Vyvolanie potratu, keď srdiečko nebije

jituska666
24. jan 2017

je tu nejaka kocka, ktora absolvovala vyvolanie potratu? pred tyzdnom(10 tyzden) mi na sone oznamila doktorka, ze srdiecko dietata nebije cize ak nepotratim naturalnou cestou tak mi musia vyvolat potrat. na vcerajsom sone mi to opat potvrdila, a dnes vecer pred spanim musim ist na to. dostala som 4 tabletky, musim si ich pred spanim vlozit do vaginy,vsetky 4 a cakat co sa bude diat.nikdy som potrat nezazila, tak neviem co ma caka. chcela by som vediet ake mate vy s tym skusenosti, boli to velmi, ako dlho sa krvaca, ostali ste na marodke atd.
dakujem vopred za odpovede.

moni244
24. jan 2017

to som ešte nepočula, väčšinou idú ženy na kyret, toto je celé nejaké divné

jituska666
autor
24. jan 2017

@moni244 nie je to divne, tento sposob je bezny,ale ja zijem v Holandsku. neviem teda ako je to na sk.

moni244
24. jan 2017

@jituska666 jáj, tak to treba rovno napísať, ako to tu máme vedieť? tu chodia ženy do nemocnice

magic08
24. jan 2017

@jituska666 pokial viem, u nas su potratove tabletky zakaxane. Ja som po missed abort sla riadne na kyret, toto je nejake divne. Asi by som radsej konxultovala aj s inym dr.

leellee
24. jan 2017

Jaj moja, to mi je ľúto... Nemám skúsenosti s vyvolaním, ale myslím si, že náročné to bude aj podľa toho aký veľký bol plod. Ja som potratila v siedmom týždni, prestalo sa vyvíjať však hneď na začiatku, takže asi len piaty týždeň. Bolesti boli trocha silnejšie ako pri normálnej menštruácii, krvácala som trocha dlhšie...
Ja som mala strašnú traumu z toho, ako zo mňa vypadol plod... :(
No, v každom prípade Ti držím palce, nech to zvládneš. Drž sa.

katka253111
24. jan 2017

V prvom rade je mi to velmi luuuto 😢😢😢 drz sa... radsej sa na vsetko opytaj dr, tu veru tie tablety su zakazane...ta ta nemozu vziat do nemocnice?

sardinka336
24. jan 2017

@jituska666 najdi si skupinu mamičky z Holandska a skus sa tam pytat...na SK ta takto doma nikto nenecha...
https://www.modrykonik.sk/forum/holandsko/maminky-z-holandska-pridajte-sa/
Ach ....a to chce niekto nadavat na nase zdravotnictvo,nemyslím nikoho konkretne. Na tom skvelom zapade ta nechaju doma krvacat ...bez zdravotníckeho dozoru...zlaty naši lekari.

nenne27
24. jan 2017

Ja som potratila v 9.tyzdni.trauma.ale na cistenie som nemusela ist...doktor ma dokladne prezrel na sone a nic tam nezostalo...drzim palce

sense
24. jan 2017

Mas ip,

chovancova27
24. jan 2017

Oni asi chcú predísť umelým zákrokom ako je kyret, kde sa nasilu rozťahuje krčok maternice a tak skúšajú najskôr takto "samovoľne" nech to víde... ja som potratila v 10-tom týždni, dr. ma poslal domov že to možno ešte "rozchodím" a potrat sa zastaví. ale teda môj dr bol blázon. doma som dostala také krvácanie, že zo mna išli guče krvi. utekali sme do nemocky, tak vystrašená som ešte nikdy nebola.

jituska666
autor
24. jan 2017

@sardinka336 ja som velmi spokojna so zdravotnictvom tu v NL. tabletky je tu bezna vec. ja som bola len zvedava na skusenosti inych bab, ako to u nich prebiehalo.

jituska666
autor
24. jan 2017

@chovancova27 ja tiez radsej beriem tabletky ako vyskrab. ved aj u mna, keby sa nieco strasne deje tak mam volat ci prist. a ratam s tym ze zo mna pojde vela krvi

sardinka336
24. jan 2017

@jituska666 tak hladaj vo vlakne kde du mamičky čo tam ziju. Vo verejnom fore ich vela nenajdeš...treba ist do konkretnej skupiny sa pytat. 100 ludi 100 chuti....mne zase nevyhovuje nepritomnost zdr. personalu v tak zavaznej situácii.

sardinka336
24. jan 2017

@jituska666 a ešte rataj aj s moznými fest bolestami...

kwr
24. jan 2017

@jituska666 to mi je luto:( tie tblt su asi na roztiahnutie krcka maternice, ja zijem v NL ale potrat som zazila (missed abort) v UK a tam ma nechali potratit doma (12.tt) a az ked som nevladala tak ma prijali do nemocky, a este aj ma museli cistit...pre mna bolesti boli horsie ako tento druhy porod (bez liekov a uplne prirodzeny)- zasob sa liekmi od bolesti a nebud sama...a ked to bude prilis vela, volaj lekarovi/babiciam/ neviem ako to tu riesia...drz sa...

leellee
24. jan 2017

@jituska666 Nenechaj sa tu vystrasit, lekari vedia co robia. Tie potratove tabletky sice nie su u nas povolene, ale aj tak neidu vzdy zeny na kyret,. Niektori lekari daju na vyber aj nechat to na prirodu. Ja som prezila aj kyret, aj krvacanie doma bez dozoru. Nebol v tych bolestiach velky rozdiel. Drz sa.

jituska666
autor
24. jan 2017

@leellee dik za povzbudivu odpoved. ved aj mna nechali kym nepotratim sama, ale nic sa nedeje, tak uz musim touto cestou.

jituska666
autor
24. jan 2017

@kwr diky moc. ja som v 11.tt

lucinka511
24. jan 2017

@jituska666 len ked to u teba zacne a zacnes lo tych tbl krvacat a ked sa to skonci.chid na sono.nech lekari skontroluju.ci vsetko je ok.ci daco v maternici neostalo.osobne si myslim.ze je to lepsia volba ako kyret....drz sa.

margarita
24. jan 2017

@jituska666
ja som potratila 3x, z toho raz bez nutnosti kyretu ale 2x som bola v nemocnici na kyret.
a
tiez bol jeden z tych pripad missed abort, cize prestalo byt srdiecko, bola som v 11tt ale velkostne zodpovedalo 9tt. kedze toto bol uz moj 3.potrat v poradi, tiez som sa nejako nehrnula hned do nemocky na hospitalizaciu a kyret, ale lekarka na pohotovosti mi povedala, ze ked teda zacnem krvacat, mam cim skor prist. keby daco...

a zacalo to teda dost silno...sla som na wcko, a zrazu sa zo mna valili kusy sliznice a krvne zrazeniny, bezne menzes vlozky nestacili, vtedy som ale mala doma uz aj jednu takmer uz 2 rocnu dcerku, a na cestu do nemocnice, som si hanba nehanba dala na seba 2 vlozky a na to este jednu jej Pampersku...aj tak som pretiekla az na rifle.

takze Ta chcem fakt varovat, moze to krvacanie byt dost masivne a prudke, treba aby bol radsej niekto pri Tebe, aby si neodpadla a pod.

je mi to moc luto, psychicky je to na figu a kto nezazil, nepochopi,
no este nie je vsetkym dnom koniec.
drzim palce.

sunny8
24. jan 2017

Je mi to luto :( budem na teba mysliet ... Skusenost vdakabohu nemam takze ti neporadim ale lekari urcite vedia co robia a je to asi bezpecnejsie ako by to mali robit nasilu a roztahovat ti to tam precistovat a pod. Velmi drzim palce 😘

36evina36
25. jan 2017

No ja som si to prezila v 23tt tehotenstva ale vyvolavali mi porid v nemocnici injekciami , a na druhy den ma cistili tak neviem ako by to bolo v skorsom stadiu ale drzim palce nech to zvladnes hlavne psychický

jituska666
autor
6. feb 2017

@lucinka511 dik,jednoznacne ist po na sono.

jituska666
autor
6. feb 2017

@margarita dakujem ti velmi pekne. tak ja uz to mam tiez za sebou a musim povedat ze cakala som horsie, kedze som nevedela do coho idem.ja som v podstate krvacala ze silnejsie asi iba pol dna a ostatne dni v pohode. a co sa tyka bolesti tak tiez v pohode. bala som sa velmi ale uz to mam za sebou.

jituska666
autor
6. feb 2017

@sunny8 dakujem velmi pekne, si mila. uz to mam za sebou, len ma este caka posledne sono, tak som zvedava ci je vsetko ok. musim povedat ze som sa velmi bala, ale moja skusenost po tomto je teda prekvapujuca, cakala som ze to bude horsie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre