Skúsenosti s Arixtra injekciami v tehotenstve

zuz_anaa
23. mar 2018

Ahojte ma niektorá skusenost s injekciami Arixtra ? Na fraxiparin a clexane mam alergiu tak mi predpisali tieto. Ďakujem 😊

andreafan
23. mar 2018

Ahoj po oper.srdca som mala masivnu trombozu.Clexane mi robil velmi zle takze mi nasadili Arixtru a potom sa mi stav vyrazne zlepšil.vraj je ovela účinnejší no hlavne šetrnejši ako fraxi a clexane.drzim palce

gagik
23. mar 2018

mne dali fragmin v tehotenstve a bolo to o.k.predtym alergia na fraxiparin aj clexane

zuz_anaa
autor
23. mar 2018

@andreafan co ti robil clexane? Alergická reakcia ? Bojím sa že budem mať alergiu aj na Arixtru a už mi nebudú mať čo dať 😔

zuz_anaa
autor
23. mar 2018

@gagik počula som o fragmin ale vraj ma podobne zloženie ako fraxiparin a clexane tak mi ho ani nepredpise a dala mi rovno Arixtru. Kam si si pichala v tehu? Picham stále do brucha tam mam aj alergickú reakciu a ešte mi povedali ze môžem skúsiť dnes pichnúť clexane do stehna a možno nebude reakcia.

ikonica
23. mar 2018

ako sa ti ta alergia prejavuje?

zuz_anaa
autor
23. mar 2018

@ikonica červené velke fľaky, svrbenie a po clexane vyrážky a svrbenie.

sunny777
23. mar 2018

@zuz_anaa mne dala hematologicka fragmin po tom ako som dostala alergiu na fraxiparin. Od krvacania, ktore som mala mi picha partner do ramien, lebo aj v nemocke mi to pichali do ramien a v lekarni mi aj povedali, ze by si to tehotne nemali pichat do brucha prave kvoli tomu, ze to moze sposobit krvacanie. Ale pocula som, ze si to niektore pichali aj cele tehotenstvo do brucha a nebol problem.

andreafan
23. mar 2018

@zuz_anaa
bolo mi velmi zle od zaludka.denne som vracala.Arixtra bola uplne najlepšia.naozaj

maminka12345
24. mar 2018

@sunny777 picham si stale do brucha a to som uz 35 tt doktorka na hema povedala ze v pohode mozem.

zuz_anaa
autor
25. mar 2018

@maminka12345 pichaš si Arixtru?

maminka12345
25. mar 2018

@zuz_anaa Nie clexane si picham,lebo na fraxiparine som mala alergiu ale reagovala som na to ze do brucha si to picham a uz teda budem rodit 😁

kinga1991
5. máj 2018

@sunny777 ja si počkám fraxiparine do stehna a v pohode da sa to vydržať som 22+3tt

sunny777
5. máj 2018

@kinga1991 ja si to picham do ramien a uz len 6 injekcii a koncim. Vydrzala som asi 400 injekcii, pichala som si to 9 mesiacov.

drakvak
5. máj 2018

@sunny777 Ja som si pichala Clexane celé tehotenstvo do brucha, tam som vždy mala najviac tuku 🙂 Do ramena ani do stehna by som to nedala, au... ale každá nech urobí, ako jej to najviac vyhovuje

kinga1991
5. máj 2018

@sunny777 ja si picham kvôli zrážanlivosti krvy...No musím aj ja do konca tehotenstva....

sunny777
5. máj 2018

@kinga1991 ja do konca sestonedelia, lebo som dostala hlboku zilovu trombozu do celej lavej nohy :( ale dali sme to s drobcom.

kinga1991
5. máj 2018

@sunny777 nezávidím....aj ja tiež teraz riešim veci okolo malého....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre