17 tt a žiadne rastúce bruško

zuzka2103
19. jún 2018

Ahojte , som v 17+4 a zuadne evidentne rastuce brusko. Sice nie som modelka ( nadvaha cca 10 kg) stale brusko neni vidiet. Ani pohyby citit myslute ze to je v poriadku? Dakujem

alasea
19. jún 2018

Bud pokojna, ak babatko prosperuje, je to v pohode. Ak ta to upokoji, ja zajtra zacinam 19ty tyzden a cez vikend sme oznamili sirsej rodine a vsetci na mna pozerali - ze a kde ho mas to babo? Pohyby som necitila zatial ziadne. Tiez vzdy sa uz tesim sa dalsiu poradnu, ci je vsetko ok, lebo proste neviem nic.

lilyianka
19. jún 2018

@zuzka2103 svagrina keď bola v polovici tehotenstva tiež na nej nebolo nič vidno, a tiež ma pár kg navyše.. .teraz je 27tt a niečo málo sa tam rysuje

deti95060810
19. jún 2018

ja som aj porodila a susedia si nevšimli že som bola tehotná....až keď som kočíkovala... a to som štíhla... pohyby je ešte zavčasu, ešte troška vydrž zo 2 -3 týždne ....

19radka96
19. jún 2018

Ja som tiež v 17.tt a mám ho naozaj minimálne :D akoby som sa len dobre napapala 🙂 a pohyby takisto necítim, vraj treba počkať do toho 19-20.tt pokiaľ si prvorodička.

janynyna
19. jún 2018

@zuzka2103 Ahoj nic sa neboj. Ja som prve pohyby citila az niekedy 22tt tiez som stresovala ze este necitim pohyby. Teraz som 27 tt a vsetci sa cuduju ze mam male brusko.

zdenocka
19. jún 2018

@zuzka2103, ja ked som prisla rodit do porodnice, mysleli si, ze ide o predcasny porod. Babo bolo v krizoch, brusko malicke. No aspon som nemala strie, a do porodu som zvladala vsetko, brusko nezavadzalo. A to mal drobec 3500 kg a 50 cm.

zuzka2103
autor
19. jún 2018

@alasea ja sa skor bojim kazdej poradne ci je maly v poriadku 😔

janulka2811
19. jún 2018

Ja som s prvou dcérkou pri zistení že som tehotná vážila 47kg,no v 5 mesiaci som ešte stále nosila všetky veci,až začiatkom 7 mesiaca sa ma kamosky pýtali čo ma dlho nevideli a ty si tehotná? 😂😂😂 no a o dva mesiace som aj porodila,dcérka mala 3kg 49cm.
Teraz čakáme druhé,začínam 4 mesiac a bruško je uz pekne vidieť,no kto vie ze som v tom vidí bruško kto nevie si možno myslí že som sa dobre najedla 😀😀😀
Každé teho je ozaj iné 😊

alasea
19. jún 2018

@zuzka2103 no ved tak som to aj ja myslela, ze sa uz tesim na to, ze tam idem aby mi to potvrdila, lebo sa nemam od coho odrazit. Tiez mam vzdy stres, ze ci je vsetko ok. Ale neboj, za par tyzdnov uz aj tie pohyby musia prist 🙂

jance333
19. jún 2018

ja som štíhla a v 17tt som mala akurát neviditeľný kopček na pupku. som sa cítila neskutočne tehotná a bola som smutná, že to nikto okrem mňa nevidí. keď som išla rodiť, mala som tak malé bruško, že keď som si ľahla, zmizlo. samotní lekári sa smiali, že z čoho idem rodiť.
neboj nič a nestresuj. pohyby som tiež začala cítiť až okolo 19tt a pokiaľ máš placentu vpredu alebo si silnejšej postavy, môžeš cítiť aj neskôr. hlavne kľud, nemysli na nič zlé, aby bol drobček v pohodičke 🙂

kahanikova
19. jún 2018

😀kľud ja som dosť štíhla a brucho mi začalo rásť až cca v 5.mesiaci tak viditeľne..a keď som šla do pôrodnice tak sa ma jeden pán spýtal či už idem domov 😂

danyb
20. jún 2018

určite je to v poriadku, na pohyby je ešte skoro a niektoré ženy nemajú veľké bruško 🙂 kúp si odposluch na srdiečko, uvidíš ako budeš kľudnejšia 🙂 krásne tehuľkovanie 🙂

marianna_peskova
20. jún 2018

Keď gynekologička povie, že je všetko vporiadku, netreba sa ničoho báť. Mne každý hovorí, že v 20. týždni vyzerám, akoby som mala len šunky na bruchu. :D

mon895
20. jún 2018

Mne zacalo rast brusko v 20tt

magic08
20. jún 2018

ja som v 20 tt musela do nemocnice, robili "serklaž", a jedna pani z vedlajšej izby sa ma spytala, či som na potrat prišla... 😨

majusska202
20. jún 2018

Ja som prišla rodiť a spýtali sa ma ci som si istá ze som tehotná... A keď pozreli knižku nechápali traja doktori sa boli pozrieť ze kde mam to dieťa sa ma spýtali... Ja som nemala žiadne brucho... Dokonca som schudla a moje veci pred o tehotným sú mi teraz veľké

montemotherone
20. jún 2018

@zuzka2103 ak máš nadváhu 10 kíl, myslím že je to úplne normálne, že sa bruško takto "stratí" a ešte aj do 4-5 mesiaca môžeš vyzerať rovnako. Druhá vec je, že niektoré ženy rastú "do bruška" a niektorým sa to nejako "rozleje" do celého tela 🙂 Ja som ten druhý prípad, aj napriek tomu, že som štíhla. Išlo to do bokov, do ramien, aj v 6 mesiaci ani nebolo vidno že som tehotná, ak mi niekto nevidel holé brucho. Až posledné mesiace mi rástla aj riadna basketbalka 🙂 Keď som s prvou dcérkou ležala v nemocnici v 6. mesiaci, sestričky ma podozrievali že nechcem jesť, že si udržiavam postavu na úkor bábätka. A ja som pritom šrotovala všetko čo som videla... Nakoniec mala malá v pohode 3240g a 48 cm 😉 Pri druhom, som tiež bola v 5. mesiaci na tom tak, že známi keď sa dozvedeli že som tehotná, neverili. V 8. už som sa gúľala ako balón a pupok bol medicimbal, nie basketbalka 🙂 a chalan vyše 4 kilá 😉

mionag
30. jún 2018

@zuzka2103 Vcera som tu videla jeden blog slecny-nebudem menovat.uz v druhom mesiaci fotila brucho ktore vytrca ako sa da.(teraz je tak ako ja v 12tt-ja ani slychu po bruchu) niekedy sa dobre najes a nepojdes na wc a uz su niektore stastne ze jeeej tejotenske brusko....no myslim si ze to nieje realne aj ked je zena hocaka chuda.v 10tt ma babatko 3,5 cm a aj ked priratas zhrubnutu maternicu a placentu ktora zacina rast cca v 9tt a mozno trochu vody tak to aj tak nebude na nrjake extra brucho...no vravim ti.ona v druhom mesiaci kedy niektore nevedia ze su tehotne vytrcala 20tt brucho.len sa tym potom trapia dalsie zeny ze asi nieco nieje s nimi ok.moja sestra sa vydavala v 22tt a takmer nic nrbolo vidiet.takze klud.ono vykukne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre