Bolesť brucha v 26. týždni

brigushka
15. nov 2017

Ahojte baby.
Včera som sem pridávala príspevok ze mi neskutocne tvrdne brucho. Bola som zamozrejme u lekara, ktorý mi predpísal iné magnezium ako doteraz som brala. Povedal mi, že malý veľmi narástol viac ako 300g za necelé 3 týždne a že maternica je veľmi namáhaná. K večeru tvrdnutie trochu ustúpilo, dnes mi ztvrdlo brucho možno 2x. Ale brutálne ma bolí brucho. Proste celé brucho. Od pŕs až dole. Neskutočné kŕče, až mi je do plaču. Môže to byť z tej namáhanej maternice? Alebo mám radšej na pohotovosť? Nechcem zbytočne behať keďže najbližšiu mám 80km z domu. Mali ste niektorá takéto bolesti? Malý sa hýbe, to cítim

karmela
15. nov 2017

@brigushka tak silne kŕče neviem či sú v pohode.Pokial to je mierne Ok.Tvrdnutie bruska 2x za deň je v pohode maternica sa pripravuje na pôrod.Ak nechceš ísť na pohotovosť aspoň zavolaj zajtra dr a povec že bruško dosť boli

brigushka
autor
15. nov 2017

@karmela vcera mi tvrdlo 6x za hodinu....takze dnes 2x za den je uplne v pohode....ale ta bolest je niekedy na nevydrzanie...neviem sa vyrovnat a aj ked lezim proste boli strasne....ani neviem ci je to pichanie tlak alebo bolest....neskutocne neprijemne :(

karmela
15. nov 2017

@brigushka ja mám takéto bolesti sem tam teraz ale to mám pred pôrodom pomaly,vy máte ešte čas..Aké a koľko magnezia berieš.Mas kŕče sem tam alebo často..Niekedy môže babo tlačiť na nejaký organ no keď je to silná bolesť asi by som to riešila.

nikaeli
15. nov 2017

@brigushka ja som kvoli neskutocnym bolestiam, ktore trvali 5hod vkuse, skoncila pred 2 tyzdnami v nemocnici. Brusko mi netvrdlo, len bolelo, cele, aj boky, az do krizov k oblickam. Bola som prave v 26tt. Neskor som sa dozvedela, ze maly podrastol za 2 tyzdne 400g a otocil sa o 180st, z toho som mala taku bolest, ponatahoval mi cele brusko. Bola som tam tyzden na magneziovych infuzkach. Na tvojom mieste by som sla. Ked nie na pohotovost, aspon zajtra k svojmu dr.

brigushka
autor
15. nov 2017

@karmela bolest je stale...vcera mi lekar predpisal magnosolv 2x denne

brigushka
autor
15. nov 2017

@nikaeli ja som vcera bola u lekara a ten mi prave tiez povedal ze maternicu mam velmi podrazdenu lebo maly narastol velmi vela za malo casu...a ze mam lezat...lenze uz lezim druhy den a bolesti sa skor stupnuju nez ubudaju

nikaeli
15. nov 2017

@brigushka a ako ta to boli? Vies si to vyspecifikovat? Lebo ja som mala pocit, ze su to bud vazy alebo upony maternice, tiez ma dost palila jazva pi cisarskom, cize ma to smerovalo k tomu, ze sa natahuje maternica. Len mne sa maly dost metal, bala som sa, ze sa dusi alebo co, mal velmi trhave pohyby. Dnes si to vysvetlujem tak, ze mal hlavku dole v panve a tahal sa hore, otocil sa nozkami nadol a aj drahy mi vravel, ze mam na pohlad ine brusko. Ja mam uzku panvu, celkovo som skor chudsej postavy.

Lekar, aj porodne sestricky mi vraveli, ze aj brusko tvrdne len kratkodobo a len na urcitom mieste, moze to byt pohybmi babatka (napr.sa chrbatikom oprie o maternicu a ty to citis ako tvrdu hrudku), horsie je, ak stvrdne cele brusko, aj hore nad pupkom, kde ti aktualne konci maternica - tam nam to aj lekari kontrolovali pohmatom, ze ked je okraj maternice makky, je to ok. Odsleduj si aj frekvenciu tvrdnutia, nemalo by to byt pravidelne tvrdnutie v urcitych opakujucich sa intervaloch. A sleduj pohyby babatka 😉 ci su take, ako doteraz. Mne pomohlo lezanie, bolest za par dni odznela a uz je to ok 🙂 vtedy som pomaly nemohla dychat, chodila som skrcena, bolelo ma to pri sedeni, aj lezanie bolo obtiazne, podkladala som sa vankusmi z kazdej strany..

brigushka
autor
16. nov 2017

@nikaeli mne uz tvrdnutie zmyzlo... s tym uz nemam problem...teraz ma skor boli cele bruchu zvrchu zbokov zospodu ale hlavne zbokov...taky tlak az pichanie ale vkuse....neviem sa ani vystriet ani normallne nadychnut....maly sa hybe tak ako vzdy...neprehana to ale ked sa hybe tak ma pichne do boku ze ho viem aj hmatom chytit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre