Bacuľatejšie tehuľky, aké sú vaše brušká?

nataliaqwert
13. júl 2014

Ahojte baby....ja uz som z tohto mojho tehotenstva uplne zdeptana ☹.... Som v 18 tt a este stale mavam bolesti v podbrusku a este necitim pohyby babatka....Som z toho smutna a mam strach! Na poradni som uplne zavisla,moje prve tehotenstvo skoncilo potratom a strašne sa bojim aby tento moj drobcek prezil!Kazdy den prezivam v strachu a vzdy myslim na to najhorsie!Moja najnovsia dilema spociva v tom ci je moje brusko normalne.Ked stojim mam ho krasne take pekne gulate ale ked lezim je uplne makke a takmer zarovno ☹.... Alebo aj ked som v polosede je takw maksie a skor vyzera ako tucne ako by malo byt tehotenske....Mam par kil navyse,moze to byt tym??Prosim baby,ktore ste to prezivali podobne ako ja,pomozte mi,poradte,napiste svoj nazor alebo skusenot.....Vopred vam velmi pekne dakujem!!

andulam
13. júl 2014

Ja ked som otehotnela,mala som par kg navyse,stale som sledovala brucho,ci mi uz rastie,ale do takeho 20tt to bola len taka slaninka 🙂 teraz ked si pozeram stare fotky,kde by som mala mat ,,brusko",tak si tam pripadam stihla a ziadne brucho nevidim 😀 v 22tt som mala take jasne tehotenske brucho..a pohyby som zacala citit okolo 19tt,ale to bolo najskor take,ze som si nebola ista,ci to je uz ono.

jana_eyre
13. júl 2014

neboj, ked som cakala prveho, tiez som stale riesila co je v poriadku a co nie.. ked lezis na bruchu, je normalne, ze sa trocha "splaskne", ved je tam voda, tvoje vnutornosti su ulozene okolo a tuk na bruchu sposobia ine rozlozenie pri sede, ine pri stati a ine pri lahu..

ja som pri prvom citila pohyby az v 20tt a pri druhom v 17tt.. skor citia pohyby vraj viac rodicky.. aj v odbornych clankoch je predsa napisane, ze pohyby sa citia od 18 do 21tt.. takze neboj..

z vlastnej skusenosti ti poradim, nestresuj sa a hlavne sa tolko NESLEDUJ.. ja som sa tak a potom mi z toho zacalo tvrdnut brucho a od 6teho mesiaca do konca tehu som musela lezat..

druhe som popri synovi nemala cas sa tolko sledovat a neprisli ziadne starosti.. ja si myslim, ze prave preto lebo som sa tolko nesledovala.. aj bolesti v podbrusku som mala rovnake ako pri prvom, ale uz som nemala cas ich riesit, a vedela som, ze su normalne, vdaka tomu, ze som ich uz prezila.. /a mala som ich cele tehotenstva, je to stale roztahovanie/

ja viem, ze sa to lahko hovori, ale skus sa sustredit na nieco ine, skus sa tesit zo zivota a brat ho taky aky prichadza.. babatku bude v bruchu dobre hlavne vtedy, ak bude v pohode jeho maminka.. neboj sa predcasne a zbytocne, neuzijes si tehotenstvo..

majkapatko
13. júl 2014

@nataliaqwert
Ja mam peknych par kil navyse, brusko zacalo byt vidiet uz pred ukoncenim tretieho mesiaca, ale to bude i tym, ze cakame druhe, tak je maternica uz "vycvicena" a rychlejsie sa roztiahne 🙂
To, ze je takmer zarovno, ked lezis, je ok, ved babatko mas este malinke, maternicu tiez nie velmi velku, tak ona sa v tej panve "strati" 😉
Pohyby som zacala citit v 15. tyzdni, ale to je veeeeeeeeelmi individualne. Najskôr ich zacitis, ked budes lezat na chrbte. Ono to ale nebudu pohyby, len take "steklenie". Take ozajstne buchnaty a kopance pridu az o par dlhych tyzdnov.
Ono sa mi lahko hovori, ze nestresuj (aj mne to hovorili, ked som cakala na vysledky amniocentezy), kazda maminka, ktora chce babatko donosit, sa stresuje... Najmä, ak ma za sebou zlu skusenost.
Drzim prsteky, nech je babatko len velmi pokojne (co uvitas najmä, ked uz bude na svete) a nech Ti zvysok tehotenstva ubehne rychlo a len s dobrymi spravami 🙂

myawilkinson
13. júl 2014

@jana_eyre pekne napisanee... A "Natalia " :D neeeeeeeeeeeeeeeeeeezmetkujj sicko v poradku vidis , ze sa deju zmeny na tvojom tele to znamena , ze sa to posuva vpred ... a bola si na poradni a bejbo bolo v poriadkuuu tak nestresuj furt 🙂 A PRESNE NESLEDUJ SA AZ TAK STRASNE MOC.. ja mam tiez speky a tlste brucho tvrde je len rano ked mam mechur plny hned po vycikani mam zas len slaninu :D a nehybe sa uz 2 den... uvidime zajtra na poradni co mi povie dr. tym ze sa budes stresovat budes stresovat aj bejby bud v klude a venuj sa sebe aby bolo vsteko co najlepsie pre teba potom bude aj preeee pipika maleho 😝

marienka1703
13. júl 2014

@nataliaqwert
@andulam a to slovo baculatejsie je akoze co??? od kolko kg hore??? 🙂))) len tak pre zaujimavost

nataliaqwert
autor
13. júl 2014

Dakujem vam kocky... Potesilo,pomohlo 🙂..... ale rozhodla som sa ze si idem objednat Angelsounds,mozno budem kludnejsia 🙂

nataliaqwert
autor
13. júl 2014

@marienka1703 vyska 172 a ked som otehotnela mala som 73 kil.....

ynett
13. júl 2014

@nataliaqwert hlavne nestresuj, klud. stres neprospieva bábatku. ja som teda nie bacuľka ale rovno malá veľrybka😀 ked som otehotnela mala som 90 kg. brucho, to pravé tehotenské, som mala až v 20 tt. pohyby som začala cítiť tiež v tom čase, ale len také jemné. takisto ked som si ľahla tak brucho zmizlo. dokonca veľa ľudí ani nevedelo že som tehu až ked som bola v 8 mesiaci to bolo vidieť. mala som také menšie bruško🙂 tesne pred pôrodom mi hovorili, že mám malé brucho na to že čochvíľa pôjdem rodiť. tiež som bola po potrate a ešte na rizikovom kedže od začiatku to nebolo uplne oka. našťastie som mala angelsound takže ked ma prepadli zlé myšlienky tak som ho použila, popočúvala pár sekúnd srdiečko drobca a bola som pokojná. 🙂

marienka1703
13. júl 2014

@nataliaqwert neboj sa , urcite je vsetko v poriadku,,,,my sme do 5 mesiaca tiez riesili,,,,male ,nemale,,vidno nevidno,, 🙂))) a v 7 sa ti to tak rozbehne,,,,,,ze si budes pripadat kadzy den nemotornejsia🙂))) uzivaj si pohodu, hlavne klud,,,,,a nestresuj malicke nejakym aparatom 🙂)))))

andulam
13. júl 2014

@marienka1703 no ja neviem,ake zeny su baculatejsie,ja som len napisala,ze som mala par kg navyse,166cm a 71kg,necitila som sa ako baculatejsia,ale niektore zeny tu na konci tehotenstva nariekaju,ze maju ,,uz" 70kg 😀 teraz pred porodom mam 94kg a myslim,ze uz som baculka bohuzial 😀

ukulela
13. júl 2014

@nataliaqwert tie bolesti su normalne - maternica sa natahuje, tlaci na vnutornosti ... a pohyby? ja som pocitila az za poloviou tehotenstva. takze sa neplas 🙂 baby, co tu pisali, ze citili uz v 12/13 tyzdni /aj take som citala) museli mat iba plne creva :P
a brusko - pri kazdej je to silne subjektivne. jedne sestre nebolo poriadne nic vidiet pomaly do 7 mesiaca ... a ja v takom istom case tlacim pred sebou mech hodny polozenia na furik ale vyhuklo mi az za posledny mesiac tak velmi.... kym ti doktor hovori, ze je vsetko OK, tak sa nicoho neboj a nestresuj. tes sa na babo, drzim ti palce ...

marienka1703
13. júl 2014

@andulam hej hej ved prave sa preto pytam, lebo mi podla fotky nesedelo zeby bola buclata🙂)))) ono je to aj tak, jedno, zena ak chce schudne,,,a niektora zato bohuzial nemoze ze tolko v tehotenstve priberie, hormony su hormony🙂 hlavne nech je malicke v poriadku

adiikaa
13. júl 2014

@nataliaqwert Ahoj, ja som prvorodička a som v 23t a pred tehotenstvom som mala 73kg/175cm a ešte ani teraz bruško nie je moc vidieť 😀 a pritom je všetko v poriadku, malá aj ja priberáme presne podľa tých ich tabuliek...síce malá kope od 17-18t a dáva poriadne šupy, tak viem, že ju mám 🙂 ale s tými pohybmi by som si tiež nerobila starosti. Švagrová je tiež prvorodička, úplne chudá, je 29t a pohyby začala cítiť až v 21t 😉

kiwi82
13. júl 2014

ahoj, mne bruško začalo byť vidieť až po piatom mesiaci. dovtedy som bola len ako hruška. teraz som v 8. mesiaci a každý mi hovorí, že mám malé bruško. nie je podstatné aké je veľké bruško, ale či je všetko ok, či je bábatko dostatočne veľké a tak. pohyby ako prvorodička začneš cítiť až okolo 20 tt. aspoň ja som tak cítila pri prvej dcérke a teraz tiež asi tak, možno v 19 tt. u chudých dievčat je to bruško hned vidieť, u nás čo máme pár kg navyše tak nie tak skoro. neboj, príde to. ak chceš byť kľudnejšia, tak si kúp angel sounds monitor tlkotu srdiečka, ja ho mám. kým som necítila pohyby tak som si každý den počúvala srdiečko a teraz už len sem tam, ked sa malá menej hýbe.

nataliaqwert
autor
13. júl 2014

@ynett aj ja uz si ho objednavam dufam ze budem kludnejsia 🙂..... A mozem sa ta spytat....kolko si pribrala pocas tehotenstva nakoniec? Ja priberam hrozne moc!

nataliaqwert
autor
13. júl 2014

@kiwi82 a podarilo sa ti vzdycky najst srdiecko?..?bojim sa ze to nebudem vediet najst a budem este vystresovanejsia 😀

kiwi82
13. júl 2014

ono je to písané, že od 16 tt. a ano, našla som ho. prvýkrát mi to dosť dlho trvalo, lebo som nevedela, či je to moja teplna, či srdiečko či čo.... ale trebalo hľadať úplne dole a srdiečko mimi bije oveľa rýchlejšie. 😉

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ynett
13. júl 2014

@nataliaqwert nič som nepribrala. teda pribrala ale tak že najprv som schudla 3 kg na začiatku tehu a potom som ich v cca poslednom mesiaci pribrala. ale ja som mala tehu cukrovku takže som bola na diete, aj to zavážilo🙂 pred tehu som mala 90 kg a v den pôrodu 90,2 kg😀

nataliaqwert
autor
13. júl 2014

@ynett kokos tak to si mala jake pekelne stastie 🙂)) super!...... Ja uz ked som mala tyzden pred prichodom prvej vymeskanej MS tak som bola nonstop strcena v chladnicke! Uplna katastrofa! :-/

jana_eyre
13. júl 2014

@nataliaqwert tak ako citam tvoju vysku/vahu, to mas od baculky daleko :D ved si mala nieco troska navyse.. ja som pri prvom merala 163 a mala som 61kg, brucho som mala prakticky hned /este som ani nevedela ze som tehotna a uz som sa furt obzerala, ze ako je mozne, ze som pribrala a na vahe to nevidno 😀 / no a obe tehotenstva som mala obrovske brucha, ze sa ma furt kazdy pytal, ci cakam dvojicky.. pri druhej dcere mi to uz zacalo pekne liezt na nervy.. kazda druha znama sa mi starala do mojho brucha..

citala som, ze tehotenske brucho nezavisi len od polohy babatka, ale aj od toho, ako ma zena ulozenu maternicu /ci hlbsie, alebo viac von/, ako sa jej ulozia organy atd.. takze preto ma kazdy brucho ine, nejde len o to, ci priberies.. no a este, ja som pri oboch tehu pribrala po 20kg.. porodom som dala vzdy dole viac ako 10kg a kojenim islo dole ostatne.. nakoniec mam sice nadvahu 10kg, lebo mi z oboch ostalo po 5kg, ale to schudnem, ked sa posnazim.. ale uprimne, teraz sa mi snazit nechce.. :D

tehotenskych kil sa neboj, hlavne nech ste obaja v poriadku..

nataliaqwert
autor
13. júl 2014

@kiwi82 a pocut to pekne zretelne?🙂).... v utorok by mi mal prist...max.streda <3

nataliaqwert
autor
13. júl 2014

@kinna jeeej stvrte babo gratulujem 🙂.... Ja budem najstastnejsia na svete ked sa mi toto jedno zdravucke narodi <3.... Tak som rada ze nejsom jedina s tym bruskom lebo ked pozeram ostatne kocky tak sa mi zdaju byt uplne ine tie bruska 🙂)

kiwi82
14. júl 2014

@nataliaqwert ano pekne bolo počuť už v 16 tt, len bud trpezlivá a nezľakni sa, že to nevieš nájsť. ináč môj gynekolog ma za ten monitor zjazdil, ževraj je to na princípe ultrazvuku. ja som počúvala najprv dvakrát denne a ked už som začala citiť pohyby tak už nie, len ked sa dlho nehýbe tak popočúvam. držím palce 🙂

nataliaqwert
autor
14. júl 2014

@kiwi82 jj aj kamoska mi hovorila ze doktorka jej dnes povedala ze pre babo je to akoby mu niekto sacikom sustal pri usku 🙂)..... Budem opatrna....raz za tyzden a dost....alebo 2krat 🙂......aj tak mam inak najvacsi strach ze nebude to srdiecko bit....ale verim ze moj malicky je v poriadku <3.
..dakujem ti pekne a vidim ze tebe sa uz porod nezadrzitelne blizi tak drzim palce nech ho mas rychlo za sebou ked pride a malicke aj ty nech ste v poriadku!🙂

nataliaqwert
autor
14. júl 2014

@jana_eyre inak co vlastne znamena to tvrdnutie bruska??vela bab o tom pise...

jana_eyre
14. júl 2014

@nataliaqwert to tvrdne maternica, je to normalne ak uz ides rodit - pretoze to vlasne znamena, ze sa tak stiahne, aby vypudila babo von..

ak sa to vsak deje skor a casto /pretoze obcas je to normalne, hlavne pri konci sa tak maternica cvici pred porodom/ malo by sa ubrat a byt v pokoji, aby nehrozil predcastny porod.. moze vraj za to stres, ale aj genetika.. ale inak to neboli, len je to taky divny pocit a ked si chytis brucho, je ako kamen..

nataliaqwert
autor
14. júl 2014

@jana_eyre tak to asi zistim keby sa to dialo kedze to moje brusko je ako blatko ked lezim 😀

luslus
14. júl 2014

@nataliaqwert ahoj, tvrdnutie je take stiahnutie maternice, tiez som nevedela co to je a ci to spoznam - spoznas to hned na prvykrat, je to taky divny pocit, ako si mala miesto brucha kamen 🙂
inak, ja som mala na zaciatku tehu 176cm a 80 kg, teraz som 25tt a mam asi 90 kg, brucho mam velke ale stale slaninkove, ked si lahnem tak tiez skoro rovne 🙂

nataliaqwert
autor
14. júl 2014

@luslus ahoj.....fakt?A pohyby si kedy zacala citit?a ake boli?a v ktorych miestach?....prepac ze tak vela otazok ale ja som teraz fanatik do toho 🙂)))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre