• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Utrogestan a vaše skúsenosti s ním

4. novembra 2016 
Chcela som sa spýtať že približne o akom čase beriete utrogestan lebo ja mám dávkovanie 2krát denne ráno,večer a prvý den po IUI som ho mala začat brať večer až po styku a to bola skoro polnoc takže ráno to vychádza skoro na obed tak neviem či to nieje neskoro?
27. nov 2011 o 16:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenka2104 Ahoj, mne ho lekar predpisal tiez 2x denne, na presno, case ale podla mna nezalezi.To nie su antibiotika, ze by ich trebalo brat napr. kazdych 12 hodin. Ja si dam jednu rano, predtym nez idem do prace a jednu vecer pred spanim.
30. nov 2011 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ďakujem za odpoveď len som si chcela byť istá lebo tá doktorka to tak vážne povedala že musí to byť každých dvanásť hodín lenže keď ja som v práci niekedy aj dlhšie ako dvanásť hodín tak čo mám spraviť tak si to dám až keď prídem domov.
5. dec 2011 o 17:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Čaute baby potrebujem poradiť ohladne utrogestanu. Mám si ho nasadiť na 18 DC 2-0.2 len neviem ako dlho ho mám brať či len do 24 DC a potom čakať na menzes. Snažím sa otehotnieť. Mala som už dva potraty. Vie mi niekto poradiť?
12. dec 2011 o 17:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@if ahoj dava sa na 10 dni a potom sa testuje ak test je pozitivny tak liecbu pokracujes a ak nie tak vynechas po 10dni brania a cakas na ms ktora dojde tak za 4-7dni ako komu a mesiac nato to iste..i ked utrogestan sa nedava na 18dc ale 2dni po ovulacii nie skor
12. dec 2011 o 17:21  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jania023 Lekár povedal, že radšej na 18 DC lebo neviem kedy mám ovuláciu. Ovulačný test mávam pozitivný tak na 12 deň. Aj keby som ho nasadila treba 16 Dc takže 10 dní užívam to je 26 DC to mi ešte pozitívny tehotenský test nemože ukázať. Bola som už dva razy tehotná, vždy mi ukázal až v deň vynechania mensezu a druhý raz až po týždni vynechania. Vždy som potratila. Plod sa presal vyvíjať.
15. dec 2011 o 17:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@if moja ak mas 10kovy test tak ten ti vyjde uz na 10-11DPO co znamena 10 dni po ovulacii...takze to zhrnieme ak mas ovu ISTU na 12dc tak utrogestan nasad na 14dc takze 2dni nato lebo 6dni je ale hodne pozde takze ked ho nasadis tak vlastne uz budes 2DPO plus 10dni co beries utros je 12DPO to ti uz 10kovy test vyjde aj keby si nechcela a ked ne negat tak nic :wink: mne ukazal uz na 10dpo pekny...ty si asi mala testiky 25-50iui a tie ukazu v den alebo po vynechani ms..kup si testiky od lauritky ma ich za super cenu nie ako v lekarni tam su veeelmi drahe a ona ma tie najcitlivejsie :wink:..
Dufam ze som ti poradila
15. dec 2011 o 17:56  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jania023, Ďakujem ti veľmi pekne za odpoveď. Už tomu chápem. Len ja presne neviem kedy ovulácia prebehne. Ovu tes poztivný na 11 DC obidve čiarky rovnaké a na 12 DC čiarka silnejšia. Podla mňa by ovulácia mala nastať až tak 14 deň. Mala som aj špinenei 14 DC. Takže nasadiť utrogestan 16 DC.?
Testíky si od lauritky objednám, ešte raz ti ďakujem za vysvetlenie a prejem krásne vianoce.
16. dec 2011 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@if a merias aj teplotu?hod grafik
16. dec 2011 o 20:10  •  1 dieťa - snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jania023. Meriam aj teplotu, ale tento mesiac som sa na to už vykašlala Skončila som u 15 DC.
11 DC-36,5 ovulačný test čiarky rovnaké
12 DC-36,5 ovulačný test čiarka silnejšia
13 DC- 36,7ovulačný test čiarka už slabšia
14 DC -36,8 začalo mi špinenie
15 DC- 36,8
Už som potom nemerala. Mne tá teplota lezie hore strašne pomaly zo dňa na deň. Neskočí mi nikdy tak rýchlo. Myslíš, že tá ovulácia je až tak na 14 DC?
28. dec 2011 o 16:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, chcem sa opýtať na vašu skúsenosť s týmto liekom: doki mi nasadil utros od 17 DC, včera som si teda dala prvýkrát, ale nejem ho, mám si ho vkladať večer pred spaním 2 guličky.
Dnes celý deň cítim mierne pobolievanie v podbrušku ako pred mrškou a mám aj biely hustý výtok... som 18 DC, neviem, či tento výtok mohol spôsobiť utrogestan.... dávala som si ho večer, takže by sa už mal rozpustiť, medzitým som bola aj na wc-ku párkrát.... neviete, či to môže byť z neho? ďakujem....
5. jan 2012 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fifitko25 to sa ti len vyplavuje von ten utroš a bude sa stale je to dost neprijemne :unamused:
13. jan 2012 o 22:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Ja som ho brala a hned som otehu:slight_smile:))))))))))
13. jan 2012 o 22:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@nelinka777 Ďakujem uz viem :wink:

@cmeliatko tiež mám uz dva dni ducha na teste :grinning:
14. jan 2012 o 09:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@fifitko25 neviem ci to bolo iba kv tomu. osobne si myslim ze mi zabrala injekcia prolaktinu.
no pre istotu som brala utrogestan ale vag.
ten vytok rano po nom
je normal
14. jan 2012 o 09:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@cmeliatko ja som brala clostil s dufíkom, no dufík mi robil zle :frowning2: tak mi ho doki vymenil za utros tento mesiac. Tiež som si ho vkladala, bolo to lepšie ako dufík :wink: a tiež som dostala injekciu pregnylu, keď mi začínala ovulka, takže asi aj to pomohlo :slight_smile:
14. jan 2012 o 12:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte.. mne utrogestan dnes predpísal lekár.. som na začiatku tehotenstva.. (iba 6-ty tyzden).. ale vcera som zacala spinit a od dnes poobede krvacam :frowning2: :frowning2: :frowning2:
23. jan 2012 o 20:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby,ja som z UTRA strasne otapena a spim cele dni..najhorsie ze 3x denne beriem,takze rano sa zobudim,vlozim a pospiacky idem do roboty,naobedujem sa,dam si dalsiu davku a spim na hodine..potom vecer po veceri a to musim spratat riad zaroven s vecerou,lebo hned ako si ho zase dam,tak rovno nad linkou :(((
23. jan 2012 o 20:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tweetinka.co radšej choď na pohotovosť, ak krvácaš, nie je to dobré, hlavne na začiatku tehu, aby si neprišla o fazuľku... neváhaj a choď čo najskôr
24. jan 2012 o 10:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fifitko25 ahoj.. fazulka sa neudrzala :frowning2: ...
25. jan 2012 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tweetinka.co Och to ma mrzí :frowning2: poznám to, stalo sa mi niečo podobne.... Drz sa, nabudúce to uz bude s úspešným koncom :wink:
25. jan 2012 o 17:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem moc.. snad to vyjde..
25. jan 2012 o 22:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@michelitta tak toto poznam, som sa aj bala, ci je to ok. Ja sa citim ako na drogach a to mam doma synceka, o ktoreho sa treba starat, je to dost zle. Ale uz iba 3 tyzdne a potom to doberiem. Ale radsej ako na drogach ako by som mala prist o babatko....
31. jan 2012 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Babky snad mi budete vediet poradit. Po potrate mi nasadili utrogestan. teraz ho beriem prvy cyklus od 15 do 25 DC. Myslela som ze funguje ako duphaston, len o dost silnejsi. Vcera som bola 20DC a mala som tak neskutocne vela ukazkoveho egg hlienu. To som este nevidela. Neviem co si mam o tom mysliet. Kedy alebo ci voec bola ovu. Predtym som mala vzdy 13 alebo 14DC. Nerozumiem tomu hlienu, podla mna utros ovulku blokuje. Na folikulometrii ani na HP som tento cyklus nebola aj na meranie teploty som sa vykaslala a som z toho uplny somar.
20. feb 2012 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kacicqa ja ti bohužiaľ neviem poradiť, lebo ho začnem užívať až od ďalšieho cyklu. Pred 3 mesiacmi som brala duphaston a ten mi "nerobil dobre". Ak sa nenahneváš, chcem sa ťa opýtať, keďže predpokladám, že ti ho predpísal Kraus, aké máš dávkovanie a či ho užívaš perorálne, alebo vaginálne. Ďakujem....
16. mar 2012 o 08:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adulikh Ahoj, sice neskoro, ale aspon niekto sa ozval;o)
Stastne som minuly cyklus dobrala utros, po kontrole nam Kraus odobril, ze sa mozme snazit dalej... Takze vcera som akurat mala ovu a odo dnes zase beriem utros, davkovanie mam 2denne x1 tab peroral.
16. mar 2012 o 09:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kacicqa držím ti palce. Ja som bola u Krausa tento týždeň, ešte som objednaná o 2 týždne na hematológiu, tak uvidím, čo povie Hulíková. Držím ti palce, aby lieky zabrali a tentoraz všetko dopadlo dobre....
16. mar 2012 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adulikh Dakujem. Aj tebe vela stastia, verim, ze Kraus nam pomoze, ja mam z neho velmi dobry pocit.
16. mar 2012 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte baby ako to je bola som na inseminacii od tedy uzivam utrogestan ze ho zapijam a test z krvy v centre je pozitivny a na utrosi,som sa docitala ze ak budem tehu treba si utros vkladat ale nerobi mi to dobre mam svrbenie co cil?
10. feb 2013 o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@susanna24 určite sa porad so svojim lekárom, ja som po umelom oplodnení-pozitvne :slight_smile: a utrogestan si vkladám 3x denne po 2 tabl., zatial som v pohode, viacmenej som ho zapíjala len 2x-vždy pred ultrazvukom.
11. feb 2013 o 21:57  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok