Veľkosť embrya v 7. týždni

hadim
18. mar 2015

Ahojte Tehulky a mamičky , rada by som sa Vas spýtala či je normálne ze v 7tt mam trosku menší plod ako by mal byt..dnes som bola na sone a Srdiecko mu vraj bije, len je hrozne malinky.. Od 4mm- 5,8 mm..doktor sa najskôr zľakol lebo ho ani najprv nevidel ale potom videl akciu..Povedal mi ze mam vývoj opozdený o 5 dni ze to je normálne , ze niektoré ženy to majú aj 10 dni.. Rada by som sa však podelila s Vašimi skúsenosťami.. Podla aplikácii v tel by som mala byt dokonca v 8 týždni, no doktor tvrdí ze som v 7tt.. Cela som z toho uz domotana..prikladám aj foto, lebo v tých číslach sa neviem zorientovať..

Ďakujem za akékolvek názory

myrepose
22. mar 2015

..nie nie, teraz si žiadny iný, ako ten najlepší scenár nepripúšťam @micinka222 🙂 v utorok kontrola, takže verím, že bobčeka uvidíme a budeme mať doma znova o niečo viac srdce na mieste. i keď dnes mi je tak zle, že sa až smejem, že bubík mi dáva vedieť, že je v poriadku <3
@hadim áno, ako píšeš, i keď je to pre nás maminky anjelikov slabá útecha. no treba ísť ďalej s vedomím, že príde lepšie

lafemme8
8. mar 2018

Ahojte. Vcera som bola na ultrazvuku,fazulka meria od hlavicky po zadocek 8mm,srdiecko bilo,menzes som mala naposledy 15.1.2018,podla mudrych kalkulaciek to vychadza,ze by som mala byt v siedmom tyzdni a par dni,doktor vsak povedal,ze som v siestom.tak teraz neviem,vsade sa o velkosti plodu pise nieco ine. Ako ste to mali vy? Mozno je to neadekvatna otazka,ale som zvedava. Dakujem.

hadim
autor
8. mar 2018

@lafemme8 doktor ti to vie určiť najlepšie, asi si mala iba ovulaciu posunutú neskôr a teda k oplodneniu prišlo neskôr ako rátajú tabulky☺️Tabuľka ti vyrata pri pravidelnom menzese približne ovulku v strede cyklu a veľa žien ju má aj mimo nej.. Neries to, dôležité že bije srdiecko☺️

lafemme8
9. mar 2018

@hadim dakujem za odpoved. Iste,verim lekarovi,no zmiatlo ma len to,ze pri velkosti embria 8 mm to, podla toho,co som sa docitala,vychadza na siedmy tyzden. Ale mas pravdu,dolezite je to,ze bije srdiecko 🙂 tak dufam,ze to tak uz aj ostane 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre