou zmenseni krcok, tak sme asi podobne....ale drzim ti palceky...
14. sep 2011 o 19:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok