Bacuľatejšie tehuľky, aké sú vaše brušká?

nataliaqwert
13. júl 2014

Ahojte baby....ja uz som z tohto mojho tehotenstva uplne zdeptana ☹.... Som v 18 tt a este stale mavam bolesti v podbrusku a este necitim pohyby babatka....Som z toho smutna a mam strach! Na poradni som uplne zavisla,moje prve tehotenstvo skoncilo potratom a strašne sa bojim aby tento moj drobcek prezil!Kazdy den prezivam v strachu a vzdy myslim na to najhorsie!Moja najnovsia dilema spociva v tom ci je moje brusko normalne.Ked stojim mam ho krasne take pekne gulate ale ked lezim je uplne makke a takmer zarovno ☹.... Alebo aj ked som v polosede je takw maksie a skor vyzera ako tucne ako by malo byt tehotenske....Mam par kil navyse,moze to byt tym??Prosim baby,ktore ste to prezivali podobne ako ja,pomozte mi,poradte,napiste svoj nazor alebo skusenot.....Vopred vam velmi pekne dakujem!!

luslus
14. júl 2014

@nataliaqwert joj, ja ani neviem, mozno v nejakom 19tt to bola taka bublinka, potom asi tyzden a pol nic, potom zas bublinka. tak viac ju citim asi od 21tt ale stale to nie su kopance, skor sa asi stale vrti 🙂 a vzdy to je na pravej strane a bud nad pupkom alebo dole v podbrusku

nataliaqwert
autor
14. júl 2014

@luslus ja uz sa neviem dockat ked mi da o sebe vedieť moj chrobacik!! 🙂).... Ja uz som pocitila parkrat rano za posledne dni take akoby puknutie v podbrusku alebo take jak ked ti skvrka v bruchu ale ne v zaludku ale pod pupkom som to citila a bez zvuku,len ten pocit..... Ale skor mi to pride jak keby sa mi creva hybali 🙂)).... Neviem každá baba pise ze to spoznam ked to bude babo a ja si nemyslim ze to bolo ono....

luslus
14. júl 2014

@nataliaqwert mozno aj bolo, pretoze je to take ako pises 🙂 a napr ja mam take "pukanie" doteraz, len intenzivnejsie a castejsie. ale rukou to este vobec nie je citit

nataliaqwert
autor
14. júl 2014

@luslus no tak som zvedava ci sa mi to zopakuje este <3 <3..... Ono to je asi fakt uplne individualne lebo napriklad jedna kamoska mi to opisala ako vibrovanie telefonu na bruchu tie prve pohyby a druha co je ten isty tt ako ja zas citi normalne premiestnovanie az toho maleho....uvidim ci sa to bude nejak stupnovat to co citim alebo ci to bolo fakt len crevo 🙂)

nataliaqwert
autor
15. júl 2014

Babyyyyyy tak uz ho mam doma....tak som sa cela triasla ze som ledva rozbalila balik 😀.... Potom mi nesiel zapnut a uplne som zacala pistat tak moj drahy prisiel na to ze baterka ma na koncovke ochrannú foliu hmm no co uz nevsimla som si 😀 😀..... Ked som ho konecne zapojila a nasadila sluchatka dlllho som nevedela najst maleho srdiecko,uz mi bolo úplne do placu!svoje som pocula (zrejme brusna tepna) ale maleho ne ☹..... No a potom BAAAAM uplny buchnat do ucha (asi mi dal dobrú kopacku) a hned na to ten najkrajsi zvuk na svete TUC TUC TUC TUC......ten zvuk ktory sa neda pomylit <3.... Zamilovala som sa!!

kvietokniki
27. júl 2014

Ahoj Natali, neboj ja som asi o týždeň neskôr ako ty. Moje brucho pripomína skôr, že som troška pribrala a to aj keď stojím. No neviem ako ty ale u mňa to bude isto tým že boky sa mi roztiahli a tak sa to bruško roztiahlo do strán. Všetci hovoria, že ho mám stále nejak menšie. 😉 Pohyby som zatiaľ necítila, ale lekárka ma utešila, že nič sa nedeje. Má veľa miesta a tak nemusím ten pohyb cítiť. Ja som začínala tehu podľa BMI mierna nadváha a teraz 5 kg naviac. Tie pohyby aj mne chýbajú, ale to bruško ber z pozitívnej strany. Vieš si predstaviť ako lahšie sa nám znáša toto teplo s týmto mini bruškom 😅 Ja u lekárky sedím vedľa tehotnej a tak sa rozprávame (ja rozmýšľam tá už isto nejaký 6-7 mesiac) a ona ja som na začiatku 5 mesiaca. Ona v brušku taký maličký melonik. A ja by som to svoje prirovnala k nejakému baklažánu od boku k boku. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre