Vysoký tlak a preeklampsia. Koľko doznieva ešte po pôrode?

22mariana22
26. jún 2014

Ahojte, prosim vas ak mal niekto taky problem s tlakom aj po porode dajte vediet. Museli mi ukoncit predcasne tehotenstvo v 28.tyzdni koli preeklampsii, som tyzden po sekcii beriem lieky ale tlak je stale vysoky. Kolko trvalo kym sa vam upravil ak sa vobec uprvavi ☹. Dakujem

stellamaris
26. jún 2014

@22mariana22 ahoj,mne ostal vysoky tlak po preeklapsii.Kym klesol ,trvalo to rok a pol. 😖 Mala som postupne nasadene styri lieky.Mne ukoncili kvoli preeklapsii tehu sekciou az v 34.tt +6..........................normalne sa tlak upravi do niekolkych tyzdnov po sekcii,niekedy to ale trva,co bol aj moj pripad...................

lead16
26. jún 2014

Ahoj. Mne sa kvoli preeklampsii odlucila placenta a mala som akutnu sekciu v 30 tt.Tlak sa mi upravil tyzden po porode a odpuchla som tiez zhruba do dvoch tyzdnov. Moj jediny problem bola anemia kedze som dost vykrvacala.

liz_lemon
27. jún 2014

@22mariana22 mne odporucili bral lieky, ale ja som nebrala vobec, a tlak mam ukazkovy, ale u mna to bol skor problem psychicky, ze som mala stres uz len z merania tlaku

dadymima
27. jún 2014

Ahoj ja som tri tyzdne po sekcii kvoli preeklampsii. Tehu mi ukoncili v 33+6tt. Tri dni po porode som mala horibilne hodnoty tlaku stale okolo 140/100 niekedy aj vyssie. V nemocnici mi davali 4x2 dopegyt 2x1 lomir a 4x2 magnezko. Ked ma prepustili brala som len lomir a 3x1 dopegyt. Po tyzdni som sa odhodlala zmerat si tlak a bol 100/70 tak som bola u internistky a ta mi povedala ze mam si lieky znizovat takze teraz uz beriem len 1x denne lomir a myslim ze ked budem mat maleho doma a opadnu stresy tak uz ani tu jednu tabletku nebudem potrebovat. V nemocnici mi ale povedala lekarka ze tak dlho ako sa tlak zvysoval tak tak dlho to moze trvat kym sa znizi...

kamanima
30. jún 2014

mňa kvôli preeklampsii sektovali v 36. tt a TK mi internistka dávala dokopy 3 mesiace po pôrode. brala som dva druhy liekov. asi po dvoch mesiacoch mi znížila gramáž na polovicu a po troch mi ich úplne vysadila, lebo TK som už mala nízky.

mamidrink
13. júl 2019

@liz_lemon a kolko trvalo kym sa vam upravil aj ja mam zvyseny furt.

liz_lemon
13. júl 2019

@mamidrink neviem, ja som to po porode vobec nesledovala, merala som si asi az po polroku, a mala som normalny

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre