Vodičák v tehotenstve. Je to vhodné?

erika222
12. aug 2006

ahojte mám takú otázočku.je vodné robiť si počas tehotenstva vodičák?som v 3 mesiaci a som doma na PN /kvôli zvracaniu a hlavne prekážkam v práci/,mám teraz more času,ale neviem či to bude dobre pre babo.

tonicka
13. aug 2006

Jáj, to som nevedela, že normálny trvá 7 t, ale ja som ho robila pred 10 rokmi(jezisi, to fakt? 😲 )a chodili sme asi 4 mesiace 😉,
veronice, moze byt i keď po slavine moc nechodím 😀

veronice
13. aug 2006

Tak potom ak by si to bola ty, tak dakujem za trpezlivost 😀

sonepka
13. aug 2006

ahojky,
já si řidičák udělala minulý rok v září. A to hlavně proto, že jsem se odstěhovala od rodičů 300 km a manžel řidičák nemá. Několikrát jsme cestovali vlakem i s anším labradorem. cesta trvá 5 hodin se 3 přestupy, když jsme si do toho představila i mimi, tak jsem řekla že ne... že si řidičák musím udělat. Manžel si ŘP dělat nechce, po jedné bouračce s kamarádem má hodně velký strach, natož auto řídit... a mezi námi nebyl by dobrý řidič... je tokový výbušný jen co sedí jako spolujezdec 😀 😀 😀 😀
Dnes jedu za rodiči.... těch 300 km... jsem zvědavá jak to zvládnu... ale vím, že až budu v pokročilém stádiu, asi tuhle cestu zvládat nebudu. Každopádně dojet si nakoupit nebo tak, tak to možná ano....

erika222
autor
13. aug 2006

takže ahojte dakujem vam všetkým za odpovede,veľmi ste ma potešili a dodali aj troška sebavedomia.Inak bruško mi ešte ani trošku nie je vidieť,a v poslednej dobe som zistila,že zvraciam iba ked sa troška viac,alebo rýchlo napapám.šoférovať viem,teda do istej miery.priateľ ma naučil na poľnej ceste,ale stále to nie je to čo v premávke,mám tiež troška strach z ostatných áut,ale myslím,že ked nájdem kľudného inštruktora tak to hádam zvládneme.dneska som sa akurátne naučila výmenu oleja na našom autíčku,a viem aj rezervu vymeniť,ale nechcem sa chváliť to len tak. 😉 ešte troška porozmýšlam a potom vám dám vedieť ako sme sa rozhodli.a inak by som chcela normálny kurz,ved 7 týž.nie je až tak veľa.tak sa majte krásne a pekne papajte/me

bybi
13. aug 2006

No ja ti poviem, ze mne nikto v autoskole ani len neukazal, ako sa vymiena rezerva! 😅 Takze nemam ani tusenie, ale neva. Ked sa ma pytali instruktori, co urobim, ked dostanem defekt, povedala som im, ze zavolam manzelovi! 😀 Inak ani ne skuskach sa na to nepytali, ale asi zalezi, ze ako a kde.

renca3
13. aug 2006

Nam to ukazovali, ale urcite by som si na to netrufla. Ved snad gavalieri este nevymreli 😀

bybi
13. aug 2006

Aj ja sa na to spolieham! 😀

mirka
13. aug 2006

my sme sa učili len teóriu okolo výmeny kolesa, vraj sa nesmie skúšať výmena na výučnom aute, ale tiež je odpoveď, že zavoláš do servisu 😀 aj tak, keď máš auto v záruke, nesmieš doň zasahovať 😒

tonicka
13. aug 2006

Moja sestra defekt vyriešila ukázaním bruška a hned jej všetci zastavili 😉 Možno by to prešlo aj na skúškach 🙂

remezzo
28. aug 2006

🙂 Ahoj Erika222 mozes si robit vodicak,a podla toho ako sa sama citis.Ja som teraz v 33t a prave ho dorabam.Pekne tehotenstvo 😉

melory
18. okt 2006

zacala som chodit na vodicak 😀

dorotka
18. okt 2006

bybi presne tak som fungovala ked som defekt dostala zavolala som kamosovi lebo bracho nebol doma a on bol prave na ceste z prace aj z bratom popri studiu si privyrabal ako automechanik do dvoch minut bolo koleso vymenene
ale moja mama s kamoskou zobrali navod k autu a vymenili koleso
ja by som neverila kolesu ktore by som zasrobovala ja 😀

lubica69
18. okt 2006

Ajojte ja som vodicak pred tyzdnom dorobila a nemala som vobec ziadne problemy Presne je to o tom ako sa citis 🙂

emjee
22. feb 2007

karolin • 22. feb 2007 o 19:51
Ahojte, chcem sa opytat ci ste si niektora robila vodicak pocas tehu.

Ci sa oplati kupit auto len kvoli tehu a teda neskor kvoli babu 🙂 ?

My teraz nemame, kedze nepotrebujeme, drahy mal donedavna vodica z prace a ja pracu 5min od domu..

Dakujem za nazory 😉
------------

kristi • 1d • 22. feb 2007 o 19:53
my jsme si dneska objednali nove auticko...holt se do nasi Fabie uz nevejdeme... 😉
----------

barunka • 1d • 22. feb 2007 o 20:05
ahoj karolin, ja som si robila vodičák počas tehu a dalo sa to v pohode, ale veľa záleží od toho, ako sa počas tehu cítiš.
a čo sa auta týka, tak podľa toho kde bývaš. My bývame na dedine a život s bábom a bez auta si neviem ani predstaviť. Treba dochádzať za doktormi, pretože tu u nás je len pediater, takže za ostatnými treba ísť buď do Bratislavy alebo do Galanty. Takisto ak jej potrebujem kúpiť plienky, jedlo či oblečenie, tak treba ísť do Bratislavy. Takže pre nás je auto nevyhnutnosť...
--------------

gedren • 1d • 22. feb 2007 o 20:09
My nemame auto a ani jeden z nas ridicak a taky zvladame, aspon nas rodice nenuti, abychom s malou vymetali navstevy 🙂) Dokud budeme v Praze, tak to nehodlame menit. Kdybysme se odstehovali nekam na venkov, tak tam se auto asi hodi.

Nakupy resim tak, ze pro jidlo tri kroky do Alberta a vsechno ostatni objednavam po netu 🙂 Doktorku detskou mame blizko, i moje doktory, to je hodne dulezity, a vsechno ostatni se da nejak tak rozumne rozplanovat, aby tam clovek s ditetem i bez zvladl dojet i MHD 🙂

lara1znk
22. feb 2007

Ja by som vodicak rozhodne odporucala, podla mna je to velka vyhoda, velka pomoc, najma s malym babatkom.
Velmi zalezi od lokality kde zijete, pre mna je auto nevyhnutnost. Byvame sice vo velkomeste, do centra to mame 15 min. mestskou dopravou ale neviem si predstavit byt na dopravu odkazana s dietatom. Lekarku mame tiez asi 15 min. od domu autom, takze je to nutne.
Nevidim problem robit si vodicak v tehotenstve.

melory
22. feb 2007

chodila som na vodicsky pocas tehotenstva, pocas jazd brusko rastlo, ale vobec nezavadzalo, dokoncila som ho uspesne v 31tt a teraz som rada, ze do porodu sa rozjazdim.

nici
22. feb 2007

ja vidim problem robit vodicak v tehotenstve, nejde o to zavadzanie bruska, ale bala by som sa, ze moze hocijaka nepredvidatelna situacia vzniknut na ceste a nebodaj aj sa priblichtit k nejakej havarii a problem je na svete. a v dnesnej dobe, ked o inom ani nepocujete ako o samych nehodach na ceste a este aj tu v BA, aki su uzasne "ohladuplny" vodici 😠
a tie stresove situacie na ceste, si myslim, ze tiez neprospievaju vasmu babetku v brusku.
tot moj nazor. 🙂

melory
22. feb 2007

v aute je instruktor ktory ma stale oci v strehu a aj nohy na pedaloch, mne stale opakoval, mi sme tehotny, mi mame cas a nikam sa neponahlame, nakoniec sme mali heslo "nasa znacka korytnacka"
ano nici su dievcata ktore su stresove, ale tie co s tym problem nemaju nech idu do toho.

emjee
22. feb 2007

nici nehoda sa moze stat aj ked nerobis vodicak, vacsina bab do toho 8 mesiaca normalne chodi do roboty a po ceste tam ci naspat (nehovoriac o pravidelnych navstevach u lekara, ktory tiez asi nebyva za rohom) sa tiez moze hocico prihodit, a to nemusi ani len sediet v aute - takze to podla mne nie je celkom dovod nerobit si vodicak v tehotenstve ak ste to skor nestihli

nici
22. feb 2007

baby to bol len moj nazor 😉 , ja viem, ze to moze vzniknut kedykolvek, vsak mam male dieta a chodime stale autom aj na daleke cesty, a keby som mala stale na to mysliet, tak sedime doma a nikam nejdeme. ale v tehotenstve mi to nepripadalo nejako vhodne, pre mna. moj nazor 😉

melory
22. feb 2007

ved to, ze su rozne typy dievcat, ja som napriklad dost odvazna a este k tomu salamistka, cize bez stresu skusky aj jazdy, {so synom som koncila skolu} ale su holky co su velke stresmenky, ked si maju ist vypytat telefonne cislo na recepciu a tym to teda v tehu ani ja neodporucam.

nici
22. feb 2007

melory ja som tiez urcite neni stresmen, ja mam salam, parky tiez. kazde rano 😀 ale, nejako ta starostlivost a banie sa o vlastne dieta v tehotenstve vzrastli az za hranicu normalnych moznosti. 😉 a teraz som tiez ako stopovaci pes 🙂

melory
22. feb 2007

ked je este babo malinke je dolu na pase, ale ked je uz vacsie je dobre, lebo pekne sa zmesti do pasu bez ohrozenia, a je pravda, ze stat sa ti moze aj ako spolujazdkyni.
ja ti poviem, ze keby som si ho neurobila teraz uz si ho neurobim.

nici
22. feb 2007

melory 😎 a vies, ze ja ho nemam este stale? 😉 😀 lebo neni casu 😕 😉 tak som vas mala asi posluchnut a nebat sa vtedy. ale uz sa do toho kopem a uz sme sa aj s muzom o tom bavili. 😉

melory
22. feb 2007

to som ani je este nemala, somnou bola dlha cesta. v january som dostala na narodeniny peniazky od rodicov na vodicak, a do leta som to odkladala, ale ked som sa vratila z letnej dovolenky tehu tak som mala rane nevolnosti, zas som to odkladala, potom uz ozaj na mna tlacili, aby som si to urobila, lebo pri dvoch detoch to budem potrebovat, mam dost daleko vsetko...teraz som rada, ale sama som este nesla, vzdy idem z muzom a on ma navyguje, ze daj dvojku, spomal, zaktuta.... a to niesom ani blondina, ale mam raspekt!

nici
22. feb 2007

😀
no ja sa k tomu tiez uz musim dostat, lebo ma to nebavi chodit MHD. a tym padom budem mat aj viac moznosti, si niekam vyjst, len tak do mesta, a v necase. takze potom ti dam vediet, ked uz budem mat vypisanu prihlasku a dufam, ze coskoro. 😉

melory
22. feb 2007

a zakon schvalnosti bude ze sa zacnes gulatit 😉
ale mas este cas, vychutnaj si synceka 🙂

nici
22. feb 2007

melory a vies, ze mozno aj 😉
dakujem a vidim, ze tebe sa to uz tiez krati s tym druhym tehu 😉 drzim palceky 🙂

melory
22. feb 2007

dakujem snad len nebudem odkazana sa v kontrakciach sama odviest do porodnice 😀 nie, nie, to by som si radsej taxik zavolala.

tilly
22. feb 2007

ja si neviem predstaviť život bez auta, lenivosť je lenivosť...
len som to svoje skoro v utorok rozbila ☹ svojou vinou, úplnou školáckou chybou... nedala som prednosť, nevšimla som si protiidúce auto, lebo som sa pozerala na autá z druhej strany a on sa priblížil dosť rýchlo, našťastie nad nami stál anjelik strážny a ja som svoje nové autíčko ušetrila 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre