Vitamíny pre tehotné

Zodpovedané
23. okt 2018

Pekný deň prajem,

Mám jednu otázku ohľadom vitamínov pre tehotné. Ktoré vitamíny sú podľa vás najvhodnejšie?
V prvom trimestri som brala Femibion 1, no je naozaj veľmi drahý. Preto od 13tt žiadne vitamíny neužívam. Momentálne som v 17tt.

Viete mi,prosím, poradiť niečo, čo je dobré a aj cenovo dostupné?

Ďakujem.

Dobrý deň,

Ja osobne užívam vitamíny Ladeevita a naozaj som s nimi veľmi spokojná, nakoľko obsahujú bohatý komplex vitamínov. Vďaka zloženiu mi ochraňujú aj imunitu počas tohto obdobia ochladzovania a tak dúfam, že vydržím a nebudem chorá 😉.
Obsahujú okrem základnej Kyseliny listovej aj vápnik, ktorý je dôležitý pre správny rast bábätka aj pre maminku. Ďalej Vitamín C a všetky vitamíny radu B na imunitu a zároveň aj železo, ktoré mnohým mamičkám chýba.
V prepočte na 30 ks balenie sú asi o 2 eura lacnejšie ako Femibion (čiže okolo 11eur).

Ďalšie zložením podobné vitamíny od iného výrobcu sú vitamíny ELASTI-Q VITAMINS & MINERALS. Je to tiež veľmi dobrý výrobca. Mám od nich krém proti striám. Tieto vitamíny vyhádzajú okolo 8 eur 30ks balenie.

Žiaľ, nič lacnejšie už nie je. Niektoré ženy celé tehotenstvo užívajú iba kyselinu listovú. Ja si však myslím, že komplex vitamínov je dôležitý práve preto, aby matka počas tehotenstva mala podchytenú aj imunitu.
V týchto prípravkoch je správna dávka vitamínov, ktorú tehotná žena môže užívať.


Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová