Môžem sa objednať na 3D ultrazvuk k inému gynekológovi?

joysi
23. júl 2019

Ahojte,
Keďže som sa presťahovala do nového mesta a nepoznala tu vôbec lekárov...vybrala som si jedného...nie je zlý ale tak....som v 17tt a rada by som sa objednala na 3D ultrazvuk k inému gynekológovi...len neviem ci môžem? Ci je to bežné....alebo padne otázka prečo mi nespravi 3D môj gynekológ.
Ďakujem za radu

lula313
23. júl 2019

Je to úplne bežne, že pôjdeš inam. My sme na 3D neboli, ale aj keď mi v ba robili morfo, zaplatila som si morfo aj u Grochala v MT. A tvojho gynekológa to nemusi zaujimat, kľudne mu povedz, že o to nemas záujem, chod inam a nevrav mu, že si bola. Aj tak sa toto vysetrenie plati, takze nepotrebuješ ani výmenný listok

dzulik_
23. júl 2019

@joysi nie každý lekár má v ambulancii 3D ultrazvuk. Ja som v prvom tehotenstve na 3D bola u iného lekára, keďže moja mala iba 2D. Vôbec o tom nevedela a lekár ani nič neznačil do knižky, dokonca som na 3D bola aj s manželom a objednal nás na nedeľu. Celé to trvalo asi hodinu, máme aj fotky, aj dvd z celého vyšetrenia. Mnohé baby chodia napr k Mudr. Grochalovi do MT na špeciálny morfologický ultrazvuk kde zisťuje prípadné vývojové chyby atď. Neviem či 3D chceš hlavne kvôli tomu morfo alebo len kvôli fotkám, skús nejakého vyhliadnuť a zavolať, nie každý lekár s 3D ho robí aj iným ženám mimo svojich pacientiek, mňa takto jeden lekár odmietol, z časového hľadiska 😉

joysi
autor
23. júl 2019

@lula313 to mi odľahlo 🙂 ja mam už aj vyšší vek a neviem nejako sa poslednú dobu zvláštne cítim a ten môj lekár....no niekedy mám pocit, že z neho musím ťahať všetky informácie ako z "chlpatej deky" ďakujem za odpoveď...

joysi
autor
23. júl 2019

@dzulik_ ďakujem za odpoveď...MT je trosku ďalej ja som v Novom meste nad Váhom...ale skúsim v Trenčíne.... 🙂

dzulik_
23. júl 2019

@joysi jasné, skús niekde. A ak sa ti nepáči prístup lekára, radšej ho zmeň, predsa len ide o teba a tvoje dieťatko. A ak to nejde, aspoň naňho tlač, kým ti neodpovie na všetky otázky, nenechaj sa odbiť. Držím palce 🍀😊

diaalex
23. júl 2019

Ja chodím na poradňu k môjmu gynekológovi, a potom už 2.x idem na kliniku aby mi tam urobili 3D/4D... môj lekár mi povedal tiež že je taká možnosť, max keď mi dal výsledky z vyšetrenia, tak to som dala svojmu lekárovi 🙂

hnedoocko0909
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
diaalex
23. júl 2019

@hnedoocko0909 áno, prečítaj si štúdie a uvidis 🙂 bábätku nič viac nehrozí, tie 3D a 4D sa nerobia každý mesiac, ale dokopy sa robia 3, v každom semestri jeden... prosim nesir paniku tam, kde na to nie je dôvod ... a po ďalšie, je to rozhodnutie rodičov a nikto to neprikazuje, je to ľubovoľne a slobodne rozhodnutie každej 🙂

simusiatko83
23. júl 2019

V ktorom tt sa objednáva na to morfo ku grochalovi

hnedoocko0909
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lula313
23. júl 2019

@hnedoocko0909 mám kamosku, čo jej muž je gynekolog, robi v nemocnici a utz jej robil dosť casto, keď ho chodila pozerať do nemocky, keď mal 24ku, takze až take škodlivé to byt nemôže, keď to trvá 2-3 minuty a sám jej ho robil.

lula313
23. júl 2019

@simusiatko83 podľa toho, či chceš ist v tom 12tom na menší, alebo ten velky morfologicky v 21-22tyzdni. Objednať sa treba určite mesiac-dva dopredu. Tuším do 23tyzdna sa dá ukončiť tehotenstvo pre závažnú vývojovú chybu, čiže naj by bolo morfo absolvovať v tom 21 tyzdni, nech sa dá stihnúť aj amniocentéza, keby nieco

diaalex
23. júl 2019

@hnedoocko0909 však ty si to nemusíš dávať robiť, ale ak mas v rodine vývojové chyby alebo nejake ochorenia, učíte chceš vedieť či je babo v poriadku...

hnedoocko0909
23. júl 2019

@lula313 to je Tvoj názor, ja som o Tom čítala dosť. Škodí to, ale lekári to nepriznajú, lebo je to pre nich biznis samozrejme. A zaujímavé, že v niektorých štátoch je to už zakázané

nickpick
23. júl 2019

@hnedoocko0909 ano? v ktorych? hod nam sem nejake linky, kde sa uvadza, ze je ultrazvuk skodlivy....vdaka

lula313
23. júl 2019

@hnedoocko0909 to nie je môj názor. Píšem ti, že jej muž je gynekolog, pôrodník a robil jej ho casto, len aby si kukli dieťa a potesili sa. Hádam lekari majú viac info ako my, ženy z modreho koníka

hnedoocko0909
23. júl 2019

@nickpick keď som bola tehotná, vtedy som o Tom čítala. Bolo to na francúzskej stránke. Ak Ťa to zaujíma, Google máš k dispozícii

nika3136
23. júl 2019

@joysi pozerám, že do MT to máš 132km. Ja mám niečo cez 100 a cestovala som. Najväčší odborník, maximálna spokojnosť. Ak by som mala ísť inam, asi by som ani nešla. Základ je skontrolovať správne dieťa a verím iba jemu.
(Okrem iného robí prekrásne fotky, tá spomienka je neoceniteľná)

simona92101
24. júl 2019

@joysi ahoj ak chces ist na 3D,odporucam lekara v Hlohovci,da sa ist aj na vecer alebo v nedelu,plati sa myslim 40 e.ja som bola 2x,prvy x kvoli vysetreniu komplexnemu (manzel maju v rodine surodenca s Downovym syndromom a velmi som mala strach aby sa to neobjavilo aj u nas),a druhy x sme si s manzelom uzili prijemny ultrazvuk aj s muzikou,dostali sme fotky aj video.lekar je tam prijemny,strieda sa otec so synom.staci kuk ich stranku 3D Hlohovec si daj,je tam tel.cislo,treba sa objednat

00kvetinka00
24. júl 2019

@simona92101 dlho sa caka na objednanie nakolko by som chcela izt v septembri v nedelu niektoru ci je tam problem ..... som s hc ale az teraz som zistila ze to tam niekto roby 😁

joysi
autor
24. júl 2019

@nika3136 bre ránko....nie je to až taká diaľka... 🙂 jasne, ze by sa dalo....pozriem aj Dr. Grochala...predpokladam, že ma určite veľa žien a teda aj dlhšiu cakaciu dobu....

simona92101
24. júl 2019

@00kvetinka00 objedna vas podla toho kedy by ste chcela ist,ci cez tyzden ci cez vikend,a v ktorom tyzdni ste.zavolajte si,myslim ze sa objednava len tusim medzi 8-9 rano,vtedy maju vyhradeny cas na objednavky,ale pozrite pre istotu na stranke,maju to tam vypisane podrobne.necaka sa dlho,ale su teraz dovolenky tak treba s tym ratat.zavolajte,budete mudrejsia 😉 ja som bola velmi spokojna

joysi
autor
24. júl 2019

@simona92101 kukla som stránku a napísala som mail...tak uvidim ci sa ozvu...ak nie tak zavolám....ono mi nejde len o foto pripadne video...ale tak som tehotná po dlllllhej dobe...a jednoducho sa viac bojím ako keď som mala 26 🙂 a keďže mam hematom...krvacala som...tak chcem byť pokojná...

simona92101
24. júl 2019

@joysi radsej zavolat treba,na maily odpovedaju pomalsie.jasne rozumiem,tiez som bola tehotna uz po 30tke,a istota je istota 😉

nickpick
24. júl 2019

@hnedoocko0909 este predtym ako som zareagovala na tvoj koment som sa snazila najst info, ze ultrazvuk je skodlivy, nedostala som sa k ziadnemu relevantnemu zdroju, spominaju to pofiderne stranky x rokov dozadu, ktore mi teda hodnoverne nepripadaju, neodpovedala si mi na otazku v ktorych civilizovanych krajinach je zakazany a ani kde sa tento “fakt” spomina, nepochopim ako moze niekto nieco vyhlasovat pricom nema konkretne fakty v rukach, len si to akoze “mysli”....ultrazvuk sa podstupuje primarne kvoli vyvojovym vadam a nie fotkam, skutocne netreba verit kazdej hluposti co napise nejaky pisalek na internete.....

diaalex
24. júl 2019

@nickpick nechaj ju tak... zbytočne rieši niečo o com nemá info 🙂

00kvetinka00
24. júl 2019

@joysi
@simona92101

Momentalne maju dovolenku ..... zavolam tam az po nej a objednam sa telefonicky 😁

willino1
24. júl 2019

@simusiatko83 ku Grochalovi treba zavolať a tam ťa už naviguju, aké sono kedy... prvé sa robí genetické cca v 12 týždni... druhé už si nepamätám v ktorom týždni je viac zamerané na srdiečko a posledné na problémy, ktoré môžu vzniknúť pred pôrodom... myslím, že to má aj pekne rozpísané na stránke... ak je podozrenie z genetických testov alebo z 2D sona na nejakú dg, tak je ochotný robiť sono aj cez víkendy... a nepustí z vyšetrenia kým neuvidí všetko čo potrebuje... takže bežne tam tehuľky behajú po schodoch a robia možné aj nemožné aby sa bábo správne otočilo 🙂 a niekedy trvá sono aj hodinu, ked bábo nechce spolupracovať 🙂 žiadne rýchlosoná za cca 5 minút aj s vytlačením správy 🙂 a čo viem, tak pri pozitívnom výsledku od ľudí neberie peniaze... takže si zaplatia vyšetrenie naozaj len tí s dobrým výsledkom 🙂 napr. u mňa na druhom sone sa mu nezdalo srdiečko bábätka... bola v ňom dieročka... povedal mi, že sa zvykne ešte do pôrodu zrásť a ak nie, tak podľa veľkosti dierky v srdci by sa hneď po narodení vykonala operácia, takže by som išla rodiť rovno tam, kde by maličké operovali... povedal všetky informácie aj pozitívne aj negatívne, vecne, ľudsky ... vôbec som odtiaľ nešla "zrútená"... hneď ma objednal na ďalšie kontrolné sono o mesiac, či sa dierka zrástla a vtedy som neplatila ani euro... o mesiac už bolo srdiečko v poriadku a teda som platila až za toto sono... takže som platila za 3 sona aj keď som realne bola na štyroch... myslím, že na jeho úrovni je na slovensku už len jeden lekár (nespomínam si na meno) niekde v BA... Grochal je jediný na slovensku, ktorý vie veľmi skoro odhaliť transfúzny syndrom dvojčiat a aj vybaviť všetko potrebné aby boli operované ešte v brušku v Prahe a ZP to uhradila...

joysi
autor
24. júl 2019

@00kvetinka00 tak už chápem prečo sú stále nedostupný 🙂 ďakujem za info 😉

euka210
24. júl 2019

@joysi ja som na velke usg v 20t a 30t chodila k inemu lekarovi, sama ma tam poslala, lebo moja na to nemala kvalitny stroj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre