Vodičák v tehotenstve. Je to vhodné?

erika222
12. aug 2006

ahojte mám takú otázočku.je vodné robiť si počas tehotenstva vodičák?som v 3 mesiaci a som doma na PN /kvôli zvracaniu a hlavne prekážkam v práci/,mám teraz more času,ale neviem či to bude dobre pre babo.

nelika666
12. aug 2006

no neviem.. nie kazdej tehulke robi dobre jazda autom..
chces to stihnut kvoli tomu aby si mohla jazdit ked sa babo narodi alebo kvoli tomu ze mas more casu?

erika222
autor
12. aug 2006

ahoj,no hlavne kvôli tomu,že chcem byť,teda aj musím byť nezávislá od budúceho manžela,kedže je celý den v práci.neviem ako to zvládajú tie maminy,ktoré chodia s kočíkom busom.

nelika666
12. aug 2006

chapem..
mat vodicak je vyhoda.. moja mamka sa dokonca chcela odviest do porodnice sama ked som mala prist na svet.. 😀
podla mna je to na tebe ci sa citis dobre a ci ti to tvoj zdravotny stav dovoluje kedze si PN
a este treba zobrat do uvahy ze co ak.. by si napriklad naburala na jazde a co vsetko sa este moze stat.. je to stres ucit sa jazdit a na skuskach o strese ani nehovorim.. nastastie ja som flegma ale ostatni okolo mna na skuskach saleli

expertka8
12. aug 2006
masinka
12. aug 2006

ahoj,
ja mam vodicak sice uz asi 7 rokov, ale za cely cas som soferovala asi 3 krat ☹
zaciatkom marca som sa konecne odhodlala ze sa naucim soferovat, nech nie som zavisla na manzelovi, aj som to parkrat skusila, potom som zistila ze som tehotna, sice mi nebyvalo zle, ale mavam obcas krce v nohach, tak sa bojim sadnut za volant... (alebo sa aspon na to vyhovaram 😉 ), ale tiez ked vidim ochotu ludi v autobusoch,neviem ako to budem zvladat s kocikom. Ale vymyslela som nahradne riesenie - klokanku (babyvak)..aj ked netusim ci to bude v praxi realne 🙂

erika222
autor
12. aug 2006

dakujem za odozvu,neviem ja by som sa aj na to cítila,už mi je lepšie už ani nezvraciam,len málokedy.inak aj ja som flegmoš ked nespravím tak nespravím,ale chcela by som ho a zároven sa bojím toho ako by to vplývalo na toho našeho chrobáčika. 🙂

raculka
12. aug 2006

Erika,
tak já udělala řidičák 14 dní před termínem porodu 😀
Musím říct,že u jízdy asi hodně přimhouřili oko a přihlédli k mému stavu,
takže v tomto ohledu mi bříško pomohlo 😵
Ovšem je pravda,že jsem začala chodit v zimě,tak jsem nechodila tak často
a vlastně celé těhot jsem se trochu z jízdy nervovala.A můj učitel nebyl
zrovna flegmouš,tak jsem si občas říkala,že toho nechám.Ale nakonec když zjistil,že čekám mimi,tak byl hodnější 😅
A vlastně jsem se přihlásila do autoškoly,když jsem ještě nevěděla,že čekám mimi.Nevím,jestli bych to pak zrušila,ale asi bych stejně chodila.
Nejdůležitější jsou pro vývin prý první 3 měsíce,tak to už máš šťastně za sebou,tak když seženeš trpělivého učitele,snad by to mimču nemělo uškodit.
Mému drobečkovi je necelých 5.týdnů a zatím vypadá v pořádku.
😉

snilko7
12. aug 2006

Ahojky, moja sestra /barunka/ si robila vodičák v tehotenstve. Nakoľko sme ho robili spolu, môžem posúdiť že to zvládla uplne perfektne.

mirka
12. aug 2006

erika, ja som si urobila vodičák pred tehotenstvom, ale poviem Ti, že pre mňa sú väčšie nervy už samotná jazda, ako skúšky na vodičák, vodičák mám od januára, ale netrúfla by som si sadnúť sama za volant. A netuším, či si sama sadnem, keď budem v aute len ja a bábo. Síce sa už drahého nepýtam, že čo teraz, ale pre mňa je taká opora 🙂 Čo sa týka skúšok, boli v pohode 🙂 aj jazdy pred skúškami 🙂

melory
12. aug 2006

ja sa tiez chystam od septembra na vodicky 🙂 jedine coho sa obavam je moja nepritomnost na svet ale vychadza to na 3 mesiac tehotenstva tak to uz snad ozijem. pri prvom som tiez mala skusky a bolo to vyborne! 😉 brusko co vykukalo spoza bluzky roztopilo lady profesorom a skoncila som na ciste jednicky 😀 .

veronice
12. aug 2006

Neda mi neprispiet 🙂
Ja sice nie som tehulka ani to v najblizsich mesiacoch nechystam no prave som dva tyzdne pred skuskami a poviem vam, mam z toho dost nervy...Testov sa ani tak nebojim ako policajta...bo kamaratka co si robila v tej istej autoskole vodicak, na skuskach dostala divneho policajta a nepresla...
Kamaratka je v 35 tt a tiez si planovala robit vodicak pocas tehotenstva no mala zdravotne problemy tak to nechala ze az ked sa babo narodi. Ja si vsak myslim, ze ked uz raz babo pride na svet, na nejaky vodicak nebude cas...A podla mna, vodicak je dobra vec, aj ked sa bojite za tym volantom sediet same, aspon mate istotu, ze ked budete mat problemy vy alebo mimi, mozete sadnut do auta a ist lekarovi - nemusite cakat na sofera alebo sanitku. Proste...myslim si...ze je to taka vacsia istota...
A teraz moj laicky nazor - myslim si, ze ak nemate rizikove tehotenstvo a zmestite sa za volant, nemate sa coho bat 🙂 Mozno sa to mimcu aj zapaci 🙂
Kazdopadne, zelam vela stastia na skuskach a nebojte sa ukazat bruska, bo ako tu uz bolo napisane, vie to odmakcit skusajuceho 🙂

melory
12. aug 2006

dakujeme za povzbudenie 🙂 🙂 🙂

ervotoc
13. aug 2006

no ono je to dosť individualne,každa znaša tehotenstvo inak,ja som mala lážo-plažo,ale poznam babu,ktora v 7mesiaci prestala vidiet počas jazdy,ešte že nebola niekde na dialnici,odstavila auto a okoloiduci jej nastastie pomohli,v nemocnici sa dozvedela že jej "bábo zatlačilo na nerv"ludovo povedane,potom nemohla vobec jazdiť,pretože by sa to mohlo kedykolvek,kdekolvek zopakovať,no a poznam aj zdrav.sestru ktorej sa stalo niečo podobne,ale ona čakala dvojičky a tej sa to stalo v priebehu šiesteho mesiaca,takže,zatial čo jedna sa aj dopravi na porod,druha nemusi ani sadnut za volant,asi tak,je to teda rozne aj tu 😉

renca3
13. aug 2006

Vodicak pri dietati je k nezaplateniu. Ak mas k dispozicii auto, urcite to ocenis.
erika, ved teraz si iba v 3. mesiaci. A ako dlho trva vodicak?
Ja som robila sice uz davno taky 3-tyzdnovy rychlokurz. No soferovat som sa naucila v podstate potom neskor jazdami.

tonicka
13. aug 2006

erika, podľam mňa si určite vodičák urob, možno nejaký zrýchlený kurz a potom uvidíš či budeš moct aj vo vyššom štádiu šoférovať. Ja šoférujem skoro každý deň, musím si teraz už upravovať sedadlo, niekedy skoro ležím 🙂 , niekedy som vzpriamená, podľa toho kde je drobec. A včera by som napr nemohla šoférovať, drobec poriadne šramotil po mechúriku a občas ma až trhlo. Ale to budeš cítiť, či možeš alebo radšej nie. 😉 A po porode to oceníme, že nemusíme chodiť busom 😀

barunka
13. aug 2006

ja som ako písala snilko robila tiež vodičák ako tehu a končila som skúšky v 5. mesiaci tehu a dalo sa 🙂 a ja som vždy hovorievala, že som šikovnejšia, lebo mám dva mozgy 🙂 a Simi teraz zbožňuje vozenie v aute 🙂

katrin
13. aug 2006

erika, ak si doma na PN kvôli zvracaniu a tomu, že ti je zle, tak by som neriskovala si sadať za volant.. Osobne šoférujem už 11 rokov denne, ale toto neodporúčam.. 😲 Pokiaľ by si sa cítila dobre, bez akýchkoľvek problémov, nech sa páči.. Ale ak ti príde zle, ohroziť seba, dieťa a ešte aj inštruktora, nehovoriac o okolitých šoféroch, tak to teda nie.. 😔

mamina2
13. aug 2006

Ja mám už vodičák asi 7 rokov, ale manžel (vtedy priateľ) ma nechcel nechať šoférovať rodičovské auto (starú škodovku), vraj kôli jej tech. stavu. A ich auto som šoférovať nemohla, lebo čo ak....a ako to vysvetlím že ty.....
Keď sme sa vzali kúpili sme si vlastné a zase nič. Až keď som 2x otehotnela začala som tlačiť na manžela. Nepáčilo sa mu - kôli bábu. Ale začali sme "trénovať". Napokon som sa dokonale rozjazdila a teraz pri dvoch drobcoch je to na nezaplatenie 😝

zuzovi
13. aug 2006

Ahojky, fandím všem, kteří se nebojí řídit. Já už mám řidičák přes dva roky a za volant mě nikdo nedostane ☹ , mám hrozný strach z ostatních aut. Potřebovala bych ten strach odbourat, jinak se s kočárkem v autobusech asi zblázním ☹

veronice
13. aug 2006

zuzovi
skus zacat jazdit s manzelom alebo s kamaratkou, aby si si pripomenula ako sa jazdi a potom postupne ziskas tu istotu. Ja mam za sebou uz 9 jazd a citim sa ovela istejsie ale na prvu jazdu ma musel priatel dokopat....som mala taky strach a krce jak pred prijimackami na gympel...Postupne som sa vsak prestala bat a uz viem dokonca aj klakson pouzivat 🙂 No a odporucam si kupit taku znacku, teda nalepku "Z" ktoru si nalepis vzadu na auto....aby ludia videli ze este len zacinas a neboli nervozni...Ja si ju planujem kupit a nosit minimalne rok 🙂🙂🙂 Sice niektori vodici su bezohladni tak ci tak...vidia ze mam na streche a po celom aute napisane AUTOSKOLA no aj tak su bezohladni...vacsina vodicov je vsak ohladuplnych a trpezlivo za mnou jazdia 40-50 km/h 🙂

tonicka
13. aug 2006

Zuzovi, viem ako sa cítiš, bola som na tom podobne. Mala som vodičak 8 rokov dohromady som sedela za volantom asi 15 krát, dokopy najazdené asi 800 km a to po dialnici 😀 Raz som sa viezla so sestrou a ona bola rovnaký antitalent ako ja a počula som ako si pri tom rozpráva..teraz zarad jedna, dva, chdák motor, ty tam zostaň... 🙂 a celkom sa mi to zapáčilo. Tak som sa jednu nedeľu vybrala sama autom do práce 😉 nemala som veľmi na výber.A tiež som si do toho kecala. Bolo to v celku zábavné 😉 Inak vždy keď som si sadala za volant, musela som sa domov vrátiť na WC niekedy aj 3x, manžel len nechápal 😀 😝 ale potom to prešlo. Teraz najazdím 1000 km za 3-4 týždne a niekedy len po BA. 😀 Hlavne kašli na to čo si kto o tebe čo myslí. Skor sa nauč predvídať čo urobia ostatní. Aˇkeď budeš dávať smerovky dostatočne dopredu a až potom brzdiť ani do teba nanapália. 😉 Inak túto chybu že najprv brzdí až potom smerovku robia hlavne skúsení vodiči. ☹ Takže držím palce a keď som to zvládla ja, tak každý. 😀

mirka
13. aug 2006

to "Zetko" máme na aute aj my. Drahého kolega sa normálne najprv hanbil chodiť na aute 😀 , zvykol si. Ale ja si to "zetko" ani neuvedomujem, idem si tak rýchlo ako mi to vyhovuje a komu sa nechce za mnou ísť, nech si ma predbehne 😀 a je to pravda, že skúsení vodiči, keď vidia autoškolu vedia narobiť nepríjemné situácie, ako sa párkrát stalo aj mne, ale to je o inom 🙄 😠

veronice
13. aug 2006

A ako hovori moj instruktor "Keby nieco, spojka brzda!" 😀
Ale ked som to spravila prvykrat ked na to nebol pripraveny tak som ho takmer oplieskala o sklo 😀 Vtedy som zistila ze brzda je dost citliva 😀

bybi
13. aug 2006

Ja sa tiez zapojim. Ja som si robila vodicak asi 5 mesiacov dozadu a to hlavne preto, ze sme uz vedeli, ze by sme chceli babo, tak som to nechcela odkladat. Autoskola bola v pohode, aj skusky, ked sa clovek pripravi, je to bez problemov. Jazdit som zacala hned. 😝 Aj ked mi moj skoromanzel povedal, ze mi auto tak skoro neda,dostala som ho asi na duhe den. (s poznamkou, ze mam auto vratit v povodnom stave 😀). Vobec sa teraz nebojim, 90% ked niekam ideme jazdim ja. Takze ked bude babo, nemusim chodit autobusom. Takze ja by som odporucala si vodicak urcite spravit, ale naozaj je treba si rozmysliet, ci sa na to citis.

tonicka
13. aug 2006

Mirka, obávam sa že by som nepoužila slovo skúsení ☹ , skôr ma napada drzí, namyslený, blbí 😀 Ja chodím kľudne za autoškolou, aspoň si precvičím reflex a predbieham zásadne keď je úplne voľná cesta, nech vodiča nevydesím. 😉

mirka
13. aug 2006

môj inštruktor vždy hovorieval pre takých debilov, čo machrovali keď videli autoškolu, alebo sa tvárili strašne otrávene: "zabudol vôl, že teľaťom bol" -svätá pravda

erika, skôr by som ti ale odporúčala normálny kurz, nie zrýchlený. Normálny trvá tých 7t.

veronice
13. aug 2006

tonicka, ze by si to tam ty za mnou pred dvoma tyzdnami jazdila po Slavine 20 minut? 😀

veronice
13. aug 2006

No moj instruktor ked sa nieco stane, stiahne okienko a povie mu svoje 😀
No ja mam tiez normalny kurz, s tym, ze robim si ho od 13.6. a skusky mam 24.8...Ale dva tyzdne som mala pauzu najprv skrz to ze nebol volny trenazer, potom tento tyzden som nejazdila bo neboli volne terminy a teraz mam poslednych 5 jazd a skusky az vo stvrtok...toho sa trochu bojim ze jak budem jazdit ked som mala prestavku...sak uvidim zajtra...

mirka
13. aug 2006

tonička, opravujem sa 😀 sú to debili 🙄 viete čo ma včera stálo rozhodovania, kým som predbehla jedného poliaka? 😀 išiel asi 50-tkou mimo obce, ja som mu už pomaly na hrbe šla, tak drahý do mňa už hustil, nech ho predbehnem, tak som sa odhodlala a na rovnej ceste to celkom šlo 😀

mirka
13. aug 2006

už keď je tu takáto téma, chcem sa spýtať, neublíži airbag tehotnej, keď je pripútaná? lebo ten vystrelí aj pri malej nehode

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre