10 mesačný syn má silný kašeľ a teplotu 39

tanja61
5. jan 2012

ahojte baby je mozne aby malo babo vysoke teploty pri prechladnuti?moj maly ma 10mes.nos plny,kasel hrozny a vysoke teploty vcera cez den a aj v noci 39 myslite ze su tak vysoke teploty len pri prechladnuti bezne?boli sme u lekarky pred 3dnami ked to zacalo tak skonstatovala ze je to len silna nadcha,ze ma ciste priedusky ale ked kasle tak aj place ako keby ho boleli priedusky alebo hrdlo ☹ mam doma aj sinupret myslite ze by som ho mohla davat a aj mucosolvan junior?dakujem

juana21
5. jan 2012

nas drobec tiez takto ochorelstrasny vytok z nosteka,ociciek a plus kasel ale ten je obycajne ked zaspi a zo soplikov.uzivame sinupret ale ma aj ant.sumamed....nastastie neteplotujeme.......skuste zaist este klekarke ked ma taky kasel....

kejka22
5. jan 2012

určite k lekárke na pohotovost stav sa mu zhoršuje netreba váhat sinupret môže le nie naraz s mucoso.junior treba odstup a čajik na priedušky uvarit ak vypije držím palce a vela zdravíčka

viki2912
5. jan 2012

mhy sme mali to iste.bola to silna viroza plus isli nam zubky,takze ano,je to mozne...ale isla by som k lekarke,nech urobi crp vysetrenie,prip.krvny obaz plus vyter z hrdielka a nosteka...a budes si ista

viki2912
5. jan 2012

brali sme aj jedno aj druhe...sinupret nezabral,mucosolvan trolinku,to preslo samo.

kiwi82
5. jan 2012

soplíky môžu byť aj zo zúbkov ale ten kašeľ tak to asi nie, mohlo mu to sadnúť na priedušky. ak má vysoké teploty tak to nebude asi len nádcha a ani viroza kedže to trvá dlhšie ako 3 dni. ja by som išla k lekárke nech urobí CRP z kvapky krvi ( neviem, či Vaša dr. to tiež robí) a podľa toho stanoví či ide o nejaký vírus a treba antibiotiká alebo nie. ak pojdeš k lekárke môžeš hneď vziať aj moč ak sa ti podarí zachytiť. naša dr.hovorí, že stále, keď prídeme s teplotou tak máme aj moč doniesť. držkajte sa.

lucik85
5. jan 2012

tak pri prechladnuti urcite niesu normalne 39tky horucky...ja naozaj nechapem naco cakat ,vymyslat zo sirupmi ked evidentne sa malemu stav zhorsil ..ja by som hned rano bola davno naklusana u doktorky a nevymyslala by som zo samoliecenim 10mes dietata ..

elephant
5. jan 2012

No, ja by som zase nepanikárila. 🙂 Píšeš, že teploty má od včera, čiže dnes druhý deň, nie? Pred víkendom (zajtra) pre kľud duše môžeš zájsť normálne k lekárke, aby si ho znovu popočúvala, prípadne urobila CRP.
Ale inak u malých detí je ÚPLNE BEŽNÉ, že i pri viróze majú 39 a viac, väčšinou to do 3 dní klesne, alebo je aspoň vidieť výrazné zlepšenie. Ak je to len viróza, tak sa skutočne "lieči" len sirupčekmi, ja teda uprednostňujem prírodné pred "chemickými", apodporujem bylinnými čajmi.

tanja61
autor
5. jan 2012

@lucik85 dakujem za radu ale uz som pisala ze som u lekarky bola a ta povedala ze to je len prechladnutie ale mne sa to nezda aby pri prechladnuti boli vysoke teploty 😉
@elephant zijem v UK a ako tu pise vacsina ze zobrat vyter hmm este som sa s tym tu nestretla 😒 ale ked bude mat v noci teplotu rano nevaham a idem spat k lekarke 😉 ja ho stale kojim takze maly nepije vodu a ani caje ale od vcera to skusam a velmi nechce ale urcite do toho pride 😉 okolo 5tej dnes mal zase teplotu ale dala som mu nurofen pre deti a za 15min bol fit a teplota zrazena tak uvidim aka bude noc..........dakujem za rady vsetkym

elephant
6. jan 2012

@tanja61 Ako sa to vyvíja? Nejaké zlepšenie, či ste boli dnes u Dr.? Neviem, aká je prax v UK, ale nie je možné aspoň odobrať krv na CRP, aby sa videlo, či je to virové alebo bakteriálne?

lenka0283
6. jan 2012

moja mala ma tiez take horucky potom dostala sopliky a nato hnacku..a jak jej vysiel zubok bolo vsetko prec...🙂 ale teraz nam to zacalo znova idu nam horne zubky 🙂 ale ak uz kasle tak by som radsej isla doktorke...prajem skore uzdravenie :0)

monika15
6. jan 2012

@tanja61
mi sme mali pred 2 tyzdnami 39.8 :( sme boli aj na pohotovosti.... 3 dni mal tak vysoko kym nezabrali antibiotika. z nicoho nic.... ani kasel ani sopel nic vobec..... :((((((
teraz uz dobre ale este berie lieky...

mianc
8. jan 2012

ahojte, poraďte, čo môžem dať 10 mes. dcérke, včera začala pokašľavať, celú noc nespala, teplotu mala 37,8 a soplíky má len troška, odsávačkou som ale ani moc neodsala.. skôr ju chytá ten kašlík a teplotka zatiaľ je do tých 38 po odratání.. dnes je nedeľa, myslíte si, že je potrebné ísť na pohotovosť? 😒

barbyna6
8. jan 2012

tie lieky co mas mislim si ked jej to podavaš tak ju to ešte viacej podraždi ten kašel,skus zodac alebo ventolin,mam ten isti problem s malim 8-mesačnim synčekom,ak mu podavam bud jeden -druhy liek prestane po 5-minutach kašlet,sirupy su na roztiahnutie pridušnice.daj ich nazvy do googla a uvidiš,.. 😵

juana21
8. jan 2012

@barbyna6 ja by som s ventolin len tak nedavala.moj starsi syn ho mal dva krat v sirupe.a teraz uz ma len v spreji.ventolin uzivaju astmatici pri zachvatoch a tiez pri laryngitydach sa podava.ventolin sirup posobi veku zataz na srdiecko a neodporuca sa podavat iba pri akutnych stavoch.....manzel pracuje na zachranke a ked som lekarke ktora s nim mala sluzbu povedala ze mame ventolin sirup tak mi ho zakazala podavat a ze ked chcem tak len v spreji a to len vtedy ked sa skutocne nebude moct poriadne nadychnut......ja mam obe deti hlavne starsieho takeho ze on nemal este normalnu chripku on ma hned zapal hlasiviek....a nocne dusenie....ale ventolin naozaj podavam len v krajnych pripadoch

barbyna6
8. jan 2012

diky mi mame tu bronchititidu tak preto,ale dobre vediet ze mu to nemam casto podavat

yvetulka
8. jan 2012

@mianc calciovy sirup krasne zabera na dusivy kasel alebo drosera compose a na noc zodac

juana21
8. jan 2012

to
@yvetulka tohto nazoru som aj ja.ked mi zacnu deti kaslat hned mame calcium.je to sice hnusne ale pomaha a neskodi tak ako ventolin

yvetulka
8. jan 2012

@juana21 jasne, ked nepomoze, tak ani neuskodi, ale calcium pomoze vzdy, aky je hnusny, taky je ucinny

yvetulka
9. jan 2012

@tanja61 ako ste na tom? ako sa to vyvinulo? uz je zdravucky?

tanja61
autor
9. jan 2012

@elephant ahoj u lekarky sme uz neboli lebo po 3dnoch nam horucky odzneli takze nebolo to nutne sice este kasel tam je ale nieje to az take zle 😉 maly je zivy takze to neriesim papka aj pije 😉 no tu v UK to nieje take jednoduche musia byt vazne dovody nato aby lekarka poslala na vyter alebo na krv alebo vyslovene zelanie rodica aspon s mojich skusenosti 😉

tanja61
autor
9. jan 2012

@yvetulka ano dakujeme uz je to ovela lepsie 🙂

zdravieika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yvetulka
13. jan 2012

@zdravieika da sa kupit aj v lekarni, ci si objednavala z netu? my dost casto tiez trpime kaslom, odkedy zacal chodit do skolky, vyzera byt dobry ten sirup. ako chuti? diky

zdravieika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anabellka
27. jan 2012

suhlasim s elephant male telicka a ved aj dospeli sa prave vysokou teplotou brania neziaducim vplyvom z okolia a niecomu, co je ich v tele navyse, ak bude mat malinky horucku, skusila by som zabaly nabuduce, ale urcite by som pre istotu zasla opat k doktorke, hoci ako pises si tusim v UK, niektore veci tam nie su len tak. Na kaslik som mojim malym vzdy davala zo zaciatku domace recepty, pripadne aj hedelix, ten im zabral. A som rada, ze je malinky v poriadku, ze je zivy, papka a pije. Dufam, ze aj teraz sa tesis dobremu zdraviu drobceka.