Veľa plodovej vody. Čo to môže znamenať?

loli2
16. apr 2009

Ahojte 🙂 som tu prvy krat. Mame uz doma 7mes dcerku, ale moj problem sa tyka mojej mladsej sestry. Ona je tehotna v 8 tt, lekarka jej uz 3-ti krat robila sono a jedine co jej stale opakuje ze tam ma ovela viac plodvej vody nez byva normalne. Co to znamena? Vie niekto poradit?

pajinka23
16. apr 2009

myslim si ze to je normalne mne moj gynekolog tiez na zaciatku tehu povedal ze mam vela pl.vody ale ze to nieje nijaka vada,prave naopak,hmm to je aj nejako skoro v druhom mesiaci urcovat coho je vela acoho nie 🙂 🙂 🙂 obvykle doki robi sono as v 12tt a vdety aj povie viac 🙂 🙂 tvoja segra ma nejake problemove tehu??lebo mi nejde do hlavy to sono 3krat???,v 8tt?

loli2
autor
16. apr 2009

No ved prave ze jej gynekologycka je daka divna, ona jej prave robila to sono 3ti krat lebo sa jej nezda preco tam je vela vody, vraj viac ako obvikle...
Ja sa s nou bavim len cez net a telefon, ja som daleko v zahranici a nemam jej ako pomoct, len ja som nemala takyto problem ked som bola tehotna, tak neviem co jej poradit.. Povedala som jej ze nech sa spyta ineho lekara co si o tom mysli, ci je to v poriadku... Inak nema vazne problemi, len bezne tehotenske - boelsti brucha, zvracanie - ranne nevolnosti.. ale to som mavala aj ja..
Dakujem za nazor.

dicinka1
16. apr 2009

loli,viac plodovej vody je lepsie ako malo....v teme kde chodim babo zomrelo v brusku maminky v 29 tt koli tomu,ze mala málo plodovej vody..nemohlo sa hybat,nerastlo,nepriberalo ☹

pajinka23
17. apr 2009

loli nech tvoja segra zmeni doktorku 😉 😉 😉 hlavne si netreba vsetko tak velmi pripustat co doki povie, 🙂 lebo aj ja mam dokiho na prd podla neho som uz mala davno roditi 😀 😀 😀

skybaby
17. apr 2009

loli nechcem ta strasit ale moze to byt naozaj nebezpecne, ja som mala velmi vela plodovej vody, zistilo sa to strasne neskoro a potom mi kazali vela lezat ale uz to nepomohlo, mala som velku tlak v brusku a zacala mi predcasne odtekat ... mozno ma tvoja sestra blbu doktorku, nech si da preverit este u niekoho ineho ale netreba to podcenit

loli2
autor
18. apr 2009

Dakujem baby, tie nazori su take odlisne... :( Ja sa len modlim aby to nebolo vazne.. Sestra v pondelok zavola mojmu lekarovi a spyta sa co to moze byt.. Nechce ist teraz k nemu lebo uz by to bolo vela dalsie sono za tento mesiac!!! Aj toho sa boji.
Kamoska co ma znameho lekara mi zas povedala ze sa to vola Polyhydramnion a vraj je velke percento ze dieta bude poskodene!!!!!! Som na nervi, ani nespavam. Moja mala sestricka. Ale nechcem robit predcasne zavery, musim verit ze to v nasom pripade nebude nic vazne.........

nika251
18. apr 2009

loli, ja som tehula druhy krat a uricite viem, ze obsah plodovej vody sa meria az neskor. Ved v 8tt je babatko v maternici take malinke ze je len tazke urcit ci je maternica velka, mala, vela plodovej vody ci malo. Jasne ze v pomere k tomu drobatku je tej plodovej vody vela.Aspon podla mojho osobneho usudku. Viem,ze plovovu vodu mi prvy krat merali v 2Ott, dovtedy sa k tomu nikdy nik nevyjadril. Potom sa bude merat v 3Ott. V 8tt to podla mna este absolutne ziadnu vypovedaciu hodnotu nema. Skusim daco pohladat na nete ze kedy sa plodovka meria. Nech sa sesra nenervuje. Pochybujem ze to nieco znamena

nika251
18. apr 2009

je tu jeden link- pozri si 18-2Ott
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?Cat...

barny
18. apr 2009

mne robil dr sono vzdy, on ho ma v ordinacii, tak sono mi robil pri kazdej navsteve a tiez si myslim, ze urcovat kolko plodovej vody tam je, ci malo alebo vela je zavcasu 😕

loli2
autor
20. apr 2009

Caute babule, diki moc za radi. Uz je to OK, sestre povedali ze je to v poriadku. To ta prva gynekologicka ju(nas) vystrasila. Ved aj mne robil moj lekar pocas tehu sono zakazdym, v 5tt prvy krat a potom ma objednaval kazdych 5 tt, az na konci sa to skracovalo, kazde 3, kazde 2tt...
Ale ona je 8tt a od 5 do 8 tt jej robila 3 krat sono zvnutra!!! To je vela!! Moze jej spravit raz za mesiac ale nie 3 krat za 3 tyzdne.
Takze som stastna, budeme mat seternicu 🙂 dufame.
Pekny den!
Nika ty si tehu 2hy krat, chcem sa nieco spytat, kojila si? ak ano ked si prestala, kedy si dostala menzes, po akom case?? Moja Christina uz ma o 5 dni 8 mes, prestala som kojit pred 2 tyzdnami a stale nemam menzes, je to normalne? Uz zacinam byt paranoidna 🙂)

nika251
20. apr 2009

Ahoj. Ano kojila som ale zial len 3 mesiace. MS mi prisla asi do mesiaca. Neboj sa, 2tyzdne su malo. Neboj sa, MS urcite dorazi.Myslim,ze tu o tom je aj tema. 😉

loli2
autor
21. apr 2009

Ahoj Nika, dakujem, snazim sa nezmatkovat 🙂 Ale stale nechapem co som zrazu taka pazrava, v noci byvam velmi hladna, cely posledny tyzden, som si varila na obed zemiaky a vymiesala z maslom a mliekom na pyre a idem sa zadrhnut a toto sa mi stavalo len ked som bola tehu, ze som jedla aj 2 tyzdne vkuse zemiaky kazdy den. Ale stale mam chladnu hlavu, kedze ako vravis este su to len dake 2 tyzdne co nekojim, pravdepodobnost ze sa daco mohlo prihodit je asi 0,1%. Urcite to mozu aj hormony mi blbnut, lebo obcas mavam pocity ze idem uz dostat krami, n ale potom to zas prejde.. Ale tak este stale mam cas. A prve co mate, chlapceka? Odkial si? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre